Tenpuru: No one can live on loneliness

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupisz?

Tak
15
32%
Może
5
11%
Nie
27
57%
 
Liczba głosów: 47

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tenpuru: No one can live on loneliness

Post autor: Mr.Chiquita » wt mar 08, 2022 6:21 pm

Tytuł angielski: Temple
Tytuł japoński: てんぷる No one can live on loneliness
Autor: Kimitake Yoshioka
Gatunek: komedia, ecchi, harem, romans, obyczajowa
Grupa docelowa: seinen
Wydawca: Kodansha
Rok wydania: 2018
Liczba tomów: 6+ (nadal powstaje)
Anime: brak

Okładki:
► Pokaż Spoiler
Przykładowe strony:
► Pokaż Spoiler
Opis:
Akemitsu Akegami zawsze słyszał od swojego ojca, że "nikt nie może żyć samotnie"... ale on podchodzi to tych słów sceptycznie. Jego ojciec nie wypowiadał ich w najlepszych intencjach, a Akemitsu nie ma zamiaru być takim dziwakiem. Jednak kiedy przypadkowe spotkanie z młodą kobietą wzbudza w nim nieczyste myśli, postanawia zostać mnichem buddyjskim i wyrzec się ziemskich pokus. Ale świątynia do której został skierowany, okazuje się pełna kobiet. I owa młoda kobieta też tam jest. Co ma zrobić?

Opinia:
Lekka haremowa komedia romantyczna, od jednego z twórców "Grand Blue". Niestety widać, że od rysownika. Scenariuszowo jest to poziom niżej, choć nadal bardzo dobrze. Manga jest też bliźniaczo podobna, do innego wydawanego równolegle przez Kodanshę shounena "Amagami-san Chi no Enmusubi". Z tym że tutaj mamy świątynię buddyjską, a tam - szintoistyczną. Według mnie, jest od niego odrobinę lepsza.

Główny bohater ucieka do świątyni buddyjskiej przed swoim popędem seksualnym, odziedziczonym po ojcu. Po czym na miejscu okazuje się, że jego ojciec ma spory dług wobec niej. Akegami zobowiązuje się go odpracować. Oczywiście miejsce jest pełne młodych kobiet, z którymi musi współpracować dla wspólnego dobra. Manga ma też trochę więcej elementów ecchi (ale nadal nic nachalnego), w porównaniu z "Grand Blue". Ogólnie czyta się równie przyjemnie, to prosta historia. Odstresowywacz na zimowe wieczory do kawki. Polecam fanom "Love Hiny", czy "Pięcioraczek". Idealna seria dla 8 Macek.
Ostatnio zmieniony sob cze 24, 2023 11:08 am przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Tempuru: No one can live on loneliness

Post autor: MrOrochimaru » wt mar 08, 2022 9:15 pm

Od autora GB wszystko wezmę

Awatar użytkownika
next
Posty: 40
Rejestracja: pt maja 06, 2022 10:11 pm
Gender:
Status: Offline

Tempuru: No one can live on loneliness

Post autor: next » pt maja 06, 2022 11:13 pm

Wydaje się ciekawa. :angel:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tempuru: No one can live on loneliness

Post autor: Mr.Chiquita » pn sie 08, 2022 11:18 pm

Okładka tomu 07:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Tempuru: No one can live on loneliness

Post autor: MrOrochimaru » wt lis 08, 2022 12:58 am

Zajebiście!

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tempuru: No one can live on loneliness

Post autor: Mr.Chiquita » sob sty 28, 2023 1:58 am

Okładka tomu 08:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tempuru: No one can live on loneliness

Post autor: Mr.Chiquita » sob cze 24, 2023 12:49 am

Okładka tomu 09:
► Pokaż Spoiler
Wielkimi krokami zbliża się premiera anime (9 lipca). Jednak, chyba daruję sobie oglądanie. Dotychczas opublikowane zwiastuny wyglądają słabo. Nie podoba mi się design postaci. Nie czuję kompletnie klimatu z mangi. Raczej będzie jej antyreklamą. I coś czuję, ze spowoduje oddalenie publikacji polskiej wersji. Ale obym się pomylił.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Tenpuru: No one can live on loneliness

Post autor: Tomek » ndz lip 09, 2023 2:27 am

Po obejrzeniu pierwszego odcinku daje warunkowe "tak".

Nie wiem, jak kreska czy klimat mangi, ale animacja w anime jak dla mnie idealnie pasuje do zaprezentowanego durnego, absurdalnego humoru. Czuję się, jakbym oglądał jakieś starsze anime, tak sprzed 15-20 lat. Powiedzmy, że seria to takie Love Hina, tylko że lepiej wyważone fabularnie. Główny typ jest dość odrealniony postacią z przesadzoną fobią i głupią przeszłością (ma także dobrze dobranego seiyuu), co lepiej działa niż w LH, gdzie protagonista był normalny i generalnie dostawał slapstickowe plaskacze od dziewczyn za nic. Także główna dziewoja to nie jest jakaś męcząca tsundere.

Na minus niezbyt zachęcający, mało pamiętliwy opening i niestety ending.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Tenpuru: No one can live on loneliness

Post autor: Mr.Chiquita » pn paź 09, 2023 4:38 pm

Okładka tomu 10:
► Pokaż Spoiler
Obejrzałem też całe anime. I cieszę się, że jednak się myliłem. Wyszło świetnie i oglądało się bardzo przyjemnie. Animacja lepsza, niż wynikało to z zajawek. Myślę, że jest szansa na kontynuację. Nadal wolę mangę, ale anime spodobało mi się na tyle, że wleciały pre-ordery na wersję Blu-ray. Będą 2 BOXy w digipaku: 1 - odcinki 1-6 + OVA i OST1 (premiera 25 października 2023 r.); 2 - odcinki 7-12 + OVA i OST2 (22 listopada 2023 r.). Jakby co, nie będzie ani angielskiej ścieżki audio, ani napisów. 19 800 ¥ za jedną część, to trochę sporo. Ale japońskie płyty nigdy nie były tanie. I w końcu, to wydanie limitowane.

Okładki BD:
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości