I"s [Aizu]

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Będziesz zbierać?

Tak
17
45%
Może
3
8%
Nie
18
47%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1256
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: Mr.Chiquita » ndz mar 06, 2022 11:33 pm

I"s [Aizu]

Tytuł japoński: アイズ
Zapis fonetyczny: Aizu
Autor: Masakazu Katsura
Gatunek: dramat, ecchi, romans, obyczajowa
Grupa docelowa: shounen
Wydawca: Shueisha
Rok wydania: 1997
Liczba tomów: 9 (najnowsza edycja Bunko)
Anime: 2 serie OVA (2 i 6 odcinków)

Okładki:
► Pokaż Spoiler
Przykładowe strony:
► Pokaż Spoiler
Opis:
Głównym bohaterem mangi jest Ichitaka Seto, zakochany w szkolnej koleżance, Iori Yoshizuki, nie potrafiący jednak powiedzieć jej, co do niej czuje. Spowodowane jest to pewnym wydarzeniem z przeszłości: w szkole podstawowej Ichitaka został paskudnie potraktowany przez dziewczynę, w której był zakochany. Wydarzenie to spowodowało, że od tego czasu ma trudności z wyrażaniem uczuć, ponieważ boi się ponownego odrzucenia i upokorzenia. Mimo to wciąż i wciąż planuje, jak wyznać Iori swoje uczucie. Ichitaka jest coraz bardziej zdenerwowany sytuacją, ponieważ zawsze, kiedy jest bliski osiągnięcia celu, ktoś lub coś nieświadomie krzyżuje mu szyki. Sprawa dodatkowo komplikuje się, kiedy ze Stanów Zjednoczonych wraca do Japonii szkolna przyjaciółka Ichitaki, Itsuki Akiba. Itsuki wyraźnie daje do zrozumienia Ichitace, że nie uważa go tylko za przyjaciela z czasów szkolnych. W miłosnych rozterkach Ichitakę wspiera jego przyjaciel, Teratani Yasumasa – przez większość uważany za erotomana, jest jednak zawsze lojalny wobec Ichitaki i stara się pomóc mu w rozwiązaniu jego problemów – doradzając mu, wspierając, bądź angażując sytuacje, dające Ichitace okazję do wyznania Iori swoich uczuć. Seto jest wspierany też przez swoich przyjaciół ze szkoły.

Opinia:
Klasyk gatunku ecchi, bardzo subtelny. Jedna z pierwszych mang tego typu, jaką przeczytałem w całości. A, raczej wchłonąłem, bo ma bardzo wciągającą historię z perspektywy nastolatka. Mocno mnie wtedy zauroczyła. Ulubiona pozycja, do której lubię wracać co jakiś czas. Mam oryginalne, pierwsze wydanie japońskie. Fabularnie nie jest niczym specjalnym. Trójkącik miłosny z niezdecydowanym chlopakiem. Trochę manga o pierwszej miłości i dojrzewaniu. Ale jest dobrze napisana i ma wpadających w pamięc bohaterów. Choć "Oczka" z początku są shonenem, to później historia robi się trochę doroślejsza i końcowe tomy można spokojnie uznać za seinen. To zdecydowanie najlepsza jej zaleta, gdyż autor doskonale uchwycił upływ lat i zmiany jakie zaszły w postaciach. Pomaga w tym cudowna, pseudo-realistyczna kreska.

Manga ma trochę efekt telenoweli. Za wszelką cenę chcemy więdzieć, co będzie dalej. Więc polecam czytać całość w jednym ciągu. Po ostatnim rozdziale naprawdę żałowałem, że to już koniec i nie dostanę więcej. I to jest genialna cecha, przez którą uznaję mangę za wybitną. Oczywiście zdaję sobię sprawę, że przemawiają za mną sentymenty. Ale nadal uważam, że autor idealnie wyczaił potrzeby młodego faceta. Dla miłośników romansów z męskiego punktu widzenia.

W Polsce autor zaznaczył swoją obecność za sprawą Waneko, które wydało jego wcześniejszy hit "Video Girl Ai".

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: Tomek » pn mar 07, 2022 12:14 am

Kupiłbym, bo mam sentyment do tego autora. To jest moja młodość i jedna z pierwszych mang, które przeczytałem "nieoficjalnie" :D

Chociaż osobiście wolałbym Wingmana z lat 80, którego nigdzie nie można w całości przeczytać po angielsku (przynajmniej ja znalazłem całej skanlacji 10-15 lat temu). To samo można chyba powiedzieć o anime.

Poza tym tak sobie myślę, że JPF, patrząc na ich obecny katalog, szybciej zdecydowałoby się na tą serię. No i niestety zaczęło się łączenie tomów i połowa okładek poszłaby do kosza (no chyba, że pojawiłyby jako kolorowe ilustracje w środku).

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: ociesek » pn mar 07, 2022 7:33 am

Video Girl było dużo lepsze, ale jak ja bym to chciał w Polsce...

GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: GreX » pn mar 07, 2022 8:17 am

Też jestem na tak, ale kto to wyda...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: Alexandrus888 » pn mar 07, 2022 10:16 am

Mimo upływu lat kreska nie wydaje się taka archaiczna, ale ma swój styl. Okładki cudo! Chętnie bym kupił.

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: sano2 » pn mar 07, 2022 1:10 pm

Te okładki są creepy.
Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: amsterdream » wt wrz 13, 2022 12:24 pm

Po za Video Girl Ai wyszła jeszcze u nas jakaś manga Masakazu Katsury?

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: Dembol » wt wrz 13, 2022 12:59 pm

DNA².

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 13, 2022 1:18 pm

DNA² było wydane PL? O_o

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: nover » wt wrz 13, 2022 4:04 pm

Alexandrus888 pisze:
wt wrz 13, 2022 1:18 pm
DNA² było wydane PL? O_o
Ktoś tu kogoś w bambuko robi albo też o czymś nie wiem :roll:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 13, 2022 7:17 pm

Drugi link nie śmiga, a mogły być fajne komentarze :P popraw proszę :)

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: Dembol » wt wrz 13, 2022 7:26 pm

Aaa, sorry, pomyliło mi się z DNAngel.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

I"s [Aizu]

Post autor: Nelinnor » wt wrz 13, 2022 8:17 pm

OVERKILL pisze:
wt wrz 13, 2022 7:32 pm
nie wiem dlaczego nie działa.
To forum zdaje się nie obsługuje https, próbując wejść w ten sposób przeglądarki ostrzegają i blokują za brak szyfrowanego połączenia. Wystarczy wejść normalnie przez http bez s, albo samo forum.waneko.pl i powinno działać jak zawsze.

viewtopic.php?t=130&start=60

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości