Shuumatsu no valkyrie

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
Zablokowany

Czy jeśli tytuł zostałby wydany kupiłbyś go?

Tak
31
52%
Nie
22
37%
Może
7
12%
 
Liczba głosów: 60

Wildwind12
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 20, 2021 5:57 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Wildwind12 » czw maja 20, 2021 6:48 pm

Obrazek

Tytuł: Shuumatsu no valkyrie (record of ragnarok)
Autor: Shinya Umemura i Takumi Fukui
Ilustracje: Ajichika
Liczba tomów: 8 (nadal wychodzi)
Gatunek: Akcja, dramat, nadprzyrodzone
Wydawca: Coamix

Opis: Co 1000 lat Rada Bogów zbiera się, by zadecydować o losie ludzkości. Po 7 milionach lat historii ludzkości, bogowie dochodzą do wniosku, że ludzie są nie do odkupienia i muszą wyginąć. Jednak walkiria Brunhilda proponuje dać ludzkości ostatnią szansę, by udowodnić swoją wartość, a bogowie zgadzają się na przeprowadzenie bitwy Ragnarok, turnieju z 13 wybitnymi ludźmi z całej historii przeciwko 13 najpotężniejszym bogom angażującym się w pojedynki na śmierć i życie. Ludzkość zostanie oszczędzona, jeśli ich strona odniesie 7 zwycięstw w konkursie. Aby wyrównać szanse, każdy człowiek otrzymuje pomoc valkyrie, która przekształca się w potężną broń dostosowaną do stylu walki ich użytkownika, zwaną "Volund", ryzykując utratę życia, jeśli użytkownik zostanie zabity.

Opinia: Record of ragnarok to tytuł warty przeczytania. Choć opis wydaje się prosty to cała historia taka nie jest. Spotykamy tu wielu przeróżnych bogów i wojowników nie zawsze znanych z walki na wojnie jak np. Jack the Ripper. Każda z walk jest inna i dobrze rozpisana. Nie ma walki która płytko się kończy i jest na zasadzie walcz i zgiń. W historii tej widzimy wiele poświęceń i przeżyć walczących na arenie. Nie umiem wskazać nawet postaci, która nic nie zaprezentowała swoim istnieniem. Każda walka niesie ze sobą jakiś przekaz. W tej mandze znajdujemy wiele postaci z których możemy brać przykład i się utożsamiamy. Choć może się wydawać że jest to zwykła manga polegająca na walce to tak nie jest. Nie umiem zliczyć ile razy wylałam łzy podczas pojedynków. Kreska jest piękna ale też momentami zabawna. Chociaż normalnie nie jestem osobą co lubi krwawe mangi to ten tytuł chwycił mnie za serce. Serdecznie polecam zaznajomić się z nim każdemu kto lubi wątki mitologi z różnych krajów jak grecka, nordycka, chińska czy egipska.

Tytuł ten ma zapowiedziane anime dla zainteresowanych^^
Ostatnio zmieniony czw maja 20, 2021 7:38 pm przez Wildwind12, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Sebek » czw maja 20, 2021 7:16 pm

Jak najbardziej bym zbieral
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: kesah » czw maja 20, 2021 8:27 pm

Ja uwielbiam motywy turniejowe a tu dodatkowo dochodzą jeszcze zmagania dość ciekawych postaci ;) Zdecydowanie jestem na tak, jest to jedna z serii jakiej wyglądam wydania u nas w Kraju.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: yikkimy » czw maja 20, 2021 8:55 pm

Kupowałabym :D Mam nadzieję ze animacja Shuumatsu będzie dobra i sprawi, ze inni będą zainteresowani tak jak z Tokyo Revengers.

Wildwind12
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 20, 2021 5:57 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Wildwind12 » czw maja 20, 2021 9:17 pm

yikkimy pisze:
czw maja 20, 2021 8:55 pm
Kupowałabym :D Mam nadzieję ze animacja Shuumatsu będzie dobra i sprawi, ze inni będą zainteresowani tak jak z Tokyo Revengers.
Ja sie boje po zwiastunie bo widownia wydawała mi się przerobiona w 3D (czego nie lubie) jak i mimika bohaterów jest trochę inna. Mam nadzieje że nie będzie to jednak kuć w oczy i finalnie wyjdzie dobrze ^^

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: yikkimy » czw maja 20, 2021 10:05 pm

Wildwind12 pisze:
czw maja 20, 2021 9:17 pm
wydawała mi się przerobiona w 3D (czego nie lubie)
Właśnie, dlatego napisałam "mam nadzieję" :( Na przykład animacja Kengan Ashura jest okropna, co sprawiło ze porzuciłam po 2 odcinku.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Yuriko » czw maja 20, 2021 11:14 pm

Nie wiem czemu, ale czuję, że anime będzie paździerzem xD Samą serię bardzo chętnie bym kupiła.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: kesah » pt maja 21, 2021 1:49 pm

Ta manga to taki Kengan Ashura, tyle, że z Bogami w akcji. Najważniejsze, to oddać klimat turnieju i rywalizacji oraz dobrze zarysować postacie w nim uczestniczące, tak, aby czytelnik znał jego motywy i częściowo gdzieś za nim sympatyzował i mu kibicował lub wręcz przeciwnie. W Kenganie oddano to bardzo dobrze, czytałem o tym turnieju z wypiekami nie mogąc doczekać się dalszych walk, wychodząc w przyszłość, sam w głowie obstawiałem pojedynki i zacierałem ręce na starcia silniejszych bohaterów których nie sposób było przewidzieć, ku mojemu zdziwieniu, nie wszystkie moje przewidywania się sprawdziły. Serii Record of Ragnarok nie znam może za bardzo, ale kluczem jest tu oddanie tego wszystkiego o czym wspomniałem. Cieszy mnie na pewno w nadchodzącym anime, że kreska nie jest przesłodzona, wydaje się być odpowiednio dojrzała. W Kenganie było podobnie, pytanie jak będzie z animacjami walk.

Ogólnie te dwie mangi, Kengan i Record of Ragnarok oraz The God of High School jakoś nakreśliły ostatnio ciekawy trend na serie skupiające się na jednej wielkiej rywalizacji skupiając wydarzenia na jednym wielkim turnieju, aczkolwiek wiadomo, The God of High School wychodzi też poza ramy tego turnieju.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Wildwind12
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 20, 2021 5:57 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Wildwind12 » pt maja 21, 2021 8:40 pm

kesah pisze:
pt maja 21, 2021 1:49 pm
Ta manga to taki Kengan Ashura, tyle, że z Bogami w akcji. Najważniejsze, to oddać klimat turnieju i rywalizacji oraz dobrze zarysować postacie w nim uczestniczące, tak, aby czytelnik znał jego motywy i częściowo gdzieś za nim sympatyzował i mu kibicował lub wręcz przeciwnie. W Kenganie oddano to bardzo dobrze, czytałem o tym turnieju z wypiekami nie mogąc doczekać się dalszych walk, wychodząc w przyszłość, sam w głowie obstawiałem pojedynki i zacierałem ręce na starcia silniejszych bohaterów których nie sposób było przewidzieć, ku mojemu zdziwieniu, nie wszystkie moje przewidywania się sprawdziły. Serii Record of Ragnarok nie znam może za bardzo, ale kluczem jest tu oddanie tego wszystkiego o czym wspomniałem. Cieszy mnie na pewno w nadchodzącym anime, że kreska nie jest przesłodzona, wydaje się być odpowiednio dojrzała. W Kenganie było podobnie, pytanie jak będzie z animacjami walk.

Ogólnie te dwie mangi, Kengan i Record of Ragnarok oraz The God of High School jakoś nakreśliły ostatnio ciekawy trend na serie skupiające się na jednej wielkiej rywalizacji skupiając wydarzenia na jednym wielkim turnieju, aczkolwiek wiadomo, The God of High School wychodzi też poza ramy tego turnieju.
Ja mam tak że jak czytam Record to choć postacie pojawiają sie na walke to tak dobrze zarysowują w tym ich historie że w chwile potrafie zrozumieć co kogo prowadzi. Cieszy mnie sam fakt że autor po zwycięstwie nie zapomina o postaciach i dalej są w mandze pokazywani i dają swoje przysłowiowe 5 groszy. Nawet widownia potrafi coś ciekawego od siebie dać jak np. rozmowy artystów jak William Shakespeare. Fajne jest też to że widzimy zmienność ludzi np. w wszystkich jak dotąd walkach ludzie kibicowali reprezentantowi ludzkiemu a w walce Herakles vs Jack the ripper popierali bardziej Boga (Bogowie też potrafią pokazać niepewność co do swoich reprezentantów). Mam nadzieje że chociaż anime zachowa historie taką jaka jest i nic nie spłyci bo wtedy kreske przeżyje jakoś.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: yikkimy » wt maja 25, 2021 10:25 am

Okładka 11 tomu:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Monsterlight » wt maja 25, 2021 11:01 am

Ale ładna :o Chyba muszę sobie obczaić na skanach tę serię :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Herocky » wt maja 25, 2021 11:45 am

Chyba też będę musiał obczaić skany. :)
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Yuriko » wt maja 25, 2021 12:46 pm

Bardzo fajna okładka :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Yuriko » śr wrz 08, 2021 9:50 pm

Okładka tomu 12
► Pokaż Spoiler
No halo, wydaj to ktoś xD

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Herocky » czw wrz 09, 2021 12:36 pm

Zanim obejrzałem anime byłem tym tytułem nawet zainteresowany, ale teraz jestem na "nie".
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Thoreline » czw wrz 09, 2021 4:12 pm

Nie mogę przebrnąć przez anime. Dalej jestem zainteresowana mangą ale już nie tak mocno jak na początku.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Yuriko » pt gru 03, 2021 6:03 pm

Okładka tomu 13
► Pokaż Spoiler
Okładka tomu 5 spin offu
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Yuriko » wt mar 08, 2022 11:52 am

Okładka tomu 14
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Shuumatsu no valkyrie

Post autor: Yuriko » pt kwie 22, 2022 4:28 pm

Temat do zamknięcia. Waneko wyda serie :D

Zablokowany

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości