Sousei no Onmyouji

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?"

Tak
54
39%
Może
30
21%
Nie
56
40%
 
Liczba głosów: 140

KrzysztofB
Status: Offline

Sousei no Onmyouji

Post autor: KrzysztofB » sob cze 27, 2015 6:10 pm

ObrazekObrazek
Tytuł: Sōsei no Onmyōji (Twin Star Exorcists)
Autor: Sukeno Yoshiaki
Wydawnictwo: Shueisha
Wydawnictwo USA: Viz Media
Wydawnictwo Francja: Kaze
Serializacja: Jump Square
Status: 12+ tomów (seria publikowana)
Rok: 2013+
Gatunek: akcja, nadprzyrodzone
Anime: tak

Gwiazda muzyki, a może piłkarz? Rokuro miał plan i wielkie aspiracje. Fakt, może nie zbyt konkretne, ale wszystko byle tylko nie zostać egzorcystą! Po prostu nie leży mu pójście w ślady domowników. Niestety, pewnego dnia na jego drodze pojawia się Benio która aspiruje do bycia nr 1. w profesji pozbywania się nieczystości.
W wyniku pewnych wydarzeń dowiadujemy się, że nasz bohater był kiedyś obiecującym adeptem, lecz z jakiegoś powodu zrezygnował. Zmuszony do walki będzie musiał na nowo zmierzyć się ze swoimi lękami i tragiczną przeszłością.
Co z tego wyniknie? Mam nadziej, że uda nam się tego dowiedzieć w języku polskim(liczę na waszą pomoc przy tym). Nowa manga Sukeno Yoshiaki autora Binbougami ga! Historia jak to często bywa w shounen'ach z masą humoru i lekkim romansem.

Z góry dzięki za głosy, oczywiście najbardziej za te na "tak".
Ostatnio zmieniony pn sie 14, 2017 11:35 am przez KrzysztofB, łącznie zmieniany 17 razy.

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » pn cze 29, 2015 1:21 am

Wolałbym Binbougami ga...

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » pn lip 13, 2015 6:47 pm

shouneny są aż tak nie lubiane u nas w kraju?( rozumiem że większość czytelników to kobiety/dziewczynki ale żeby do tego stopnia?)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 13, 2015 7:23 pm

KrzysztofB pisze:shouneny są aż tak nie lubiane u nas w kraju?( rozumiem że większość czytelników to kobiety/dziewczynki ale żeby do tego stopnia?)
Może dlatego iż większości czytelnikom przejadły się już sztampowe shouneny z oklepaną fabułą :P

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn lip 13, 2015 10:30 pm

Ja wybredny się zrobiłem i to bardzo bardzo (mam po pl One Piece, Soul Eater, Wybielacza i Berserka chwilowo więcej mój budżet nie udźwignie).

Niestety te z nowych które mają potencjał są za bardzo rozwlekane kiedy już się wybiją.

Tego tytułu akurat nie znam więc dam "może".
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » sob sie 08, 2015 7:54 pm

Itachi Uchiha dobrej treści nigdy za wiele. Pozatym Taki arslan jest nie dość że oklepany to jeszcze odświeżany a jest bardzo popularny(pewnie za sprawą anime).
a Yoshiaki pokazał już nie raz(przynajmniej mi), że jest w stanie zaskoczyć(przynajmniej mnie).

Reviolli rzeczywiście, z tego co wymieniłeś tylko soul eater skończy się w miarę szybko.
Nie wiem jak z tą serią ale binbuoga skończyła bodajże na 16 tomie. =D>

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt lis 03, 2015 10:36 am

W grudniu zostanie zapewne ogłoszony fakt iż manga doczeka się anime ANN

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt lis 03, 2015 3:15 pm

Przeczytałam niektóre skany i powiem szczerze, że manga jest dość oklepana.. Strasznie się ją czyta, tak mozolnie. Kreska też niezbyt mi się podoba. Co do bohaterów nie mam zdania. Zostawiam egzorcyzmy synowi szatana :lol:

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » ndz sty 10, 2016 5:57 pm

Cavaliere pisze:Przeczytałam niektóre skany i powiem szczerze, że manga jest dość oklepana.. Strasznie się ją czyta, tak mozolnie. Kreska też niezbyt mi się podoba. Co do bohaterów nie mam zdania. Zostawiam egzorcyzmy synowi szatana :lol:
ta seria zaraz się skończy i będzie trzeba szukać zastępstwa:p

Też słyszałem coś o anime. sugoiblog
*****
[ Dodano: Nie 10 Sty, 2016 ]
pojawiła się pierwsza pv do anime
https://www.youtube.com/embed/6_dDnFYGXBE

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » ndz sty 10, 2016 8:13 pm

Opis mnie nie zachęcił, ale skoro ma mieć anime, to może coś w tym jest... no właśnie, może.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt kwie 01, 2016 8:30 pm

Benio i Rokuro są świetni :twisted: Z wielką chęcią bym przygarnął ten tytuł ^^ Teraz pozostaje czekać na anime :twisted: Jestem oczywiście na TAK.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt kwie 01, 2016 8:39 pm

Przemogłem się i nadgoniłem mangę. I przy moim ogromnym zdziwieniu wciągnąłem się na maxa, [spodziewałem się nudnego sflaczałego shounena, a tu proszę, jaka niespodzianka] więc zmieniam zdanie. Jestem na duże "TAK". Mam cichą nadzieje, że anime wyjdzie zadowalająco, a nie kolejna seria z cyklu "reklamówka mangi" :P

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » wt cze 21, 2016 11:49 pm

anime wyszło słabo(a jednak Itachi)...
poważnie manga ciągle leci do przodu a anime zmiękcza fabułę i kombinuje jak może. Wykorzystali motywy z 3/4 tomów łącząc, plącząc i psując:/
Autor chyba nie ma szczęścia (bo przecież to samo zrobili z Binbougami ga) :cry: .

pati
Status: Offline

Post autor: pati » pn cze 12, 2017 12:00 pm

No .. serio anime jest mega przeciętne - te przewidywalne walki, pragnienie bycia silniejszym. Zdecydowanie nie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn cze 12, 2017 1:12 pm

pati, nie oceniaj tego tytułu na podstawie anime, bo to 2 różne światy. Manga jest dobrym battle-shounenem, a adaptacji nie mogłem zdzierżyć i rzuciłem ją po kilkunastu odcinkach.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn cze 12, 2017 1:21 pm

Niestety animu w tym przypadku jest bardzo słabe i zostawia bardzo mylne wrażenie. I z tego co widzę raczej ludzi zniechęca do tego tytułu. Który jest przyzwoity, ale raczej nie wybijający się. Znaczy można spokojnie czytać bez bólu, a nawet dość często bardzo przyjemnie spędzając czas.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

pati
Status: Offline

Post autor: pati » pn cze 12, 2017 8:19 pm

Canis pisze:pati, nie oceniaj tego tytułu na podstawie anime, bo to 2 różne światy. Manga jest dobrym battle-shounenem, a adaptacji nie mogłem zdzierżyć i rzuciłem ją po kilkunastu odcinkach.
To znaczy, że w anime przeciągają, omijają jakieś ciekawe sceny, czy robią nieudolnie po swojemu :? ps: ja tam zazwyczaj (albo i zawsze) jak jest anime, które mi się nie podoba to na tej podstawie uważam też, że manga nie będzie jakoś mega inna/lepsza - charaktery się nie zmienią a twór, w którym nie mam swojego ulubieńca nie będzie dla mnie wyjątkowy, bo anime/magi oglądam/czytam dla fajnych charakterków a fabuła (choć też byle jaka być nie może) i kreska schodzą na drugi plan O:)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn cze 12, 2017 9:51 pm

Zdecydowanie robią nieudolnie po swojemu. Wcisnęli masę głupich scen, seiyuu nie pasują do postaci antagonistów, z Benio zrobili kukłę 100% poliester (oryginał to kuudere), ogólnie reżyseria leży... Długo by wymieniać.
To co dobrze oddaje klimat mangi to pierwszy i drugi opening, te zrobiono dobrze.

pati
Status: Offline

Post autor: pati » wt cze 13, 2017 9:24 am

Canis pisze:Zdecydowanie robią nieudolnie po swojemu. Wcisnęli masę głupich scen, seiyuu nie pasują do postaci antagonistów, z Benio zrobili kukłę 100% poliester (oryginał to kuudere), ogólnie reżyseria leży... Długo by wymieniać.
To co dobrze oddaje klimat mangi to pierwszy i drugi opening, te zrobiono dobrze.
Hm... możliwe, że jak już skończę to co czytam to zainteresuję się tą mangą :-k (dobrze wiedzieć, że Benio wypada inaczej w mandze)

XxEmiliaxX
Status: Offline

Sousei no Onmyouji

Post autor: XxEmiliaxX » czw sty 04, 2018 5:43 pm

Kocham egzorcystów :'D. W anime podoba mi się dość niespotykana za często kreska. O dziwo widzę, że niektórym nie podoba się głos postaci, a według mnie na serio jest on dobrze dopasowany o.e. Moimi ulubionymi postaciami są Shimon i Mayura (są także moim ulubionym shipem ♥). Podobał mi się soundtrack w większości, a jedyne do czego mogę się przyczepić to do tego, że anime jest jednym wielkim fillerem :/ Nie mówię, że jest złe, ponieważ mi się podobało, ale jednak wolę wersję mangową. Raczej drugiego sezonu nie będzie, bo było dość dużo odcinków (50) i w ciągu tych 50 odcinków wyjaśnili wszystko co trzeba było wyjaśnić.

Bardzo chciałabym zobaczyć tą mangę na mojej półce, nie ukrywam :D. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie ona wydana, byłabym w niebie ♥.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości