Kengan Ashura

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
20
26%
Nie
50
65%
Może
7
9%
 
Liczba głosów: 77

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Alexandrus888 » pn maja 10, 2021 5:24 pm

kesah pisze:
pn maja 10, 2021 4:43 pm
Proste przykłady filmów :
Ale zobatcz, że w obu przytoczonych przykładach celem walki jest hazard. To jest OK. Problemem KA jest, że oprócz obstawiania, a właściwie przede wszystkim chodzi o rozstrzygnięcie sporu biznesowego. No nie tak działa świat finansjer. Tu nie chodzi o szukanie rozrywki, taką motywację rozumiem.
kesah pisze:
pn maja 10, 2021 4:43 pm
Dragon Ball ma na pewno świetne uniwersum, (...) ale no historia jest banalna
Jednak świetnie się przy nim można bawić. Ważna też jest stawka. No i bohaterów DB pamiętam, a ci z KA już mi się zlewają w jedno :P Jasne, pewnie byłoby inaczej gdybym przebrną przez turniej, ale nie będę się męczył.
kesah pisze:
pn maja 10, 2021 4:43 pm
i idziemy się klepać z zagrożeniem... Schemat powielany.
Jednak nie wiadomo było kto zginie. Oczywiste było, że się uda pokonać złola, jednak nie były to często walki 1 na 1. Bohaterowie przegrywali, ginęli... No i Turniej najsilniejszego na świecie XD Tam to nigdy nie było wiadomo co się zaraz odwali :lol:
Sebek pisze:
pn maja 10, 2021 4:59 pm
Ale te pomysly po dzis dzien sa wznawiane, a niektore maja kontynuacje
Nie mówię o każdym filmie jako osobnym dziele, a o sposobie narracji i sposobie prowadzenia fabuły. Teraz mamy inne standardy. Produkcje są wznawiane, ale we współczesnym duchu.
Z Bondów, Szybkich i wściekłych oraz Disney'a wypowiem się szerzej o tym ostatnim, bo ten temat mam najlepiej zgłębiony: Mówiąc "stary Disney" mam na myśli Królewnę Śnieżkę, Bambi, Pinokia, Dumbo... Takie starocie. Spróbuj puścić je współczesnemu dziecku. Nie minie 15 minut, a sięgnie po komurkę, bo "nic się nie dzieje". Hitem dla mnie jest długaśna scena (bodaj z 7-8 minut) z Królewny Śnieżki jak krasnolótki są zajęte frapującą czynnością... spania. Dambo został wznowiony - fakt, ale film został napisany od zera i wspólnego ma z oryginałem tyle, że słonik lata w cyrku.
Sebek pisze:
pn maja 10, 2021 4:59 pm
I dlatego seria podstawowa ma 27 tomow, a kontynuacja 8 i nadal powstaje? ;)
Pytanie ilu czytelników to starzy wyjadacze, którzy czytali od początku na bieżąco, a ile to nowi czytelnicy. Wchodząc na Polski rynek KA musi zdobyć serca nowych kupujących.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Ame » pn maja 10, 2021 5:39 pm

kesah pisze:
pn maja 10, 2021 5:06 pm
Wiesz, pamiętam, że za dzieciaka jak na RTL7 oglądałem Dragon Ball, to ten pierwszy arc z zbieraniem kul niezbyt przypadł mi do gustu, jakbym na tym etapie porzucił serię, to pewnie dziś nie wypowiadałbym się na tym forum ani nie wydawał tyle hajsu na mangi.
Widzę, że nadal nie zrozumiałeś. Musi mi się cokolwiek podobać, żeby obejrzeć więcej. W Kagen NIC mi się NIE PODOBAŁO. Dlatego tak szybko porzuciłam. One Piece początek uważam za bardzo przeciętny, ale potem mnie wciągnęło. No, ale początek nie był tragiczny jak w Kagen.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Sebek » pn maja 10, 2021 5:49 pm

Alexandrus888 pisze:
pn maja 10, 2021 5:24 pm
Produkcje są wznawiane, ale we współczesnym duchu.
Czyli jednak jest popyt na tego typu produkcje? ;)
Alexandrus888 pisze:
pn maja 10, 2021 5:24 pm
Pytanie ilu czytelników to starzy wyjadacze, którzy czytali od początku na bieżąco, a ile to nowi czytelnicy. Wchodząc na Polski rynek KA musi zdobyć serca nowych kupujących.
Anime na Netflixie na pewno by pomoglo, zapewne juz to zrobilo. Jednak jak juz wczesniej mowilem, trzeba by zrobic miejsce dla tego typu mang wydajac cos krotszego. Waneko zrazilo sie do sportowek przez "Kuroko...", wiec lepiej postawic na cos krotszego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Tomek » pn maja 10, 2021 6:45 pm

Trochę seria Netflixa pomogła w rozpoznawalności, ale chyba nie wystarczająco, skoro manga do dzisiaj nie wyszła w Stanach (wydawcą jest Shogakukan, więc właściciel połowy udziałów w VIZ Media, idealnego miejsca na taką historię).

Takiego problemu nie miała inna manga z tego uniwersum, tego samego autora, a która miała tylko jeden sezon anime - How Heavy Are the Dumbbells You Lift? (Seven Seas Entertainment). Z chęcią widziałbym ją w Polsce, bo jest bardziej "kompetentna" i ładniej narysowana ;)

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: MrOrochimaru » pn maja 10, 2021 7:04 pm

Na obronę Kengana mogę tylko dorzucić (moje własne odczucia), że ogólnie nie cierpię anime/filmów/seriali/książek na temat walk czy bijatyk, a kengana pokochałem od razu, w postaciach czuć charakter i miłość. Każda postać ma swoją historię i nie jest ona napisana "tak o sobie", w prawie wszystkich walkach nawet nie jesteśmy w stanie stwierdzić, kto wygra, bo autor tak idealnie opowiada historię i pisze fabułę. Czekam na hejt ^^

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Sebek » pn maja 10, 2021 8:13 pm

Dodam jeszcze, ze 4 pierwsze tomy wychodza we Francji 2-ego czerwca :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: kesah » wt maja 11, 2021 9:29 am

MrOrochimaru pisze:
pn maja 10, 2021 7:04 pm
Na obronę Kengana mogę tylko dorzucić
e tam, bronić go nie trzeba ;) to seria, która sama się broni i też wiadomym jest, że każdemu nie podejdzie, są różne gusta. Jeśli chodzi o wydanie polskie, to w sumie korzystnym jest, że obecnie nie ma angielskiego wydania. To seria jaka jak widać, dopiero wychodzi na zachodni rynek i przykładowo osoby jakie kupują z zagranicznych sklepów sięgną szybciej po polskie wydanie. Ja nawet rozważałem, by kupić Włoskie wydanie, ale poczekam, może i w Polsce będziemy mogli cieszyć się tą serią, międzyczasie pojawi się też pewnie anglojęzyczne wydanie - Jedno jest pewne, Kengana prędzej czy później kupię bez względu na to czy wyjdzie u nas czy nie.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Itachi Uchiha » wt maja 11, 2021 10:03 am

O ja, ile czytania... Że też chce się wam tyle pisać :o
michael-jackson-meme.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Yuriko » wt maja 11, 2021 11:33 am

kesah pisze:
wt maja 11, 2021 9:29 am
osoby jakie kupują z zagranicznych sklepów sięgną szybciej po polskie wydanie.
No nie, osoby, które kupują w zagranicznych sklepach, to nie kupią polskiego wydania, tylko będą czekać na zagraniczne.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: kesah » wt maja 11, 2021 2:11 pm

Yuriko pisze:
wt maja 11, 2021 11:33 am
kesah pisze:
wt maja 11, 2021 9:29 am
osoby jakie kupują z zagranicznych sklepów sięgną szybciej po polskie wydanie.
No nie, osoby, które kupują w zagranicznych sklepach, to nie kupią polskiego wydania, tylko będą czekać na zagraniczne.
Nie koniecznie, to kwestia tego, co kto preferuje. Jest sporo osób tu na forum jakie zauważyłem, że wcześniej zaczęły zbierać angielskie wydania nim dane tytuły wyszły u nas w Kraju i już w polską edycję nie inwestują... bo zbierają angielską... Wbrew pozorom, sporo jest takich osób.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Buenomafi554
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 26, 2021 11:17 am
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Buenomafi554 » śr maja 26, 2021 11:30 am

błagam tak. kreska jest cudowna tak samo jak pokazane w mandze walki . Anime jest jednym z moich ulubionych więc było by miło jak by zostało wydane

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: Sebek » śr cze 09, 2021 10:03 pm

Bardzo fajna.
Obrazek

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: MrOrochimaru » śr wrz 29, 2021 8:35 pm

Niech ktoś wreszcie to wyda :v

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: kesah » pt paź 01, 2021 4:49 pm

MrOrochimaru pisze:
śr wrz 29, 2021 8:35 pm
Niech ktoś wreszcie to wyda :v
Również czekam. Raz mnie kusiło by kupić wersję francuską, ale nie wiem czy to kwestia, że tak szybko te tomy schodzą czy jak... Ale bardzo szybko znikają z oferty i trzeba czekać na dodruki. Liczę, że jakieś polskie wydawnictwo w końcu sięgnie po Kengana

Ostatnio, nie mając na rynku żadnej mangi sportowej, to pojawiła się zapowiedź Kapitana Tsubasy.
Obecnie też na rynku nie ma żadnej mangi skupiającej się na motywie sztuk walki, więc może czas na Kengana?
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: kesah » pt paź 01, 2021 6:02 pm

OVERKILL pisze:
pt paź 01, 2021 5:45 pm
kesah pisze:
pt paź 01, 2021 4:49 pm
Obecnie też na rynku nie ma żadnej mangi skupiającej się na motywie sztuk walki, więc może czas na Kengana?
JPF Ranme wydaje :P W grudniu wyjdzie też pierwszy tom Hokuto no Ken o którym można śmiało powiedzieć, że jego motywem przewodnim są sztuki walki. Ale czy w HnK zobaczycie tak brutalne pojedynki jak w Kenganie? No nie wydaje mi się :mrgreen:
Ranma to raczej komedia z elementami sztuk walki ;) Hokuto no Ken fakt faktem, no ale na niego jeszcze czekamy. Kengan jednak to nadal najlepsza seria jaką czytałem w tym roku i na której punkcie mi odbiło ;) nie wiedziałem, że w tym wieku jeszcze mogę się tak wkręcić w jakąś serię. Wierzę, że się u nas pojawi, ba musi się pojawić, liczę, że to kwestia czasu.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: kesah » ndz lis 28, 2021 5:27 pm

Cóż, nadal czekamy. Tak jak seria Kengan Ashura ma te 27 tomów, tak Omega w tym momencie już 11. Łącznie seria ma 38 tomów i nadal jest wydawana. Mam obawy, że to może odstraszyć wydawnictwa. Co prawda, zawsze można wydać Kengan Ashura i zobaczyć jak się sprzeda i zdecydować czy opłaca się wydawać Kengan Omega, jednak no... Omega to mimo wszystko kontynuacja wydarzeń zwłaszcza związanych z Tokitą Ohma.

Jak by to w Polsce w końcu zostało wydane, to liczyłbym na dość duży format, coś pokroju tego co ma Kaiju nr.8 i chodzi tu przede wszystkim o arty, aby odpowiednio okazale zostały ukazane, bo manga ma świetne rysunki. Sam chciałbym poczekać na jakąś zapowiedź z strony polskiego wydawnictwa, ale coraz bardziej mnie kusi by kupić komplet z Japonii - jedno jest pewne, ta seria ma u mnie największy priorytet jeśli chodzi o zakup.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: kesah » czw mar 17, 2022 8:11 pm

Osobiście już miałem dosyć czekania i zamówiłem 20 wydanych tomów Kengana z wydania Francuskiego. W Europie Kengan jest wydany tylko w Włoszech i Francji a anglojęzycznej wersji jeszcze nie ma.

W Polsce mam duże wątpliwości co do szans na pojawienie się tej serii a już na pewno nie stanie się to szybko. Jeśli wyjdzie polska wersja, to będę kupował, ale niestety nasz rynek mimo, że coraz szerszy o tematyki mang, to jednak tutaj jeśli chodzi o takie sportowe sztuki walki, to jest dupa straszna. Poza tym jest wiele innych pozycji jakie pewnie mają większy priorytet. Jeśli chodzi o wątek turniejowy i podobny klimat zmagań to pewnie szybciej pojawi się u nas Record of Ragnarok.

Kengan Ashura/Omega to w moim odczuciu najlepsza manga z motywem sztuk walki (takich co nie są jakieś odrealnione a w dużej mierze realistycznie ukazane - aczkolwiek i tu znajdą się odjazdy od reguły) i jestem jej ogromnym fanem. Kombinowałem ściągnięcie serii z Japonii, ale upierdliwa z tym sprawa, za to francuską wersje idzie kupić bez problemu, chociaż manga schodzi jak ciepłe bułeczki i dosłownie w chwilę od premiery już brakuje egzemplarzy i trzeba czekać na dodruki. Monitorowałem zasoby i w końcu udało mi się w jednym zamówieniu zakupić wszystkie dotychczasowo wydane 20 tomów a dziś do sprzedaży trafiły tomy 17-20 - Zastanawia mnie w sumie w jakim trybie wydają tą serię francuzi skoro 4 tomy mangi wychodzą jednego dnia...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 642
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: MrOrochimaru » śr mar 23, 2022 6:53 pm

TAK! ZAJEBIŚCIE!

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: kesah » sob mar 26, 2022 12:57 pm

W sumie już chyba wcześniej czytałem, że Kengan Ashura będzie miał kontynuację i z tego co mi się obiło o uszy, to już zahaczy też o Kengan Omegę. Ale cieszy, że oficjalnie jest to potwierdzone.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Kengan Ashura

Post autor: kesah » ndz maja 08, 2022 10:51 am

W sumie jest jakaś konkretna data wydania sezonu podana?
Bo kurczę... Ja chcę aby już najbardziej krwawy turniej sztuk walki powrócił.
Nadal w sumie mangi nie ma w wersji angielskiej, ale słyszałem, że ze względu na dużą popularność i masę pytań od fanów, to coś dzieje się w końcu na rzeczy. Być może premiera 3 sezonu anime zgra się z zapowiedzią angielskiego wydania mangi.

Sam tłumaczę sobie te francuskie wydanie, ale jednak jak na mangę gdzie głównym motywem są walki, to tego tekstu jest dużo i idzie to dość powoli, dzisiaj chyba zacznę tłumaczyć 5 tom z 20 jakie posiadam na ten moment.

Czekam :

https://www.youtube.com/watch?v=g_9PbS8 ... 1%E4%BA%AC
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości