New Normal

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupiłbyś/kupiłabyś ją?

Tak
25
41%
Może
10
16%
Nie
26
43%
 
Liczba głosów: 61

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Monsterlight » sob lut 20, 2021 9:19 pm

Obrazek

Autor: Aihara Akito
Gatunek: Romans, Szkolne Życie, Seinen
Długość: 5 tomów (dalej powstaje)
Premiera pierwszego rozdziału: 2020r.

Opis: Tak może wyglądać nasza przyszłość za kilkanaście lat, jeżeli pandemia się nie skończy. Młodzi ludzie, których życie zostało zmienione przez wirusa, dorośli i teraz wychowują już własne dzieci, nieznające życia przed wybuchem epidemii. Ciągłe noszenie maseczek i zachowywanie dystansu od innych ludzi to ich codzienność. Odsłanianie w miejscach publicznych ust i nosa jest zabronione, co sprawia, że nie wiedzą nawet, jak wyglądają twarze ich przyjaciół. Pewnego dnia licealista imieniem Hata przyłapuje swoją koleżankę z klasy, Natsuki, na piciu wody ze szkolnego kranu. Dziewczyna jest bardzo zawstydzona, ponieważ nigdy nikomu spoza rodziny nie pokazała swojej twarzy. Chłopak na szczęście obiecuje nikomu o tym nie wspominać, a wtedy Natsuki prosi go o coś zaskakującego...

Opinia: Wiem, że na razie nie ma zbyt wielu rozdziałów, ale historia zapowiada się naprawdę ciekawie :) Mimo że to temat na czasie to pierwszy raz spotkałam się z tego typu tytułem. Dodatkowym atutem mangi jest naprawdę piękna kreska. Jestem ciekawa jak fabuła dalej się potoczy, może jak wyjdzie pierwszy tomik to któreś wydawnictwo się skusi :oops:

W spoilerze dodaję kilka przykładowych stron dla zainteresowanych:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony ndz sty 21, 2024 11:58 am przez Monsterlight, łącznie zmieniany 8 razy.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

New Normal

Post autor: yikkimy » sob lut 20, 2021 9:36 pm

Oj tak i jeszcze raz tak! Ta manga jest dziwna ale wyróżnia się i przyjemnie się czyta :D Oczywiście będę zainteresowana, jeśli nie będzie miała więcej niż 15 tomów. (przykładowe strony nie wyświetlają, jakby coś)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Canis » sob lut 20, 2021 9:41 pm

Brzmi nawet interesująco. Btw, przykładowe strony się nie ładują.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Maur » sob lut 20, 2021 9:57 pm

Pandemii mam już dość, ale ten opis mnie mocno zaintrygował. Po przeczytaniu dwóch rozdziałów jestem bardzo ciekaw w jakim kierunku pójdzie ta historia, więc na pewno dałbym szansę.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Monsterlight » sob lut 20, 2021 10:06 pm

yikkimy pisze:
sob lut 20, 2021 9:36 pm
(przykładowe strony nie wyświetlają, jakby coś)
Canis pisze:
sob lut 20, 2021 9:41 pm
Btw, przykładowe strony się nie ładują.
Okay, nie wiem czemu nie chciały się wyświetlać, więc wrzuciłam je na Imgura po prostu i teraz powinno być już git :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Yuriko » ndz lut 21, 2021 1:08 am

Opis mnie nie porwał i kreska jest taka sobie. Jestem na może, ale w najbliższym czasie i tak tego nikt nie wyda.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: KAWAIILOVE » ndz lut 21, 2021 10:44 am

Pomysł mnie nie porwał - no po prostu, wow.
Jestem na nie, ale za to kreska jest miła dla oka.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

New Normal

Post autor: ninna » ndz lut 21, 2021 12:01 pm

Zagłosowałam na nie. Mam szczerze dość pandemii i nie chcę o niej czytać w komiksach.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Meliona » ndz lut 21, 2021 1:07 pm

ninna pisze:
ndz lut 21, 2021 12:01 pm
Mam szczerze dość pandemii i nie chcę o niej czytać w komiksach.
^Ja tak samo. Ale. Przeczytałam dwa rozdziały tej mangi i mi się spodobało :oops: Zaskakująco interesująco jest przeprowadzona fabuła. I kreska naprawdę dobra.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Monsterlight » sob gru 18, 2021 12:59 am

Okładka drugiego tomu:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Tequilka » sob gru 18, 2021 9:14 am

Coś nowego i na czasie. Ja osobiście mam już dość pandemii, ale taka manga wyśmiewająca to wszystko byłaby miłą odskocznią. Jestem na tak.

Awatar użytkownika
HitmanKontrakty
Posty: 40
Rejestracja: czw sie 26, 2021 10:02 pm
Lokalizacja: Podkarpackie
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: HitmanKontrakty » sob sty 08, 2022 3:54 pm

Taak, manga jest genialna z chęcią bym kupował :D

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Monsterlight » pn lip 11, 2022 8:38 pm

Okładka tomu trzeciego:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
next
Posty: 40
Rejestracja: pt maja 06, 2022 10:11 pm
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: next » czw lip 28, 2022 10:44 pm

Ładna kreska, kupiłbym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Monsterlight » śr mar 08, 2023 7:26 pm

Okładka tomu czwartego:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

GhostRest
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 04, 2022 9:09 pm
Status: Offline

New Normal

Post autor: GhostRest » ndz kwie 16, 2023 5:50 pm

Jak dla mnie brakuje tu w gatunku Parodia i Komedia XD
przesadne jest to noszenie masek (przy jedzeniu , przez wideo - XD ktoś zaszalał , komuś się zachciało narysować bieg w maseczce? polecam spróbować wejść i zejść w maseczce na 9 piętro i przeżyć to dopiero można pomyśleć o bieganiu XD )
Sama wizja tego jest aż CREEPY ( niczym te groźby starszego pokolenia ,,ach ta dzisiejsza młodzież \ kiedyś to było/ dziś młodzi nie wiedzą jak .... itp. ) -
No pomysł ciekawy , ale tutaj chyba klimaty post-apo by chyba bardziej pasowały
Kreska ładna ( serio bardzo przyjemna , projekty postaci i okładek) ale po prostu główny motyw przewodni niezbyt trzyma całość razem
Jeśli autor naprawdę chciałby tutaj jakiś klimat i powagę wprowadzić to by lepiej jakby własną epidemie wymyślił lub cokolwiek innego co by te maseczki uzasadniało (plus bardziej te rozbudowane by pasowały jeśli to coś poważnego by było)
Same pierwsze 3 okładki jak dla mnie nie pasują do motywu mangi (choć są śliczne to gdzie te maseczki XD)
Plus to że wychodzi ta manga od 2020 jakoś tak MEH , nic dziwnego że manga zatonęła gdzieś tam w odmętach tu nie chodzi o temat tabu ani nic ale parodiowanie takich kwestii kiedy sytuacja za kolorowa w prawdzie ni była trochę zalatuje wykorzystaniem okazji z której nie powinno się korzystać
Jakby manga zaczęła wychodzić mniej więcej teraz to jeszcze w porządku ale za ten 2020 to takie dość duże NIE jak dla mnie
Po prostu sam pomysł za słaby dla mnie, ten motyw pandemii to takie za mało poważne i nadal nie śmieszne -,-
Ta okładka tomu 4 ** .... No niestety dla fabuły też się czyta mangi i sama kreska się nie obroni
Jeśli już by wykorzystać ten temat pandemii to przydałoby się to zrobić z głową i jakimś pomysłem tutaj się nic nie trzyma logiki

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Monsterlight » ndz sty 21, 2024 11:58 am

Okładka tomu piątego:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1356
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

New Normal

Post autor: Koichi » ndz sty 21, 2024 5:28 pm

GhostRest pisze:
ndz kwie 16, 2023 5:50 pm
Jak dla mnie brakuje tu w gatunku Parodia i Komedia XD
przesadne jest to noszenie masek (przy jedzeniu , przez wideo - XD ktoś zaszalał , komuś się zachciało narysować bieg w maseczce? polecam spróbować wejść i zejść w maseczce na 9 piętro i przeżyć to dopiero można pomyśleć o bieganiu XD )
Sama wizja tego jest aż CREEPY ( niczym te groźby starszego pokolenia ,,ach ta dzisiejsza młodzież \ kiedyś to było/ dziś młodzi nie wiedzą jak .... itp. ) -
No pomysł ciekawy , ale tutaj chyba klimaty post-apo by chyba bardziej pasowały
Kreska ładna ( serio bardzo przyjemna , projekty postaci i okładek) ale po prostu główny motyw przewodni niezbyt trzyma całość razem
Jeśli autor naprawdę chciałby tutaj jakiś klimat i powagę wprowadzić to by lepiej jakby własną epidemie wymyślił lub cokolwiek innego co by te maseczki uzasadniało (plus bardziej te rozbudowane by pasowały jeśli to coś poważnego by było)
Same pierwsze 3 okładki jak dla mnie nie pasują do motywu mangi (choć są śliczne to gdzie te maseczki XD)
Plus to że wychodzi ta manga od 2020 jakoś tak MEH , nic dziwnego że manga zatonęła gdzieś tam w odmętach tu nie chodzi o temat tabu ani nic ale parodiowanie takich kwestii kiedy sytuacja za kolorowa w prawdzie ni była trochę zalatuje wykorzystaniem okazji z której nie powinno się korzystać
Jakby manga zaczęła wychodzić mniej więcej teraz to jeszcze w porządku ale za ten 2020 to takie dość duże NIE jak dla mnie
Po prostu sam pomysł za słaby dla mnie, ten motyw pandemii to takie za mało poważne i nadal nie śmieszne -,-
Ta okładka tomu 4 ** .... No niestety dla fabuły też się czyta mangi i sama kreska się nie obroni
Jeśli już by wykorzystać ten temat pandemii to przydałoby się to zrobić z głową i jakimś pomysłem tutaj się nic nie trzyma logiki
Mangi nie czytałem, ale zgodzę się, że motyw przewodni nieśmieszny.
Słyszałem, że w Japoni mieli luźniejsze podejście do pandemii niż u nas w Europie, więc tam mogła być wydana manga o takiej tematyce, natomiast wątpie, aby u nas ktoś to wydał. Przynajmniej nie teraz. Może za parę lat, jak ludzie zapomną i spojrzą z przymróżeniem oka na przeszłość. Bo jeśli to jest parodia, to może faktycznie kiedyś przejdzie. W innym przypadku, to stawiałbym na nie.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

New Normal

Post autor: Monsterlight » ndz sty 21, 2024 7:06 pm

Koichi pisze:
ndz sty 21, 2024 5:28 pm
GhostRest pisze:
ndz kwie 16, 2023 5:50 pm
Jak dla mnie brakuje tu w gatunku Parodia i Komedia XD
przesadne jest to noszenie masek (przy jedzeniu , przez wideo - XD ktoś zaszalał , komuś się zachciało narysować bieg w maseczce? polecam spróbować wejść i zejść w maseczce na 9 piętro i przeżyć to dopiero można pomyśleć o bieganiu XD )
Sama wizja tego jest aż CREEPY ( niczym te groźby starszego pokolenia ,,ach ta dzisiejsza młodzież \ kiedyś to było/ dziś młodzi nie wiedzą jak .... itp. ) -
No pomysł ciekawy , ale tutaj chyba klimaty post-apo by chyba bardziej pasowały
Kreska ładna ( serio bardzo przyjemna , projekty postaci i okładek) ale po prostu główny motyw przewodni niezbyt trzyma całość razem
Jeśli autor naprawdę chciałby tutaj jakiś klimat i powagę wprowadzić to by lepiej jakby własną epidemie wymyślił lub cokolwiek innego co by te maseczki uzasadniało (plus bardziej te rozbudowane by pasowały jeśli to coś poważnego by było)
Same pierwsze 3 okładki jak dla mnie nie pasują do motywu mangi (choć są śliczne to gdzie te maseczki XD)
Plus to że wychodzi ta manga od 2020 jakoś tak MEH , nic dziwnego że manga zatonęła gdzieś tam w odmętach tu nie chodzi o temat tabu ani nic ale parodiowanie takich kwestii kiedy sytuacja za kolorowa w prawdzie ni była trochę zalatuje wykorzystaniem okazji z której nie powinno się korzystać
Jakby manga zaczęła wychodzić mniej więcej teraz to jeszcze w porządku ale za ten 2020 to takie dość duże NIE jak dla mnie
Po prostu sam pomysł za słaby dla mnie, ten motyw pandemii to takie za mało poważne i nadal nie śmieszne -,-
Ta okładka tomu 4 ** .... No niestety dla fabuły też się czyta mangi i sama kreska się nie obroni
Jeśli już by wykorzystać ten temat pandemii to przydałoby się to zrobić z głową i jakimś pomysłem tutaj się nic nie trzyma logiki
Mangi nie czytałem, ale zgodzę się, że motyw przewodni nieśmieszny.
Słyszałem, że w Japoni mieli luźniejsze podejście do pandemii niż u nas w Europie, więc tam mogła być wydana manga o takiej tematyce, natomiast wątpie, aby u nas ktoś to wydał. Przynajmniej nie teraz. Może za parę lat, jak ludzie zapomną i spojrzą z przymróżeniem oka na przeszłość. Bo jeśli to jest parodia, to może faktycznie kiedyś przejdzie. W innym przypadku, to stawiałbym na nie.
Nie nazwałabym tego parodią xd Klimat jest raczej dosyć poważny i nie ma tu żadnej prześmiewczości. Bardziej to widzę jako historię o dystopijnej przyszłości, gdzie pandemia choroby x trwała tak długo, że kompletnie zmieniła sposób postępowania społeczeństwa.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości