Hakaijuu

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce, zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
18
38%
Nie
24
50%
Może
6
13%
 
Liczba głosów: 48

Ineluki
Status: Offline

Hakaijuu

Post autor: Ineluki » pn kwie 15, 2013 8:11 pm

Obrazek
Tytuł: Hakaijuu (ハカイジュウ)
Autor: Shingo Honda
Gatunek: seinen (niektóre źródła podają, że shounen); akcja, horror, tajemnica
Wydawnictwo: Akita Shoten
Ilość tomów: 9+ (niezakończona)
Serializacja: magazyn - Gekkan Shounen Champion
Polskie skany: 3 rozdziały
Link

Opis:
Zaczyna się jak kolejna, szkolna, sportowo-romantyczna obyczajówka.
Akira jest typowym nastolatkiem, uczniem liceum, który stara się realizować w grze w kosza. Wychodzi mu to raczej średnio (częściej grzeje ławę, niż biega po parkiecie), w przeciwieństwie do jego przyjaciela - Eiji'ego, który jest siłą napędową drużyny. Pech chciał, że obaj zakochują się w jednej dziewczynie, swojej przyjaciółce z dzieciństwa - Miku. Dziewczyna jednak wyjeżdża, nim którykolwiek z nich decyduje się wyznać jej swoje uczucia.
Po dwóch latach ponownie zjawia się w mieście. Na dodatek Akira dostaje swoją wielką szansę, w nadchodzącym turnieju ma zastępować chorego kolegę. Akira i Eiji decydują, że ten z nich, który wygra, wyzna swoje uczucia Miku. Mają właśnie rozpocząć trening, Akira idzie do schowka po piłkę, gdy nadchodzi trzęsienie ziemi. Chłopak traci przytomność, a gdy się budzi, jego oczom ukazuje się straszliwy obraz. Okazuje się, że szkoła pełna jest rozszarpanych na strzępy ludzkich ciał, a całe miasto opanowały straszliwe monstra.

Tak w skrócie można opisać początek tej serii.
Manga jest dość brutalna, trup ściele się gęsto, z nierzadko brakującą (co najmniej jedną) kończyną. Są też potwory. Naprawdę wyglądają jak potwory, są wielkie, paskudne i żądne ludzkiego mięsa, które jakoś dziwnie im zasmakowało. Są też ludzie, a jakże. Jednak nie są to hardkorowcy, którzy rzucają się na bestię i likwidują ją za pomocą kija od szczotki. Nasi "bohaterowie" są ludzcy do bólu i doskonale zdają sobie sprawę, że ich jedynym ratunkiem jest ucieczka, że w starciu z ogromnymi monstrami nie mają najmniejszych szans, a gdyby spróbowali, to tak to się skończy.
Tytuł jest ładnie narysowany (o ile można tak powiedzieć o porozrywanych ludzkich szczątkach i powykręcanych potworach), sprawnie poprowadzony, ma wiarygodnych bohaterów. Poza tym te monstra nie wzięły się od tak, "z dupy" - autor co jakiś czas rzuca strzęp informacji, które można później sobie dowolnie układać, przekładać i kombinować, samemu próbując rozwikłać zagadkę "co się do diabła, stało?"
Czego chcieć więcej? Tylko polskiego wydania ;).
Na zakończenie dodam, że w Japonii manga jest bestsellerem, każdy tom sprzedaje się w setkach tysięcy egzemplarzy (choć do łan pisa mu daleko).
Anime też jeszcze nie ma, chociaż przypuszczam, że w ciągu najbliższego roku to się zmieni ;).
Ostatnio zmieniony czw maja 09, 2013 4:32 pm przez Ineluki, łącznie zmieniany 1 raz.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Re: Hakaijuu

Post autor: Grey » pn kwie 15, 2013 8:19 pm

Ine-chan pisze: Na zakończenie dodam, że w Japonii manga jest bestsellerem, każdy tom sprzedaje się w setkach tysięcy egzemplarzy
To tak jak to Monster Musume co polecałem kiedyś :P

A jeśli chodzi o tę mangę - nie moje klimaty. ;)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn kwie 15, 2013 8:41 pm

Obadałem podane obrazki, brałbym :D

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn kwie 15, 2013 8:54 pm

Kupowałbym.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn kwie 15, 2013 9:38 pm

Ciekawie się zapowiada więc brałbym choć 9 tomów i nadal wychodzi nie zapowiada rychłego wydania w PL. Byłaby spora szansa na sprzedaż podobną do BR.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn kwie 15, 2013 10:44 pm

Daminox pisze:Byłaby spora szansa na sprzedaż podobną do BR.
Wydaje mi się, że BR tak słabo się sprzedaje z powodu dość... specyficznej kreski (idzie się przyzwyczaić, ale na początku też się skrzywiłem). W Hakaijuu kreska jest bardziej "przystępna"... poza tym mimo tej całej brutalności i latających fragmentów ludzkich ciał, klimat jest trochę lżejszy niż w BR (przynajmniej w pierwszych 3 tomach :roll: )...

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn kwie 15, 2013 11:04 pm

Zgadzam się z Daminoxem, ciekawie się zapowiada. Jednak zwykle nie pcham się w mangi wciąż powstające, więc musiałabym się dobrze zastanowić przed kupnem.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pn kwie 15, 2013 11:17 pm

Trochę odrzuca mnie 9+, ale rozważyłabym zakup, gdyby manga została wydana.
Najbardziej podoba mi się okładka :P Jest taka klimatyczna :wink:
Po przykładowych stronach stwierdzam, że autor dba o detale, jeśli chodzi o rysunki :)

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » pn kwie 15, 2013 11:44 pm

Nie jestem przekonana co do tego tytułu. Nie moje klimaty, dlatego jestem na NIE.

Font A. Marie
Status: Offline

Post autor: Font A. Marie » wt kwie 16, 2013 4:54 pm

Myślę, że w moim wypadku wszystko zależałoby od tego, przez ile tomów będzie się jeszcze ta seria toczyła. W długą serię nie uśmiecha mi się pakować. Powyżej 15 na pewno stracę zainteresowanie.

MelodyChan
Status: Offline

Post autor: MelodyChan » czw kwie 18, 2013 7:48 pm

Tak tak tak :3

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw kwie 18, 2013 11:14 pm

Co to za brzydal na okładce :lol: ? Tytuł nie dla mnie.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » śr maja 08, 2013 7:40 am

Moje klimaty, jestem za :D

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » śr maja 08, 2013 2:24 pm

Może bym kupił.

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » śr maja 08, 2013 2:28 pm

Tak :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości