Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
23
47%
Może
8
16%
Nie
18
37%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: MrOrochimaru » pn lut 10, 2020 3:51 pm

Tytuł: Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume
Tytuł Angielski: Ascendance of a Bookworm: Part 1
Fabuła: Kazuki Miya
Rysunki: You Shiina
Status: Seria wciąż trwa
Liczba tomów: 22 dzieląca się na 5 partów
Rok wydania: 2015+
Gatunki: Fantasy, Okruchy Życia
Anime:W październiku 2019 roku powstał 1 sezon, który liczy 14 odcinków. 2 sezon zapowiedziany na wiosnę.

Opis:(shinden.pl)LN opowiada historię dziewczyny z obsesją na punkcie książek, która po śmierci reinkarnuje się w innym świecie, nie zostaje jednak ona poszukiwaczem przygód albo bohaterem, lecz zostaje ona zwykłą dziewczyną z biednej mieszczańskiej rodziny, do tego jej ciało jest dosyć słabe i chorowite. Nie zauważając żadnych książek w swoim domu postanawia rozpowszechnić medium jakim są książki.

Opinia: Fabuła różni się od wszystkich jakie możecie przeczytać i jest czymś niesamowitym, drugiej takiej LN nie znajdziecie. Można przy tym tytule się wzruszyć i zachwycić! Gorąco polecam i dodam, że dałbym się pokroić za tą LN. (Nie umiem opisów :c)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

przskr1995
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 20, 2020 12:53 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: przskr1995 » pn lip 20, 2020 1:17 pm

To by była ciekawa odmiana zwłaszcza że to jest najprawdopodobniej nowela od 7+ lub 12+ i dzieciom jak i rodzicom by się pewnie spodobała. Zwłaszcza gdy oglądałem anime bardzo mi się spodobała za przeróżne postacie które z przebiegiem fabuły są dodawane oczywiście ma dużą ilość tomów ale ja bardzo chętnie bym przeczytał i pewnie całość

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: usagisensei » pn lip 20, 2020 9:56 pm

Tak, tak i jeszcze raz tak! Anime pochłonęłam w kilka dni tylko dlatego, że na siłę je sobie dawkowałam. Historia niesamowita i niesztampowa. Jeśli ktoś wyda ten tytuł w PL ma moje pieniądze! :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Joraga » śr lip 22, 2020 10:33 pm

Czytam aktualnie Japońską nowelkę i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze napisana. Świat jest stopniowo przedstawiany z każdym kolejnym rozdziałem historii, rzadko kiedy wrzuca coś w świat na siłę. Czyta się lekko i przyjemnie choć czasami ze względu na pomysły Rozemyne/Rozemain trzeba się doszkalać w wiedzy by zrozumieć cały proces tworzenia co moim zdaniem wpływa na plus. Dodatkowo z każdym kolejnym rozdziałem ilość postaci i sytuacje sprawiają, że można znaleźć przyjemne powiązania do innych dzieł.

Obecnie jestem w drugiej połowie trzeciego rozdziału (z pięciu) i przypomina to trochę mini grę o Tron... z tego co wiem w Japonii popularność zyskała dzięki czwartemu rozdziałowi który bardzo przypominał Harrego Pottera.

P.s liczba tomów się nie zgadza w opisie.
Liczba tomów: 22+ dzieląca się na 5 rozdziałów,
Ta seria jest zakończona jako WN ale nadal wychodzi w formie LN, 23 tom obecnie to trzeci tom z 5 rozdziału.
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: usagisensei » czw lip 23, 2020 8:37 am

Joraga pisze:
śr lip 22, 2020 10:33 pm
P.s liczba tomów się nie zgadza w opisie.
Liczba tomów: 22+ dzieląca się na 5 rozdziałów,
Ta seria jest zakończona jako WN ale nadal wychodzi w formie LN, 23 tom obecnie to trzeci tom z 5 rozdziału.
Czyli jeśli dobrze rozumiem seria jako LN zbliża się ku koncowi?
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Joraga » pt lip 24, 2020 9:05 am

usagisensei pisze:
czw lip 23, 2020 8:37 am
Czyli jeśli dobrze rozumiem seria jako LN zbliża się ku koncowi?
Nie wiem jak bardzo obszerny jest 5 rozdział ale można uznać, że zbliża się ku końcowi.
The one who speaks with trees.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: kazuya » pn sie 03, 2020 1:28 pm

Joraga pisze:
pt lip 24, 2020 9:05 am
usagisensei pisze:
czw lip 23, 2020 8:37 am
Czyli jeśli dobrze rozumiem seria jako LN zbliża się ku koncowi?
Nie wiem jak bardzo obszerny jest 5 rozdział ale można uznać, że zbliża się ku końcowi.
Rozdział (chociaż ja wolę używać słowa część) 5 jest nieco dłuższy niż 4, więc raczej będzie miał przynajmniej 10 tomów (aczkolwiek nie na tyle dłuższy, żeby tych tomów było więcej niż 12), czyli całość powinna wyjść do końca 2022. Z tym że obiła mi się informacja, że po zakończeniu LN autorka poważnie rozważa rozpoczęcie pisania kontynuacji, jest też ciągle powstający spinoff WN (którego akcja rozgrywa się niedługo po zakończeniu WN).

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Joraga » pn sie 03, 2020 11:34 pm

kazuya pisze:
pn sie 03, 2020 1:28 pm
Z tym że obiła mi się informacja, że po zakończeniu LN autorka poważnie rozważa rozpoczęcie pisania kontynuacji
To by była cudowna wiadomość jakby okazała się prawdziwa :D
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Reviolli » pn paź 12, 2020 8:30 pm

Novelka jest świetna, choć opis tego nie zapowiada. Co ważne, a nawet bardzo ważne, długo utrzymuje się efekt świeżości.
Bardzo chcę tą pozycje do kolekcji.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Itachi Uchiha » czw lis 26, 2020 4:00 pm

Okładka 25 tomu - premiera 25 grudnia.
► Pokaż Spoiler
Do tego podano, że seria sprzedała się już w 4 milionach egzemplarzy. :D
https://twitter.com/RanobeSugoi/status/ ... 0649696256

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: czareg » czw lis 26, 2020 5:56 pm

ale to ma dużo tomów
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Shiki » czw lis 26, 2020 8:28 pm

Kusi mnie żeby się za to kiedyś zabrać, ale ta liczba tomów skutecznie mnie hamuje :(
Obrazek

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Joraga » czw lis 26, 2020 9:16 pm

Itachi Uchiha pisze:
czw lis 26, 2020 4:00 pm
Okładka 25 tomu - premiera 25 grudnia.
► Pokaż Spoiler
Do tego podano, że seria sprzedała się już w 4 milionach egzemplarzy. :D
https://twitter.com/RanobeSugoi/status/ ... 0649696256
► Pokaż Spoiler
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: MrOrochimaru » czw lis 26, 2020 9:21 pm

Mam pytanie do osób, które śledzili web novelkę lub normalną, czy główna bohaterka dorasta wraz z fabułą, czy wciąż ma tyle samo lat co na początku?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Itachi Uchiha » pt lis 27, 2020 9:07 am

MrOrochimaru pisze:
czw lis 26, 2020 9:21 pm
Mam pytanie do osób, które śledzili web novelkę lub normalną, czy główna bohaterka dorasta wraz z fabułą, czy wciąż ma tyle samo lat co na początku?
Czytam LN, i powiem tak, owszem postacie wraz fabułą dorastają, ale ten postęp jest bardzo "powolny", bo np, akcja jednego tomu może mieć miejsce w przeciągu 2-3 miesięcy, góra pół roku, nawet mniej. Więc jako takich "dużych" przeskoków czasowych to nie ma.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: kazuya » pt lis 27, 2020 11:08 am

MrOrochimaru pisze:
czw lis 26, 2020 9:21 pm
Mam pytanie do osób, które śledzili web novelkę lub normalną, czy główna bohaterka dorasta wraz z fabułą, czy wciąż ma tyle samo lat co na początku?
Zależy co przez to rozumiesz, jakby nie patrzeć, to miedzy początkiem a końcem serii upływa prawie 10 lat, natomiast jeśli chodzi o rozwój fizyczny, to u głównej bohaterki jest on mocno spowolniony (ma to uzasadnienie w fabule) i dopiero w okolicach połowy 5 części wraca do normy (LN do tego etapu raczej jeszcze nie dotarło).

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: sano2 » sob lis 20, 2021 11:33 pm

Fajnie by było, gdyby ktoś to kiedyś wydał w Polsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen Dai 1-bu - Heishi no Musume [LN]

Post autor: Itachi Uchiha » wt kwie 05, 2022 6:22 pm


ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości