Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! [LN]

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę LN jeśli ukazałaby się w Polsce?

Tak
152
64%
Może
24
10%
Nie
62
26%
 
Liczba głosów: 238

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! [LN]

Post autor: Canis » śr cze 08, 2016 10:18 am

Obrazek


Tytuł alternatywny: Konosuba, A blessing to this wonderful world!
Autor: Akatsuki, Natsume (Historia), Mishima, Kurone (Rysunki)
Gatunek: Komedia, Parodia, Przygoda
Liczba tomów: 14+ (Ongoing)
Rok: 2013
Wydawnictwo: Kadokawa Shoten
Anime: 2 sezony + OVA + film

Opis: Satou Kazuma kończy niespodziewanie swój żywot i trafia w zaświaty. Spotyka tam boginię Aquę, która daje mu okazję odrodzenie się w nowym świecie. Jako że ten nowy świat jest opanowany przez króla demonów, bogini oferuje mu dowolny talent/przedmiot, który będzie mógł zabrać ze sobą. Jest jednak wyjątkowo chamska i zachowuje się jakby odwalała pańszczyznę. Widząc jej kompletny brak szacunku, Kazuma robi jej na złość i wybiera właśnie ją. Następnie wraz z Aquą przenosi się do nowej rzeczywistości. Już wkrótce przekona się jak wielkim błędem było wybranie odmóżdżonego bóstwa.

Opinia: Tej książki się nie czyta, ją się połyka. Nawet gryźć nie trzeba. Przednia komedia gdzie główny bohater musi się użerać z trójką obłąkańców w swojej drużynie. Ktoś wspominał o pokonaniu króla demonów? Thaa, jasne ( ¬_¬) przetrwanie do jutra będzie nie lada wyzwaniem!
Ostatnio zmieniony ndz sie 26, 2018 12:32 pm przez Canis, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr cze 08, 2016 11:06 am

Z wielką chęcią bym kupił :D. Podczas oglądania anime cały czas miałem banana na twarzy :mrgreen:, a bohaterów po prostu uwielbiam. Mało jest u nas stricte komedii, a tak dobry tytuł jak Konosuba miło by było zobaczyć u siebie na półeczce w ojczystym języku.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr cze 08, 2016 1:18 pm

Pewnie, że tak, ta LN jest wybitna :) podobnie jej spin-offy ^^
Naprawdę rzadko się zdarza, żeby komedia była w stanie dalej śmieszyć po kilku tomach, a w tym przypadku autor ciągle trzyma wysoki poziom :) to prawdziwy must have :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr cze 08, 2016 1:24 pm

Krótko: "chcę".

Trochę więcej to znaczy: "explosiiiooooonnnnnn".

A tak normalnie to tak popapranej drużyny dawno nie wodziłem (1/2 prince tak do połowy), ba polubiłem w ten czy inny sposób bohaterów. Anime zaś sprawiło się genialnie i chcę wiedzieć co było dalej.

Pisałem może gdzieś że explosion rządzi?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr cze 08, 2016 1:58 pm

Oczywiście ze TAK!!! Darkness i Megumin są najlepszymi postaciami :twisted: Aqua jest po prostu rozbrajająca i z wielką łatwością doprowadza człowieka do szału (zdobędą kasę i wszystko na długi) xD Z wielką chęcią przygarnął bym LN.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr cze 08, 2016 2:19 pm

Jak dla mnie nie. Nie mój humor, wszyscy bohaterowie mnie denerwowali. Anime oglądało mi się bardzo ciężko, więc pewnie z LNką byłoby jeszcze gorzej.

Illparazzo
Status: Offline

Post autor: Illparazzo » ndz cze 26, 2016 11:05 am

Tak, tak i jeszcze raz TAK!
5 dostępnych przetłumaczonych tomów angielskich pochłonąłem błyskawicznie i pozostaję w nieutulonym żalu, że na kolejne przyjdzie mi dłuuugo czekać z racji zlicencjonowania tej serii :/

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » czw gru 29, 2016 1:52 pm

Zacząłem oglądać anime i, mimo zmęczenia tematu przeniesienia do innego świata, chętnie bym kupił. Dla Darkness wszystko.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw gru 29, 2016 1:59 pm

Jak ja bym chciał by była to następna LN po Marii. Tym bardziej że teraz będzie lecieć 2gi sezon anime. Więc Ln będzie na fali.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » sob gru 31, 2016 1:01 am

Do wczoraj nie znałem tytułu. Dziś jestem szczęśliwy, że zabrałem się za anime (tak, już obejrzałem). Megumin mnie rozbraja. Urzekła mnie po prostu. :twisted:

patryk3003
Status: Offline

Post autor: patryk3003 » wt mar 07, 2017 9:35 pm

Tak, Tak, Tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek

Jaaaku12
Status: Offline

Post autor: Jaaaku12 » śr mar 15, 2017 6:43 pm

Jak ta novelka zostanie ogłoszona... biere :D

Dainty^^
Status: Offline

Post autor: Dainty^^ » ndz mar 19, 2017 8:19 pm

To byłby must have. Obok Re:Zero to najlepszy isekai.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz mar 19, 2017 9:19 pm

Ja natomiast jestem na nie. Animowana wersja zupełnie mi wystarczy i też jakoś za bardzo mnie nie zachwyca. Dobre do obejrzenia raz i nie czuje pociągu by się poznawać z Ln
Obrazek

urban
Status: Offline

Post autor: urban » śr mar 29, 2017 4:23 pm

Jestem na nie, bardzo mdły humor, oglądanie anime strasznie się dłuży, drugiego sezonu już nawet nie tknąłem.

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » pn kwie 03, 2017 9:27 pm

Tak. Jestem za ponieważ poziom absurdu i humoru powali każdego. Jeśli wydacie Waneko to będzie 6 Light Novel o graczu uwięzionym w innym świecie :shock:

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn kwie 03, 2017 9:35 pm

Dla mnie anime jest wystarczające. Więc nie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt kwie 04, 2017 6:39 pm

urban radziłabym dać szansę II sezonowi. Pierwszy też nie przypadł mi do gustu. 2 sezon bardzo mnie zaskoczył. Chcę następny, ale czy bym kupiła Konosubę? Komedia dobra, ale żart mają do ciebie, że śmieszą za pierwszym razem. Daję "może" oby miało rozsądną ilość tomów.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt maja 05, 2017 1:05 pm

Waneko przyznało na ask-u, że nie mają Konosuby w planach :cry: Nie rozumiem, i nie zrozumiem, focham się na nich :x Nadzieja w Kotori i JG.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt maja 05, 2017 2:40 pm

Fani wątpię, aby mieli teraz jakąkolwiek LN w planach. Nie zamierzają zwiększyć ilość wydanych plus już zaczęli następną niedawno. Która też jest przenoszeniem do świata gry. NGNL też trochę to potrwa jak dogonią oryginalne wydanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości