Yuu☆Yuu☆Hakusho

Zablokowany

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
10
43%
Nie
10
43%
Może
3
13%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Kakaladze » czw wrz 10, 2020 2:42 pm

Obrazek Tytuł: Yuu☆Yuu☆Hakusho / Yu Yu Hakusho / Yuu Yuu Hakusho
Autor: TOGASHI Yoshihiro
Grupa odbiorcza: Shounen
Gatunek: Akcja, Przygoda, Komedia, Dramat, Nadprzyrodzone
Liczba tomów: Seria zakończona, posiada trzy edycje: Standardowa (19 tomów), Kanzenban (15 tomów), Bunkoban (12 tomów).
Wydawca Japoński: Shueisha
Anime: Tak

Opis: Yusuke Urameshi był twardym nastoletnim przestępcą, dopóki jeden bezinteresowny czyn nie zmienił jego życia... kończąc je.

Kiedy zginął ratując małe dziecko przed pędzącym samochodem, w zaświatach nie wiadomo było co z nim zrobić, więc dostał drugą szansę na życie. Teraz Yusuke jest duchem z misją, wykonuje dobre uczynki na polecenie Botan
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Canis » czw wrz 10, 2020 3:49 pm

Jestem na nie. Mam za sobą na razie około 30 epizodów, ale już mogę powiedzieć że jest to bardzo typowy, niewyróżniający się shounen.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: nover » czw wrz 10, 2020 4:19 pm

Canis pisze:
czw wrz 10, 2020 3:49 pm
już mogę powiedzieć że jest to bardzo typowy, niewyróżniający się shounen.
Czy ja wiem czy taki typowy i niewyróżniający się... właśnie kończę 3 sezon na Netflixie i szczerze to chyba jeden z niewielu shounenów który trawię, a próbowałam z DB, Naruto, Bleach i nawet JoJo - wszystkie poszły się paść prędzej czy później, w żadnym nie dotrwałam nawet do połowy a JoJo odpadło już po pierwszym odcinku.
Na plus mogę zaliczyć głupkowatego i jako element komediowy Kazuma, minus - najbardziej nudna do porzygu postać to Keiko.

BBoyVoldemort
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2019 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: BBoyVoldemort » pt wrz 11, 2020 12:47 am

Canis pisze:
czw wrz 10, 2020 3:49 pm
Jestem na nie. Mam za sobą na razie około 30 epizodów, ale już mogę powiedzieć że jest to bardzo typowy, niewyróżniający się shounen.
o kurcze XD to ja nie wiem co nie jest dla ciebie typowym shounenem
Ostatnio zmieniony pt wrz 11, 2020 5:04 am przez BBoyVoldemort, łącznie zmieniany 1 raz.

BBoyVoldemort
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2019 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: BBoyVoldemort » pt wrz 11, 2020 12:51 am

nover pisze:
czw wrz 10, 2020 4:19 pm
Canis pisze:
czw wrz 10, 2020 3:49 pm
już mogę powiedzieć że jest to bardzo typowy, niewyróżniający się shounen.
Czy ja wiem czy taki typowy i niewyróżniający się... właśnie kończę 3 sezon na Netflixie i szczerze to chyba jeden z niewielu shounenów który trawię, a próbowałam z DB, Naruto, Bleach i nawet JoJo - wszystkie poszły się paść prędzej czy później, w żadnym nie dotrwałam nawet do połowy a JoJo odpadło już po pierwszym odcinku.
Na plus mogę zaliczyć głupkowatego i jako element komediowy Kazuma, minus - najbardziej nudna do porzygu postać to Keiko.
Keiko na szczęście dużo nie ma w całej serii, ale Kazuma to jest największy kozak potwierdzam. Tylko nie wiem, czemu ci się DB i JoJo nie spodobało. Dragon Ball to było moje pierwsze anime i powiem, że naprawdę ale to naprawdę warto dotrwać do końca, mianowicie do Buu Sagi, która jest według mnie jednym z najlepszych wątków fabularnych jaki w ogóle kiedykolwiek powstał w historii animacji. A co do JoJo - uwielbiam, ale mnie też najpierw zniechęciło. Powiem ci, że od 3 odcinka zaczyna się rozkręcać i jak przejdziesz przez Part I (pierwsze 9 odcinków) to potem go docenisz.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Canis » pt wrz 11, 2020 11:02 am

BBoyVoldemort pisze:
pt wrz 11, 2020 12:47 am
o kurcze XD to ja nie wiem co nie jest dla ciebie typowym shounenem
Mamy nonstop walki, w których bohater dostaje srogie lanie, pada na deski, ledwo wstaje i przeciwnik zaczyna gadać jaki to on jest zły, potężny i że protag nie ma już szans, BUAHAHAHA! A niemal każda walka kończy się tak, że bohater odpala swoją super moc (tu przykładowo rei gun) i jednym ciosem powala złoczyńce tak, by ten ostatkiem sił zdążył wykrzyczeć "IMPASUBURU!".

Dla mnie typowy shounen to:
Protagonista: 99999999 HP
Antagonista: 1-5 HP

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Bukafo » pt wrz 11, 2020 1:05 pm

Canis pisze:
pt wrz 11, 2020 11:02 am
Mamy nonstop walki, w których bohater dostaje srogie lanie, pada na deski, ledwo wstaje i przeciwnik zaczyna gadać jaki to on jest zły, potężny i że protag nie ma już szans, BUAHAHAHA! A niemal każda walka kończy się tak, że bohater odpala swoją super moc (tu przykładowo rei gun) i jednym ciosem powala złoczyńce tak, by ten ostatkiem sił zdążył wykrzyczeć "IMPASUBURU!".
Idealny opis serii Fairy Tail. Haha.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Ame » pt wrz 11, 2020 3:09 pm

Canis pisze:
pt wrz 11, 2020 11:02 am
Dla mnie typowy shounen to:
Protagonista: 99999999 HP
Antagonista: 1-5 HP
Polać mu wódki! :mrgreen:

Ekiadox
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 30, 2019 9:56 pm
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Ekiadox » pt wrz 11, 2020 7:28 pm

Mocne słowa o mandze, której autorem jest twórca Hunter x Hunter XD

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Yuriko » pt wrz 11, 2020 7:41 pm

Ekiadox pisze:
pt wrz 11, 2020 7:28 pm
Mocne słowa o mandze, której autorem jest twórca Hunter x Hunter XD
Autor chyba nie ma znaczenia xD

BBoyVoldemort
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2019 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: BBoyVoldemort » pt wrz 11, 2020 8:34 pm

Canis pisze:
pt wrz 11, 2020 11:02 am
BBoyVoldemort pisze:
pt wrz 11, 2020 12:47 am
o kurcze XD to ja nie wiem co nie jest dla ciebie typowym shounenem
Mamy nonstop walki, w których bohater dostaje srogie lanie, pada na deski, ledwo wstaje i przeciwnik zaczyna gadać jaki to on jest zły, potężny i że protag nie ma już szans, BUAHAHAHA! A niemal każda walka kończy się tak, że bohater odpala swoją super moc (tu przykładowo rei gun) i jednym ciosem powala złoczyńce tak, by ten ostatkiem sił zdążył wykrzyczeć "IMPASUBURU!".

Dla mnie typowy shounen to:
Protagonista: 99999999 HP
Antagonista: 1-5 HP
widać że mało obejrzałeś bo rei gun był taki potężny tylko na początku, w walce z
► Pokaż Spoiler
na końcu turnieju widać jak bardzo ta moc już upada XD podobnie będzie z innymi bohaterami, nie dziw się że tak jest po ~30 odcinkach ponieważ anime YYH jest bardzo rozciągniete. Teraz w 2020 mogliby całą mangę zanimować w może 2 sezony po 24 odcinki, a kto wie może nawet dali by radę w 1 sezon.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Bukafo » pt wrz 11, 2020 9:01 pm

BBoyVoldemort pisze:
pt wrz 11, 2020 8:34 pm
Teraz w 2020 mogliby całą mangę zanimować w może 2 sezony po 24 odcinki, a kto wie może nawet dali by radę w 1 sezon.
Tak właśnie myślałem, że anime jest strasznie rozciągnięte. Ale w sumie to nie ma co się dziwić. W Dragon Ballu było dokładnie to samo. To są właśnie uroki starszych serii. :wink:

Co do remake'a - w jeden sezon na pewno nie. Skoro manga liczy 19 tomów, to właśnie te 2 sezony po 24 odcinki. Ni mniej, ni więcej.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Kocurzyca » sob wrz 12, 2020 12:58 am

Ja bym pewnie kupiła mangę, szkoda tylko, że styl Togashiego jest taki... nie wiem. Brzydki trochę :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

BBoyVoldemort
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2019 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: BBoyVoldemort » sob wrz 12, 2020 1:20 am

Kocurzyca pisze:
sob wrz 12, 2020 12:58 am
Ja bym pewnie kupiła mangę, szkoda tylko, że styl Togashiego jest taki... nie wiem. Brzydki trochę :lol:
Styl Togashiego podchodzi z czasem

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Kocurzyca » sob wrz 12, 2020 1:29 am

Jak przez tyle lat jest styl rysowania mi nie podszedł to nie sądzę, by w przyszłości miał mi podejść. Jeszcze anime jakoś ujdzie, bo tam mają stałe projekty postaci i dochodzi animacja+kolory, ale mangi prezentują się serio kiepsko, nawet, jeśli mają swój klimat.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Canis » pn wrz 14, 2020 3:50 pm

Dobra, mam za sobą 65 odcinków i oto co mogę powiedzieć:

-podczas trwania turnieju, chyba tylko jeden przeciwnik nie robił "BUAHAHAHA",
-bohaterowie dostawali taki wpie*dol, że od fali uderzeniowej jabłka u sąsiada spadały z drzewa,
-za sprawą otrzymywanych obrażeń/znieważenia przyjaciół, bohaterowie stawali się silniejsi,
-tak samo dzięki mocy przyjaźni/miłości/wrzasku (miłość - odcinek 42, przyjaźń - finałowy power-up Urameshiego w turnieju),
-co najmniej 2 przeciwników na koniec walki krzyknęło "IMPASUBURU!".

Podsumowując, cofam to co mówiłem, że YYH się nie wyróżnia. Jest to bitewniak trochę lepszy niż przeciętna, ale dla mnie dalej jest to bardzo generyczny shounen.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Gotenks » śr wrz 16, 2020 12:41 pm

To i tak długo wytrzymałeś, ja gdzieś do 13 odcinka doszedłem i dałem sobie spokój z resztą :P
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: Kuroneko » pn lip 18, 2022 3:16 pm

Yu Yu Hakusho dostanie serię live action od Netflix. Przedstawiono już głównych aktorów:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ma/.187736
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Yuu☆Yuu☆Hakusho

Post autor: sano2 » pt sty 20, 2023 7:36 pm

Do zamknięcia. Mangę wyda JPF.
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości