Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej light novel w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
115
65%
Nie
45
25%
Może
18
10%
 
Liczba głosów: 178

ainsxd
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: ainsxd » śr sie 14, 2019 12:14 am

Oczywiście że bym kupił to świetna historia! Anime pochłania na raz a novelka słyszałem że jest bardzo dobra. Nie wiem czemu jeszcze tego nie spolszczyli... jedyna dobra novelka w tym kraju to overlord :( a nie jakieś re zero czy inne no gejmy. Właśnie dlatego novelki sie słabo sprzedają bo takimi słabiznami się zajmujecie. Macie tak swietne propozycje jak własnie classroom of the elite czy nwm absolute duo. Serio weźcie to spolszczcie a mysle że szybko zniknie z półek sklepu tym bardziej że jest już 13 tomów!
Waneko chodz raz zróbcie coś dobrego bo tylko akame ga killa warto od was kupić :(

Awatar użytkownika
nikotynaimalina
Adept
Posty: 249
Rejestracja: sob cze 08, 2019 12:47 pm
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: nikotynaimalina » śr sie 14, 2019 7:18 am

ainsxd pisze:
śr sie 14, 2019 12:14 am
jedyna dobra novelka w tym kraju to overlord :( a nie jakieś re zero czy inne no gejmy
Odważne stwierdzenie. Nie zgadzam się wcale. :D
Żeby nie było off-topu, jestem na tak, ale ilość tomów lekko mnie przeraża. :mrgreen:

IkiSatella
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: IkiSatella » czw wrz 26, 2019 1:38 am

Po 11.5 tomie doszłam do wniksu, że to jednak gniot bez 2 dna. Mam nadzieję, że waneko poświęci czas i hajs na coś bardziej odpowiedniego, typu origaru. A jeśli chodzi o mc autor później zapomina, że ma być socjopata i staje się normikiem który myśli o jednej z bohaterek w sposób "zrobię wszystko żeby ja chronić" także no wygląda na to że z socjopatyzmu można się od tak wyleczyć bo miłość i te sprawy... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Ame » czw wrz 26, 2019 1:16 pm

IkiSatella pisze:
czw wrz 26, 2019 1:38 am
A jeśli chodzi o mc autor później zapomina, że ma być socjopata i staje się normikiem który myśli o jednej z bohaterek w sposób "zrobię wszystko żeby ja chronić" także no wygląda na to że z socjopatyzmu można się od tak wyleczyć bo miłość i te sprawy...
Jak tak to wygląda to nie jestem już zainteresowana tą serią. :x

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Tomek » wt gru 17, 2019 5:13 pm

Tymczasem ja przeczytałem 4. tom wydany po angielsku cyfrowo w połowie listopada :)
https://global.bookwalker.jp/de10043f4f ... ite-vol-4/

Drobne SPOILERY dotyczące przebiegu zdarzeń - polecam zapoznawać się z tomem samemu, z czystym umysłem, bo wtedy więcej zabawy.
Dotychczas po fabule trzech pierwszych części (i fabule anime opartej na nich) byłem święcie przekonany, że socjopatyczne usposobienie bohatera ograniczy się do manipulowania wydarzeniami z cienia, pozostałym uczniom będą zdarzały się przykre zdarzenia, ale Ayanokoji zostawi swoje skrzywienia w głowie dla siebie. "Poszkodowani" nie będą wiedzieć, kto im naprzykrzył się. Zresztą na razie działania protagonisty miały same pozytywne efekty, Horikita rozwinęła się dzięki nim, a więc swój gość, prawda?

Otóż nie. Ayanokoji to jednak zimny, logiczny kawał *****syna, który otwarcie na pewnym etapie tomu pokazuje swoje prawdziwe oblicze przed jedną z postaci. Jeden z rozdziałów jest bardzo niezręczny. Określiłbym go nawet naturalistycznym pod względem ukazania znęcania się psychicznego i fizycznego przez chłodnego, egoistycznego socjopatę. Myślisz, że Ayanokoji zagra dobrego samarytanina, po czym okazuje się lewitą, który nie tyle zignorował umierającego, napadniętego podróżnika, ale go jeszcze dodatkowo skopał, po czym zakuł w kajdany.

Główny bohater traktuje swoją ofiarę bardzo przedmiotowo, jak istotę niskiego rzędu i nie dzieje się w jego przemyśleniach, ale już na żywo - w dialogach. W pewnym momencie zacząłem wątpić w redaktora wydawnictwa stojącym za autorem i myślałem, czy light novel nie zmieni zaraz gatunku ;)

Ogólnie zdarzały się już takie motywy w mangach/light novel dla nastolatków, ale raczej nie ze strony protagonisty historii, z którym powinieneś jednak jakoś utożsamiać, czuć do niego sympatię. Można powiedzieć, że główny bohater został tutaj czarnym charakterem tomu i możliwe, że całej opowieści. Do tego autor dał wstęp do przypuszczalnie toksycznej relacji - jakby wyjętej z biografii pary seryjnych morderców. Przypuszczalny syndrom sztokholmski? :lol:.

Podobało mi się też, jak ograniczono poziom przekomarzania się między Ayanokojim, a Horikitą. Dziewczyna w pierwszych trzech tomach była bardziej buntownicza, bohaterowie potrafili sobie dogryzać, w tym widać bardziej chłodną, "zawodową" relację między nimi w osiągnięciu wspólnego(?) celu. Są tu jakieś konsekwencje z końcówki trzeciego woluminu (która, jak już pisałem, w anime była przedstawiona inaczej - Horikita "słodka waifu" mrużyła oczka do protagonisty, widać, że Kadokawa nigdy nie planowała drugiego sezonu :hand:).

Co do testu to polegał on na przemieszaniu uczniów z różnych klas i stworzeniu kilku grup z nich. Generalnie idea / reguły stojące za wyzwaniem były ciekawe, ale ostatecznie bardziej posłużyły rozwojowi postaci niż do samej rywalizacji między klasami. Trochę denerwuje mnie jak z jednej postaci zrobiono geniusza (drugiego pod tym względem Ayanokojiego), ale za bardzo nie wytłumaczono "jak" i trzeba czekać do kolejnym tomów, gdzie może coś wyjaśni się.

gustacafe
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 15, 2020 5:31 pm
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: gustacafe » pt maja 15, 2020 5:36 pm

modle się o to żeby ta novelka weszła do polski

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Tomek » pt maja 15, 2020 8:40 pm

Ja też - to dobre czytadło tylko trzeba podchodzić do całej historii z pewnym dystansem. ;)

Od mojego, ostatniego postu wyszły dwa nowe tomy po angielsku - 4.5 i 5.
https://global.bookwalker.jp/dea8cce087 ... te-vol-45/
https://global.bookwalker.jp/de02a0fa99 ... ite-vol-5/

Piąty wyszedł wczoraj, więc jeszcze go nie zacząłem, za to 4.5 to takie rozładowanie emocji po mocnej czwórce. Skupia się bardziej na przedstawianiu postaci, bądź humorze niż posuwaniu fabuły do przodu. Pojawia się w końcu ten event z basenem i damską przebieralnią, i jest on tylko odrobinę mniej żenujący niż w anime. Różnicę stanowi tu jedna postać, która nie mogła pojawić się w swojej roli w anime ze względu na przestawienie tego wydarzenia do tyłu w czasie.

Najlepszą historią w całym tomie (i ogólnie najzabawniejszym momentem) w dotychczasowym light novel jest event dotyczący Horikity. Nie będę zdradzał na czym on polega, bo nawet w samym rozdziale początkowo brzmi on dość enigmatycznie ze strony bohaterki. Niemniej ze względu na jej wysoką dumę urasta on do problemu wielkich rozmiarów. Czytałem te kilkadziesiąt stron z bananem na gębie. :lol:

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: MrOrochimaru » sob maja 16, 2020 12:19 pm

Anime było okropne, oby nie wydali tego :/

Awatar użytkownika
Avatar97
Adept
Posty: 107
Rejestracja: pt gru 27, 2019 12:18 pm
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Avatar97 » ndz maja 17, 2020 10:57 am

MrOrochimaru pisze:
sob maja 16, 2020 12:19 pm
Anime było okropne, oby nie wydali tego :/
Dzięki takim postom zastanawiam się czy wolność słowa to na pewno dobre rozwiązanie

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Yuriko » ndz maja 17, 2020 11:30 am

Avatar97 pisze:
ndz maja 17, 2020 10:57 am
Dzięki takim postom zastanawiam się czy wolność słowa to na pewno dobre rozwiązanie
bo?

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Bukafo » ndz maja 17, 2020 2:26 pm

Yuriko pisze:
ndz maja 17, 2020 11:30 am
Avatar97 pisze:
ndz maja 17, 2020 10:57 am
Dzięki takim postom zastanawiam się czy wolność słowa to na pewno dobre rozwiązanie
bo?
Bo tak. [odpowiedź na poziomie Twojego pytania]

Rozumiem, że krócej już się nie dało napisać, ale takimi nędzymi postami, tylko potwierdzasz jego rację, a chyba nie o to ci chodziło. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Yuriko » ndz maja 17, 2020 3:40 pm

Bukafo pisze:
ndz maja 17, 2020 2:26 pm
Rozumiem, że krócej już się nie dało napisać, ale takimi nędzymi postami, tylko potwierdzasz jego rację, a chyba nie o to ci chodziło.
A co to za różnica jak zapytam, skoro "czemu", "dlaczego" tak samo brzmią. Co to? Jakaś oficjalna polszczyzna musi być używana na tym forum? Przywalaj się więcej do głupich pierdół :roll:

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Kakaladze » pn maja 18, 2020 10:42 am

Yuriko, Bo wolność słowa jest wtedy i tylko wtedy gdy się zgadzasz z Avatar97 :D.

A wiadomo że w kwestii wolności słowa, wyzywanie nie tego anime co trzeba jest największym przewinieniem :lol:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Alexandrus888 » pn maja 18, 2020 10:53 am

Avatar97 pisze:
ndz maja 17, 2020 10:57 am
MrOrochimaru pisze:
sob maja 16, 2020 12:19 pm
Anime było okropne, oby nie wydali tego :/
Dzięki takim postom zastanawiam się czy wolność słowa to na pewno dobre rozwiązanie
Dzięki takim postom automatycznie odrzucam tytuł jako nie wart by na niego splunąć :roll:
Nie dziwię się, że MrOrochimaru nie chce by to wydali. Mamy deficyt ln i każdy słaby tytuł nie tylko zabiera miejsce dobremu, ale i zmniejsza szanse na kolejne jeżeli sprzedaż zawiedzie.

Crepek
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 07, 2019 11:44 am
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Crepek » ndz sty 03, 2021 10:29 pm

Oczywiście, kupiłbym czytałem 3 pierwsze tomy LN i dużo pominęli w anime. :p

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Tomek » pn sty 04, 2021 6:09 am

LN całkiem ostatnio dobrze sobie radzi w Japonii - w zasadzie byłaby drugą najlepiej sprzedającą się serią w 2020 roku, gdyby w jego trakcie nie doszło do restartu numeracji. Po tomie 11.75 podobno kończy się pierwszy rok i zmieniono tytuł LN z "Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e" (387,745 sztuk) na "Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e: 2-nensei-hen" (347,554).
https://feijoadanerdeotaku.blogspot.com ... japao.html

Co do anime - przeróbka grafiki z oficjalnej strony, od jakiegoś japońskiego fana z okresu emisji idealnie podsumowująca tą adaptację :mrgreen:
Obrazek

Mnie osobiście rażą dwa fragmenty:

- odcinek basenowy oryginalnie wycięty z tomu 4.5 i zedytowana pod kochaną przez reżysera Horikitę, zwłaszcza te bardzo nieprzemyślane ujęcie pokazujące jak bardzo lali na jeden z dalszych, ważnych wątków :x
Obrazek

- i jeszcze raz - rumieniąca się na koniec anime do Ayanokojiego Horikita... bleee...

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Kocurzyca » pn sty 04, 2021 4:11 pm

Mogę zapytać o co chodzi w tym screenie z basenowego odcinka?
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Tomek » pn sty 04, 2021 4:39 pm

Na pewno chcesz? To bardzo ciężki spoiler do tomów 4 i 4.5, czyli zaraz po zakończeniu historii w anime. Proponowałbym samemu poczytać :D

SPOILER. Czytać na własną odpowiedzialność:
► Pokaż Spoiler
EDIT:
Teraz sprawdziłem to nie siódmy, a początek drugiego odcinka, co zmienia faktu, że darowaliby sobie taki nieprzemyślany fanserwis, kłócący się z fabułą LN. :roll:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: Kocurzyca » pn sty 04, 2021 6:37 pm

Dziękuję za odpowiedź :wink:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

TheLucas2k
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 08, 2021 12:43 am
Status: Offline

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu (Classroom of the Elite) novel

Post autor: TheLucas2k » pn lut 08, 2021 12:49 am

Oczywiście, że kupiłbym tą świetną nowelkę.
Naprawdę sporo osób kupiło by tą nowelkę gdyby została ona wydana w Polsce. Anime kończy się na tomie trzecim a nowelka ma 14. W tym 14 tom ma wyjść 25 lutego 2021 roku. Więc mega bym się ucieszył gdyby jakieś studio postanowiło wydać tę nowelkę w spolszczonej wersji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości