Spice and Wolf (Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę novelkę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
84
62%
Może
16
12%
Nie
35
26%
 
Liczba głosów: 135

Dzikusek
Status: Offline

Spice and Wolf (Novel)

Post autor: Dzikusek » pn lip 13, 2015 3:44 pm

ObrazekObrazek
Reszta tomów
Tytuł: Spice and Wolf [Ookami to Koushinryou]
Autor: HASEKURA Isuna
Ilustracje: AYAKURA Juu
Gatunek: Romans, Komedia, Dramat, Okruchy życia, Fantasy
Anime: 13 + 1 + 12
Liczba tomów: 16+ Epilogue (Zakończona)
Wydawca japoński: Media Works (Dengeki Bunko)
Opis: Wędrowny handlarz Kraft Lawrence podróżuje po świecie sprzedając najróżniejsze towary. Po odwiedzinach w pewnej wiosce, odkrywa on na swoim wozie a śpiącą dziewczynę zawiniętą w futra, które właśnie przewozi. Warto nadmienić - dziewczyna ta ma wilcze uszy i ogon. Po przebudzeniu wyjaśnia ona, że kiedyś miejscowi nazywali ją "bóstwem&", jednak teraz jej imię, brzmiące Holo, już nic nie znaczy. Choć początkowo Lawrence trochę się z niej naśmiewa, koniec końców jest poruszony jej opowieścią i postanawia towarzyszyć tajemniczej "wilczycy" w dalszej podróży na północ. W trakcie swojej wyprawy napotkają wiele problemów i niecodziennych wydarzeń, jednak sprawią one, że narodzi się między nimi mocna więź, którą nie łatwo będzie rozerwać.

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » pn lip 13, 2015 3:46 pm

I tak studio JG 100% wydaje LN Spice and Wolf. (przeczucie)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » pn lip 13, 2015 3:58 pm

Yikki, tak szczerze to ja mam nadzieję, że wyda to StudioJG, bo przecież starają się o 2 LN. Tylko te ich dotrzynywanie terminów tak czasem denerwuje, że mam ochotę odsprzedać dany tytuł i kupić jakiś inny

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn lip 13, 2015 4:07 pm

Ładnie proszę o uzupełnienie propozycji o własną opinię na temat tego tytułu + czemu powinien zostać wydany w Polsce. Jakby co, to wszystko wypisane jest w regulaminie działu "Wasze propozycje" który można znaleźć o tutaj: http://forum.waneko.com.pl/viewtopic.php?t=3492

PS. Okładki najlepiej dawać japońskie, nie jest tak trudno je znaleźć: http://mcd.iosphe.re/manga/27374/
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3787
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lip 13, 2015 4:11 pm

Również mam nadzieje iż JG w końcu się skusi na wydanie tego, bo pewnie manga nigdy nie dogoni wydarzeń z powieści :(

Edit. Wataken mnie uprzedził :)

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt lip 14, 2015 4:19 pm

Wstawiłem Dzikuskowi ostrzeżenie, bo nadal nie zedytował swojej propozycji - jak sytuacja będzie się utrzymywać to będę zmuszony wstawić kolejnego.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Aryse
Status: Offline

Post autor: Aryse » wt lip 14, 2015 4:25 pm

Z miłą chęcią bym kupiła. Fakt niby manga jest wydawana i wgl. ale z chęcią kupiłabym również pierwowzór *.* Tym bardziej, że ilustracje w novelce są takie śliczne...
W sumie możliwe, że Studio JG wyda ten tytuł, ale... ich terminy są naprawdę straszne. Ogółem to ucieszyłabym się, gdyby Waneko wydało jakąś novelkę, naprawdę *.*

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt lip 14, 2015 4:32 pm

Kupiłabym na bank, mam na to o wiele większą ochotę niż na mangę, którą porzuciłam po czwartym tomie z przyczyn wyższych. Do tego novelka jest zakończona C:

NoName
Status: Offline

Post autor: NoName » śr lip 15, 2015 1:17 pm

Z decydowanie na tak, nową powieścią tego autora też bym nie pogardził (Magdala de Nemure).
Aryse pisze:Z miłą chęcią bym kupiła. Fakt niby manga jest wydawana i wgl. ale z chęcią kupiłabym również pierwowzór *.* Tym bardziej, że ilustracje w novelce są takie śliczne...
W sumie możliwe, że Studio JG wyda ten tytuł, ale... ich terminy są naprawdę straszne. Ogółem to ucieszyłabym się, gdyby Waneko wydało jakąś novelkę, naprawdę *.*
Nie zapominajmy też, że manga skacze po tomach i zmieniła się już w streszczenie LN (na początku 4 tomiki na tom LN, teraz jest chyba po jednym). Chociaż specjalnie mnie to nie dziwi, bo Spice and Wolf skończyło się już dawno temu i nawet Yen Press w kwietniu 2016 powinien wydać ostatni tomik.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt lip 17, 2015 10:33 pm

Grey pisze:Zbieram wydanie od YP, ale zdublowałbym. Szczególnie chętnie skusiłbym się na wydanie 2w1 :P
I pomyśleć, że napisałem to rok temu. No ale w sumie wtedy chyba jeszcze miałem nadzieję na w miarę sensowne zakończenie po średnim/kiepskim rozwinięciu.
No ale zawiodłem się na całej linii. Nie dublowałbym tego, nigdy w życiu.
Ostatnio zmieniony ndz lip 31, 2016 5:33 am przez Grey, łącznie zmieniany 2 razy.

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » sob lip 18, 2015 2:04 am

Grey, Mógłbyś zdradzić ile stron ma tomik?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lip 18, 2015 6:03 am

WhiteRabbit pisze:Grey, Mógłbyś zdradzić ile stron ma tomik?
Standard. Ani dłuższe ani krótsze od standardowych LN :) jak SAO.

Ämrod
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 31, 2015 7:37 pm
Lokalizacja: Starachowice
Status: Offline

Post autor: Ämrod » sob paź 31, 2015 8:02 pm

Brałbym w ciemno.

Nomori
Status: Offline

Post autor: Nomori » ndz lip 31, 2016 2:00 am

Istnieje jeszcze szansa na wydanie tej oto LN w Polsce?
Zapewne StudioJG nie ma planów jej wydać, a patrząc jak w Waneko rozwija się oferta Light Novel myślę że Spice & Wolf byłoby świetnym dodatkiem do niej.
Jest mnóstwo ludzi, którzy rozpaczają z powodu braku sezonu 3 anime, a manga wciąż wychodzi i pomija wiele rzeczy z pierwowzoru. Myślę, że ta nowelka stałaby się bardzo popularna wśród fanów anime i ogólnie fanów poważniejszych historii.

Ensukara
Status: Offline

Post autor: Ensukara » pt cze 16, 2017 8:57 am

Przygody Horo w postaci LN biorę w ciemno. Manga na bieżąco kupowana xD

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3306
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Spice and Wolf (Novel)

Post autor: Alexandrus888 » czw lut 27, 2020 10:06 pm

Przed dogonieniem Re:Zero nie ma szans. Zostały im cztery tomy (tryb chyba 3-miesięczny, więc rok pracy), a zanim je wydadzą powstaną kolejne... I raczej po doświadczeniach Kotori (z wydawaniem nowelkowych wersji już wydanych przez kogo innego mang na polskim rynku) wersja Studia może się okazać gwoździem do trumny. A szkoda, bo chętnie bym poczytał przygody zmyślnej wilczycy Horo :D

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 209
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Spice and Wolf (Novel)

Post autor: czareg » pt kwie 17, 2020 9:08 am

Waneko wydaje re: zero LN w trybie 2-miesięcznym,a w Japonii wychodzi w 3-miesięcznym. kiedyś dogonią
Obrazek

FredPL
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 27, 2020 10:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Spice and Wolf (Novel)

Post autor: FredPL » ndz cze 21, 2020 3:55 pm

OVERKILL pisze:
czw lut 27, 2020 9:55 pm
22 tomy... Oby waneko rzucił na to okiem w tym roku.
Mam dziwne wrażenie, że właśnie ze względu na to, że to 22 tomy waneko może się nie podjąć ze względów finansowych podobnie jak JG.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5424
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Spice and Wolf (Novel)

Post autor: Yuriko » ndz cze 21, 2020 4:01 pm

A mi się zdaje, że powodem dla którego nikt tego nie chce wydać jest to, że mamy już mangę na rynku. Więc nie liczyłabym na to, że ktoś to wyda.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Spice and Wolf (Novel)

Post autor: KAWAIILOVE » ndz cze 21, 2020 6:37 pm

Nikt tego u nas raczej nie wyda. Studio i tak bez tego ma problemu z wydawaniem swoich Light Novel - słynna Toradora (XD) czy takie Log Horizon, którego ostatni tom wyszedł chyba w maju ubiegłego roku. Mało realne, że ją u nas dostaniemy.
Ostatnio zmieniony ndz cze 21, 2020 7:25 pm przez KAWAIILOVE, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości