Dandadan

Czy jeśli manga wyszłaby w Polsce, kupował_byś ją?

Tak
40
63%
Może
11
17%
Nie
12
19%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Meliona » śr wrz 22, 2021 12:07 pm

Obrazek
Okładka 2 tomu:
► Pokaż Spoiler
Tytuł: Dandadan
Ilość tomów: 2+
Gatunek: shonen, horror, akcja, romans, komedia, szkolne życie
Autor: Yukinobu Tatsu (był asystentem przy Fire Punchu, Chainsaw-Manie i Piekielnym raju. W Dandadan widać wpływ, jaki wywarła na nim twórczość Tatsukiego Fujimoto)
Wydawca: Shueisha

Opis: Momo Ayase widząc, że koledzy z klasy dręczą jakiegoś chłopaka postanawia mu pomóc i się do niego przysiada. Kiedy dręczyciele odpuścili wstaje i wychodzi z klasy. Ów uratowany kolega jednak biegnie za nią i zagaduje ją o kosmitach. Ta wkurzona tym, że chłopak pierdzieli jakieś głupoty i wierzy w teorie spiskowe zaczyna się z nim kłócić. Daje mu jednak szansę na rozmowę i mówi mu, że wierzy w duchy. Ten ją jednak wyśmiewa. Kłótnia trwa dalej, aż w końcu postanowili się założyć. Ona pójdzie do opuszczonego budynku szpitala, z którego dachu rzekomo porywają kosmici, a on wybierze się do zamkniętego tunelu, w którym ma straszyć.

Czy duchy lub kosmici istnieją naprawdę?
Więcej nie zdradzę, bo wydarzenia po tym są zbyt dobre.

Moja opinia: JAKIE TO JEST DOBRE. Kreska jest absolutnie rewelacyjna, najwyższa możliwa półeczka. Sceny horrorowe z pierwszych rozdziałów tak mi siadły na psychikę, że bałam się iść w nocy do łazienki i kątem oka nocami widziałam Turbo Granny xD Głównych bohaterów polubiłam z miejsca. Projekty potworów są nie dość, że pomysłowe, to jeszcze creepy. Szczególnie to, jak się poruszają. A manga jest narysowana bardzo dynamicznie, kadry się niemal poruszają. Fabularnie jest nieprzewidywalnie i interesująco. Do tego fajny romans, który na razie rozwija się całkiem sprawnie. Zdecydowanie Dandadan to najlepsza manga roku. Polecam zwłaszcza fanom twórczości Tatsukiego Fujimoto.

Manga się świetnie sprzedaje w Japonii, więc nie ma obaw, że ją skasują, czy nie będą promować.

Całą mangę przeczytacie legalnie i po angielsku tutaj: https://mangaplus.shueisha.co.jp/titles/100171
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Fani » śr wrz 22, 2021 12:16 pm

Ciężko coś konkretnego powiedzieć o tej mandze poza tym, że jest dziwna. Ogólnie przypomina mi na razie Gantza (co plusem nie jest :P), ponieważ niewiele tu sensu. Z głosem się wstrzymam i zerknę później jak to się rozwinie. Aktualnie bliżej mi do - nie.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Sebek » śr wrz 22, 2021 12:33 pm

To swietna pozycja i rowniez mysle, ze to manga tego roku! Anime to tylko kwestia czasu :)
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Matii » śr wrz 22, 2021 1:28 pm

Przeczytałem i podobało mi się. Mam nadzieję że ktoś to u nas wyda bo seria zapowiada się naprawdę bardzo dobrze!
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Monsterlight » śr wrz 22, 2021 3:47 pm

Opis mnie kupił, a okładki wyglądają super :) Myślę, że bym brała.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Sebek » śr wrz 22, 2021 3:48 pm

Monsterlight pisze:
śr wrz 22, 2021 3:47 pm
Opis mnie kupił, a okładki wyglądają super :) Myślę, że bym brała.
Ja Ci mowie, ze bys brala ;)
Obrazek

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Herocky » czw wrz 23, 2021 2:27 am

Tak, opis brzmi rzeczywiście pięknie, cudnie i w ogóle, kreska to normalnie miód i orzeszki, ale ja się jednak wstrzymam i poczekam, aż wyjdzie jeszcze przynajmniej kilka tomów. Nie mam zaufania do dzisiejszych Shounenów, a już szczególnie jak ludzie nakręcają innych po raptem kilku rozdziałach/odcinkach mangi/anime.
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Yuriko » ndz lis 21, 2021 5:37 pm

Okładka tomu 3
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Tequilka » sob gru 18, 2021 5:58 pm

Przeczytałam parę chapterów i utwierdziłam się w przekonaniu, że to tytuł nie dla mnie. :( Więc jestem na nie

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Yuriko » pn lut 21, 2022 5:03 pm

Okładka tomu 4
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Yuriko » wt kwie 19, 2022 5:25 pm

Okładka tomu 5
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Yuriko » wt lip 19, 2022 5:47 pm

Okładka tomu 6
► Pokaż Spoiler

czapla85
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 05, 2022 3:29 pm
Status: Offline

Dandadan

Post autor: czapla85 » pn wrz 05, 2022 3:52 pm

Na pewno przeczytałabym i kupiłabym całą serie

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Yuriko » śr wrz 21, 2022 7:53 pm

Okładka tomu 7
► Pokaż Spoiler

czapla85
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 05, 2022 3:29 pm
Status: Offline

Dandadan

Post autor: czapla85 » czw wrz 22, 2022 3:44 am

Jeśli będziecie wydawać to postarajcie się wydać to w powiększonym formacie takim jak One Punch Man lub Kaiju no.8, w rozmiarze 148x210 mm

Czy kiedykolwiek wydawnictwo zastanawiało się żeby nie tłumaczyc japońskich onomatopei na polskie, tylko pozostawić je tak jak są. I poprostu dodać jedna ekstra strone na koncu tomów z tłumaczeniem kazdej japońskiej onomatopei.

Często polskie onomatopeje są większe i mogą drastycznie zakryć rysunki autorów

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Mr.Chiquita » czw wrz 22, 2022 11:30 am

Nie wiadomo, czy i kto zdecyduje się to wydać. Ale powiększony format Waneko to 135 x 195 mm. Więc, trochę mniejszy od tych używanych przez JPF i SJG.

Na początku w wielu tytułach onomatopeje nie były ruszane. Ale nie spotkało się to z aprobatą, więc teraz wszyscy zastępują.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Alexandrus888 » czw wrz 22, 2022 11:36 am

Pomysł z listą sfx'ów na końcu tomiku jest prawie najgorszym rozwiązaniem. Przebija je tylko całkowite ich olanie.
Dla mnie: profesjonalne zastępowanie >> tłumaczenie przy sfx > tłumaczenie na marginesie > zastępowanie na odwal > tłumaczenie na osobnej kartce > brak tłumaczenia

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Dandadan

Post autor: KubciO » czw wrz 22, 2022 10:42 pm

Ja jestem za pozostawianiem sfx'ów. Dla mnie są one integralną częścią szaty graficznej.
Alexandrus888 pisze:
czw wrz 22, 2022 11:36 am
Dla mnie: profesjonalne zastępowanie >> tłumaczenie przy sfx > tłumaczenie na marginesie > zastępowanie na odwal > tłumaczenie na osobnej kartce > brak tłumaczenia
Dla mnie najlepsze rozwiązanie to tłumaczyenie przy sfx lub na marginesie.

Nie wyobrażam sobie zastąpienia sfx'ów np. w poniższym przypadku:
► Pokaż Spoiler
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Tumeville
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 03, 2022 8:08 pm
Status: Offline

Dandadan

Post autor: Tumeville » pn paź 03, 2022 8:50 pm

BOŻE
przeczytałam pierwszy rozdział, CUDO poplacze się normalnie, jezeli bedzie miec nie wiecej niz ok. 15 tomów (max. 20 :roll: ) to kupie całą serie omg

czapla85
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 05, 2022 3:29 pm
Status: Offline

Dandadan

Post autor: czapla85 » pt paź 07, 2022 4:01 am

hey waneko po na myśle lepiej żebyście nie wydawali Dandadan. Zostawcie to dla JPF. Prawdopodobnie jeśli wydacie to zdupczycie to tak samo jak wydania jujutsu kaisen, spy x family, blue lock, summer time render. Małe formaty. Nie można nawer nacieszyć się kreska bo wszystko jest super małe. a już nawet nie wspominam o niektórych tekstach które są jak robaczki a wzrok mam super.

Jeśli chcecie brać przykład z innych wydawnictw to przynajmniej wydawajcie to w formatach powiększonych rozmiarów.
148x210 mm tak jak one punch man, kaiju no8, inuyasha, ranma itp

zrobiliscie dobra robote wydajac chainsaw man w formacie zblizonym do rozmiarów 148x210 mm za co wam gratuluje i dziekuje. To dlaczego nie mozecie wydawac najbardziej popularnych tytułow w wiekszych formatach?

Jako polska przodujemy w wydaniach ksiazek pod wzgledem jakosci papieru z pozostałymi krajami. Amerykanskie i japoniskie wyadania ksiazek i mang sa tak h***** żen nie da sie tego opisac, jesli chodzi o jakosć papieru. Na dodatek maja tendecje żułkniecia po paru tygodniach lub miesiacach. i na dodatek ich dupowate maleńkie formaty.

wiec jeśli macie zamiar lub uda wam się zakupić prawo do publikacji Dandadan w polsce to nie wypuszczajcie tego w małych formatach

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości