World's End Harem (manga)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś?

TAK
22
36%
NIE
33
54%
MOŻE
6
10%
 
Liczba głosów: 61

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: kesah » śr mar 10, 2021 4:09 pm

Obrazek

Tytuł : World's End Harem
Autor : LINK
Rysunki : Kotaro Shono
Gatunek : Seinen, Ecchi, Sc-Fi, Harem
Ilość tomów : 12+
Wydawca : Shūeisha

Wirus mordujący mężczyzn zebrał swoje żniwa i doprowadził do sytuacji, że ziemie zamieszkują w 99,9% kobiety. Mizuhara Reito był w stanie kriogenicznego uśpienia przez 5 lat i teraz się przebudził mając cały świat kobiet dla siebie, stanowi on najcenniejszy surowiec na planecie. Reito otrzymuje prostą misję - odtworzyć populacje kopulując z jak największą liczbą kobiet - czy tego chce, czy nie.

---

Manga tak naprawdę, to w dużej mierze to co znamy z filmu "Seksmisja". Bohater jest przytłoczony całą sytuacją i jego celem nie jest kopulacja z kobietami, ale znalezienie tej jedynej jaką kochał 5 lat przed poddaniem się kriogenicznemu snu. Jego drugim celem jest znalezienie antidotum na wirusa jaki zabija mężczyzn, on sam ze względu na chorobę jaka zmusiła go do poddania uśpieniu jakimś cudem jest niewrażliwy na działanie wirusa.

Warto dodać, że seria dostała anime do którego obecnie są wybierani aktorzy głosowi : https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... rs/.170452

Ten sam autor wydaje również serie World's End Harem Fantasia jaka nie ma większego związku z wyżej wspomnianą serią i dotyczy świata fantasy, elfów, magów itp.

Pozostałe okładki znajdziecie tu : https://worldsendharem.fandom.com/wiki/ ... nd_Volumes

- Mam wrażenie, że kiedyś ktoś proponował już tą serię, zrobiłem research na forum, ale nie znalazłem, więc zakładam.
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2021 4:27 pm przez kesah, łącznie zmieniany 1 raz.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Monsterlight » śr mar 10, 2021 4:22 pm

Z opisu brzmi średnio, w tagach na Bace ma "harem", a okładki nie zachęcają. Tytuł raczej nie dla mnie :P
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Yuriko » śr mar 10, 2021 4:25 pm

Nie przepadam za haremami, gdzie jest jeden facet i milion bab.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: kesah » śr mar 10, 2021 4:27 pm

Monsterlight pisze:
śr mar 10, 2021 4:22 pm
Z opisu brzmi średnio, w tagach na Bace ma "harem", a okładki nie zachęcają. Tytuł raczej nie dla mnie :P
Ja akurat posiadam u siebie dwa tomy tej serii i okładki wyglądają, jakby tam nie wiadomo jakie cyce miały żeńskie postacie, ale na szczęście, to tak nie wygląda, sama seria ma naprawdę dobre rysunki, także jeśli chodzi o walory kobiet i nie są przesadzone w tej kwestii, taki standard typowy dla ecchi. Tag "harem" mogę dodać.
Yuriko pisze:
śr mar 10, 2021 4:25 pm
Nie przepadam za haremami, gdzie jest jeden facet i milion bab.
Tak w sumie, to główny bohater nie jest jedynym szczęściarzem jaki ma na barkach zadanie reprodukcji ;)
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Fani » śr mar 10, 2021 4:29 pm

Zaznaczyłem tak, ale to raczej tylko dlatego, że lubię ecchi. Ładnie to narysowane, jednak fabuła to większe lub mniejsze xD.
Ogólnie z tego uniwersum wolę Fantasie :P

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Tomek » śr mar 10, 2021 5:37 pm

Nie, wystarczy, że dostałem kiedyś pierwszy tom na Bookwalkerze (chyba za darmo) i nawet nie doczytałem do końca. Główny bohater męczy swoim białorycerstwem, postacie kobiece były bez charakteru, zero tu jakiekolwiek humoru.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Canis » śr mar 10, 2021 8:27 pm

Lubię ecchi, ale od tego tytułu się odbiłem. Jestem na nie.
Tomek pisze:
śr mar 10, 2021 5:37 pm
bohater męczy swoim białorycerstwem, postacie kobiece były bez charakteru, zero tu jakiekolwiek humoru
Zgadzam się, zwłaszcza z tym ostatnim.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Kocurzyca » śr mar 10, 2021 9:46 pm

Ja odpadam. Haremówki ecchi już dawno przestały mnie interesować.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: kesah » śr mar 10, 2021 10:17 pm

Mnie zainteresował motyw fabularny jaki przypomina mi film "Seksmisja", manga też ma naprawdę dobre rysunki co jest moim zdaniem bardzo kluczowe w mangach ecchi. Humor w tej mandze jest, ale sytuacyjny i zazwyczaj związany z nachalnymi kobietami jakie gdzieś tam nie dają żyć facetowi i perypetie związane z walką o faceta, to jest raczej standard. Na tapetę można wziąć np. Monster Musume jakie moim zdaniem fabularnie jest znacznie gorszy, same postacie kobiece to w sumie w połowie zwierzęta lub inne stwory i na ogół w kadry są pchane cycki. Tutaj przynajmniej mamy poza pretekstem do wrzucania w kadry nagich panienek, także jakieś motywy czyli kwestia samego wirusa, tajemnicze zaginięcie dziewczyny bohatera i ogólne przedstawienie świata w którym mężczyźni prawie nie istnieją. Nie oczekiwałbym od mangi nastawionej na ecchi jakiejś wielce rozbudowanej fabuły. Sam bardzo lubię mangi ecchi, ale ja np. poddałem się po 9 tomach Monster Musume, gdzie już pal sześć erotyzm, ale te historyjki były takie do porzygu, że nie dałem rady dalej czytać, właściwie to chyba padłem gdzieś na 6-7 tomie a mam ich w domu 9, więc nawet nie doczytałem tego co kupiłem.

Mi World's End Harem się czyta całkiem ciekawie, wspomniane rysunki cieszą oko i nawet jak na ten gatunek, wypada to całkiem dobrze.

Obecnie w Polsce nie mamy wielu mang ecchi. Chyba najlepszą jest wydawana Nozoki Ana z resztą też Studio JG wydaje wspomniane Monster Musume, teraz Waneko wydało jednotomówkę Sukkuba, ale tak jak sięgam gdzieś w te nasze tytuły, to... Nie widzę więcej mang głównie nastawionych na ecchi. Nie chcę brać tu pod uwagę takich serii jak np. Fairy Tail, jakie wiadomo, że ma w sobie sporo ecchi, ale to nie jest manga jaka na tym bazuje, jest to po prostu jej element. Też Waneko zapowiedziało wydanie Darling in the FranXX, ale też nie wiem na ile można serie zakwalifikować do mocniejszego ecchi.

World's End Harem wydaje się być ciekawą opcją w tym gatunku.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: ZenekPsychopata » pt lip 30, 2021 4:30 pm

Ecchi + harem? Odpada. :?
Obrazek

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: bastek66 » sob paź 02, 2021 4:44 am

OVERKILL pisze:
pt lip 30, 2021 10:49 pm
ZenekPsychopata pisze:
pt lip 30, 2021 4:30 pm
Ecchi + harem? Odpada. :?
Bardzo rzadkie połączenie w shounenach xD
Edit: seinenach*
To shounen a nie seinen. Manga była/jest (bo kontunuacja się zaczęła) wydawana Shounen Jump+. I wcale nie są to rzadkie połączenia.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Tequilka » sob paź 02, 2021 9:09 am

Czytałam już scany, zrobiłam recenzję mangi, wychodzi anime i tyle mi wystarczy, jeżeli chodzi o ten tytuł.
O ile na początku wszystko było w miarę zrozumiałe, nie licząc zachowania protaga, który niesamowicie działał mi na nerwy, to po tym jak dochodziło do takich cudów dziwów jak
► Pokaż Spoiler
to po czymś takim podziękowałam już tej serii.
Fajnie było zobaczyć rozwój tego chłopaka, który był w szkole i był to dla mnie najciekawszy wątek z całej serii, ale... nope, samo to się nie broni.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Łajza » sob paź 02, 2021 5:43 pm

Opis jak dla mnie nie trzyma się kupy. Wiadomo, że w ecchi nie chodzi o dobrą fabułę, a o serwowanie czytelnikowi cycków i majtek, ale pomysł kopulowania z jak największą ilością kobiet jest przy próbie odbudowania aż tak zaburzonej populacji zwyczajnie nieergonomiczny i bezsensowny. Serio nikt nie zauważył, że wszyscy byliby potem ze sobą spokrewnieni? Okej, ja wiem, że to haremówka, ale twórcy chyba spali na biologii w szkole podstawowej.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Yuriko » sob paź 02, 2021 6:06 pm

Łajza pisze:
sob paź 02, 2021 5:43 pm
Serio nikt nie zauważył, że wszyscy byliby potem ze sobą spokrewnieni?
No i co? Kto się będzie tym przejmował w wymyślonej historii?
Ale w sumie to mi się przypomniało: "I tak Bóg stworzył Adama i Ewę".
Łajza pisze:
sob paź 02, 2021 5:43 pm
Okej, ja wiem, że to haremówka, ale twórcy chyba spali na biologii w szkole podstawowej.
Fikcja, nie rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Łajza » sob paź 02, 2021 9:59 pm

Jasne, że to fikcja, ale taka fikcja nie jest przekonująca. Tutaj od razu rzuciło mi się w oczy.

Awatar użytkownika
Araden
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 28, 2017 10:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Araden » sob paź 02, 2021 11:42 pm

Pierwsze nowo narodzone pokolenie miało by jedynie wspólnego ojca ale za to matki były by różne. Drugie pokolenie miało by już różnych rodziców za to wspólnego dziadka. Jeśli by odpowiednio zaplanować rozród gatunku ludzkiego to z każdym nowym pokoleniem geny samca alfa by się rozpłynęły a pokrewieństwo by zanikło. Jak najbardziej że stadem samic i jednym samcem można uratować gatunek ludzki.

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Krzych Ayanami » ndz paź 03, 2021 8:50 am

Araden pisze:
sob paź 02, 2021 11:42 pm
Pierwsze nowo narodzone pokolenie miało by jedynie wspólnego ojca ale za to matki były by różne. Drugie pokolenie miało by już różnych rodziców za to wspólnego dziadka. Jeśli by odpowiednio zaplanować rozród gatunku ludzkiego to z każdym nowym pokoleniem geny samca alfa by się rozpłynęły a pokrewieństwo by zanikło. Jak najbardziej że stadem samic i jednym samcem można uratować gatunek ludzki.

Nie jestem pewien czy to by zadziałało...
Wydaje mi się, że już tego próbowano - i efektem był Karol II Habsburg.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Canis » ndz paź 03, 2021 6:10 pm

Krzych Ayanami pisze:
ndz paź 03, 2021 8:50 am
Nie jestem pewien czy to by zadziałało...
Zadziałałoby. Już kilka gatunków zwierząt niemal wymarłych odratowano dosłownie z kilku sztuk. Marabuty indyjskie, czy bizony amerykańskie liczono w setkach, dziś jest już znacznie lepiej. Bliższym nam przykładem jest pies husky, na początku XX wieku tych psów zostało kilkadziesiąt sztuk (mieszkańcy Syberii lubili robić z nich czapki i dlatego do tego doszło).

Co do Habsburgów to parzyli się oni ze sobą przez pokolenia. Główną przyczyną wad genetycznych w krzyżówkach kazirodczych jest łatwe ujawnianie się genów recesywnych, które w normalnych okolicznościach mają o wiele mniejszą szansę na dojście o głosu. Więc pierwsze pokolenia na pewno byłoby jakoś obciążone, ale z kolejnymi szansa na wady by już malała.
Araden pisze:
sob paź 02, 2021 11:42 pm
Jeśli by odpowiednio zaplanować rozród gatunku ludzkiego to z każdym nowym pokoleniem geny samca alfa by się rozpłynęły a pokrewieństwo by zanikło. Jak najbardziej że stadem samic i jednym samcem można uratować gatunek ludzki.
Dokładnie. I tu jeszcze mamy 5 samców, bo protag nie był jedyny, ale i tak sytuacja bardzo ciężka.
Szkoda że manga jest taka słaba. Naprawdę był potencjał, a wyszło tandetne ecchi, w dodatku bez humoru.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Tomek » pn paź 11, 2021 8:25 pm

Anime "World's End Harem" przesunięte na styczeń po emisji pierwszego odcinka (którego CR nawet nie zdążyło zamieścić) :D
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ry/.178250

Seria podobno potrzebuje "dokładnego zweryfikowania".

Ciekawe, czy chodzi o jakość produkcji (na trailera nie prezentowało się to źle), potrzebę nałożenia cenzury czy oburzenie jakiś cnotliwych grupek walczących z uprzedmiotowieniem rysunków? ;)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

World's End Harem (manga)

Post autor: Yuriko » czw kwie 20, 2023 10:02 pm

Okładka tomu 17
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości