Tonikaku Kawaii

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Chcesz zbierać?

TAK
63
59%
MOŻE
5
5%
NIE
39
36%
 
Liczba głosów: 107

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Mr.Chiquita » czw lip 30, 2020 1:45 pm

Oficjalny tytuł angielski: Fly Me to The Moon
Tytuł japoński: トニカクカワイイ (Tonikaku Kawaii)
Autor: Kenjiro Hata
Gatunek: kom-rom, obyczajowa
Grupa docelowa: shonen
Wydawca: Shogakukan
Rok wydania: 2018
Ilość tomów: 12+ (nadal powstaje)
Anime: brak

Opis:
Imię Nasa Yuzakiego w kanji oznacza "gwiażdzistą noc", ale wymawia się je po prostu "Nasa". Jego ambicje dobrze wpasowują się w to imię, gdyż postanawia dołączyć do programu kosmicznego. Lecz pewnej śnieżnej nocy, podążając za uroczą dziewczyną, zostaje potrącony przez samochód. Tajemnicza nieznajoma ratuje go, a on w tej samej chwili wyznaje, że chciałby się z nią umówić. Tsukasa zgadza się... ale tylko pod warunkiem, że się pobiorą! Tak zaczyna się ich dziwne życie małżeńskie.

Okładki:
► Pokaż Spoiler
Opinia:
"Waniliowa" manga. Słodziutka i prosta w fabule oraz rysunkach, praktycznie na każdym kroku. Przy tym niegłupia. Manga o budowaniu związku, z ogromną nutą komediową. Podoba mi się to wyczucie delikatności i subtelności przez autora. Mamy mnóstwo elementów zwyczajnej codzienności - urządzanie mieszkania, relacje z rodzicami, przyjaciółmi, praca, itd. Autor w cudowny sposób uchwycił charakter Nasy - ponadprzeciętnie inteligentny, ale i jednocześnie tępy w sprawach uczuciowych. W każdym razie, umiejętność budowania charakterów postaci najbardziej przyciąga do tego tytułu. Z pewnością nie jest łatwo zbudować wrażenie nieskomplikowania, i jednocześnie wdrożyć elementy budzące żywe zainteresowanie. Spoiwem jest bez wątpienia prawdziwa tożsamość Tsukasy. Kim ona jest? Autor dawkuje nam różne wskazówki. Najważniejszą wydaje się tytułowy Księżyc. Jego motyw pojawia się w kilku rozdziałach i nawiązuje do japońskich legend. To też może być największa wada tego tytułu. Bo poza wspomnianą tajemnicą nie ma za wiele wątków. Osobiście lubię takie nieśpieszne tempo - idealny odstresowywacz, zawsze chcę więcej i więcej. Manga kupiła mnie od pierwszego wejrzenia i wskoczyła na listę ulubionych. Ale zdaję sobie sprawę, że niektórych mogą irytować długie podchody głównych postaci. Zresztą najpopularniejszy tytuł autora liczył 52 tomy, więc tutaj też może walnąć niezłego tasiemca. W Japonii za chwilę wychodzi 12 tom. Natomiast od 8 września angielskie wydanie szykuje VIZ.
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2020 2:00 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Angu » czw lip 30, 2020 1:53 pm

Brak ankiety :p
A tytuł brzmi całkiem fajnie, skusiłabym się dopóki nie nabił niewiadomo ile tomów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Tomek » czw lip 30, 2020 2:17 pm

Co do anime to jesienią będzie premiera na Crunchyrollu jako ich Originals:
https://www.youtube.com/watch?v=U7XlQqyc0yM

No i jest tytuł od autora mangi Hayate no Gotoku, więc nawet kupiłbym dla samego humoru. :)

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 289
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: k.x. » czw lip 30, 2020 4:01 pm

Przeskok z "jaka urocza dziewczyna" do "hej! pobierzmy się" jest dla mnie dość duży i bynajmniej nie jest to nieśpieszne tempo xd W dodatku bohaterowie wyglądają dość nieletnio na okładkach, to pewnie kwestia kreski autora, ale ja jednak wolę gdy postać wygląda na swój wiek :P
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Mr.Chiquita » czw lip 30, 2020 4:43 pm

Fakt, że szybko się hajtnęli, nie przekreśla tego, że manga rozwija się bardzo powoli. Mija dużo rozdziałów, zanim ich relacja wchodzi na wyższy poziom i decydują się na większą bliskość. Cały czas mam wrażenie, że jeszcze daleko do końca.

Co do wieku. To zdecydowanie kwestia stylistyki autora, bo rodzice Nasy też są narysowani w ten sposób. Ale główny bohater wyraźnie kończy 18 lat i mieszka sam. Natomiast wiek Tsukasy, to zagadka do rozwiązania.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Meliona » czw lip 30, 2020 5:15 pm

Mangacy coś lubią ostatnio dawać ślub w pierwszym rozdziale :lol: W Yozakura Family było dokładnie tak samo, tylko tam hajtnęli się z innych pobudek (żeby jeden z bohaterów przeżył atak wściekłego psa :lol: ). Nie powiem, jest to urocze, gdy główny bohater mówi o swojej żonie xD
Ale co do tej mangi jestem na nie. Nie zbieram już tak długich romansideł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Tomek » ndz wrz 06, 2020 11:02 pm

Crunchyroll zamieścił nowy art i projekty postaci dla anime :)
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... voice-cast
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Tomek » ndz wrz 20, 2020 11:57 am

Nowy trailer anime "Tonikawa: Over The Moon For You" - ze skoczną na dwojaki sposób piosenką z openingu :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=de9OckSLP1o

Wygląda na coś, co umili jesienne wieczory :)

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Tomek » sob paź 03, 2020 2:32 am

"Tonikaku Kawaii! _______ Tonikaku Kawaii!" :lol:

Na Crunchyrollu wylądował pierwszy odcinek, na razie tylko dla płacących:
https://www.crunchyroll.com/tonikawa-ov ... on-for-you

Opening serii:
https://www.youtube.com/watch?v=F1TRDtEnSGM

Niby nic przebojowego w tym pierwszym epizodzie nie zdarzyło (pomijając fakt, że protagonista zrobił pewną rzecz w 10 minut podczas, gdy innym bohaterom zajmuje to 100-200 rozdziałów + pewien pojazd w końcu zrobił coś względnie pozytywnego ;)). Niemniej przez entuzjazm głównego bohatera i prostolinijność jego wybranki, absurdalność następujących po sobie sytuacji, typowych dla tego autora, miałem cały czas banan na twarzy. Było beztrosko durnie i słodko. Na start może być :D

PS Ciekawe, po którym odcinku zaczną pojawiać się materiały na youtube z fragmentami i licznikami zliczającymi pewną frazę lub słówko. ;)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Canis » sob cze 05, 2021 9:49 pm

Wow, okładka szesnastego tomu mocno różni się od reszty. Chyba zabiorę się za mangę.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: KAWAIILOVE » ndz cze 06, 2021 10:52 am

Co tam się zadziało w tym 16 tomie? :shock:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Yuriko » pt lip 30, 2021 2:48 am

Okładka tomu 17
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Łajza » pt lip 30, 2021 10:23 am

Osobiście nie przeszkadza mi ani kreska autora (fakt, postacie mają dość dziecinne buźki), ani motyw szybkiego zamążpójścia, a nawet ciekawi mnie, jak tak potraktowani przez los bohaterowie mogą budować swoją relację. Jestem na tak.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Yuriko » pt paź 29, 2021 3:11 am

Okładka tomu 18
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Tomek » pt lis 05, 2021 8:28 pm

Ważne ogłoszenie za 13 godzin, trzymajcie kciuki ;)
https://youtube.com/watch?v=LlktfZHA-0U

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Xenonn123 » pt lis 05, 2021 9:12 pm

Tomek pisze:
pt lis 05, 2021 8:28 pm
Ważne ogłoszenie za 13 godzin, trzymajcie kciuki ;)
https://youtube.com/watch?v=LlktfZHA-0U
https://twitter.com/SugoiLITE/status/14 ... 6354955272
https://twitter.com/SugoiLITE/status/14 ... 5975610369

Tonikaku dostaje 2 sezon, potwierdzono to na okładce magazynu oraz kilku Key Visualach

Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Tequilka » sob lis 06, 2021 9:05 am

Na anime stasznie się wynudziłam, nawet nie pamiętam czy skończyłam oglądać - ogólnie cała historia i bohaterowie byli dla mnie meh. Mange więc bym z miejsca odpuściła.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: MrOrochimaru » sob lis 06, 2021 11:46 am

Anime było cudowne i urocze, chętnie obejrzę 2 sezon

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: Tomek » ndz lis 07, 2021 12:53 pm

Ja też z chęcią zobaczę więcej. Tonikaku Kawaii odbieram jako sympatyczne, komediowe romantyzowanie autora nad małżeństwem (gość wziął niedługo wcześniej ślub, stąd pewnie pomysł na mangę :lol:). Ogólnie lubię, jak komiks w słodki sposób przedstawia "uroki" życia z drugą połówką jak m.in. w scenie ze spaniem w drugim odcinku ^^'

Po zakończeniu pierwszego sezonu z tęsknoty za humorem autora wziąłem się nawet za powtórkę Hayate no Gotoku (dostępna tak samo na Crunchyroll, co prawda z racji wieku uploadingu jakość odcinków z 1. sezonu jest trochę nie ten tego, ale na komórkę/tablet się nadaje). Polecam wszystkim, zwłaszcza osobom, którzy wychowali się na/ oglądali dużo starszych lub ówcześnie emitowanych anime. Dobre day-time anime do zabicia czasu :D
Obrazek Obrazek

Projekt głównej bohaterki Tonikami Kawaii to trochę taka nieprzypadkowa samozrzynka Hinagiku, najpopularniejszej bohaterki tej serii :roll:

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Tonikaku Kawaii

Post autor: sano2 » sob lis 20, 2021 11:07 pm

Brałbym w ciemno i czekam na drugi sezon.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości