Mo dao zu shi (novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy jesteś za wydaniem tej noveli w Polsce?

Tak
337
87%
Może
12
3%
Nie
40
10%
 
Liczba głosów: 389

YukiHutogati
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 30, 2021 1:46 am
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: YukiHutogati » sob sty 30, 2021 2:01 am

Ame pisze:
wt sty 28, 2020 11:07 pm
odcinki
A nie 50? Gdzie te dwa odcinki? Pytam bo może coś mi zwyczajnie umknęło na Viki jest tylko 50 odcinków dramy

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Ame » sob sty 30, 2021 4:18 pm

YukiHutogati pisze:
sob sty 30, 2021 2:01 am
Pytam bo może coś mi zwyczajnie umknęło na Viki jest tylko 50 odcinków dramy
Pomyliło mi się, ale na Viki lepiej się nie sugerować. U nich może być inaczej. Ashes of Love ma 63 odcinki, ale na Viki jest 60. Myślałam, że coś tam brakuje, ale po przejrzeniu wydać, że ich odcinki były inaczej ucięte. A w innej dramie na viki były jakieś dodatkowe sceny, Z The Untamed jest też seria The Untamed Special Edition licząca 20 odcinków i jej nie ma na viki. Nie wiem co tam jest, ale też są spin-offy o którym teraz się dowiedziałam. Fatal Journey oraz The Living Dead. Trochę tego zrobili. :P

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Monsterlight » pn lut 01, 2021 1:51 pm

W regulaminie nie było przypadkiem, że nie można tak po prostu sobie "tak" pisać? xd Bo to już któraś osoba z kolei.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Deia
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 22, 2021 3:11 am
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Deia » pn lut 22, 2021 3:25 am

Jeśli ją wydacie to na 100000% kupię te novelke, mange. WSZYSTKO!!!
Kocham ją jest cudowna, ma śliczna kreskę i piękną historię.
Była dla mnie Inspiracja gdy robiłam dyplom na koniec liceum, a muzyka z anime towarzyszy mi gdy robię nowe obrazy.
Z chęcią zobaczę ją w moich dłoniach, a jeszcze bardziej na półce razem z innymi cudami

momo.the.x
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 12, 2021 9:32 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: momo.the.x » pn kwie 12, 2021 9:34 pm

Jezus, ale pożądam tę książkę :) Kupowałam bym w 100%. Świat stałby się piękniejszy :)

Ikari
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 10:00 am
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Ikari » ndz maja 30, 2021 10:04 am

Nowela czy Manhua po polsku to byłby po prostu cud.... W polsce jest to raczej nawet popularne i porządane do zakupu w języku polskim. Byłoby cudownie, gdyby taka możliwość zaistniała. Dlatego jeśli już jest propozycja to czemu by jej nie zrealizować? Waneko, liczymy na was!

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Akiho » czw sie 05, 2021 9:31 am

https://sevenseasdanmei.com/?fbclid=IwA ... APWOsmM1ko No i stało się Seven Seas wyda wszystkie noweli autorki po angielsku. Zastanawiam się czy serio u nas jest totalnie zerowa szansa na nie? Serio w kręgach fanów bl serie od tej Pani są mega popularne.

Pewnie kupię, ale jestem skłonna zdublować jakby być może ktoś chciał wydać, choć może to być również marzenie ściętej głowy
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Tequilka » pt sie 06, 2021 9:24 am

No i super :D "Anime" oglądałam pierwszy sezon, bardzo mi się podobało, te klimaty, muzyka... Ale właśnie wkurzyłam się, że nie było tego wątku romantycznego o którym tak mówiły mi znajome - czytały skany novelki- więc chociaż wolałabym wesprzeć Polski rynek, to jednak skoro nikt się nie kwapi do wydania tego u nas - zakupię tomiki po angielsku :3

Czy przypadkiem tomów novelki nie jest 4? Na angielskiej stronie widzę informacje o 5 :?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Yuriko » pt sie 06, 2021 11:42 am

Tequilka pisze:
pt sie 06, 2021 9:24 am
Czy przypadkiem tomów novelki nie jest 4? Na angielskiej stronie widzę informacje o 5
Na Baka Updates jest 5 tomów. 4 tomy mogły być w innej wersji, bo z tego co mi wiadomo, to nowelka miała wiele edycji.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Koichi » pt sie 06, 2021 9:23 pm

Tequilka pisze:
pt sie 06, 2021 9:24 am
No i super :D "Anime" oglądałam pierwszy sezon, bardzo mi się podobało, te klimaty, muzyka... Ale właśnie wkurzyłam się, że nie było tego wątku romantycznego o którym tak mówiły mi znajome - czytały skany novelki- więc chociaż wolałabym wesprzeć Polski rynek, to jednak skoro nikt się nie kwapi do wydania tego u nas - zakupię tomiki po angielsku :3
W wersji animowanej nie było romantycznego wątku, gdyż cenzura chińska na to nie pozwalała. No bo jak to tak chłop z chłopem? :P Aczkolwiek subtelne podteksty regularnie się pojawiały. Faktycznie, troszeczkę szkoda, ale uważam, że ich bez tego fabuła broniła się świetnie, bo historia jest po prostu ciekawa, tajemnicza i wciągająca, a postacie sympatyczne (z małymi wyjątkami). Co prawda są tam też brutalne sceny, ale te też zostały złagodzone w porównaniu do tych z nowelki.

I ogólnie fajnie, że wszystkie trzy nowelki zostaną wydane po angielsku, cieszę się. Ja jednak wolałbym polskie tłumaczenie, więc będę czekać. Może kiedyś i u nas to wyjdzie, nigdy nic nie wiadomo :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Ame » wt sie 10, 2021 11:16 am

Akiho pisze:
czw sie 05, 2021 9:31 am
Zastanawiam się czy serio u nas jest totalnie zerowa szansa na nie? Serio w kręgach fanów bl serie od tej Pani są mega popularne.
Uważam, że na chwila obecną to jedyne ma co szansę u nas się sprzedać. Nie wiem jak z popularnością u nas z animowaną ekranizacją, ale drama jest u nas znana i lubiana. I często się przewija, pomino że jest jest dawno zakończona. W dodatku także jest tłumaczona znów, pomimo, że jest dawno przetłumaczona na viki. No,, ale w ich przykładzie jedno słowo kłuło mnie w oczy. :x

HistoryMaker
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 12, 2021 2:02 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: HistoryMaker » wt sie 31, 2021 2:30 pm

mam nadzieje, że kiedys ta novelka zostanie u nas wydana

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Nanami » śr wrz 22, 2021 9:28 pm

Zapewne to już wiecie, ale SevenSeas wydaje nowelkę "Mo Dao Zu Shi" w języku angielskim, obecnie są preordery.

"Grandmaster of Demonic Cultivation" zostanie wydane w formie 5 tomów (historia oryginalna zasadniczo nie jest dzielona na tomy, dopiero przy wydawaniu tak podzielono).
Volume 1: December 14, 2021 (978-1-64827-919-5)
Volume 2: March 2022 (978-1-64827-920-1)
Volume 3: June 2022 (978-1-63858-156-7)
Volume 4: September 2022 (978-1-63858-301-1)
Volume 5: January 2023 (978-1-63858-549-7)
Za jeden tom wychodzi około 80 zł.

Z tego co śledzę, angielska wersja jest niesamowicie popularna - na tyle, że data premiery została przesunięta, bo preorderów było tak dużo, że nie było szans na taką ilość kopii w dniu pierwotnej premiery... więc kto wie, może do nas też dojdzie? Zwłaszcza że ostatni sezon donghua jest naprawdę fajny.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Thoreline » śr wrz 22, 2021 9:47 pm

Myślę że zakupię wersje SevenSeas, w razie gdyby wyszło też i u nas to zdubluje wydanie.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Yuriko » śr wrz 22, 2021 10:06 pm

Ja na miejscu jakiegoś wydawnictwa zaryzykowałabym z wydaniem jakiejś serii, która ma najmniej tomów. O ile się nie mylę, to właśnie MDZS tym jest. Ryzykowne, ale widać, że seria jest mega popularna nawet w Polsce.

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Nanami » czw wrz 23, 2021 7:09 pm

Info o oficjalnym wydaniu angielskim nowelek MXTX można znaleźć tutaj: https://sevenseasdanmei.com/
Najmniej tomów ma SVSSS - 4 tomy.
Potem jest MDZS - tomów 5.
No i ogromna saga TGCF - całe 8 tomów.
No, jak ktoś chce wszystkie, to trochę zainwestuje finansów... :shock:

Ja się na serio zastanawiam nad MDZS... TGCF też uwielbiam, ale ilość tomów jest na korzyść tego pierwszego, bo trochę się muszę rozważyć pomiędzy moją chęcią posiadania i wsparcia autorki, a zasobnością mojego portfela. SVSSS nie znam... jeszcze :twisted:

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Thoreline » czw wrz 23, 2021 7:16 pm

ATOM Comics ma promocje na pierwsze tomy, niecałe 60 zł za tom.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Meliona » czw wrz 23, 2021 10:19 pm

Thoreline pisze:
czw wrz 23, 2021 7:16 pm
ATOM Comics ma promocje na pierwsze tomy, niecałe 60 zł za tom.
e, faktycznie

To zamówię sobie wszystkie pierwsze tomy i zobaczę, o co ten szum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Nanami » pt wrz 24, 2021 10:25 am

O... o nie... :wink: Dzięki! Zaklepałam sobie pierwszy tom MDZS, oby potem też były fajne promocje! :mrgreen:

EDIT. Ej, chyba tyle osób zaklepało, że aż musięli usunąć promocję, bo dzisiaj już jest w normalnej cenie, a poprzedni link do produktu jest nieaktywny :lol:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Meliona » pt wrz 24, 2021 5:31 pm

Teraz boję się, że anulują zamówienie :<
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości