Oshi no Ko

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
Zablokowany

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę mangę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
25
47%
Może
5
9%
Nie
23
43%
 
Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
koloseki
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 05, 2020 5:47 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: koloseki » czw wrz 30, 2021 11:45 pm


Obrazek

Obrazek
Tytuł: Oshi no Ko
Autor: Akasaka, Aka
Ilustracje: Yokoyari, Mengo
Liczba tomów: 07 (Ongoing)
Gatunek: Dramat,Nadprzyrodzony
Wydawca japoński: Shueisha
Adaptacja Anime: Na dzień dzisiejszy Brak
Opis:
Szesnastoletnia Ai Hoshino to utalentowana i piękna idolka, którą uwielbiają jej fani. Jest uosobieniem czystej, młodej dziewczyny. Ale Nie wszystko złoto, co się świeci.

Gorou Honda jest wiejskim ginekologiem i wielkim fanem Ai. Więc kiedy ciężarny bożek pojawia się w jego szpitalu, jest niezmiernie oszołomiony. Gorou obiecuje jej bezpieczny poród. Nie wie jednak, że spotkanie z tajemniczą postacią zakończy się jego przedwczesną śmiercią – a przynajmniej tak myślał.

Od siebie: Bardzo dobrze przyjęta Manga tworzona przez autora Kaguya-sama: Love is War opowiada o japońskim show biznesie
► Pokaż Spoiler

Manga nominowana do Manga Taisho Awards 2021 wraz z takimi tytulami jak Spy x Family, Kaiju No. 8
https://www.animenewsnetwork.com/intere ... es/.176367

Moim zdaniem Manga powinna dobrze się przyjąć, a każdy kto zakupi 1 tom pewnie sięgnie po każdy następny z przyjemnością. Zapraszam do dyskusji :arrow:
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2022 3:20 pm przez koloseki, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Fani » pt paź 01, 2021 8:24 am

Miałem już z tym styczność. I powiedziałabym, że niestety. Szybko porzuciłem czytanie, bo ilość patologii mocno zniechęca, a sam pomysł na fabułę powoduje tylko i wyłącznie zwykłego facepalma. Nie rozumiem zachwytów na tą mangą. Aż ciężko mi uwierzyć, że autor Kaguyi się pod tym podpisuje.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 359
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Łajza » pt paź 01, 2021 11:19 am

Fani pisze:
pt paź 01, 2021 8:24 am
Miałem już z tym styczność. I powiedziałabym, że niestety. Szybko porzuciłem czytanie, bo ilość patologii mocno zniechęca, a sam pomysł na fabułę powoduje tylko i wyłącznie zwykłego facepalma. Nie rozumiem zachwytów na tą mangą. Aż ciężko mi uwierzyć, że autor Kaguyi się pod tym podpisuje.
Możesz napisać, o jakich patologiach mowa? Opis raczej żadnych nie sugeruje, więc nie wiem, jak zagłosować.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Yuriko » pt paź 01, 2021 11:42 am

Słyszałam wiele negatywnych opinii na temat tej serii, ale mnie już sam opis odrzuca. Pewnie gdyby zostało to wydane, to zerknęłabym na skany, ale bez większego entuzjazmu.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Meliona » pt paź 01, 2021 11:58 am

No, główny bohater, fan piosenkarki, po śmierci zreinkarnował się jako jej dziecko. I wszystko pamiętał. Jej drugie dziecko (bo to były bliźnięta) to jakaś jej psychofanka, która też wszystko pamiętała z poprzedniego życia.

Dla mnie nie dało się tego czytać xD
Obrazek

Awatar użytkownika
koloseki
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 05, 2020 5:47 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: koloseki » pt paź 01, 2021 3:04 pm

Widzę że wiele osób odnosi się do początku historii faktycznie jest on trochę naciągany ale myślę że osoby które przebrną przez pierwszy tom zostaną wynagrodzone przyjemną Mangą o japońskiej branży serialowej , wpływie internetu na twórców oraz problemach aktorów, pisarzy i reżyserów .
Dorzucam 2 materiały opisujące tą serię:
Gigguk: https://www.youtube.com/watch?v=o31VNNrasbE
The Anime Man: https://www.youtube.com/watch?v=kvf2o0V_Mq4 min 11.40+

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Xenonn123 » pt paź 01, 2021 4:45 pm

A ja z wielką chęcią bym przyjął ten tytuł w Polsce i kupił, tytuł zbiera pozytywne opinie + bardzo solidnie sie sprzedaje, więc myślę że w Polsce by sie przyjął

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Tequilka » sob paź 02, 2021 9:32 am

Czytałam chyba do 4 tomu? nie pamiętam, nigdy nie zwracam uwagi na chaptery przy czytaniu scanów :P

O ile na początku faktycznie czuć nawet nie lekki, a konkretny cringe, to później historia bardzo się rozwija i jak dla mnie na ogromny plus.
Pokazuje świat idolek / aktorów z tej ciemnej strony. Ich zmagania z przeogromną presją ze strony nie tylko fanów, ale też menagerów, samego środowiska w jakim się znajdują, ciągłej konkurencji, próby udowodnienia swojego talentu, kiedy inni nie chcą dać Ci nawet na to cienia szansy. Wystarczy jeden błąd, aby być przekreślonym w tym zawodzie. Ciągłe udawanie kogoś, kim się nie jest, idealnej wersji siebie i chęć zaistnienia, przewyższenia kogoś. Już nie wspominając nawet o tym, że możesz zapierniczać całe swoje życie, poświęcić wszystko, żeby zabłysnąć i nagle zjawia się ktoś z "naturalnym" talentem i dostaje wszystko na tacy.
Bardzo mnie ta historia wciągnęła, utkwiły mi w głowie niektóre kadry, które dały mi do myślenia i sprawiły, że spojrzałam na te zawody od innej strony.
► Pokaż Spoiler
Jedno złe ujęcie, jedno złe słowo, jeden zły gest i nagle fani mogą chcieć nawet Twojej śmierci, co bardzo wpływa na psychikę idolek czy aktorów.

Jeżeli ktoś odpadł po samym opisie, czy też paru pierwszych chapterach, powinien dać tej serii kolejną szansę, bo później jej wydźwięk mocno się zmienia.
Za mangę odpowiada nie tylko pan od Kaguyi, ale również osoba od Kuzu no Honkai - więc wiadomo z góry, że manga będzie kładła ogromny nacisk na uczucia bohaterów.

Ja mangę bardzo chciałabym mieć w tomikowej wersji, ale nie wiem czy ktoś u nas podjąłby się wydania tego, przez to, jaki jest jej początkowy wydźwięk i jaki ogólny opis fabuły

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Alexandrus888 » śr paź 06, 2021 2:24 pm

Zarys fabuły brzmi tak absurdalnie... że na pewno bym kupił kilka pierwszuch tomów.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1313
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Sebek » ndz paź 10, 2021 7:42 pm

Chetnie bym kupowal polskie wydanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 359
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Łajza » ndz paź 10, 2021 8:38 pm

Tequilka, przekonałaś mnie. Głosuję na tak, chciałabym to przeczytać w polskiej wersji.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Yuriko » śr lis 03, 2021 5:31 pm

Okładka tomu 6
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Yuriko » śr lut 02, 2022 11:09 pm

Okładka tomu 7
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Koichi » czw lut 03, 2022 6:44 pm

Spojrzałem na opis i stwierdziłem, że fabuła będzie raczej debilna.

Potem przeczytałem komentarze i moja reakcja była już tylko jedna:
Oh, no
Oh, no
Oh, no, no, no, no, no

Świat showbiznesu to największe cuchnące bagno jakie kiedykolwiek istniało. A ludzie, którzy w tym bagnie siedzą normalni na umyśle nie są, więc ja nie mam ochoty nawet o tym czytać. Na samą myśl wraca mi tik nerwowy, więc ode mnie wielkie NIE.

Awatar użytkownika
koloseki
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 05, 2020 5:47 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: koloseki » czw cze 30, 2022 6:16 pm

Okładka tomu 8
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
koloseki
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 05, 2020 5:47 pm
Gender:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: koloseki » czw cze 30, 2022 6:34 pm

Niedawno zostały również zapowiedziane prace nad serią animowaną
Obrazek
Link do źródła: https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... me/.186477

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Tequilka » sob lip 02, 2022 9:15 am

Bardzo się cieszę, że seria dostaje anime, a okładki każdego tomu wyglądają cudownie ^^

Bakedmonogatari
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 02, 2022 6:24 pm
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Bakedmonogatari » sob lip 02, 2022 6:47 pm

Jestem już gdzieś przy połowie angielskiego wydania tej mangi, ale i tak bym kupił z kopię czy dwie, aby dać na prezenty znajomym, ponieważ wszystkie opisy skupiają się na tym dziwnym i całkiem odrzucającym dla niektórych początku a pomija się właśnie tę część, która tak naprawdę daje tej mandze wartość, czyli opis świata show-biznesu od środka. Traktowanie idolek (i nie tylko) jako niemalże bóstwa było i nadal jest (co prawda w lekko mniejszym stopniu) plagą więc każde dzieło, które pokazuje, jaki naprawdę jest ten "idealny świat" i "idealni ludzie" jest potrzebne. Nie zmieni to nagle problemu, który ironicznie jednocześnie niszczy osoby które, mają być tymi idealnymi jednostkami, ale też jest powodem, dla którego ten biznes istnieje (bo mało osób by chciało oglądać przeciętne idolki), ale jest to rzadko poruszana sprawa więc każda seria stojąca w opozycji do Love Live i innych podobnych jest przyjemnym powiewem świeżego powietrza.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Oshi no Ko

Post autor: Tequilka » pt sie 05, 2022 5:36 pm

Temat do zamknięcia, mangę wyda JG :3

Zablokowany

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości