Arifureta (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę novelkę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
73
46%
Nie
63
40%
Może
21
13%
 
Liczba głosów: 157

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Bukafo » wt lip 09, 2019 10:50 pm

Ja podziękuję. Wpierw muszę nadrobić Overlorda, do tego czasu nie zamierzam tykać innych LN.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Canis » wt sie 13, 2019 4:02 pm

Anime jest zdecydowanie słabe, postanowiłem zatem zapoznać się z oryginałem, bo słyszałem o nim sporo dobrego.
No niestety, mam za sobą 2 tomy i oceniam to czytadło najwyżej jako średnie. Strasznie dużo opisów na temat tego, dlaczego MC jest taki OP, przebieg walk mnie nużył, a sami bohaterowie nie zdobyli mojej sympatii. Jestem na nie. :(

Grochu
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 03, 2019 10:31 pm
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Grochu » sob wrz 14, 2019 11:05 am

Niestety pośpieszyłem się i oceniłem na nie myśląc, że to kolejne ecchi isekai chłam na poziomie mamuśki w innym świecie. Jednak po przeczytaniu pierwszego tomu zmieniłem zdanie pomimo że anime jest takie se, to nowelkę bym przytulił.

MagBitewny
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 14, 2019 8:44 am
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: MagBitewny » pn paź 14, 2019 9:04 am

Anime było dobre i gdyby nie zapowiedzieli 2 sezonu to na 100% bym kupił, ale teraz tak na 85%, bo literatura w większości przypadków jest lepsza od filmu, a też nie wiadomo ile materiału obejmie kolejny sezon.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Yuriko » wt paź 15, 2019 10:24 pm

Jestem chyba nielicznym wyjątkiem, bo mimo że anime tak średnio mi się podoba, to nowelkę lub mangę bym zakupiła. Fabuła nie jest odkrywcza, ale dość mnie zaciekawiła, a najbardziej mnie kupiła kreacja głównego bohatera :D

Awatar użytkownika
PlayerZero
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 29, 2019 5:26 pm
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: PlayerZero » wt paź 29, 2019 5:34 pm

Obejżałem anime i chętnie dowiedziałbym się co jest dalej.

gromstar
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: gromstar » wt lis 05, 2019 8:30 am

Anime nie jest zbyt dobrą adaptacją LN, nie zmienia to faktu, że novelka jest bardzo przyjemna i mega chętnie przeczytał bym ją w naszym pięknym języku!

Jeśli kiedykolwiek się ona pojawi, kupuję bez zastanawiania.

Wyszek288
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 7:02 pm
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Wyszek288 » ndz kwie 12, 2020 7:08 pm

Jestem jak najbardziej na TAK. Anime jest według mnie bardzo dobre, więc bardzo chętnie przeczytałbym i Light Novel.
Kupiłbym od razu! :D

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Mammoth » pn kwie 27, 2020 6:09 pm

Dodam coś od siebie. Moje pierwsze spotkanie z tym tytułem to oczywiście anime... Bardzo słabe anime. Słabe w całym kształcie, jednakże jest pewne 'ale'. Otóż, może i autorzy zniszczyli wersję animowaną, jednakże fabuła w niej przedstawiona uzupełniona o informacje z LN jest całkiem porządna. Niby oklepany schemat isekaia, ale tak mnie ten świat wciągnął, że przez chwilę szukałem anglojęzycznego wydania tej serii w formie papierowej tylko po to, by mieć świadomość, że już tylko podszkolenie z angielskiego dzieli mnie i ten tytuł. Niestety jest trudno dostępny w wersji papierowej, a w elektronicznej nie mam zamiaru tego kupować. Nie mniej gdyby doszło do wydania, na co szanse wiem, że są bliskie lub równe zeru, to byłaby to dla mnie pozycja 'must buy'
Obrazek

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Mammoth » śr cze 16, 2021 12:15 pm

Aktualnie zmieniam zdanie i jestem na nie? Dlaczego? A no dlatego (zdjęcie z mojej prywatnej kolekcji):
Obrazek
Kupowanie teraz po polsku nie miałoby sensu... Chyba. A może miałbym dwie wersje..? :D To też jest rozwiązanie.
Obrazek

adriano0184
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 10:01 pm
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: adriano0184 » pt cze 25, 2021 11:37 pm

Jeśli LN lub manga będzie wydana w Polsce na pewno kupię.

nata5551
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 21, 2021 11:57 pm
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: nata5551 » śr wrz 22, 2021 1:15 am

To jeden z 3 tytułów LN, które jestem pewna, że kupię jeśli tylko u nas wyjdą. Tak więc zdecydowanie jestem na tak.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Łajza » wt wrz 28, 2021 7:35 pm

Opis brzmi całkiem zachęcająco, natomiast okładka odrzuca. Kolejna loli w kolejnym świecie wirtualnym z kolejną wypiętą dupą. Litości.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Tequilka » sob paź 02, 2021 9:45 am

Łajza pisze:
wt wrz 28, 2021 7:35 pm
Opis brzmi całkiem zachęcająco, natomiast okładka odrzuca. Kolejna loli w kolejnym świecie wirtualnym z kolejną wypiętą dupą. Litości.
Oj, jest jeszcze
► Pokaż Spoiler
Więc wnioskując po Twoich wcześniejszych postach - coś nie dla Ciebie, bo wiem, że nie lubisz klimatów ecchi.

Ja osobiście bym kupiła. Lubię ecchi, a isekaie wręcz ubóstwiam - do tego protag nie jest pipą, która boi się wszystkiego i to mi się podoba.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Akiho » ndz paź 03, 2021 10:30 am

Tequilka pisze:
sob paź 02, 2021 9:45 am
isekaie wręcz ubóstwiam - do tego protag nie jest pipą, która boi się wszystkiego i to mi się podoba.
Bratnia dusza! :angel: :-D Zwłaszcza że tak wiele osób psioczy na te isekaie, ja wiem że często ich poziom pozostawia wiele do życzenia, ale zdarzają się naprawdę fajne perełki albo zwyczajne umilacze czasu.

By nie wyszedł spam, co do Arifurety pierwsze odcinki oglądałam naprawdę z wielkim zainteresowaniem i wręcz nie mogłam się doczekać kolejnych, dzięki głównemu bohaterowi i jego przemianie. Ostatnie odcinki nieco spadły poziomem, ale liczę że drugi sezon również mnie zainteresuje :) Co do LN nie wiem czy bym kupiła, zwłaszcza że ma to już 18 tomów i znam o wiele lepsze isekaie które mogły by się u nas pokazać ( Halo! Tate no yuusha!) :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Mammoth » czw lis 04, 2021 4:27 pm

Akiho pisze:
ndz paź 03, 2021 10:30 am
Co do LN nie wiem czy bym kupiła, zwłaszcza że ma to już 18 tomów i znam o wiele lepsze isekaie które mogły by się u nas pokazać ( Halo! Tate no yuusha!) :)
Jakie 18 tomów? Mój pre-order na tom 12 ma jeszcze 264 dni oczekiwania :D
Poza tym tam nie ma fabuły na 18 tomów, chyba, że web novel nie kłamie. W pewnym momencie przestałem czytać web novel Arifurety, a mianowicie w w chwili jak
► Pokaż Spoiler
Nie wiem, czy ten wątek zostanie mocno rozwinięty, ale to i tak najdalej 13-ty tom :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: sano2 » wt sty 18, 2022 12:55 am

Nie czytałem, ale kupiłbym ze względu na ładne okładki.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości