Arifureta (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę novelkę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
73
47%
Nie
62
40%
Może
21
13%
 
Liczba głosów: 156

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: SweetGuyKappa » wt cze 28, 2016 8:28 pm

Obrazek Obrazek

Tytuł japoński: 平凡职业成就世界最强
Tytuł alternatywny: From Common Job Class to the Strongest in the World
Autor: Chuuni Suki, TakayaKi
Gatunek: Akcja, Harem, Fantasy, Romans, Komedia, Dramat, Przygodowy , Shounen
Publikowana w: OVERLAP
Wydano: 2013
Ilość tomów: 8 Volumes / 179 Chapters (Completed)
10 Side-Story Chapters (Ongoing)
Anime: Nie

Linki:

B-U

Opis:
Pośród klasy, która została przeniesiona do innego świata, Hajime Nagumo jest zwykłym uczniem, który nie ma żadnych aspiracji czy ambicji w życiu, nazywają go w klasie "Nieudacznikiem". Cała klasa zostaje przywołana, aby zostać bohaterami i uratować świat od zniszczenia. Posiadając oszukane statystyki i niesamowite klasy tylko Hajime nie zalicza się do tego grona, jego klasa to rzemieślnik, a statystki są przeciętne. Będąc najsłabszym, Hajime ginie w głębiach otchłani, gdy jego koledzy z klasy przeszukują Loch. Co tam znalazł i czy przetrwa?

Dlaczego warto:
-Przede wszystkim. Jeśli nie spodoba wam się, że znęcają się nad bohaterem, to od razu mówię – spokojnie. Mnie też taki motyw już dawno nie podnieca i też za bardzo tego nie lubię, ale uwierzcie mi, kiedy protagoniście będą lecieć poziomy i umiejętności, a my czasami będziemy mogli je porównać z parametrami najpotężniejszego z klasy (Bohatera – Kouki), to aż w myślach będziemy czekać na jego zemstę.

-W tytule nie obyło się bez motywu loli (ta na zdjęciu), ale spokojnie bez paniki… Jest naprawdę jedną z fajniejszych bohaterek i przede wszystkim nie jest tsundere. W ogóle myślę, że w tym tytule nie będzie tsundere, a nawet jeśli jakaś się znajdzie, to z takim głównym bohaterem dość krótko pożyje…

-Tutaj muszę wielu rozczarować. Główny bohater nie walczy jakąś kataną, obszarową magią, czy innymi fikuśnymi rzeczami. Jest hipsterem i jako jedyny (bo tylko on potrafi coś takiego stworzyć) walczy bronią palną i różnorakimi militariami. Dlatego fani czegoś takiego, radujcie się!

Reasumując: Główny bohater słaby (-), przemiana (+), Loli (+), Loli w dodatku nie Tsundere (+)
Ostatnio zmieniony pn sty 23, 2017 2:09 pm przez SweetGuyKappa, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » wt cze 28, 2016 11:23 pm

"Zwykły uczeń"? Przeniesienie do innego świata? Harem? Który to już raz z kolei?

W ŻYCIU. Nie brałabym tego nawet za dopłatą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr cze 29, 2016 2:03 am

Mimo że nie wygląda to na mega oryginalny i super tytuł, to jakoś po przeczytaniu tematu uznałem, że hej, gdyby ktoś wydał to bym wziął na spróbowanie, daję tak.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr cze 29, 2016 6:01 am

Jeszcze nie dałem temu szansy, ale w sumie gdyby ktoś to w Polsce wydał to pewnie bym kupił :)

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » śr cze 29, 2016 7:05 am

@ZenekPsychopata
W sumie to aż tak bardzo to nie jest harem, tylko jedna dziewczyna go interesuje, reszta się tylko przypałętała. :)

Bardzo leciutki spojler.

[spoiler]Może i jest przeniesienie do innego świata, ale on chce zabić każdego, nawet nie zamierza ratować tych, przez których został przeteleportowany, więc raczej to na +.[/spoiler]
Obrazek

Diable
Status: Offline

Post autor: Diable » śr cze 29, 2016 9:11 pm

Świetna LN, sam na początku miałem obawy wobec niej czytając opisy, ale się przełamałem i choć obecnie czytam kilkanaście innych, to jest jedyna, którą miałem ochotę czytać po angielsku, zawsze myśląc, że jeśli zostanie wydana to muszę ją kupić za wszelką cenę.

ryuuji95
Status: Offline

Post autor: ryuuji95 » śr cze 29, 2016 9:14 pm

Mi w novelkach podoba się motyw badassa.Gdyby to wydali od razu bym brał.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » śr cze 29, 2016 10:32 pm

Dwa ostatnie posty wyglądają podejrzanie... Czyżby ktoś tworzył multikonta?
Obrazek

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Post autor: SweetGuyKappa » czw cze 30, 2016 8:05 am

Poprosiłem qmpli z takiej jednej strony, gdzie jest ta novelka, żeby zagłosowali na tak, bo oni też chcą tą novelkę na półce. :) Wgl admin może to sprawdzić.
Obrazek

shiroe93
Status: Offline

Post autor: shiroe93 » pn sie 29, 2016 11:44 am

Na 100% bym kupił. Novelka jest Zarąbista, główny bohater inny od tych których znamy choć zaczyna jako otaku zamienia się w zabijake .... :3

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt gru 30, 2016 12:14 pm

Dałbym szanse, bo zapowiada się dość konkretnie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt gru 30, 2016 12:40 pm

Przeczytałem opis i wydaje się spoko, jestem zainteresowany 8-).

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » pt gru 30, 2016 5:11 pm

Kolejna LN, która dzieje się w "świecie gry", której założenie jakże oryginalnie, opiera się na przemianie głównego bohatera. Niestety, jestem już tym na tyle znudzona, że leci głos na nie :<

Choć wspominka o broni palnej kusi :twisted:
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » pn sty 23, 2017 11:34 am

k.x. pisze:Kolejna LN, która dzieje się w "świecie gry", której założenie jakże oryginalnie, opiera się na przemianie głównego bohatera. Niestety, jestem już tym na tyle znudzona, że leci głos na nie :<

Choć wspominka o broni palnej kusi :twisted:
Mam takie samo zdanie.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Blan_C
Status: Offline

Post autor: Blan_C » wt lut 21, 2017 12:43 pm

Bałem się że to będzie jakaś haremówa z głównym bohaterem jako ciapa. Na szczęście tak nie jest. Motyw zmiany bohatera w badassa podobny do tego w Dungeon Seeker - niektórzy to lubią, inni nie. Co do echhi i haremu - no jest... tyle że bohater jest dosyć ogarnięty (żadnego przypadkowego łapania za cycki, zdzierania ubrań i przypadkowych wejść do łazienek),[spoiler]z czasem grupa się powiększa, ale nie ma jakiejś walki w stadzie o pierwszeństwo - gł bohatera interesuje tylko jedna i resztę zlewa[/spoiler] więc ten 'harem' nie razi aż tak. Wiadomo że motyw przeniesienia do innego świata jest już przewałkowany nie raz nie dwa, ale tego praktycznie 'nie czuć'.. no nie licząc wstępu. Sposób walki bohatera też niestandardowy co mi się podoba. Jednym z glownych watkow jest zemsta za zdradę - uwielbiam gdy bohater w rozpaczy dostaje takiej motywacji do działania, zaczyna pokonywać swoje słabości i lęki by osiągnąć cel. Czasami jednak może zaboleć charakter glownego bohatera [spoiler]sumienie wypaczone, zdarza mu się zabijać ludzi z błahych powodów [/spoiler]

Jeśli LN będzie wydana w Polsce na pewno kupię.

Ensukara
Status: Offline

Post autor: Ensukara » pt cze 16, 2017 8:45 am

Biorę w ciemno. Przeczytałem kilkanaście rozdziałów i jestem skłonny na pre-order nawet. Choć zazwyczaj nie składam ich, bo jak kupuję to czekam jak wyjdzie i zamawiam w większej paczce.

Awatar użytkownika
SweetGuyKappa
Adept
Posty: 149
Rejestracja: wt cze 28, 2016 7:36 pm
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: SweetGuyKappa » czw sty 18, 2018 9:58 pm

Arifureta dostanie anime, ale dopiero w 2019 r. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
KortezProPlayer
Posty: 83
Rejestracja: wt cze 19, 2018 9:54 am
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: KortezProPlayer » wt lip 09, 2019 11:37 am

Kupiłbym :)

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: nikotynaimalina » wt lip 09, 2019 11:56 am

Przekonały mnie wasze posty oraz słodka okładka. Haremówek nie lubię, ale jedna mogłaby się znaleźć na półce. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Arifureta (Light Novel)

Post autor: Reviolli » wt lip 09, 2019 10:20 pm

Przeczytałem trochę. Jeśli byłoby teoretyczne wydanie pl to początkowe tomu kupiłbym na pewno, natomiast reszta byłaby to zastanowienia.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości