Date A Live (Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę LN, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
64
53%
Może
14
12%
Nie
43
36%
 
Liczba głosów: 121

Dzikusek
Status: Offline

Date A Live (Novel)

Post autor: Dzikusek » pn cze 08, 2015 7:50 am

Obrazek
Okładki
Tytuł: Date a Live
Autor: TACHIBANA Koushi
Ilustracje: Tsunako (つなこ)
Liczba tomów: 11 (Ongoing)
Gatunek: Akcja, Komedia, Ecchi, Romans, Mecha
Wydawca japoński: Fujimi Shobo (Fujimi Fantasia Bunko)
Opis: Shido Itsuka jest licealistą. Ostatniego dnia wiosennej przerwy świątecznej, ogromna eksplozja niszczy sporą część miasta, zaś przed chłopakiem pojawia się tajemnicza dziewczyna ubrana w zbroję. Szwagierka Shido, Kotori, wyjawia mu, że dziewczę to zwane jest "Specjalnie Zaprojektowanym Stworzeniem Katastrofalnym: Spiritem", który wywołuje wstrząsy czasoprzestrzenne. Kotori nie wspomina, iż jest dowódcą specjalnej organizacji anty-Spiritom " Ratatosk. Zamiast tego nakazuje chłopakowi iść na randkę z nową przybyszką: "Nie proszę Cię, byś pokonał Spirita. Po prostu pozwól jej się w Tobie zakochać i uratuj świat.".

https://www.mangaupdates.com/series.html?id=73673

Na pewno nie spodoba się osobom, które szukają mitycznej "oryginalności". Date a Live oferuje rozrywkę znaną, choć nie zawsze przewidywalną. To seria z poczuciem humoru nieobrażającym inteligencji widza, spójnym wewnętrznie światem, ładnymi rysunkami i żywą akcją.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pn cze 08, 2015 9:42 am

W tym momencie zastanawiam się: "Troll? Pijany? Ofiara polskich subów?"

- Kotori to(przybrana) młodsza siostra Shidou a nie szwagierka
- Kotori mówi mu o Ratatoskr na statku w tym samym dialogu w którym mu tłumaczy czym są Seirei(co IIRC nie do końca tłumaczy się na Spirit ale nie ma nic bliższego w języku angielskim)
- Kotori jest dowódcą jednostki na statku a nie całej organizacji
- Spartoliłeś cytat, Shidou miał nie tyle pozwolić się zakochać co ją oczarować.
- IMO Date a Live jest bardziej oryginalne od większości haremówek, chociażby tym że nie ma w nim haremowego kitu robionego pod zalepianie dziur fabularnych. Poza tym jeśli twierdzisz że wszystkie żarty są dość proste, to chyba kilka cie ominęło(choć faktycznie jest takich mało i jak już to wchodzą do głowy dopiero po jakimś czasie podczas losowych rozmyślań nad serią).

Nie zmienia to faktu że to mój must-have, i że nie spodziewam się żadnych LN od Waneko

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn cze 08, 2015 12:13 pm

Brzmi strasznie. :lol: Nawet po poprawkach od Fenka. Nie jestem zainteresowana, tym bardziej, że to "ongoing".

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn cze 08, 2015 12:26 pm

Z takich rzeczy chyba tylko Horizon mnie interesuje. Tak więc raczej dziękuję.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn cze 08, 2015 2:34 pm

Są lepsze nowelki do wydania. Animu było całkiem niezłe, lecz sama jego znajomość w zupełności mi odpowiada. Więc jestem na Nie :P

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt cze 09, 2015 9:19 pm

Bez wątpienia są lepsze novelki do wydania, ale w klasie ecchi harem to chyba ta stoi dość wysoko w hierarchii. Co ciekawe - nie mam pojęcia dlaczego, ale nie irytuje i czyta się bardzo przyjemnie. Serio. No ale może wynika to z tego, że przeczytałem/zaczynałem czytać masę serio shitowych ecchi light novelek to może dlatego ta mi się wydaje w swojej klasie dość dobra :) więc generalnie - jestem za.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » śr cze 10, 2015 10:05 am

Jedzie sztampą na kilometr. Absolutnie nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr cze 10, 2015 5:16 pm

A ja jestem na tak. Jak zwykle ecchio-haremówki średnio mi pasują tak tutaj nie dość, że dotrwałam do końca anime (i nawet powiem, że z przyjemnością oglądałam) tak i nowelki były całkiem fajne. Zaczyna się od flirtu z pewnym schamatami/dating visal novelami a później historia całkiem fajnie się rozwija. I nawet kilka bohaterek przypadło mi do gustu.
Jestem na tak

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » śr lip 01, 2015 7:32 pm

Date a Live to anime, do którego podchodziłem wiele razy i za każdym razem wymiękałem po kilku odc. Teraz gdy już jestem po 2 sezonach aż dziwie się, że tylko zwlekałem. Postacie były całkiem fajne, historia też niczego sobie i jeszcze film, który wyjdzie chyba w sierpniu :D Krótko mówiąc jestem na tak i bardzo chciałbym zobaczyć Date a Live w swojej kolekcji.

LaxuSpl
Status: Offline

Post autor: LaxuSpl » pt lip 24, 2015 9:17 am

Jestem zdecydowanie na tak! :D

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » pt lip 24, 2015 9:46 am

Obejrzałam oba sezony anime i jak dla mnie jest to takie przeciętne ecchi. Ot, obejrzeć raz, zresztą niezbyt dokładnie, bo to na dłuższą metę nudne, a potem zapomnieć. Nie kupiłabym.

LordRinkashi
Status: Offline

Post autor: LordRinkashi » śr wrz 02, 2015 2:50 pm

Odkopie trochę temat po litym półtora miesiącu - Czy kupiłbym? Owszem, gdyby nawet cena była wzięta z kosmosu. DaL z początku było dla mnie średnim anime (po 1 odcinku złapałem takeigo mindfucka, że nie wiedziałem czy dalej oglądać czy porzucić), ale z czasem o ile można (to tak okreslić) zakochałem się w nim, a samo ono wraz z postaciami, stało się jednym z najwazniejszych (i najlepszych) z anime w mym życiu. Oba sezony DaLa mają u mnie łączną ocene 9.5/10, Tohka jest postacią nr 1, Kurumi nr 3 - mam figurki obu dziewczyn (tak samo plakaty, etc)i tak dalej, tak więc na chwile obecną do pełni szczęscia brakuje mi nowelek na mojej półce.

Elumin
Status: Offline

Post autor: Elumin » śr wrz 02, 2015 3:01 pm

Jak komuś się bajka nie podobała to ln też się nie spodoba. Jak bajka mu się podobała to LN spodoba mu się jeszcze bardziej. Szczególnie, że po drugim sezonie fabuła znacznie się rozkręca (szczególnie chodzi mi o część związaną z Tobichi)

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Date A Live (Novel)

Post autor: Tomek » wt paź 05, 2021 2:03 pm

Dzisiaj wyszedł po angielsku 3. tom Date A Live z koleżaneczką ;)
https://global.bookwalker.jp/de499c0b04 ... ive-vol-3/
Obrazek

Jakieś trzy miesiące temu przeczytałem pierwszy wolumin po angielsku, a obecnie zaczynam drugi. Na razie jestem na tak, aby wydać to w Polsce.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Date A Live (Novel)

Post autor: Tomek » pn sty 17, 2022 12:24 pm

Trailer 4. sezonu anime Date A Live:
https://www.youtube.com/watch?v=uSXCh3Ha1UY
Bezwstydnie złamano tradycję - dotychczas anime z każdym kolejnym sezonem miało coraz gorszą animację ;)

Obrazek

---

11 stycznia wyszedł 4 tom po angielsku:
https://global.bookwalker.jp/dee9ce0275 ... ive-vol-4/
Obrazek

Jestem po drugim, fajne to. Gdybym tylko nie czytał jednocześnie około 10 innych serii i nie miał jeszcze przy tym zaległości :roll:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Date A Live (Novel)

Post autor: Canis » pn sty 17, 2022 3:13 pm

Tomek pisze:
pn sty 17, 2022 12:24 pm
Trailer 4. sezonu anime Date A Live
Czwarty sezon również będzie miał premierę w kwietniu?! Sezon wiosna to prawdziwy potwór będzie!

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Date A Live (Novel)

Post autor: Tomek » pt kwie 08, 2022 8:12 pm

Dzisiaj premierę miał pierwszy odcinek czwartego sezonu Date A Live - dostępny legalnie na Crunchyroll.

Opening:
https://www.youtube.com/watch?v=T4y7imuU4nM

Ending:
https://www.youtube.com/watch?v=skIBek7JltY

Trzy dni temu wyszedł z kolei 5 tom LN po anglikańsku - okładka, która da wiele komuś do "myślenia" ;)
https://global.bookwalker.jp/de804148d1 ... ive-vol-5/
Obrazek

mad
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 11, 2022 6:08 pm
Status: Offline

Date A Live (Novel)

Post autor: mad » ndz gru 11, 2022 6:19 pm

Wypadałoby odkurzyć trochę tę propozycję zwłaszcza, że z dniem 19 marca 2020 roku seria została zakończona na tomie 22.
The author, Koushi Tachibana, published the first volume on March 19, 2011. So far, it has twenty-two volumes published, with Volume 22 released on March 19, 2020. (...) is the 22nd and final volume of the Date A Live light novel series.
Osobiście zakupiłbym cały komplet do kolekcji zwłaszcza, że brakuje nam czegoś w takim "normalnym" stylu na rynku.

W każdym razie zostawiam odkurzoną propozycję. Sam czekam na S5 anime zapowiedziany w 2023 roku, który prawdopodobnie będzie ostatnim.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości