Mo dao zu shi (novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za wydaniem tej noveli w Polsce?

Tak
336
87%
Może
12
3%
Nie
40
10%
 
Liczba głosów: 388

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: zandam » śr lut 02, 2022 8:05 pm

>D Przez Was nie mogłam wytrzymać i musiałam kupić niemieckie wydanie w twardej... i nie, mój niemiecki nie jest na tyle dobry, by to czytać... ( choć, patrząc na opinie, nic nie straciłam, bo niemiecki TP nie zawiódł i tłumaczenie jest ponoć słabe)

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: ageha » śr lut 02, 2022 8:16 pm

Widzę, że instynkt kolekcjonera zadziałał :) Nawet jak się nie poczyta, to przynajmniej będzie ładnie wyglądać!

Jeśli okładki będą się zgadzać z oryginałem do końca, to pewnie sama się skuszę na tomik czwarty i zrobię z niego wystawkę na półce :D

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: zandam » śr lut 02, 2022 9:49 pm

ageha pisze:
śr lut 02, 2022 8:16 pm
Widzę, że instynkt kolekcjonera zadziałał :) Nawet jak się nie poczyta, to przynajmniej będzie ładnie wyglądać!

Jeśli okładki będą się zgadzać z oryginałem do końca, to pewnie sama się skuszę na tomik czwarty i zrobię z niego wystawkę na półce :D
A jakże, mi wystarczyły dwie dodatkowe ilustracje, żeby natychmiast rzucić się na polskiego Amazona, by kliknąć "kup" :lol: ; odkąd przeczytałam "Heaven Official Blessing" mam obsesję na punkcie tytułów tej autorki i obecnie jestem zakupowo nieobliczalna... >D
Najlepsze jest to, że siostrę też tym zaraziłam. Pierw oglądałyśmy "Heaven Official's Blessing", a później sama z siebie zaproponowała "Mo (...)" i tak wsiąkłyśmy, że ekscytowałyśmy się jak dzieci, oglądając każdy odcinek. :P Jak wyjdzie polskie wydanie, to obie rzucimy się, żeby kupić. :P

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: ageha » śr lut 02, 2022 10:29 pm

zandam pisze:
śr lut 02, 2022 9:49 pm
A jakże, mi wystarczyły dwie dodatkowe ilustracje, żeby natychmiast rzucić się na polskiego Amazona, by kliknąć "kup" :lol: ; odkąd przeczytałam "Heaven Official Blessing" mam obsesję na punkcie tytułów tej autorki i obecnie jestem zakupowo nieobliczalna... >D
Haha rozumiem doskonale, moje początki przygody z twórczością MXTX również były dość gwałtowne i nieobliczalne. Wsiąkłam w merch :lol: Już się pozbyłam tego i owego, ale trzy nendo i dwie poduchy króliki zdecydowanie zostają <3

"Heaven Official's Blessing" jeszcze przede mną, nie wiem czemu nigdy nie mogłam się zabrać za czytanie, zwłaszcza, że dla wielu osób to ich ulubiona seria od tej autorki. Chyba byłam cały czas za bardzo nakręcona na MDZS i nie chciałam się angażować emocjonalnie w kolejną historię :lol: Teraz zbieram wydanie Seven Seas i plan jest taki, żeby zacząć czytać jak uzbieram wszystko, bo znając życie wciągnę się na maksa, ale pierwszy tomik stojący na półce starsznie kusi... Drugi też już zamówiony, więc nie wiem jak to będzie xd

Super, że siostra też się wciągnęła, zawsze przyjemniej razem przeżywać i się ekscytować (ノ◕ヮ◕)ノ*.✧ A na ewentualne polskie wydanie też się rzucę xd

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: zandam » śr lut 02, 2022 11:02 pm

ageha pisze:
śr lut 02, 2022 10:29 pm
Teraz zbieram wydanie Seven Seas i plan jest taki, żeby zacząć czytać jak uzbieram wszystko, bo znając życie wciągnę się na maksa, ale pierwszy tomik stojący na półce starsznie kusi... Drugi też już zamówiony, więc nie wiem jak to będzie xd
Drugi tom wychodzi 15. lutego, więc jak będziesz tak zwlekała, to przynajmniej ominie cię moja frustracja. Po przeczytaniu pierwszego tomu, byłam tak niecierpliwa, że chciałam "oszukać system" i obejrzeć anime, żeby poznać dalsze losy ( generalnie nie oglądam anime, więc widać, jaki poziom desperacji osiągnęłam)... ale okazało się, że 1 sezon = 1 powieść, więc zobaczyłam tylko to, o czym czytałam, a następny sezon ma premierę w grudniu... więc tak czy siak czeka mnie oczekiwanie na premierę drugiego tomu i czekanie za kolenymi częściami powieści. :P :lol:

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: ageha » śr lut 02, 2022 11:56 pm

zandam pisze:
śr lut 02, 2022 11:02 pm
Po przeczytaniu pierwszego tomu, byłam tak niecierpliwa, że chciałam "oszukać system" i obejrzeć anime, żeby poznać dalsze losy ( generalnie nie oglądam anime, więc widać, jaki poziom desperacji osiągnęłam)... ale okazało się, że 1 sezon = 1 powieść, więc zobaczyłam tylko to, o czym czytałam, a następny sezon ma premierę w grudniu... więc tak czy siak czeka mnie oczekiwanie na premierę drugiego tomu i czekanie za kolenymi częściami powieści. :P :lol:
No niestety animacje wychodzą powolutku - dwa lata czekałam na trzeci sezon MDZS (╥﹏╥)

Trochę tego oczekiwania na tomiki będzie, osiem książek to chyba koło dwóch lata zbierania... A patrzyłaś sobie na manhue z Heaven Official's Blessing? Sama nie czytałam, więc nie powiem na pewno czy poznasz troszkę więcej historii, ale warto sprawdzić. Kreska jest przecudowna ❤

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: sano2 » czw lut 03, 2022 11:50 am

Pozwolę sobie zadać pytanie. Niby jak wydawnictwo zajmujące się tłumaczeniem z japońskiego miałoby wydać chińską novelkę? Nie słyszałem by ktoś w Waneko znał mandaryński, więc tłumaczenie musieliby zlecić komuś z zewnątrz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Monsterlight » czw lut 03, 2022 12:07 pm

sano2 pisze:
czw lut 03, 2022 11:50 am
Pozwolę sobie zadać pytanie. Niby jak wydawnictwo zajmujące się tłumaczeniem z japońskiego miałoby wydać chińską novelkę? Nie słyszałem by ktoś w Waneko znał mandaryński, więc tłumaczenie musieliby zlecić komuś z zewnątrz.
I w czym problem? Jak wydawali np. Sunstone czy Wolverine'a to wzięli do tego tłumaczkę "z zewnątrz" znającą angielski. Większość tłumaczy nie jest "na wyłączność" dla jednego wydawnictwa czy osoby, tylko podejmują się różnych zleceń.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Akiho » czw lut 03, 2022 4:04 pm

sano2 pisze:
czw lut 03, 2022 11:50 am
Pozwolę sobie zadać pytanie. Niby jak wydawnictwo zajmujące się tłumaczeniem z japońskiego miałoby wydać chińską novelkę? Nie słyszałem by ktoś w Waneko znał mandaryński, więc tłumaczenie musieliby zlecić komuś z zewnątrz.
Tak jak napisał Monsterlight, tłumacza można wziąć z zewnątrz - takie Yumegari miało mangi koreańskie, japońskie i chińskie, kotori na początku również miało kilka koreańskich serii, więc tak naprawdę nic nie stoi za przeszkodą wydawać inne twory azjatyckie.

zandam, Jak przyjdzie twoja niemiecka wersja, chętnie bym spojrzała na porównanie obu wersji językowych jeżeli to nie problem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Meliona » czw lut 03, 2022 6:46 pm

ageha pisze:
śr lut 02, 2022 11:56 pm
Trochę tego oczekiwania na tomiki będzie, osiem książek to chyba koło dwóch lata zbierania... A patrzyłaś sobie na manhue z Heaven Official's Blessing? Sama nie czytałam, więc nie powiem na pewno czy poznasz troszkę więcej historii, ale warto sprawdzić. Kreska jest przecudowna ❤
Jeśli nie będzie opóźnień, to w pierwszej połowie przyszłego roku skończą wydawać ostatnią powieść od tej autorki.

Sama zakochałam się niesamowicie w tych książkach i chciałabym już teraz natychmiast dostać następne tomy :lol: Nie spodziewałam się, że to może być aż takie dobre xD

Polskie wydanie mnie już wcale nie interesuje, nie zbierałabym. Ale fajnie, jakby wyszło, żeby więcej osób poznało to cudo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Koichi » czw lut 03, 2022 7:00 pm

sano2 pisze:
wt lut 01, 2022 7:53 pm
Gdyby nie było BL'em to może bym kupił.
Polecam obejrzeć anime. Przez cenzurę chłopaki tam nawet nie trzymają się za rączki, a fabuła jest ciekawa i bez wątku romantycznego. Klimatem podchodzi pod horror, bo są duchy, zombie i demony.
Thoreline pisze:
wt lut 01, 2022 5:19 pm
Dla mnie też pozostaję angielskie wydanie.
Można jednak pomarzyć iż kiedyś u nas wyjdzie wydanie podobne do niemieckiego :).
Też nie znam niemieckiego, więc i nie dla mnie. Ale wydanie przepiękne i jakby u nas takie wyszło, to chyba bym płakał ze szczęścia :D

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: ageha » czw lut 03, 2022 8:43 pm

Meliona pisze:
czw lut 03, 2022 6:46 pm
Sama zakochałam się niesamowicie w tych książkach i chciałabym już teraz natychmiast dostać następne tomy :lol: Nie spodziewałam się, że to może być aż takie dobre xd
Okej, to by było na tyle jeśli chodzi o moje czekanie z czytaniem do wydania całości. Zabieram się za pierwszy tomik przy najbliższej wolnej chwili xd
Koichi pisze:
czw lut 03, 2022 7:00 pm
Polecam obejrzeć anime. Przez cenzurę chłopaki tam nawet nie trzymają się za rączki, a fabuła jest ciekawa i bez wątku romantycznego. Klimatem podchodzi pod horror, bo są duchy, zombie i demony.
Zgadzam się jak najbardziej, ale powiem szczerze, że i tak byłam pod wrażeniem jak dużo rzeczy z wątku romantycznego udało im się przemycić w trzecim sezonie. Zwłaszcza, że właśnie przez cenzurę, nie miałam zbyt dużych oczekiwań. Miło mnie zaskoczyli :D

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Łajza » czw lut 03, 2022 8:50 pm

Nie pamiętam, czy o to pytałam, więc przepraszam, że się powtórzę, ale to jest BL? Bo korci, żeby przeczytać, ale nie za bardzo wiem, czy jest sens inwestować w coś, co ze względu na tematykę kompletnie mi nie podejdzie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Meliona » czw lut 03, 2022 10:26 pm

Łajza pisze:
czw lut 03, 2022 8:50 pm
Nie pamiętam, czy o to pytałam, więc przepraszam, że się powtórzę, ale to jest BL? Bo korci, żeby przeczytać, ale nie za bardzo wiem, czy jest sens inwestować w coś, co ze względu na tematykę kompletnie mi nie podejdzie.
Tak, to BL jak każde danmei. Ale w pierwszym tomie każdej z trzech powieści od tej autorki prawie nie było wątku romansowego lol
Obrazek

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Łajza » czw lut 03, 2022 11:03 pm

To sobie odpuszczę, bo nie wiedziałabym, co z tym po przeczytaniu zrobić.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Ame » sob lut 05, 2022 12:08 pm

Koichi pisze:
czw lut 03, 2022 7:00 pm
Polecam obejrzeć anime.
A ja nie. Lepiej się wziąć za dramę. W anime to tak zrobili, że można się pogubić.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: ZenekPsychopata » sob lut 05, 2022 2:24 pm

Ame pisze:
sob lut 05, 2022 12:08 pm
Koichi pisze:
czw lut 03, 2022 7:00 pm
Polecam obejrzeć anime.
A ja nie. Lepiej się wziąć za dramę. W anime to tak zrobili, że można się pogubić.
Serio? Dramy nie da się oglądać. Można umrzeć z nudów. Na dodatek tyle rzeczy pozamieniali (włącznie z zakończeniem, które jest mega-kijowe), że to już nawet nie jest ta sama historia. :x
sano2 pisze:
czw lut 03, 2022 11:50 am
Pozwolę sobie zadać pytanie. Niby jak wydawnictwo zajmujące się tłumaczeniem z japońskiego miałoby wydać chińską novelkę? Nie słyszałem by ktoś w Waneko znał mandaryński, więc tłumaczenie musieliby zlecić komuś z zewnątrz.
Yumegari i Kotori wydały chińskie manhuy i koreańskie manhwy, więc to raczej żadna przeszkoda.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: zandam » sob lut 05, 2022 3:57 pm

ageha pisze:
śr lut 02, 2022 11:56 pm
No niestety animacje wychodzą powolutku - dwa lata czekałam na trzeci sezon MDZS (╥﹏╥)
0.0 Dwa lata? Widzę, że miałam szczęście z MDZS. :p Nie wiem, czy wytrwałybyśmy tyle z siostrą. Naprawdę zarywałyśmy noce, żeby obejrzeć te trzy sezony jak najszybciej. >D Mówiłam: "Dobra, to już ostatni, muszę iść spać", a pod koniec tego odcinka obie patrzyłyśmy się na siebie i zawsze kończyło się na: "Dobrze, to już na pewno będzie ostatni..." I tak co odcinek. >d
ageha pisze:
śr lut 02, 2022 11:56 pm
A patrzyłaś sobie na manhue z Heaven Official's Blessing? Sama nie czytałam, więc nie powiem na pewno czy poznasz troszkę więcej historii, ale warto sprawdzić. Kreska jest przecudowna ❤
O! To ma manhwę? Nie jeszcze nie, ale jak nie znajdziemy niczego na podobnym poziomie ( po zobaczeniu tego sezonu z wersjami chibi), to wtedy pewnie rzucimy się na manhwę. Siostra to już zaczęła nawet czytać MDZS w jakiejś nieoficjalnej wersji ( ale ma właśnie sesję, więc musiała wrócić do Wawy i przerwać czytanie). >D
Akiho pisze:
czw lut 03, 2022 4:04 pm
zandam, Jak przyjdzie twoja niemiecka wersja, chętnie bym spojrzała na porównanie obu wersji językowych jeżeli to nie problem
Jasne. Niemieckie wydanie przyszło dzień po moim poście. :lol: Nie wiem, czy kiedykolwiek tak szybko kliknęłam "kup". :P
Angielska pierwsza strona:
► Pokaż Spoiler
Niemiecka pierwsza strona:
► Pokaż Spoiler
Początek niby ten sam, ale jednak tłumaczenie amerykańskie wydaje mi się bardziej naturalne/klimatyczne ( widziałam już takie opinie na Amazonie, więc rodowici Niemcy chyba tak samo odbierają te swoje jak ja ).

Meliona pisze:
czw lut 03, 2022 6:46 pm
Sama zakochałam się niesamowicie w tych książkach i chciałabym już teraz natychmiast dostać następne tomy Nie spodziewałam się, że to może być aż takie dobre xD
Prawda? Już poprosiłam kogoś w Atomie, żeby wysłali mi następny tom, jak tylko do nich dojdzie, bez względu, czy będą mieli coś jeszcze. Pal licho koszty wysyłki. >D
Łajza pisze:
czw lut 03, 2022 8:50 pm
Nie pamiętam, czy o to pytałam, więc przepraszam, że się powtórzę, ale to jest BL? Bo korci, żeby przeczytać, ale nie za bardzo wiem, czy jest sens inwestować w coś, co ze względu na tematykę kompletnie mi nie podejdzie.
Jest BL, ale w anime było ledwo widoczne; ja nie jestem fanką BL, siostra to już w ogóle za BL nie przepada, a mimo wszystko baaaardzo nas wciągnęło. Po prostu historia jest fantastyczna i bardzo wciąga. :)

Niemieckie wydanie:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Tom mam i muszę Wam powiedzieć, że opinie na Amazonie są zgodne z prawdą; papier jest gruby, dwie kolorowe ilustracje są piękne, jak i sama okładka oraz te zdobienia na brzegu kartek, ale poza tymi kwestiami w tomie nie ma już niczego więcej. >D Trochę mnie to rozczarowało, bo jednak w angielskiej wersji jest więcej ilustracji ( choć brzydszych, moim zdaniem ), a tutaj po początku zostaje już sam tekst, nic więcej. Co do tłumaczenia to Niemcy twierdzą, że fatalne, ale i tak nie mam zamiaru tego czytać po niemiecki, więc akurat to jakoś przeżyję. :P

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Koichi » wt lut 08, 2022 5:39 pm

ZenekPsychopata pisze:
sob lut 05, 2022 2:24 pm
Ame pisze:
sob lut 05, 2022 12:08 pm
Koichi pisze:
czw lut 03, 2022 7:00 pm
Polecam obejrzeć anime.
A ja nie. Lepiej się wziąć za dramę. W anime to tak zrobili, że można się pogubić.
Serio? Dramy nie da się oglądać. Można umrzeć z nudów. Na dodatek tyle rzeczy pozamieniali (włącznie z zakończeniem, które jest mega-kijowe), że to już nawet nie jest ta sama historia. :x
Zgadzam się, że w dramie zrobili całkiem inną historię. Plus nie ma tego mrocznego, niepokojącego klimatu.
Natomiast anime zrobione jest na wysokim poziomie, scenerie i muzyka są przepiękne i przede wszystkim fabuła trzyma się dość wiernie nowelki. Mnie anime pochłonęło i oglądanie każdego kolejnego odcinka to była ekscytacja, za to patrząc na dramę, bez urazy, ale miałem wrażenie oglądania taniego plagiatu.

Shipperka
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 27, 2022 10:28 pm
Status: Offline

Mo dao zu shi (novel)

Post autor: Shipperka » ndz mar 27, 2022 10:32 pm

Jesteście bogami jeśli to wydacie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości