Mushoku Tensei Isekai Ittara Honki Dasu

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę mangę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
50
47%
Może
14
13%
Nie
43
40%
 
Liczba głosów: 107

Dzikusek
Status: Offline

Mushoku Tensei Isekai Ittara Honki Dasu

Post autor: Dzikusek » pt kwie 10, 2015 4:39 pm

Obrazek

Tytuł: Mushoku Tensei Isekai Ittara Honki Dasu
Autor: Fujikawa Yuka, Rifujin na Magonote
Liczba tomów: 02 (Ongoing)
Gatunek: Akcja, Fantasy, Komedia, Przygodowy
Wydawca japoński: Media Factory
Opis: 34-letni NEET otaku zostaje wyrzucony z domu przez swoją rodzinę. Ów pulchny, nieatrakcyjny i miły prawiczek bez grosza przy duszy orientuje się, że upadł na samo dno. Zauważa, że mógłby prowadzić o wiele lepsze życie, gdyby tylko bardziej się postarał. W samym środku rozmyślań dostrzega ciężarówkę jadącą z pełną prędkością w stronę trzech licealistów. Gromadząc całą siłę i szybkość rzuca się z pomocą sam wpadając pod koła, tym samym kończąc swoje życie. Gdy ponownie otworzył oczy, spostrzegł, że narodził się ponownie jako Rudeus Greyrat, tym razem w świecie mieczy i magii. W nowym świecie, zaczynając nowe życie, Rudeus postanawia: "Tym razem będę żył pełnią życia, niczego nie żałując!". Tak więc rozpoczyna się podróż mężczyzny, który pragnął zacząć życie od nowa.

https://www.mangaupdates.com/series.html?id=110083

Adaptacja Light Noveli napisanej przez Rifujin na Magonote oraz ilustrowanej przez Shirotakę.

Yean
Status: Offline

Post autor: Yean » czw cze 18, 2015 2:49 pm

Czytałem w internecie i jest to naprawdę zabawna i ciekawa manga. Naprawdę dobrze byłoby mieć w rękach papierowe wydanie. Ja bym kupił, ale 11 osób jest na nie, choć razem możemy to zmienić. Głosuj na TAK
Obrazek

NoName
Status: Offline

Post autor: NoName » czw cze 18, 2015 5:19 pm

A tak. Pamiętam LN. Gość został wywalony z domu za to, że wolał walić gruchę zamiast iść na pogrzeb rodziców. Nie przebrnąłem nawet przez prolog.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw cze 18, 2015 9:00 pm

NoName pisze:A tak. Pamiętam LN. Gość został wywalony z domu za to, że wolał walić gruchę zamiast iść na pogrzeb rodziców.
:shock: Ja wiem, że to różna kultura, ale... srsly, Japan? To już nawet zabawne nie jest. :lol:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw cze 18, 2015 9:49 pm

Noooooł. Już się wypowiadałem na temat LN (dobrze pamiętam?) ale w takim razie na temat mangi też się wypowiem: NIGDY nie chcę mieć z tym utworem nic wspólnego xD
Serio - ktoś komu w życiu nie wyszło trafia do świata w którym wszystko mu wychodzi, czytaj: wkłada w każdą laskę którą widzi i rozwala pstryknięciem palców całe kraje :lol: yeah, to się opłaca czytać~~

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw cze 18, 2015 10:17 pm

Biorąc pod uwagę, że chyba jakieś 50% (jak nie więcej...) produkcji mangowych/LNowych/VNowych służy leczeniu kompleksów japońskich nastolatków, to i w sumie nie powinno dziwić. Bardziej dziwi, że ktoś to czyta poza Japonią...

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw cze 18, 2015 10:23 pm

GrisznakIW pisze:Bardziej dziwi, że ktoś to czyta poza Japonią...
Patrząc na myanimelist stwierdzam iż raczej sporo osób poza Japonią to czyta, bo inaczej seria nie zostałaby oceniona tak wysoko - 8.20 (ocena wystawiona przez 974 użytkowników ) :lol:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt cze 19, 2015 6:18 am

Ludzie jakoś lubią web novele. Totalnie nie wiem dlaczego. Ciekawe, czy SAO, które jak na LN jest niesamowicie dobrze napisane, też wyglądało w pierwotnej wersji tak żałośnie :) jak już mówiłem - jedyną web nowelą którą się da czytać (z pkt widzenia fabuły, bo formy to też tragedia) jest Tate no Yuusha. Mam nadzieję, że w LN autor poprawił co nieco :)
GrisznakIW pisze:Biorąc pod uwagę, że chyba jakieś 50% (jak nie więcej...) produkcji mangowych/LNowych/VNowych służy leczeniu kompleksów japońskich nastolatków, to i w sumie nie powinno dziwić. Bardziej dziwi, że ktoś to czyta poza Japonią...
No niby tak, ale żeby AŻ TAK? :shock: ten utwór to jakaś... nie wiem xD masakra.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt cze 19, 2015 11:17 am

Umm... Nie. Dlaczego? Zacznę od "34-letni NEET otaku" i na tym skończę :|
Grey pisze:
GrisznakIW pisze:Biorąc pod uwagę, że chyba jakieś 50% (jak nie więcej...) produkcji mangowych/LNowych/VNowych służy leczeniu kompleksów japońskich nastolatków, to i w sumie nie powinno dziwić. Bardziej dziwi, że ktoś to czyta poza Japonią...
No niby tak, ale żeby AŻ TAK? :shock: ten utwór to jakaś... nie wiem xD masakra.
Głowa do góry, nie we wszystkich sferach otakizmu jest tak źle. W przypadku VN jest trochę mniej pozycji leczących kompleksy, głównie dlatego że 2/3 wszystkich tytułów to masturbator-helpery. Zaraz, to też nie jest powód do radości #-o

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt cze 19, 2015 3:52 pm

Canis pisze:Umm... Nie. Dlaczego? Zacznę od "34-letni NEET otaku" i na tym skończę :|
Grey pisze:
GrisznakIW pisze:Biorąc pod uwagę, że chyba jakieś 50% (jak nie więcej...) produkcji mangowych/LNowych/VNowych służy leczeniu kompleksów japońskich nastolatków, to i w sumie nie powinno dziwić. Bardziej dziwi, że ktoś to czyta poza Japonią...
No niby tak, ale żeby AŻ TAK? :shock: ten utwór to jakaś... nie wiem xD masakra.
Głowa do góry, nie we wszystkich sferach otakizmu jest tak źle. W przypadku VN jest trochę mniej pozycji leczących kompleksy, głównie dlatego że 2/3 wszystkich tytułów to masturbator-helpery. Zaraz, to też nie jest powód do radości #-o
Znajomy robił kiedyś zestawienie i wyszło mu, że jakieś 45-50% to ero.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt cze 19, 2015 4:16 pm

Grey pisze:Serio - ktoś komu w życiu nie wyszło trafia do świata w którym wszystko mu wychodzi, czytaj: wkłada w każdą laskę którą widzi i rozwala pstryknięciem palców całe kraje :lol: yeah, to się opłaca czytać~~
Brzmi jak SAO/NGNL/dowolne inne light novel o podobnej tematyce :lol:
A co do tytułu, jestem na nie. Już sam początek opisu mnie odrzucił.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt cze 19, 2015 5:11 pm

Marei, nie no xD moim zdaniem trzeba by bardzo dużo złej woli żeby porównywać Mushoku coś tam z SAO albo NGNL :)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt cze 19, 2015 5:43 pm

Grey pisze:Marei, nie no xD moim zdaniem trzeba by bardzo dużo złej woli żeby porównywać Mushoku coś tam z SAO albo NGNL :)
Chodziło w sumie o ideę - japoński małolat przenosi się do alternatywnego świata i tam wymiata, zalicza panienki i jest półbogiem. Pod tym względem wszystko wydaje się pasować.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt cze 19, 2015 6:35 pm

GrisznakIW, chciałbym doczepić się do każdego elementu Twojej wypowiedzi, ale tak z czystym sumieniem to nie jestem w stanie :lol: jedynie to, że ani Kirito ani Sora żadnej panienki nie zaliczyli :P miłość Kirito była "platoniczna", natomiast Sora po prostu robił zdjęcia/filmy na fap materiał :)
Poza tym, to kurde da się bronić tego poglądu >.< ale i tak się z nim nie zgadzam xD

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pt cze 19, 2015 7:55 pm

Zaraz, zaraz, co do Kirito - a Asuna to co, zapomniałeś o 16.5? Pomijam już cały harem, który wokół Kirito latał i lata chyba nadal.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt cze 19, 2015 11:45 pm

Ale 16,5 to dodatkowy rozdział, który teoretycznie nie jest częścią książki. A harem to podstawa. W końcu w Japonii jeśli protagonista nie ma wianuszka dziewcząt wokół siebie, nie będzie zasługiwał na uwagę :lol:

NoName
Status: Offline

Post autor: NoName » sob cze 20, 2015 8:37 am

Już kij z 16.5. Scena w 16 rozdziale nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że to zrobili. No chyba że po kłótni o tym położyli się bez ubrań w łóżku, bo było im tak strasznie gorąco. :/ (Kirito później chyba nawet jeździł palcem po gołych plecach Asuny) Dobra, zostawmy już SAO w spokoju, to nie miejsce na takie dyskusje.

Harem zawsze jest, bo dzięki temu japoński czytelnik, któremu nie podoba się "główna dziewczyna" może sobie wybrać inną i to jej kibicować. Harem nikomu nie wadzi, a waifu jakiegoś otaku aż do końca serii "ma jakieś szanse", dzięki czemu są mniejsze szanse (a czasem nawet "wygrywa"), że przestanie czytać/oglądać.

Michasx
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 25, 2021 3:21 pm
Lokalizacja: Podlasie
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei Isekai Ittara Honki Dasu

Post autor: Michasx » czw lut 25, 2021 3:23 pm

Witam nie orientuję się zbytnio z tematem, ale czy ta ankieta mogłaby zostać powtórzona gdyż wydaję mi się iż po 5 latach manga i teraźniejsze wychodzące anime zebrało dużą ilość fanów.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei Isekai Ittara Honki Dasu

Post autor: Monsterlight » czw lut 25, 2021 3:29 pm

Michasx pisze:
czw lut 25, 2021 3:23 pm
Witam nie orientuję się zbytnio z tematem, ale czy ta ankieta mogłaby zostać powtórzona gdyż wydaję mi się iż po 5 latach manga i teraźniejsze wychodzące anime zebrało dużą ilość fanów.
No to ci nowi fani, jeśli mają takie życzenie, mogą tu oddać głos. Nie żeby to miało jakikolwiek wpływ na decyzję wydawców.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Lisanaose
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 17, 2020 1:33 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei Isekai Ittara Honki Dasu

Post autor: Lisanaose » pn paź 18, 2021 7:12 pm

Michasx pisze:
czw lut 25, 2021 3:23 pm
Witam nie orientuję się zbytnio z tematem, ale czy ta ankieta mogłaby zostać powtórzona gdyż wydaję mi się iż po 5 latach manga i teraźniejsze wychodzące anime zebrało dużą ilość fanów.
Faktycznie po 5 latach zdania może się zmieniły, oglądam mushoku i bardzo mi się to podoba, a mangę bym sobie chę
tnie kupiła i przeczytała :3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości