Kyokou Suiri

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy jeśli manga wyszłaby w Polsce, kupował(a)byś ją?

Tak
22
48%
Nie
10
22%
Może
14
30%
 
Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kyokou Suiri

Post autor: DarkNighty » pn lut 03, 2020 9:39 pm

Obrazek
Tytuł: Kyokou Suiri
Autorzy: Shirodaira Kyou (scenariusz), Katase Chashiba (rysunki)
Ilość tomów: 11+ (wychodzące)
Lata wydawania: 2015 - ?
Oryginalny wydawca: Kodansha
Gatunki: shounen, akcja, tajemnica, nadnaturalne, youkai, komedia, romans
Anime: w trakcie wychodzenia (12 odcinków)

Opis: W wieku jedenastu lat została porwana i dwa tygodnie spędziła z youkai. Kiedy odnalazła ją policja, okazało się, że straciła prawe oko i lewą nogę. Taką cenę zapłaciła Kotoko Iwanaga, by zostać kapłanką, której zadaniem jest rozwiązywanie problemów ze świata youkai, duchów i innych nadprzyrodzonych stworzeń.
Losy Kotoko splatają się z Kurou. To z pozoru normalny student, który się uczy, szuka pracy i cieszy się 5-letnim związkiem z ukochaną dziewczyną Saki. Przynajmniej do momentu, kiedy prawda o jego tożsamości wychodzi na jaw. Nagle zostaje rzucony przez Saki, która nie potrafi zmierzyć się z tym, co odkryła.

Moja opinia: Zawsze mam problem, jak ująć w słowach mangi, które tak bardzo lubię. Mam wrażenie, że nawet w połowie nie oddaję ich niesamowitego klimatu. :P
Kyokou Suiri to przede wszystkim kryminał z youkai w roli głównej. Przy czym youkai zwykle mnie do siebie nie przekonują, a tutaj całkowicie się zakochałam w tym tytule. Przede wszystkim dlatego, że największą zaletą tej mangi są postacie, a także wiarygodne i wciągające dialogi. Spotkałam się już z opiniami, że manga jest przegadana (oj tekstu jest dużo), ale dla mnie to największa zaleta.
Może zacznę od tego, że podejście do youkai jest trochę nietypowe. Kotoko ma rozwiązywać ich problemy, co nie zawsze wiąże się mówieniem prawdy i tylko prawdy. Powołam się tutaj na drugi odcinek anime (w mandze jest to dalej).
Drobne spoilery, zachęcam, by przeczytać. :P
► Pokaż Spoiler
Rozmowy z youkai i rozwiązywanie spraw opiera się na szukaniu informacji, analizowaniu różnych możliwych rozwiązań. Kotoko jest inteligentna i błyskotliwa. A przy tym jest złośliwa (szczególnie dla Saki :D), dziwna (delikatnie mówiąc), upierdliwa, jak się ją wyrzuci drzwiami, to wejdzie oknem. I ogólnie ją uwielbiam. :lol:
Mieszanka Kotoko i Kurou jest świetna. Ciągle się ścierają i nie dają się nawzajem zdominować. Teoretycznie są parą, ale nazwanie tej mangi romansem byłoby dużym nieporozumieniem.

Ogólnie stwierdzam, że sama sobie współczuję. Mam tak nietypowych gust, że obecnie większość mang, na które czekam, to serie niszowe, mało znane, nietypowe i ogólnie dalekie od mainstreamu. Szczerze mówiąc, wątpię, by jakiekolwiek wydawnictwo wydało Kyokou Suiri, ale pomarzyć zawsze można.
Tak przy okazji, to manga autorki Zetsuen no Tempest.

Okładki:(bardzo mi się podobają :))
► Pokaż Spoiler
Grzbiety
► Pokaż Spoiler
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
kanibalizm
Posty: 58
Rejestracja: śr paź 02, 2019 7:26 pm
Kontakt:
Status: Offline

Kyokou Suiri

Post autor: kanibalizm » pn lut 03, 2020 9:50 pm

jak na razie anime zapowiada się całkiem spoko więc gdyby poszło w fajnym, ciekawym kierunku to i mangę bym kupiła

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Kyokou Suiri

Post autor: zandam » pn lut 03, 2020 10:20 pm

DarkNighty pisze:
pn lut 03, 2020 9:39 pm
Szczerze mówiąc, wątpię, by jakiekolwiek wydawnictwo wydało Kyokou Suiri, ale pomarzyć zawsze można.
Zawsze możesz zamówić wydanie amerykańskie. :P

Swego czasu przeczytałam pierwszy rozdział na stronie Kodanshy i przypadł mi do gustu. Powstrzymywałam się z zakupem, bo liczyłam na polskie wydanie, ale znając siebie, wkrótce przełamię się i jednak zacznę ją ściągać z USA.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kyokou Suiri

Post autor: DarkNighty » wt lut 04, 2020 5:47 pm

zandam, wiem. Myślałam o tym. I nie tylko w przypadku tej mangi. Zawsze jednak powstrzymuje mnie myśl, że może niedługo któreś wydawnictwo pokusi się o polskie wydanie. Czasami ogłoszenia mnie tak zaskakują, a obecnie niewiele mang jest zupełnie niemożliwych. :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Kyokou Suiri

Post autor: sano2 » sob lis 26, 2022 1:43 pm

Anime było tak nudne, że ledwo dałem radę je skończyć. Może drugi sezon będzie lepszy, chociaż i tak raczej nie obejrzę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 187
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Kyokou Suiri

Post autor: Jiri50 » śr kwie 05, 2023 7:34 am

Chyba najbardziej ciekawe są te produkcje które otrzymują skrajne oceny. Jedni się zachwycają, inni na potęgę krytykują. Tak jak w tym przypadku. Na podstawie anime wnioskować można, że ta pozycja jest interesująca.

Niestety trochę mam problemy żeby się skupić na niuansach manipulacji informacją w necie, które w sumie są nawet i interesujące. Nie bardzo sobie radzę z taką analizą, mając przed oczyma głównego bohatera z którego w sposób nurzący i boleśnie obrzydliwy robą przecier pomidorowy za pomocą stalowej belki. :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: Nie tylko z niego zresztą, niestety. Mam nadzieję, że w wersji papierowej autor po prostu puszcza do nas oko. Bo to rozkwaszanie gościa przy tym jego całkowitym stoickim spokoju, wygląda mi na jakiś pastisz wszystkich tych animców walki z wianuszkami flaków i hektolitrami posoki tryskającymi wokół. Może oni naprawdę sobie z tego bekę cisną? Bo jak nie, i to jest na serio, to straszna kicha! :(

Wątek obyczajowo romantyczny jest świetny. Co prawda sztampowo ustawiony, na ten Japoński schemat, on jest zimny ona gorąca . . . ale kobietka ma świetne teksty i przemyślenia. Dosyć rzadko poza pozycjami skupionymi tylko i wyłącznie na eksploatowaniu wątku erotycznego trafia się postać kobieca otwarcie przyznająca się do potrzeb tego rodzaju. Cześć z tych wyznań jest czyniona w sposób niebywale rozczulający i zabawny. Do tego bardzo ciepły i sprawiający wrażenie szczerości. :oops: :shock: :)

Sam wątek dziewczyny która pomimo okaleczeń nie rezygnuje z życia i miłości jest wg. mnie wręcz wybitny. Wielbicielom tego wątku polecam film „Kręcisz Mnie”, nie to nie jest anime ;-). Tam kobita na wózku mówi wprost, że pomimo kalectwa też jest człowiekiem i potrzebuje emocji i miłości. A nawet i seksu. :wink:

Nierówne, ale ma bardzo ciekawe aspekty. Naprawdę szkoda, że ten tryskający przecier pomidorowy ciągle zalepia oczy. :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości