Sun-Ken Rock

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
47
40%
Nie
56
47%
Być może
15
13%
 
Liczba głosów: 118

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn maja 26, 2014 9:21 pm

DarkNighty pisze:Seria naprawdę godna uwagi, pomijają ecchi, które w niektórych momentach jest po prostu nieuzasadnione.
W pewnym momencie autor stracił swoje wyczucie komedii i echi sytuacji. :(
DarkNighty pisze: (Jeśli ktoś z was zna serię w podobnych klimatach i na podobnym poziomie, to mógłby napisać do mnie prywatną wiadomość? Byłabym wdzięczna ;)
PW? Co to jest? :P Spróbuj inną serię tego gostka, czyli Wallmen albo The Breaker. Pierwsze nie podeszło mi tak jak Ken, a drugie jest całkiem niezłe, ale dwa-trzy pierwsze tomy mają inny klimat od pozostałych, więc jeśli one Ci się nie spodobają to jeszcze nie porzucaj serii.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn maja 26, 2014 9:30 pm

Daminox pisze:W pewnym momencie autor stracił swoje wyczucie komedii i echi sytuacji. :(
Na początku wszystkie sceny ecchi (których ogólnie nie znoszę w mangach), tutaj wydawały mi się bardzo uzasadnione. Pokazywały one brutalność i bezwzględność mafijnego świata i po prostu miały sens. Potrafiłam dostrzec ich uzasadnienie. Ale potem...
Napiszę ci na PW, aby uniknąć spoilerów (niestety tag spoiler nie działa).
Daminox pisze:Spróbuj inną serię tego gostka, czyli Wallmen albo The Breaker. Pierwsze nie podeszło mi tak jak Ken, a drugie jest całkiem niezłe, ale dwa-trzy pierwsze tomy mają inny klimat od pozostałych, więc jeśli one Ci się nie spodobają to jeszcze nie porzucaj serii.
Wallmena dzisiaj zaczęłam, ale na razie dałam sobie spokój. Jakoś po Sun-Ken Rock tamta manga wydaje mi się bardzo słaba. To takie odczucie po kilku pierwszych rozdziałach.
Co do The Breaker. Planuję kupić mangę i przeczytać w naszym ojczystym języku. Wstrzymam się przed czytaniem po angielsku.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn paź 26, 2015 11:16 pm

Obrazek :P
Manga zakończy się na 25 tomach ANN

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » wt paź 27, 2015 10:28 am

Itachi Uchiha pisze:Obrazek :P
Manga zakończy się na 25 tomach ANN
JPF/Waneko, wiecie co robić :D A plakaciki jakie fajne by były 8-)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt paź 27, 2015 11:55 am

Teraz to idealna ilość tomów do wydania <3 Jeśli Waneko wydałby ten tytuł, nikt nie mógłby podważyć jego "męskości" xDD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » pn sty 25, 2016 11:31 am


D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pn sty 25, 2016 2:05 pm

25 tomów to nie jest aż tak dużo, a gdyby tak wydać to w jakimś 2w1 (nie wiedziałabym tylko jak to ładnie rozdzielić) to wychodzi maksymalnie 13 tomów Z czasem straciłam zainteresowanie historią i przestałam śledzić mangę na bieżąco, ale gdyby wyszła w Polsce, na pewno bym ją kupiła. Koniec końców była to jedna z pierwszych mang jakie czytałam on-line... (Nie, nie byłam tak zdeprawowana jako dziecko, zaczęłam się interesować tematem będąc już pełnoletnia.)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn sty 25, 2016 2:20 pm

Szczerze to nie wiem. Niby czytałem kiedyś i to z dużą przyjemnością tak do 10 tomu, a później przestałem i jakoś ochota by dowiedzieć co się stało nigdy nie przyszła.
"Może" w zależności od tego co byłoby na rynku i kto to miałby wydać.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: TokitaOhma » czw kwie 27, 2023 8:43 am

Podbijam i apeluje o wydanie.
Mam nadzieję, że seria pojawi się w końcu u nas w Polsce i liczę tu na Kotori lub Waneko które już wydawały pozycje Boichiego (Hotel, Dr.Stone).

Sun Ken Rock to chyba najlepsza seria Boichiego, sam lubię też Origin czy Wallmana a Dr.Stone był serią dobrą, ale nie do takich autor jest stworzony. Z resztą Dr.Stone który przyciągnął mnie takim lekkim "survivalem" zmienił się w mangę akcji, gdzie bohaterowie tworzą różne rzeczy na pstryknięcie palców a sama kreska widać mocno ogranicza możliwości Boichiego które właśnie doskonale widać w Sun Ken Rock.

Czekam i wierzę, że cierpliwość popłaci.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Alexandrus888 » czw kwie 27, 2023 8:59 am

Hotel zdaję się nie najlepiej się sprzedawał Kotori i są uprzedzeni do autora :(

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: TokitaOhma » czw kwie 27, 2023 9:01 am

Alexandrus888 pisze:
czw kwie 27, 2023 8:59 am
Hotel zdaję się nie najlepiej się sprzedawał Kotori i są uprzedzeni do autora :(
no, ale umówmy się... Hotel to była antologia kilku różnych krótkich opowieści. Antologie zazwyczaj słabo schodzą... Więc raczej nie powinni się tym sugerować. Ale jak ktoś nie czytał "Hotel" to w sumie warto, dla samej opowieści o tuńczyku :lol:
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: sano2 » czw kwie 27, 2023 10:20 am

Senku, to nawet nie on.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości