Slayers (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej LN w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
19
56%
Może
3
9%
Nie
12
35%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Higuchi
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 7:29 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: Higuchi » ndz wrz 05, 2021 5:20 pm

Alternatywne tytuły: スレイヤーズ
Autor: Hajime Kanzaka- historia, Rui Araizumi - ilustracje
Gatunek: fantasy, przygodowe, komedia
Wydawca: Fujimi Fantasia Bunko
Data wydania: 17.01.1990 - 19.10.2019
Ilość tomów: 17
Anime: tak

Opis: Wybuchowa, niska i płaska jak deska (z powodu czego ma wielkie kompleksy) czarodziejka Lina Inverse (znana również jako Pogromczyni Bandytów) po raz kolejny napada na bandę rzezimieszków. Skrada ich łupy, przy okazji serwując im Ognistą Kulę, po czym najzwyczajniej w świecie odchodzi. Jednak następnego dnia zostaje otoczona przez pozostałych przy życiu ograbionych przez nią poprzedniego wieczoru bandytów. Czarodziejka doskonale sama poradziłaby sobie, jednak przybywa jej na ratunek wojownik Gourry Gabriev, który uwalnia ją od problemu, przekonany, że chroni damę w opałach. Jednak ku jego rozczarowaniu widzi w jego mniemaniu dziecko. Lina postanawia wykorzystać sytuację i korzysta z jego propozycji ochrony do miasta Atlas, do którego się udaje. Jednak po drodze okazuje się, że kradnąc łup bandytom weszła w posiadanie Kamienia Filozoficznego, którego pożąda zarówno tajemniczy Zelgadis, jak i legendarny Czerwony Kapłan Rezo... Tak zaczyna się początek wielu fascynujących przygód, które nie tylko wciągają dzięki świetnej fabule i bohaterom, ale także bawią swoim humorem.

Moja opinia:
Uważam, że jest to LN zdecydowanie warta wydania. Akcja nie ciągnie się na siłę, bohaterowie są sympatyczni. Jest też dużo dobrego humoru, a także ładne ilustracje, które z tomu na tom ewoluują. Historia różni się trochę od tej z anime, jednak jest na równym poziomie. Myślę, że Slayers spodoba się wszystkim fanom fantasy oraz komedii. Wydawnictwo JPF wydało ośmiotomową serię mang Slayers, które przedstawiają historię z tomów 1-8, jednak jest ona trochę inna, a wydawnictwo te odchodzi od tego tytułu (czego dowiedziałam się w sklepie oferującym mangi).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: ZenekPsychopata » pn wrz 06, 2021 11:27 am

Lubię Magicznych Wojowników, ale 17 tomów to jednak trochę dużo...
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: Tequilka » pn wrz 06, 2021 12:39 pm

Gdyby ktoś miał to wydać to tylko JPF.
Osobiście chętnie bym kupiła, ale nie wiem czy chcieliby pakować się w 17 tomową novelkę. :(

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: ociesek » pn wrz 06, 2021 1:09 pm

Wychodzi w omnibusach w stanach, jeśli komuś zależy ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: Tomek » sob wrz 18, 2021 1:19 pm

Jako czytelnik angielskiej, cyfrowej wersji powiem, że mam trochę radości z czytania, lubię Linę Inversę (seria jest opowiadana z pierwszej osoby :)) i mam nostalgię do anime. Niemniej, jeśli miałbym być całkowicie szczery - to jestem raczej na nie.

Nasz rynek LN nie jest za duży, a Slayers to jednak przeciętne, japońskie, komediowe fantasy co do centa. W obecnej epoce, gdy mamy kilkanaście/kilkanaście samych isekai-ów tłuczonych rocznie w formie anime i człowiek już rzyga zawartymi w nich standardowymi motywami dla gatunku fantasy seria nie będzie zbyt pociągająca dla młodego czytelnika. Co do komedii - ile można znowu się śmiać, że Goury to przygłup, Amelii bredzi o sprawiedliwości, a Lina to bezpiersiowa kombinatorka?

Pierwsze powiedzmy 5-6 tomów dobrze mi się czytało, autor miał trochę ciekawych pomysłów (lubię zwłaszcza woluminy z płatnym zabójcą). Niemniej konwencja "Lina i spółka przybywa do danego miejsca -> jest tajemnica i ktoś na nią poluje -> zły zostaje pokonany / zagadka rozwiązana" zaczęła mnie nużyć. Z jednej strony historia chce być ciągła, z drugiej - chce zamykać się jakoś w tomie, co powoduje, że wszystko mi się zlewa. Po dwóch miesiącach od wydania poprzedniego tomu, zaczynając następny miałem problem z przypomnieniem, co ostatnio wydarzyło się. Musiałem szukać info po necie lub przeczytać jeszcze raz końcówkę wcześniejszego, aby przypomnieć, dlaczego ten czy tamten demon ma awersję do Liny i spółki (tutaj mała uwaga - pomiędzy tomami potrafię przeczytać z 5-6 tomów innych LN, więc to też może być powód amnezji).

Cliffhanger z końca siódmego dawał jakąś nadzieję na przerwanie tego układu, ale niestety zostało to kompletnie spartaczone.
► Pokaż Spoiler
Generalnie na 8 tomie kończy się "saga". Nie pamiętam dokładnie jak się ona skończyła (poza tym, że zły został jakoś tandetnie pokonany, ktoś coś tam stracił ze swojego inwentaża i wszystkie postacie na razie ruszyły w swoją stronę), ale wiem, że byłem zawiedziony. Na tyle, że przeczytałem kilkanaście stron dziewiątego woluminu (ostatni wydany przez J-Novel Club), po czym bez żalu odłożyłem go na później, aby zabrać się za wydany akurat 9 tom Classroom of the Elite, z kolei obecnie pochłaniam trzeci Mushoku Tensei - dużo lepsza lektura. Dopiero po nim wrócę do Liny z nadzieją, że będzie ciekawiej.

abominacja1228
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 23, 2021 1:08 pm
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: abominacja1228 » pn wrz 27, 2021 11:47 am

Czekam już 6 lat aż jakieś wydawnictwo wyda Slayers po polsku. Nigdzie tego nie ma a bardzo chciałabym to przeczytać fajnie że ktoś w końcu poruszył ten temat :D

Wutender Ente
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 29, 2021 9:15 pm
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: Wutender Ente » pn maja 16, 2022 1:36 pm

LN bym przygarnął choćby ze względu na to, że Slayers! to jedno z pierwszych anime oglądanych przeze mnie "świadomie".
Teraz nie robią takich serii fantasy, więc po dobry materiał trzeba sięgać w starsze tytuły, jak ten.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: Akiho » pn maja 16, 2022 8:19 pm

Nigdy nie miałam żadnego sentymentu związanego z Slayers, mimo iż to było moje dzieciństwo, może przez fakt bardzo wielu wstawek komediowych które mnie nie bawiły, bo serio ile można się śmiać z tego że Lina jest płaska a ten blodnyn niezbyt bystry? Ogolnie postacie do mnie nie trafiały, choć mówię to na podstawie obejrzanego na rtl7 anime i mangi od jpf
Obrazek

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 162
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Slayers (Light Novel)

Post autor: Alqua » wt maja 17, 2022 7:22 pm

Mam wielki sentyment i bardzo chętnie bym przeczytał. Ale boję się, ze bym się rozczarował.... Ale jak wydadza to bedę czytał :3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości