Parallel Paradise

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupisz?

Tak
14
25%
Może
7
12%
Nie
36
63%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 09, 2022 5:30 am

Parallel Paradise

Tytuł japoński: パラレルパラダイス
Autor: Lynn Okamoto
Gatunek: przygodowa, fantasy, harem, ecchi, dramat
Grupa docelowa: seinen
Wydawca: Kodansha
Rok wydania: 2017
Ilość tomów: 16+ (nadal powstaje)
Anime: brak

Okładki:
► Pokaż Spoiler
Przykładowe strony:
► Pokaż Spoiler
Opis:
Życie Tady Youty, zwyczajnego młodego człowieka z doświadczeniem w sztukach walki, zostaje wywrócone do góry nogami, gdy przerażająca istota wciąga go do innego świata. Zszokowany odkrywa, że znalazł się w krainie z zamkami, smokami i kolorowymi księżycami na niebie, której jedynymi napotkanymi ludźmi okazują się wyłącznie kobiety! Youta jest nie tylko pierwszym mężczyzną widzianym w tym świecie od wieków, jego dotyk wywołuje u nich potężne pragnienie. Z piękną paladynką u boku, rozpoczyna swoją wielką przygodę o ocalenie mieszkanek tego Raju.

Opinia:
Zdecydowanie jeden z fajniejszych isekaiów. Klimatem przypomina mi trochę "Seksmisję" Machulskiego, tyle że w stylistyce jakby heroic fantasy. Scenariusz wypada naprawdę dobrze i jest wciągający. Mamy tutaj tajemniczy świat równoległy, którego jedynym trzonem społeczeństwa są kobiety do maksymalnie 20 roku życia. Wszystko w otoczce baśniowo-średniowiecznej z królestwami, smokami, mieczami, magią i potworami. Z których największy problem stanowią tzw. Kall. Które atakują grupami, gwałcą i powodują śmierć od zatrucia. Ogólnie, zgony się zdarzają.

Nie jest to pozycja dla wszystkich. Manga wzbudza skrajne emocje. Będzie się podobała głównie męskiemu, dojrzałemu odbiorcy. Bo zawiera mnóstwo erotyki i haremu (w ilościach wręcz masakrycznych - sceny grupowe, orgazmy), itp. Niektórym wręcz może się wydawać zbyt absurdalna, przeseksualizowana i w ogóle autor cierpi na mizoginizm. Ale wbrew pozorom, wiele rzeczy jest tu dobrze przemyślanych i spójnych. Nasz bohater nie jest typowym ciamajdą, który nic nie umie, a laski same wskakują mu do łóżka bez powodu.
► Pokaż Spoiler
Ani też przekokszonym Saitamą, który rozkłada wszystkich jednym ciosem. Jego przewaga nad paniami wynika głównie z tego, że regularnie trenował Kendo. Widać, że nie jest ideałem, i w pewnych momentach ulega zatraceniu. Autor potrafi prowadzić historię z napięciem i zwrotami akcji. Stopniowo przekonujemy się, że nie jest tak różowo, jak wydawało się na początku.

Trzeba też wspomnieć, że to najnowszy tytuł Lynn Okamoto, autora kultowego "Elfen Lied". Który nauczył się w końcu lepiej rysować. I serwować mniejszą ilość edgy. Ogólny poziom przemocy, jest tu wyraźnie niższy.

Dla mnie ta manga idealnie nadaje się do imprintu 8Macek. Jeden z ostatnich dobrych momentów na jej ogłoszenie, zanim liczba tomów zacznie być problematyczna dla wydawcy. Ja zainteresowałem się, odkąd zaczął ją wydawać Ghost Ship. Zbieram na bieżąco, bo to fajne guilty pleasure. Amerykańskie wydanie jest aktualnie na 8-tomie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Canis » śr lut 09, 2022 5:02 pm

Czytałem. Świat przedstawiony jest nawet ciekawy, ale fakt że każda dziewczyna dosłownie wilgotniała na widok protaga szybko zrobił się męczący. Raczej bym nie kupił.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Łajza » śr lut 09, 2022 5:53 pm

Autor ma chyba jakiś fetysz związany z białymi gaciami. Wystarczyło mi w sumie spojrzeć na okładki, żeby wiedzieć, że to nie dla mnie, więc nie kupiłabym.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 09, 2022 8:31 pm

Plus za to, że dziewoje mają rozmiar miseczki od sasa do lasa. Pomysł fabularny brzmi fajnie. No i to autor EL... Z drugiej strony ta ilość tomów i status on going kontra moje postanowienie o niebraniu kolejnych trwających serii... Mocno bym się zastanawiał, daje więc "może".

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Tequilka » czw lut 10, 2022 1:00 am

Ja jestem na tak, z ciekawości spróbowałabym parę tomików. Ogólnie lubię ecchi i hentaie więc czemu nie. :3

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: MrOrochimaru » czw lut 10, 2022 9:37 am

Jestem na nie, jest wiele lepszych zakończonych ecchi, które czekają na wydanie.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: ZenekPsychopata » ndz lut 13, 2022 3:56 pm

Nie interesuje mnie (bo ecchi) i raczej by się nie sprzedało. Dodatkowo seria nadal powstaje i liczy ponad 15 tomów. Nie ma szans na wydanie.
Obrazek

GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: GreX » ndz lut 13, 2022 5:07 pm

Przejrzałem pobieżnie skany i muszę powiedzieć, że nie wygląda to zachęcająco.
Coś mi w tym nie pasuje. Skłaniam się mocniej na "nie".

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Yuriko » pt mar 04, 2022 9:22 am

Okładka tomu 17
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Mammoth » czw mar 10, 2022 6:52 pm

Nie głosuję. NIe mogę zagłosować tak/nie, ponieważ mam na półce wersję po angielsku :D
Obrazek

damiendada
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2021 11:44 am
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: damiendada » czw mar 10, 2022 7:00 pm

Na początku myślałem, że ta historia nie ma sensu. Ale im więcej czytałem, tym bardziej miało to sens.Dla dorosłej mangi historia jest przyjemna.
Ostatnio zmieniony sob gru 10, 2022 9:52 pm przez damiendada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Mr.Chiquita » wt sie 09, 2022 12:35 am

Okładka tomu 18:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Mr.Chiquita » sob lis 05, 2022 10:20 am

Okładka tomu 19:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Mr.Chiquita » wt kwie 11, 2023 11:08 am

Okładka tomu 20:
► Pokaż Spoiler
Mroczniejszy od poprzednich i zbliżamy się powoli do końca.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Mammoth » ndz kwie 23, 2023 7:20 pm

Szczerze, to manga bardziej pasowałaby do wydawnictwa Akumy niż Waneko :D
Obrazek

Awatar użytkownika
next
Posty: 40
Rejestracja: pt maja 06, 2022 10:11 pm
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: next » ndz kwie 23, 2023 9:42 pm

@
Mammoth pisze:
ndz kwie 23, 2023 7:20 pm
Szczerze, to manga bardziej pasowałaby do wydawnictwa Akumy niż Waneko
Wątpię by to wzięła akuma.
Ostatnio jedna osoba pytała się na asku o dłuższą serię.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Mr.Chiquita » ndz kwie 23, 2023 10:14 pm

Akuma jakby nawet chciała, to nie dostanie tego. Na współpracę z tak dużym wydawcą jak Kodansha, trzeba sobie najpierw zapracować. Oni nie rozdają licencji każdemu chętnemu. Tej współpracy jeszcze nie ma takie Dango, a co dopiero oni. Zresztą, Akuma ostatnio zrobiła sobie wypad do Japonii, którym bardzo chwalili się na Instagramie. Głównie po to, żeby osobiście męczyć wydawców o licencje. Bo pewnie normalnie, z tym początkującym portfolio, nie są w stanie dostać nic sensownego. Jeszcze trochę czasu upłynie, zanim staną się pełnoprawnym wydawcą.

Dla mnie, najlepszym wydawcą dla tego tytułu byłoby Studio JG. Raczej nikt inny nie rzuci się na takie długie ecchi.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: MonsterBebe » pn kwie 24, 2023 11:16 am

Długie serie są dla młodych wydawców strzałem w głowę i nie posądzałabym Akumę o takie samobójcze skłonności. Poza tym już tyle serii poszło w piach, bo wydawcy zwinęli interes, zanim je dokończyli, że ludzie niechętnie będą inwestować w długą serię wydawaną przez świeżaka na rynku.
Swoją drogą zastanawia mnie, czemu Dango do tej pory nie ma współpracy z Kodanshą, choć jest na rynku 8 lat, a takie Kotori nawiązało z Kodanshą współpracę po jakichś 4 latach działalności.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: Yuriko » czw maja 18, 2023 3:29 pm

Okładka tomu 21
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 289
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Parallel Paradise

Post autor: k.x. » czw maja 18, 2023 6:29 pm

ale zmiana koncepcji i nawet, noszą spodenki xD
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości