Edens Zero

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Byłbyś/abyś zainteresowana kupnem Edens Zero?

Tak
19
22%
Może
11
13%
Nie
58
66%
 
Liczba głosów: 88

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: KAWAIILOVE » czw lip 09, 2020 9:08 pm

Obrazek
Tytuł: Edens Zero
Autor: Hiro Mashima
Wydano: 2018 - obecnie
Liczba tomów: 10 i nadal powstaje
Wydawca: Kodansha
Gatunek: Shounen, Przygoda, Science fiction, Komedia, Ecchi
Anime: Zapowiedziane

Opis:
Nasza historia skupia się na Shikim - chłopaku, który całe życie spędził pośród maszyn, w opuszczonym parku rozrywki, położonym w Królestwie Granbell. Nie miał on kontaktu z ludźmi... aż park odwiedziła Rebecca, w towarzystwie kota Happiego. Na dokładkę dotychczasowy spokój naszego bohatera wywraca się do góry nogami, gdy okazuje się, że jego ojczyzna stała się niebezpiecznym miejscem z powodu buntu robotów. Z tego powodu, Shiki, wraz z nowo poznanymi towarzyszami, ucieka na statku kosmicznym w bezgraniczny kosmos gdzie czekają ich przygody, nowi przyjaciele i wrogowie do poznania/pokonania itp - standardy Mahimy.

Moja opina co do mangi:
Cóż nie będę kłamać - nie kupiłabym Edens Zero :lol: .
Tytuł nadaje się idealnie dla fanów twórczości Mashimy - w tym dziele nie znajdziemy raczej nic nowego jeśli chodzi o tego autora. Jedyne co zauważyłam jeśli chodzi o zmiany to liczniejsze gagi na tle ecchi oraz soft bondage, moc przyjaźni jeszcze częściej jest tu wykorzystywana. :lol: Próbowałam czytać, ale sobie to odpuściłam - tak jak Fairy Tail jeszcze miało jakiś sens i dawało radę (do ostatnio arcu) tak tu nie ma raczej nic ciekawego.
Rysunki jak zawsze są świetnie wykonane:
► Pokaż Spoiler
Cóż, może być to trochę kontrowersyjna opinia, ale Hiro Mashima to taki japońsko-mangowy odpowiednik Michael Baya.
Każdy wie, że robi średnie/słabe dzieła, które zawsze jakimś cudem się dobrze sprzedają, plus ma swój 'styl' tworzenia historii, gdzie albo stawa na DUUUUUŻO akcji albo dziwne żarciki na poziomie podstawówki.


Reszta okładek:
► Pokaż Spoiler
Jestem ciekawa waszych opinii. :)

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: yikkimy » czw lip 09, 2020 9:59 pm

Teraz ta manga pogrąża się, bo
► Pokaż Spoiler
Nie tylko fabuła jest słaba, ale też postacie (według mnie, jedyna dobra postać to tylko Homura) są jakoś nijakie i jakby są zrobione na szybkie. Jedyne plusy w tym manga, to tylko ma ładna kreska i okładki, ale szkoda wydawać pieniędzy na to, skoro można wydać na inne mangi, które mają dobre kreski i ciekawa fabuła. W porównanie edens zero a fairy tail, to już fairy tail jest lepszy.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » czw lip 09, 2020 10:03 pm

Moim zdaniem to średnia manga. Jest, uuum, na poziomie ostatniego/ostatnich arców Fairy Tail i ogólnie słabsza od FT według mnie. Ale w sumie to mogłabym kupić tę mangę bo lubię styl rysowania Mashimy i niektóre gagi które kreuje. To takie lekkie czytadło dla mnie.

Zaznaczyłam tak, ale nie jest to dla mnie priorytet i jeśli nikt tego nie wyda to nic straconego dla mnie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Alzea » czw lip 09, 2020 10:05 pm

Mam z tym taki problem, że lubię prace Mashimy, ładnie rysuje i kreska mu się wyrobiła, ale w sumie nie lubię sc-fi, do FT mnie przyciągnęła magia i ten cały koncept. Niestety w miarę poprawy rysunków fabularnie jest gorzej, w Rave Master chyba nawet zdarzało mu się uśmiercić kogoś >D Jeszcze nie robiłam podejście do Eden's Zero, pewnie kiedyś się przełamie, bo ładne to to.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Bukafo » czw lip 09, 2020 10:05 pm

No cóż, jeżeli miałoby tą serię wydać któreś z naszych wydawnictw, to tylko Waneko, bo mamy tutaj kolejny odgrzewany kotlet, a jak wszyscy dobrze wiemy Waneko ostatnio dużo Nam takich kotletów serwuje, więc dla nich to idealny tytuł, żeby zapchać swój plan wydawniczy. :lol: :wink:
KAWAIILOVE pisze:
czw lip 09, 2020 9:08 pm
Tytuł nadaje się idealnie dla fanów twórczości Mashimy - w tym dziele nie znajdziemy raczej nic nowego jeśli chodzi o tego autora. Jedyne co zauważyłam jeśli chodzi o zmiany to liczniejsze gagi na tle ecchi oraz soft bondage, moc przyjaźni jeszcze częściej jest tu wykorzystywana. Próbowałam czytać, ale sobie to odpuściłam - tak jak Fairy Tail jeszcze miało jakiś sens i dawało radę (do ostatnio arcu) tak tu nie ma raczej nic ciekawego.
Nic dodać, nic ująć. Kto lubuje w zboczonej twórczości Mashimy, to niech se dalej gwałci swój umysł. Ja odpadam, po tym co autor zrobił, czy raczej zepsuł w FT. I nie chodzi mi tylko o fabułę, ale również o kreskę, którą uwielbiałem w pierwszych tomach i gdzie autor nie szczuł cycem w co drugim kadrze.

Uważaj jakiego słownictwa używasz. Madoka
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » czw lip 09, 2020 10:17 pm

Alzea pisze:
czw lip 09, 2020 10:05 pm
Mam z tym taki problem, że lubię prace Mashimy, ładnie rysuje i kreska mu się wyrobiła, ale w sumie nie lubię sc-fi, do FT mnie przyciągnęła magia i ten cały koncept. Niestety w miarę poprawy rysunków fabularnie jest gorzej, w Rave Master chyba nawet zdarzało mu się uśmiercić kogoś >D Jeszcze nie robiłam podejście do Eden's Zero, pewnie kiedyś się przełamie, bo ładne to to.
W Fairy Tail też było parę trupów, ale, niestety, moim zdaniem trochę za mało :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Bukafo » czw lip 09, 2020 10:19 pm

Kocurzyca pisze:
czw lip 09, 2020 10:17 pm
W Fairy Tail też było parę trupów, ale, niestety, moim zdaniem trochę za mało
Taa... "za mało". Tam prawie w ogóle nie było trupów. I jeszcze te przywracanie zmarłych do życia, dżizas.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » czw lip 09, 2020 10:33 pm

I tak lepsze przywracanie do życia było w Naruto :DD

A w Fairy Tail... yyy...
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: KAWAIILOVE » czw lip 09, 2020 10:35 pm

Bukafo pisze:
czw lip 09, 2020 10:19 pm
Kocurzyca pisze:
czw lip 09, 2020 10:17 pm
W Fairy Tail też było parę trupów, ale, niestety, moim zdaniem trochę za mało
Taa... "za mało". Tam prawie w ogóle nie było trupów. I jeszcze te przywracanie zmarłych do życia, dżizas.
Cóż, zrobiła mały reaserch i niby wyskoczyła rozpiska zgonów w Fairy Tail, ale tak jak się temu przyglądałam na szybko to jest to nieźle naciągane. :?
Ogólnie, podziw że komuś chciało się to wszystko wypisać.

Ów zgony:
► Pokaż Spoiler
A tu cyk, link do strony:
https://www.quora.com/Who-actually-dies-in-a-Fairy-tale

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: KAWAIILOVE » czw lip 09, 2020 10:38 pm

Kocurzyca pisze:
czw lip 09, 2020 10:33 pm
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Mormicc » pt lip 10, 2020 1:11 am

Czytałem to na bieżąco przez kilka pierwszych rozdziałów i dałem sobie spokój. Nudziłem się na tym po prostu, choć od dłuższego czasu myślę, czy by nie wrócić, ale nie byłbym w ogóle skłonny wydawać na to pieniądze (zwłaszcza, że nie wiadomo ile to ostatecznie będzie mieć tomów...)

Brak trupów w shounenach jest chyba właśnie powodem, dla którego często daje sobie szybko spokój z tego typu seriami. Nie potrafię w żaden sposób się przejmować czy emocjonować tym co się dzieje gdy wiem, że nikomu nic się nie stanie ;/
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: ociesek » pt lip 10, 2020 6:47 am

Mormicc pisze:
pt lip 10, 2020 1:11 am
Brak trupów w shounenach jest chyba właśnie powodem, dla którego często daje sobie szybko spokój z tego typu seriami. Nie potrafię w żaden sposób się przejmować czy emocjonować tym co się dzieje gdy wiem, że nikomu nic się nie stanie ;/
Dlatego ciągle trzyma mnie Kimetsu - tam autor poszedł w drugą stronę :P
Bukafo pisze:
czw lip 09, 2020 10:05 pm
Kto lubuje w zboczonej twórczości Mashimy, to niech se dalej gwałci swój umysł.
Ej, nie za ostro? I to koleś, który tak krzyczał o ecchi? Dlaczego niby jego twórczość jest "zboczona"?
Ja akurat naprawdę lubię twórczość Mashimy, ale bardziej chodzi mi o wcześniejsze prace, np. Rave. Koleś ma fantastyczną kreskę, a i żarty są śmieszne.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Bukafo » pt lip 10, 2020 11:52 am

ociesek pisze:
pt lip 10, 2020 6:47 am
Ja akurat naprawdę lubię twórczość Mashimy, ale bardziej chodzi mi o wcześniejsze prace, np. Rave. Koleś ma fantastyczną kreskę, a i żarty są śmieszne.
Ja też lubiłem i szanowałem go za jego "wczesną" twórczość, kiedy to jego żarty faktycznie były śmieszne, zabawne, z dobrym smakiem, a kreska nie sprowadzała się tylko do tego, żeby jak najbardziej zadowolić gusta czytelników. Ale przede wszystkim za to, że tworzył wcześniej głową, a nie przysłowiowym kut*sem. To co obecnie tworzy sprowadza się najbardziej do zwykłego fanserwisu. Autor się po prostu sprzedał i dlatego będę go tępić za jego "zboczoną twórczość". Stracił totalnie w moich oczach.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Xenonn123 » pt lip 10, 2020 6:40 pm

Bukafo pisze:
czw lip 09, 2020 10:05 pm
No cóż, jeżeli miałoby tą serię wydać któreś z naszych wydawnictw, to tylko Waneko, bo mamy tutaj kolejny odgrzewany kotlet, a jak wszyscy dobrze wiemy Waneko ostatnio dużo Nam takich kotletów serwuje, więc dla nich to idealny tytuł, żeby zapchać swój plan wydawniczy. :lol: :wink:
KAWAIILOVE pisze:
czw lip 09, 2020 9:08 pm
Tytuł nadaje się idealnie dla fanów twórczości Mashimy - w tym dziele nie znajdziemy raczej nic nowego jeśli chodzi o tego autora. Jedyne co zauważyłam jeśli chodzi o zmiany to liczniejsze gagi na tle ecchi oraz soft bondage, moc przyjaźni jeszcze częściej jest tu wykorzystywana. Próbowałam czytać, ale sobie to odpuściłam - tak jak Fairy Tail jeszcze miało jakiś sens i dawało radę (do ostatnio arcu) tak tu nie ma raczej nic ciekawego.
Nic dodać, nic ująć. Kto lubuje w zboczonej twórczości Mashimy, to niech se dalej gwałci swój umysł. Ja odpadam, po tym co autor zrobił, czy raczej zepsuł w FT. I nie chodzi mi tylko o fabułę, ale również o kreskę, którą uwielbiałem w pierwszych tomach i gdzie autor nie szczuł cycem w co drugim kadrze.

Uważaj jakiego słownictwa używasz. Madoka
Raczej Studio JG by to wydało, bo oni wydają Fairy Taila więc pewnie zgarną i to.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Sebek » pt lip 10, 2020 6:46 pm

Xenonn123 pisze:
pt lip 10, 2020 6:40 pm
Raczej Studio JG by to wydało, bo oni wydają Fairy Taila więc pewnie zgarną i to.
Niekoniecznie... Studio wydaje "Fire Punch", a to jednak Waneko niedawno zapowiedzialo "Chainsaw man" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Bukafo » pt lip 10, 2020 7:17 pm

Xenonn123 pisze:
pt lip 10, 2020 6:40 pm
Raczej Studio JG by to wydało, bo oni wydają Fairy Taila więc pewnie zgarną i to.
No właśnie nie. Patrz: dzisiejsza zapowiedź Waneko. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Xenonn123 » pt lip 10, 2020 7:43 pm

Bukafo pisze:
pt lip 10, 2020 7:17 pm
Xenonn123 pisze:
pt lip 10, 2020 6:40 pm
Raczej Studio JG by to wydało, bo oni wydają Fairy Taila więc pewnie zgarną i to.
No właśnie nie. Patrz: dzisiejsza zapowiedź Waneko. :)
No okej, ale mimo to ta seria pasuje bardziej do JG, wydają jeden syf Mashimy (Fairy Tail) to wydadzą i drugi xD

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » pt lip 10, 2020 8:28 pm

Xenonn123 pisze:
pt lip 10, 2020 7:43 pm
wydają jeden syf Mashimy (Fairy Tail) to wydadzą i drugi xD
Noo dobre argumenty xD Tak samo jak wydadzą Chainsaw man'a :roll:

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: KAWAIILOVE » pt lip 10, 2020 8:34 pm

Yuriko pisze:
pt lip 10, 2020 8:28 pm
Xenonn123 pisze:
pt lip 10, 2020 7:43 pm
wydają jeden syf Mashimy (Fairy Tail) to wydadzą i drugi xD
Noo dobre argumenty xD Tak samo jak wydadzą Chainsaw man'a :roll:
Poza tym, jest kontynuacja Fairy Tail, więc najpierw GDYBY mieli cokolwiek wydawać od Mashimy to teoretycznie byłoby to Fairy Tail: 100 years quest (Błagam, niech oni tego nie wydają. Rysunki to masakra, historia dno - w sumie gorsze od Edens Zero. Mashima pisze jedynie do tego fabułę, czyli robi rzecz w której jest najgorszy.)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » pt lip 10, 2020 8:45 pm

KAWAIILOVE pisze:
pt lip 10, 2020 8:34 pm
Poza tym, jest kontynuacja Fairy Tail, więc najpierw GDYBY mieli cokolwiek wydawać od Mashimy to teoretycznie byłoby to Fairy Tail: 100 years quest
Niekoniecznie. FT i EZ to różne tytuły, więc nie musieliby wydawać tej kontynuacji do FT.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości