Edens Zero

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Byłbyś/abyś zainteresowana kupnem Edens Zero?

Tak
19
22%
Może
11
13%
Nie
58
66%
 
Liczba głosów: 88

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » pn mar 15, 2021 12:25 am

Nowy, dłuższy trailer wyszedł. Jet spoko. Momentami rysunki wydają mi się trochę za bardzo uproszczone przy projektach ale nie jest źle, i tak nie miałam w zasadzie żadnych oczekiwań, a już na pewno nie wysokich XD

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Houchu Ootsuka jako Ziggy. Uwielbiam tego VA. Pino, Mother i Weisz brzmią spoko, chyba nie podoba mi się tylko głos Homury - zupełnie mi do niej nie pasuje. W trailerze są sceny z momentu szukania Siostry, więc Siostra i Witch (nie wiem tbh czy mam Witch tłumaczyć na Wiedźma, skoro to jej imię? W takim wypadku Sister też nie powinnam tłumaczyć na Siostra, bo to imię, ale jakoś mi nie pasje zostawić Sister. Uuuuuugh weird nie wiem no) na pewno muszą już być obsadzone. Teraz jestem ciekawa ich głosów, skoro nie było ich w trailerze :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » pt kwie 30, 2021 11:55 am

Okładka tomu 15
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » pt kwie 30, 2021 2:33 pm

Ładna. Szkoda, że z Weiszem i Hermit nie ma Laguny który wtedy do nich dołączył podczas walki no ale jakoś to przeżyję, Laguna na pewno będzie na którejś z kolejnych okładek ze względu na jego znaczenie w kolejnym arcu.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Katsueda
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 12, 2021 11:00 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Katsueda » śr maja 12, 2021 11:41 pm

Zupełnie nie rozumiem dlaczego ludzie tu tak skrytykowali "Edens Zero". Tak szczerze to jestem fanką twórczości Hiro Mashimy od dobrych kilku lat i ludzie zawsze mają jakieś "ale". Rozumiem, że krytyka czasem może być czymś dobrym i prowadzić do poprawy, no ale bez przesady. Już samo czepianie się postaci z EZ, że to po prostu kopiuj i wklej te same postaci co w FT, tylko z małymi zmianami moim zdaniem jest trochę idiotyczne, a dlaczego tak myśle? Bo zarówno Edens Zero jak i Fairy Tail to dzieła Hiro Mashimy i to jak w JEGO dziełach będą wyglądać oraz jakie będą same w sobie te postaci zależy w zupełności od jego koncepcji i pomysłów i nic nam do tego. Jeśli ci ten tytuł nie przypadł do gustu to trudno, możesz zawsze poszukać czegoś innego. Wydanych mang jest masa wiec poszukaj czegoś co cię zainteresuje zamiast doszukiwać się takich szczegółów w czyjejś ciężkiej pracy. Sam Hiro Mashima pisał, że zawsze chciał stworzyć mangę w klimatach sci-fi i teraz realizuje swoje marzenia, a jeśli nie lubisz mang w takich klimatach to zobacz innych autorów, a może znajdziesz coś co wpadnie ci w oko. Manga "Edens Zero" w moim przypadku jest jedną z tych na które czekałam aż wyjdą i nie mogłam się doczekać, aż zagoszczą na polskim rynku, w naszym języku, ponieważ ja np. chciałabym przeczytać w polskim wydaniu i w papierowej wersji tę mangę zamiast szukać nowych chapterów na internecie. Wiem też, że na forach takich jak to liczy się głos większości i w zupełności to rozumiem, ale tez warto zwrócić uwagę czy są może jacyś zainteresowani kupnem tego tytułu w Polsce zamiast musieć płacić więcej, aby ściągnąć mangę zza granicy. Oczywiście tym wpisem nie miałam na celu nikogo urazić czy kwestionować czyjegoś zdania, a jeśli ktokolwiek odebrał to w ten sposób to z góry przepraszam, ale po prostu chciałam się podzielić swoją opinią.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » śr maja 12, 2021 11:52 pm

Katsueda pisze:
śr maja 12, 2021 11:41 pm
Wiem też, że na forach takich jak to liczy się głos większości
Zaskoczę cię, ale te głosy są nic nie warte.
Katsueda pisze:
śr maja 12, 2021 11:41 pm
Bo zarówno Edens Zero jak i Fairy Tail to dzieła Hiro Mashimy i to jak w JEGO dziełach będą wyglądać oraz jakie będą same w sobie te postaci zależy w zupełności od jego koncepcji i pomysłów i nic nam do tego.
Nic nam do tego? No tak, bo autorzy bez czytelników na pewno się utrzymają :lol: Powielane schematy i brak pomysłów na postaci nie zapewni sukcesów.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » czw maja 13, 2021 1:05 am

Katsueda pisze:
śr maja 12, 2021 11:41 pm
Wiem też, że na forach takich jak to liczy się głos większości.
Na naszym forum te głosy się nie liczą wcale gdyż ankiety na naszym forum nie są w żaden sposób wyznacznikiem tego czym się kierują wydawnictwa przy wydawaniu tytułów. Więc tylko dlatego, że jakaś seria ma na forum dużo głosów, nie znaczy, że zostanie wydana, i na odwrót. Nasze forum jest jakimś emeryckim promilem polskiego fandomu i te 100 głosów w ankietach naszych użytkowników nie jest wyznacznikiem faktycznego popytu na dany tytuł ogólnie na naszym rynku.
Yuriko pisze:
śr maja 12, 2021 11:52 pm
Powielane schematy i brak pomysłów na postaci nie zapewni sukcesów.
Niekoniecznie. Nie mówię tego w celu bronienia akurat tego autora lub jego twórczości, ale sporą popularność czy "sukces" osiągają także serie powielające schematy. Dobra seria =/= popularność, czy też oryginalna seria =/= popularność. Sporo mediów osiągających sukces jest takich, które są po prostu efektowne i łatwe do przyswojenia dla targetowanego widza. Nawet sam Fairy Tail jest tego dobrym przykładem, bo nie jest oryginalną serią i powiela wiele schematów oraz jego elementy są powtarzalne ale gdy wychodził spokojnie można go było określić mangą, która zdobyła pewien sukces.

To jest dla mnie zabawne o tyle, że w samych tych dwóch seriach w zasadzie to całe dwie postacie określiłabym ewentualnie kalkami z FT i są nimi Happy i Elsie. Co do niektórych innych postaci można znaleźć wizualne podobieństwo ale wciąż znacząco się różnią tak wyglądem, jak i charakterem, przeszłością oraz rolą w historii. Stwierdzanie, że np Hermit jest kopią Wendy czy coś podobnego jest dla mnie po prostu śmieszne :lol: A Mashima ma syndrom tej samej twarzy i dziwi mnie że w *patrzy na kalendarz* roku 2021 ludzie wciąż to roztrząsają, biorąc pod uwagę jak marginalne ma to znaczenie. Dla większości czytelników jest to po prostu running joke a sam Mashima wyrobił sobie pewne grono czytelników Rave Masterem i Fairy Tailem które raz że się dokładnie tego spodziewało a dwa nie robi im to większej różnicy, bo ktokolwiek, kto faktycznie przeczytał Edens Zero, niezalezie czy uważa je za dobrą mangę, przeciętną czy słabą, raczej wie, że właśnie może poza Happym i Elsie w obu tych mangach nie ma postaci które byłyby swoimi kopiami. A nawet taki Happy który jest typową mangową maskotką trochę się różni charakterem oraz samym faktem, czym jest, skąd się wziął, do kogo należy i jaką ma przeszłość (co znacząco wpływa na jego odbiór w historii i ja bez problemu łykam obu Happyich jako osobne postacie) Erza i Elsie mają całkowicie osobne role w historii no i Erza jest jedną z głównych bohaterek należącą do głównego teamu a Elsie jest drugoplanową postacią supportującą, nie należącą do glównego drużyny, co też zmienia odbiór obu bohaterek.


Anyway jestem pewna że Grey by się obraził za nazwanie go "FT! Weiszem" i bardzo mnie ta wizja bawi :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Herocky » czw maja 13, 2021 2:22 am

Katsueda pisze:
śr maja 12, 2021 11:41 pm
Sam Hiro Mashima pisał, że zawsze chciał stworzyć mangę w klimatach sci-fi i teraz realizuje swoje marzenia, a jeśli nie lubisz mang w takich klimatach to zobacz innych autorów, a może znajdziesz coś co wpadnie ci w oko.
No i pewnie od zawsze chciał rysować roznegliżowane cycate babeczki, ale jego umiejętności rysownicze mu na to nie pozwalały. Albo nie był wtedy jeszcze takim zboczuszkiem. :>

Ogólnie jeżeli podoba ci się obecna twórczość Mashimy, to fajnie, baw się dobrze, ale nie pisz frazesów typu "nie podoba się, to poszukaj sobie czegoś innego", bo ciężko brać coś takiego na poważnie. Musisz się pogodzić z tym, że nie wszystkim przypasuje, to co Tobie i że będą pojawiać się wszelkiej maści krytyki.

Katsueda pisze:
śr maja 12, 2021 11:41 pm
Wiem też, że na forach takich jak to liczy się głos większości i w zupełności to rozumiem, ale tez warto zwrócić uwagę czy są może jacyś zainteresowani kupnem tego tytułu w Polsce zamiast musieć płacić więcej, aby ściągnąć mangę zza granicy.
Jeżeli któreś z wydawnictw będzie zainteresowane tą serią, to wyda ją prędzej, czy później, bez konieczności zaglądania na to forum.

Kocurzyca pisze:
czw maja 13, 2021 1:05 am
Dobra seria =/= popularność, czy też oryginalna seria =/= popularność. Sporo mediów osiągających sukces jest takich, które są po prostu efektowne i łatwe do przyswojenia dla targetowanego widza.
Oototo. I tak jak FT jest właśnie dobrym tego przykładem, tak EZ już niekoniecznie.
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » wt maja 18, 2021 2:10 pm

Na twitterze zostały podane kolejne VA.

Justice oczywiście będzie miał głos Daisuke Namikawy, czyli Jellala xD
Witch będzie miała głos Kiyono Yasuno (np. Charmy z Black Clover, Nejire z BnHA).

Jestem ciekawa tego głosu Witch, bo ta seiyuu nie kojarzy mi się z głosem pasującym do niej w jakikolwiek sposób xD Witch kojarzy mi się z takim miłym i ciepłym, ale dojrzałym i kobiecym głosem.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Fani » wt maja 18, 2021 10:37 pm

Oglądam sobie z doskoku anime i jest ono naprawdę przyjemne. Całkowicie zgadzam się z Kocurzycą odnośnie podobieństwa Eden z FT, lepiej bym w tego w słowa nie ubrał :P. Wracając do tytułu to dobrze się bawię przy ekranizacji i chętnie po mangę bym sięgnął. Nie jest to może coś wybitnego, ale Mashima już tak ma, że potrafi tworzyć sympatyczne postacie, które łatwo polubić. Plus również należy się za poczucie humoru, które wiele się nie zmieniło, ale dla mnie zawsze wyróżniało shouneny Mashimy spośród sobie podobnych.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Brat Bimbroży » wt maja 18, 2021 11:44 pm

Ja tam pewnie bym brał Edens Zero. Pierwszy arc ze złolem był dosyć miły w odbiorze, a i Mashima ma tutaj chyba tendencję wzrostową co do jakości względem Fairy Tail. Ogólnie miło mi się czyta ten tytuł, a i jak było wspomniane autor umieścił co nieco smaczków względem swojej wcześniejszej twórczości. Za wydawanie pewnie wzięłoby się Studio JG, ale pytanie czy po głównym Fairy Tail zechce im się wydać jego kontynuację albo poboczne historie.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » śr maja 19, 2021 2:02 am

Co do wypowiedzi Fani, uważam że postacie są najsilniejszą stroną Mashimy. Nawet jeśli jego postacie nie są jakieś super duper oryginalne to są... w jakiś sposób realne, w sensie jak czytasz lub oglądasz jego twórczość to faktycznie czujesz się jak członek grupy, jakbyś z nimi podróżował.
Ja się cieszę, że w anime wreszcie skończyliśmy arc na Normie, wreszcie pojawią się Cztery Błyszczące Gwiazdy oraz Edens Zero i rozpocznie się faktyczna fabuła :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » pn maja 24, 2021 3:16 pm

Obejrzałam odcinek 7 i muszę powiedzieć, że głos Witch nie brzmi źle - lepiej, niż się spodziewałam, bo bałam się, że zrobią ją słodszą.


I przejście na końcu odcinku w nazwę serii było, imo, świetnie zrobione. Dawno nie widziałam tak... prostego i efektownego przedstawienia dlaczego seria nazywa się tak, a nie inaczej.


To teraz już prosta droga do poznania Homury i Sister uwu
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: yikkimy » pn lip 05, 2021 11:47 am

Okładka 16 tomu:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Kocurzyca » pn lip 05, 2021 1:04 pm

Hi Laguna mister :oops:


Momentami ciężko mi się przyzwyczaić, że Shura ma zielone włosy xD nie wyobrażałam go sobie z żadnymi konkretnymi ale i tak jakoś tak o zielonych nie myślałam. Zwłaszcza, że w EZ już jest sporo postaci z zielonymi i to w głównym caście, ie Witch, Kleene, Chris.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » czw wrz 02, 2021 11:40 am

Okładka tomu 17
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » pn lis 01, 2021 8:39 pm

Okładka tomu 18
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » wt lut 01, 2022 11:16 am

Okładka tomu 19
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » śr kwie 06, 2022 11:21 pm

Okładka tomu 20
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Yuriko » ndz cze 19, 2022 2:54 pm

Okładka tomu 21
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Edens Zero

Post autor: Akiho » ndz cze 19, 2022 6:33 pm

Widzę Erzę, Lucy, Greya, dorosłą Wendy i Stinga z FT ;P Sporo już to ma tomów, ale odpadłam po kilku odc anime
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości