Mushoku Tensei (Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę mangę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
85
59%
Może
19
13%
Nie
41
28%
 
Liczba głosów: 145

Dzikusek
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Dzikusek » pn maja 18, 2015 6:53 pm

Obrazek
ObrazekObrazek
Tytuł: Mushoku Tensei
Autor: Rifujin na Magonote
Ilustracje: Shirotaka
Liczba tomów: 06 (Ongoing)
Gatunek: Akcja, Komedia, Fantasy
Wydawca japoński: Media Factory (MF Books)
Opis: 34-letni NEET otaku zostaje wyrzucony z domu przez swoją rodzinę. Ów pulchny, nieatrakcyjny i miły prawiczek bez grosza przy duszy orientuje się, że upadł na samo dno. Zauważa, że mógłby prowadzić o wiele lepsze życie, gdyby tylko bardziej się postarał. W samym środku rozmyślań dostrzega ciężarówkę jadącą z pełną prędkością w stronę trzech licealistów. Gromadząc całą siłę i szybkość rzuca się z pomocą sam wpadając pod koła, tym samym kończąc swoje życie. Gdy ponownie otworzył oczy, spostrzegł, że narodził się ponownie jako Rudeus Greyrat, tym razem w świecie mieczy i magii. W nowym świecie, zaczynając nowe życie, Rudeus postanawia: "Tym razem będę żył pełnią życia, niczego nie żałując!". Tak więc rozpoczyna się podróż mężczyzny, który pragnął zacząć życie od nowa.

https://www.mangaupdates.com/series.html?id=111591

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn maja 18, 2015 7:29 pm

Dzikusek pisze:Ów pulchny, nieatrakcyjny i miły prawiczek bez grosza przy duszy orientuje się, że upadł na samo dno.
8D Chyba podziękuję. Kolejny tytuł, by leczyć kompleksy otakusów. Pewnie przemieni się w kogoś bardzo atrakcyjnego.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn maja 18, 2015 8:05 pm

Brzmi baaaaaardzo generic. Tak bardzo, że nie widzę w nim absolutnie niczego, co by go mogło wyróżniać z armii podobnych tytułów.
Jedyne, co zwróciło moją uwagę, to postać na drugim planie drugiej okładki, przywodząca na myśli klasycznego Stalliona z Words Worth.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn maja 18, 2015 10:36 pm

Jakoś nie znam wielu tytułów w których główny bohater się poświęca w pierwszym tomie, no ale ok, ja w chińskich bajkach siedzę tylko 8 lat, co ja tam wiem :D

Co prawda bohater brzmi trochę sztampowato, ale powstrzymam się z oceną aż zobaczę jak autor to prowadzi, zwłaszcza czy poprzednie życie wpływa jakoś na zachowanie Rudeusa czy po prostu jest czysta fantazja.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » wt maja 19, 2015 1:45 pm

Dzikusek pisze:w chińskich bajkach siedzę tylko 8 lat, co ja tam wiem
kolego z takimi słowami radze uważać bo są tu otaku mordercy.. XD

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt maja 19, 2015 4:52 pm

Taa, powrzeszczą na moją waifu i pokażą Międzynarodowy Gest Pokoju i Przyjaźni do figurek. :lol:

Zejdźmy już z offtopu.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw maja 21, 2015 5:49 am

Próbowałem. Okropieństwo pod wieloma względami xD jednak web novele zrobiły się (zawsze były? nowy gatunek, mało z nim styczności miałem, więc pewny nie mogę być) przewidywalne, głupie i, jak ktoś już wspomniał, leczące kompleksy. Facio staje się pro w świecie fantasy i każda laska zostaje jego waifu :lol: i tak przez n-tomów czy jak to dzielić.
Ze wszystkich web noveli które czytałem (i mang na ich podstawie) chyba tylko Tate Yuusha mi się podobało.

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » ndz maja 31, 2015 3:00 pm

Dałabym temu szansę, bo a) lubię fantasy i b) chcę wspierać light novelki w Polsce z nadzieją, że być może kiedyś będę mogła kupić te tytuły, które najbardziej mnie interesują... :)

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » czw cze 30, 2016 10:00 pm

Polecam novelke, bardzo interesująca, dzięki poprzedniemu życiowi głównego bohatera już w młodym wieku jest bardzo inteligentny. Może jest później trochę romansu i nic się nie dzieje, ale to tylko chwila. Także polecam.
Obrazek

Ensukara
Status: Offline

Post autor: Ensukara » pt cze 16, 2017 8:28 am

Novelka jak dla mnie bardzo dobra. Przeczytałem wszystkie rozdziały i tam jeszcze trochę dalej po angielsku, więc jestem skłonny kupić ją, gdy tylko się ukaże.

Fixol
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 15, 2021 2:35 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Fixol » pn mar 15, 2021 2:42 pm

Ostatnio wyszła adaptacja anime tej noveli i przyjęła się bardzo pozytywnie ja osobiście chciałbym kontynuować przygody bohatera dzięki książkom. Dodatkowo dobrze by wyglądało na szafie :D.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Tomek » pn mar 15, 2021 4:36 pm

Jestem za. Nigdy nie spodziewałem się, że isekai z takim opisem będzie miał tak dobrze napisaną historię, do tego anime ma świetne wykonanie. Są tu pewne kontrowersyjne momenty, ale równie dobrze można byłoby narzekać na Grę o Tron, że jest tak medievalowa w zwyczajach.

Po obejrzeniu 9 odcinków kupiłem już sobie cyfrowo pierwsze 3 tomy LN w języku angielsku (po okładkach doszedłem do wniosku, że tyle fabuły zawiera pierwsza seria). Mam zamiar sobie przeczytać pomiędzy sezonami - drugi podobno już w lipcu :)

Niemniej fajnie byłoby mieć to jednak na półce w naszym języku.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Kocurzyca » pn mar 15, 2021 4:48 pm

Więcej okładek jakby ktoś chciał zobaczyć:

x dwa posty niżej

Niektóre są bardzo ładne :D
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2021 10:23 pm przez Kocurzyca, łącznie zmieniany 1 raz.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Alexandrus888 » pn mar 15, 2021 5:00 pm

Nie wczytują się.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Kocurzyca » pn mar 15, 2021 5:05 pm

>:( shiet. postaram sie zuploadować na nowo, musicie mi dać kilka minutek (zwłaszcza, ze ja widze, lol)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Kocurzyca » pn mar 15, 2021 5:18 pm

Okładki:
► Pokaż Spoiler
Teraz powinno działać :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Yuriko » pn mar 15, 2021 7:27 pm

Ale te okładki są ładne :D

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Fani » pn mar 15, 2021 10:10 pm

Anime jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Już dawno nie widziałem tak powolutku i krok po kroku budowania bohatera jak i świata przedstawionego. Co prawda jedyne co mnie trochę kłuje w oczy to powroty do przeszłości poprzedniego wcielenia bohatera, ale tego nie ma dużo. Kolejne odcinki pochłaniam w try miga i szkoda, że anime ma tylko 11 odcinków xd. Na szczęście długo nie będzie trzeba czekać na kontynuację :D. Imo Mushoku Tensei ten sezon rozwaliło i chętnie zobaczyłbym LN na naszym ryneczku. Jeśli jednak by się nie udało to zawsze na pocieszenie zostaje wydanie SS.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Tomek » wt mar 23, 2021 10:40 am

LN po angielsku chyba ładnie się sprzedaje, przynajmniej na Bookwalkerze. Oby przełożyło się to jakoś na wielosezonowe anime.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alex2422
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 01, 2019 1:34 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (Novel)

Post autor: Alex2422 » wt kwie 13, 2021 12:36 am

  • Isekai
  • Dorosły mężczyzna odrodzony jako dziecko
  • Główny bohater jest geniuszem
  • Główny bohater jest zboczonym otaku
Wygląda ładnie, ale strasznie dużo tu motywów, których nienawidzę XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości