Ore Monogatari!!

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupiłbyś/aś?

Tak
92
51%
Nie
59
33%
Może
28
16%
 
Liczba głosów: 179

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ore Monogatari!!

Post autor: Angu » ndz maja 03, 2015 5:43 pm

Kurczę, wydawało mi się, ze był już temat na forum dotyczący tego tytułu, ale jednak nie ma, także zakładam :P

Ore Monogatari!!
Obrazek

Tytuł angielski: My Love Story!!
Autorzy: Kawahara, Kazune (scenariusz), Aruko (rysunki)
Liczba tomów: zakończy się na 12 lub 13 tomach.
Gatunek: komedia, romans, shoujo, okruchy życia
Wydawca: Shueisha
Anime: tak, sezon wiosna 2015

Opis: Takeo Gouda, pierwszoklasista w liceum. Waga: (około) 120kg; wzrost: (około) 2 metry. Spędza on sobie spokojnie dni w towarzystwie swojego popularnego wśród płci pięknej, acz gruboskórnego przyjaciela z dzieciństwa, Makoto Sunakawy. Pewnego poranka, w drodze pociągiem do szkoły, Takeo ratuje Rinko Yamato przed zboczeńcem. Czyżby był to początek wiosny w życiu naszego bohatera? Opis zaczerpnięty z dream universe

Coś od siebie, opinia na podstawie 3 odcinków anime i pierwszego tomu mangi: co jakiś czas gdzieś w internetach napotykałam się to na okładki mangi, to na inne obrazki z tego tytułu. Wielki, niezbyt urodziwy Takeo straszący z grafik niespecjalnie mnie zachęcał do zapoznania się z Ore Monogatari :P
Ponieważ emitowane jest obecnie anime to postawiłam zerknąć i absolutnie nie żałuje. Tytuł serwuje nam powiew świeżości jeżeli chodzi o romanse. Mamy tutaj głównie męski punkt widzenia, wszelkie niedomówienia jak na razie są dość szybko rozwiązywane. Elementy humorystyczne są naprawdę zabawne :D Bohaterowie są sympatyczni (nie mogłam na początku polubić przyjaciela głównego bohatera, ale w trzecim odcinku już zdobył moją sympatie - nie jest wcale taki bezuczuciowy i markotny na jakiego z początku wygląda). Historia jest przeurocza, ale uważam, że tytuł może trafić nie tylko do płci pięknej.
Nie wiem co sądzić o kresce. Anime jest bardzo ładnie zrobione, w mandze raz straszą kadry bez tła, a za innym razem drugi plan jest dobrze rozrysowany.

Linki: B-U MAL Okładki
Ostatnio zmieniony pn cze 13, 2016 8:53 pm przez Angu, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » ndz maja 03, 2015 5:54 pm

W sumie od tej scenarzystki mamy już "Przyjaciółki" na polskim rynku, to prawie jak przetarty szlak XD!

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » ndz maja 03, 2015 5:56 pm

Boże tak! Musi być wydany w Polsce! Ekhem... przepraszam za silne emocjonalny.
Anime bardzo podobało mi się, ale manga też nie jest zła. A obwoluty, są ładne, przypadli się do mojej gusta ( muszę przyznać ze 2 i 5 są brzydkie). Yamato jest fajna, nie jest taka głupia jak nie które bohaterki z shoujo, np coś " ty idioto!", "Nigdy nie zakocham się w niego", także jest ładna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz maja 03, 2015 7:08 pm

Wow, ile głosów na tak. :shock: Cośtam słyszałam o tym tytule, trochę dobrego, ale opisy cały czas mnie odstraszają, więc nie.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz maja 03, 2015 7:22 pm

Anime już wręcz uwielbiam, podoba mi się szybki rozwój postaci, nic się nie ciągnie w nieskończoność. No i manga ma dopiero 8 tomów, nie jest to jakoś dużo. Chętnie bym kupił.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz maja 03, 2015 7:28 pm

Zaczęłam już zbierać po angielsku i dublować raczej nie będę, ale tytuł polecam jak najbardziej...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz maja 03, 2015 7:34 pm

Na razie wstrzymam się od głosu.Zobaczę najpierw anime.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz maja 03, 2015 7:42 pm

Jak najbardziej tak. Chociaż przymierzam się już do zbierania po angielsku :P
Poza tym manga ma teraz swoje pięć minut za sprawą świetnego animu :)

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz maja 03, 2015 11:31 pm

Ja przeczytałam mangę (tyle ile wtedy wyszło) nim jeszcze zapowiedziano anime i w sumie to mi się podobała - dała powiew świeżości do mojej listy przeczytanych szojek. Dałam na tak, ale jeśli będzie się zbyt długo ciągnęła to pewnie zmieniłabym na może - przyjemnie się czyta ich perypetie ale wszystko trzeba wiedzieć kiedy skończyć, hm.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn maja 04, 2015 12:49 am

Zdecydowanie tak :D Pierwsze odcinki anime mnie zachwyciły i od razu sięgnęłam po mangę, którą pochłonęłam w kilka godzin. Chciałabym zobaczyć takie shoujo na naszym rynku. Bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle innych serii z tego samego gatunku.

I ta męska przyjaźń <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn maja 04, 2015 10:59 am

Na razie jestem przy oglądaniu anime, wersji mangowej nie znam jeszcze.
Ale za samego głównego bohatera jest "tak". Troszeczkę przeszkadza mi tylko różnica w wielkości postaci, przez co czasami czuje się jakby był to romans dorosłego z dzieckiem z podstawówki.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn maja 04, 2015 11:08 am

Zbieram amerykańskie wydanie, ale gdyby któryś z naszych wydawców przyłożył się do wydania tego tytułu (oryginalne okładki, brak krzaków, większy format i fajne tłumaczenie), to zdublowałabym ten tytuł.

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » pn maja 04, 2015 4:24 pm

Oj, tak!
Jest jednym z moich ulubionych mangi. Główny bohater, Takeo z shoujo, jest śmieszny, chociaż nie jest piękny XD, ale to dobrze, bo prawie wszystkie mangi shoujo główni bohaterowie sa bisha i wredni. (np. SA, Ookami Shoujo to Kuro Ouji).
Lecz, jeśli nie zostanie wydany w Polsce aż do 2016 roku, to będę zbierać amerykańskie wydanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » pt maja 08, 2015 7:49 pm

Dawno nie widziałam tak dużej ilości głosów na tak ;P Moje odkrycie sezonu, brałabym prenumeratę, byle tylko zakończyło się na jakiejś sensownej liczbie tomów.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob maja 09, 2015 5:59 am

A ja się wybiję i powiem: NIE ;) nie przepadam za szkolnymi romansami, a w wersji shoujo to już tym bardziej. Rozumiem, że zakłada się powszechnie, że ten tytuł to takie nietypowe shoujo, nieirytujące itd. aczkolwiek mnie to nie przekonuje :) nie kupiłbym tego.

rsc-pl
Status: Offline

Post autor: rsc-pl » sob maja 09, 2015 7:46 am

O ile anime jest naprawdę fajne (ogólnie lubię shoujo) i pierwsze 5 odcinków było dla mnie mega zaskoczeniem, to nad mangą bym się raczej zastanowił. Głos na MOŻE.

Yuuki
Status: Offline

Post autor: Yuuki » sob maja 09, 2015 8:24 am

Mnie się po pierwszym odcinku anime już spodobało ^^
Być może, dlatego, że lubię bardzo lekkie i spokojne romanse :wink:
Głosuję na TAK ^^

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob maja 09, 2015 8:27 am

A znając życie, ta jego dziewczyna i tak wybierze ładniejszego :(
Faktycznie, dość nietypowy pomysł na fabułę mangi shoujo. Może i bym się zastanawiała nad kupnem. Brakuje mi czegoś lekkiego i zabawnegoddo poczytania.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » sob maja 09, 2015 9:32 am

Starałam się by post nie uwzględniał spoilerów, zawiera niektóre informacje jakie pojawiają się w pierwszym odcinku
Sayuki78 pisze:A znając życie, ta jego dziewczyna i tak wybierze ładniejszego
A w życiu! Yamato jest tak zafascynowana naszym olbrzymem, że to niemożliwe. Jak wcześniej wspominano, Yamato nie do końca jest kolejną typowa bohaterką shoujo :P
Jak to wygląda, a nie uwzględniłam tego w opisie - ogólnie zawsze było tak, że począwszy od przedszkola jak Takeo podobała się jakaś dziewczyna, to ona z kolei była zauroczona Sunakawą (przyjacielem głównego bohatera). I kończyło się to tak
Obrazek.
Sunakawa zawsze odrzucał te dziewczyny i mówił "Takeo... Ty to masz beznadziejny gust co do płci pięknej". Aaaale najlepsze jest to, co dowiadujemy się w 3 odcinku - dopowiedzenie, co oznacza ten "beznadziejny gust".
I ogólnie Takeo myślał, że tak też jest w tym wypadku - "kurcze, zakochałem się w tej dziewoi od pierwszego wejrzenia, a ona na pewno jest zainteresowana Sunakawą". I na szczęście bohaterowie nie męczą się długo z tym nieporozumieniem, a jest to szybko wyjaśnione.
Ostatnio zmieniony sob maja 09, 2015 10:41 am przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob maja 09, 2015 10:27 am

Kolejny powód do zadowolenia. Manga oprócz animu doczekała się LA :) http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ilm/.87995

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości