Sun-Ken Rock

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy chcesz Sun Ken Rock w Polsce?

TAK
8
47%
Czemu tego jeszcze u nas nie wydali?
4
24%
Jestem zbyt mały by zrozumieć potencjał tej świetnej mangi!
4
24%
Może kiedyś...
1
6%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: kesah » sob maja 14, 2022 2:20 pm

Obrazek

Tytuł : Sun-Ken Rock
Autor : Boichi
Rysunki : Boichi
Gatunek : Akcja, Seinen, Erotyka, Komedia, Dramat, Romans
Ilość tomów : 25 (zakończona)
Wydawca : Shonen Gahosha

Opis :

Historia skupia się na perypetiach Kena, który został osierocony w młodym wieku z powodu zaangażowania jego rodziny w działania mafijne Yakuzy. W szkole średniej Ken był buntownikiem skłonnym do bójek. Jedyne, co motywuje go do działania, to romantyczne uczucie do koleżanki z klasy - Yumi. Dowiedziawszy się, że postanowiła przenieść się do Korei, aby zostać policjantką, Ken porzuca swoje życie w Japonii i próbuje pójść w ślady Yumi... Jednak na miejscu za sprawą swoich umiejętności w walce, zostaje dostrzeżony przez miejscowy gang który składa mu ofertę by Ken stanął na jego czele...

Seria która jest przepełniona walkami, akcją i erotyką a przy tym okraszona świetnym humorem. Do tego pod względem wizualnym seria prezentuje się świetnie za sprawą genialnych rysunków Boichiego (znanego z Dr.Stone). Sam jestem wielkim fanem twórczości Boichiego i na dobrą sprawę Dr.Stone to seria która kompletnie nie pasuje do tego autora, on w swoich pracach zawsze pokazywał dojrzałość, brutalność i pikanterię a Dr.Stone jest chyba jego pierwszym dziełem dla młodszych odbiorców. Do tej pory w Polsce ukazał się Hotel (antologia kilku opowieści gdzie w sumie tytułowy Hotel raczej nie był najlepszą z nich, bo wręcz epicka była opowieść o tuńczyku jaką uwielbiam) oraz właśnie Dr.Stone. Chciałbym aby u nas się też ukazały jego krótsze serie jak np. Wallman czy Origin ale też ta dłuższa i według mnie najlepsza z pod jego ręki czyli właśnie Sun-Ken Rock jaki ma w sobie chyba więcej testosteronu niż wszystkie filmy Szybkich i Wściekłych razem wziętych. Kawał dobrej serii dla facetów ale nie tylko i nie ukrywam, jest to jeden z najbardziej przeze mnie wypatrywanych tytułów na polskim rynku i fajnie by było zobaczyć to z jakiej twórczości ogólnie znany jest Boichi, bo Dr.Stone to tam pod jumpową publikę robiony i nie jest to twórczość jaka charakteryzuje tego autora.

Obrazek
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Alexandrus888 » sob maja 14, 2022 3:43 pm

Orientuj się, czy danego tematu jeszcze nie ma :roll:
viewtopic.php?t=2212&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Yuriko » sob maja 14, 2022 3:54 pm

„Jestem zbyt zapatrzony w sobie żeby zrozumieć ze każdy ma inny gust”.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: kesah » sob maja 14, 2022 5:09 pm

Alexandrus888 pisze:
sob maja 14, 2022 3:43 pm
Orientuj się, czy danego tematu jeszcze nie ma :roll:
viewtopic.php?t=2212&postdays=0&postorder=asc&start=0
Wpisałem tytuł w wyszukiwarkę ale mi nie wywaliło wątku, założyłem więc, że go nie ma a nie będę przerzucał 25 stron danego forum by zobaczyć czy temat jest czy go nie ma... W sumie nie wiem czemu mi wyszukiwarka tego nie wyświetliła...
Yuriko pisze:
sob maja 14, 2022 3:54 pm
„Jestem zbyt zapatrzony w sobie żeby zrozumieć ze każdy ma inny gust”.
Wiesz Yuriko, tu 99% osób jest "zapatrzonych w siebie" bo oddają głosy na proponowane serie które kompletnie nie są do nich skierowane, więc wiesz... Ankieta tutaj i tak jest najmniej istotna i nikt się nią nie sugeruje a osoby jakie np. zbierają tylko mangi BL wejdą na taką propozycję to z miejsca dadzą "nie" bo nie jest to BL... Więc tutaj akurat nie ma się co czepiać i przywiązywać uwagę do opcji ankiety.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Yuriko » sob maja 14, 2022 5:13 pm

No i co z tego, ze głosują tylko na BL? Jeśli chcą to mogą i wcale to nie oznacza, ze maja gorszy gust co ty, bo to, ze ty coś lubisz, to nie oznacza, ze inni tez musza.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Alexandrus888 » sob maja 14, 2022 5:21 pm

kesah, w sekcji "ogłoszenia" na sub-forum "Wasze propozycjie" są zamknięte tematy z listami wszystkich zaproponowanych tytułów. Warto zajrzeć też tam przed dodaniem nowego tematu :)

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: kesah » sob maja 14, 2022 5:34 pm

Yuriko pisze:
sob maja 14, 2022 5:13 pm
No i co z tego, ze głosują tylko na BL? Jeśli chcą to mogą i wcale to nie oznacza, ze maja gorszy gust co ty, bo to, ze ty coś lubisz, to nie oznacza, ze inni tez musza.
właśnie problem w tym, że nie głosują tylko na BL a głosują na inne serie jakie BL nie są. Przykładowo jak ktoś proponuje shoujo albo właśnie mangi BL, to ja nawet do tych tematów nie wchodzę, bo tematyka mnie nie interesuje i niech na tą propozycję zagłosują osoby jakie ją znają albo lubują się w gatunku i czy taki tytuł by przygarnęli. Mnie ta tematyka kompletnie nie interesi więc wątek całkiem ignoruje. Jednak znacząca ilość osób jednak wchodzi do tematu, widzi, że to seria gatunkowo lub stylowo nie w ich klimatach i bez względu czy jest dobra czy nie, to klikną to "Nie" ... bo tak. Dlatego te ankiety tutaj to jedna wielka parodia i kusi aby nawet w jej opcjach wrzucić po prostu same trollowe opcje.
Alexandrus888 pisze:
sob maja 14, 2022 5:21 pm
kesah, w sekcji "ogłoszenia" na sub-forum "Wasze propozycjie" są zamknięte tematy z listami wszystkich zaproponowanych tytułów. Warto zajrzeć też tam przed dodaniem nowego tematu :)
Kurczę ;) nawet nie zauważyłem, że taki spis jest... Co nie zmienia faktu, że dziwne, że wyszukiwarka tego tematu nie pokazuje...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: lexis » sob maja 14, 2022 5:56 pm

kesah pisze:
sob maja 14, 2022 5:34 pm
właśnie problem w tym, że nie głosują tylko na BL a głosują na inne serie jakie BL nie są. Przykładowo jak ktoś proponuje shoujo albo właśnie mangi BL, to ja nawet do tych tematów nie wchodzę, bo tematyka mnie nie interesuje i niech na tą propozycję zagłosują osoby jakie ją znają albo lubują się w gatunku i czy taki tytuł by przygarnęli. Mnie ta tematyka kompletnie nie interesi więc wątek całkiem ignoruje. Jednak znacząca ilość osób jednak wchodzi do tematu, widzi, że to seria gatunkowo lub stylowo nie w ich klimatach i bez względu czy jest dobra czy nie, to klikną to "Nie" ... bo tak. Dlatego te ankiety tutaj to jedna wielka parodia i kusi aby nawet w jej opcjach wrzucić po prostu same trollowe opcje.
Gdyby tak było, to właśnie te ankiety byłyby bardziej wiarygodne, bo pokazywałyby opinię jak największej ilości osób.

Przykład, bo nie wiem, jak lepiej wyjaśnić. Wyobraźmy sobie, że mamy 100 osób i ankietę "czy kupisz mangę X". 80 ignoruje ją kompletnie, bo nie lubi gatunku, z pozostałych 20 17 głosuje na tak. Wydawnictwo zachwycone pozytywnym odzewem wydaje mangę, od razu w wyższym nakładzie... I się rozczarowuje, bo faktyczne zainteresowanie tytułem to nie było 85% potencjalnych czytelników, tylko 17%. No, ale na szczęście te ankiety kompletnie na nic nie wpływają, więc na szczęście nic takiego nam nie grozi :angel:

A żeby nie było kompletnego offtopu, na nie, nie po drodze mi z Boichim.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Yuriko » sob maja 14, 2022 6:00 pm

kesah pisze:
sob maja 14, 2022 5:34 pm
że to seria gatunkowo lub stylowo nie w ich klimatach i bez względu czy jest dobra czy nie, to klikną to "Nie” … bo tak
W jednym zdaniu zaorales sam siebie xD

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: kesah » sob maja 14, 2022 6:08 pm

Yuriko pisze:
sob maja 14, 2022 6:00 pm
kesah pisze:
sob maja 14, 2022 5:34 pm
że to seria gatunkowo lub stylowo nie w ich klimatach i bez względu czy jest dobra czy nie, to klikną to "Nie” … bo tak
W jednym zdaniu zaorales sam siebie xD
?

Niby gdzie? nawiązując do tego, że np. osoba jaka nie lubi dajmy nawalanek i zobaczy temat Kengan Ashury i zobaczy, że tam się głównie piorą po ryjach, to zagłosuje na "Nie"? bo ona zamiast walenia po ryjach by oczekiwała stukania się członkami? Po prostu gdy mamy do czynienia z dobrymi seriami, to szkoda, że ktoś je dyskredytuje tylko dlatego, że nie są w jej guście.

Ogólnie jednak, nie chcę tu offtopa, masz mi coś do powiedzenia to pw.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Yuriko » sob maja 14, 2022 9:36 pm

kesah pisze:
sob maja 14, 2022 6:08 pm
Po prostu gdy mamy do czynienia z dobrymi seriami, to szkoda, że ktoś je dyskredytuje tylko dlatego, że nie są w jej guście.
Szkoda, że ty dalej uważasz, że każdy musi lubić serię, którą ty uwielbiasz. Zaskoczę cię, bo nikt nie musi lubić twoich serii. Każdy ma prawo wyboru i nawet bez czytania taka osoba może zagłosować na "nie", bo jak napisałeś "nie są w jej guście". Tak samo, jak ty nienawidzisz BL-ek, tak samo ktoś nie czyta nawalanek.

Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Akiho » sob maja 14, 2022 10:00 pm

Co to w ogóle za opcje wyboru? kesah, serio? Chciałam standardowo po przeczytaniu postu kliknąć opcję a tu taki wał, nawet bym powiedziała że opcja "Jestem zbyt mały by zrozumieć potencjał tej świetnej mangi!" Nie wiem czy miało to być śmieszne czy nie, ale wyszło to słabo. Bardziej wzbudza irytację, przez co odbiór samego postu i mangi staje się negatywny.
Obrazek

Awatar użytkownika
DeVeR
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 16, 2019 11:25 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: DeVeR » ndz maja 15, 2022 2:44 am

Sun-Ken Rock dla mnie jest słabiutki fabularnie, a komediowe momenty psują tą mangę. Moim zdaniem szkoda slotu wydawniczego na to coś :(

damiendada
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2021 11:44 am
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: damiendada » pn maja 16, 2022 7:17 pm

Bardzo dobra manga! Główny bohater jest zabawny, fabuła jest ekscytująca.

Zest170
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 14, 2019 7:07 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Zest170 » pt cze 10, 2022 6:51 pm

Jak dla mnie bardzo dobry tytuł lecz wydaje mi się ze wydawanie jest bez sensu, tym bardziej ze można znaleźć na necie po Polsku

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Yuriko » pt cze 10, 2022 11:05 pm

Zest170 pisze:
pt cze 10, 2022 6:51 pm
lecz wydaje mi się ze wydawanie jest bez sensu
dlaczego?
Zest170 pisze:
pt cze 10, 2022 6:51 pm
tym bardziej ze można znaleźć na necie po Polsku
Wątpię, żeby to był decydujący czynnik.

Zest170
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 14, 2019 7:07 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Zest170 » ndz cze 12, 2022 3:46 pm

Yuriko pisze:
pt cze 10, 2022 11:05 pm
Zest170 pisze:
pt cze 10, 2022 6:51 pm
lecz wydaje mi się ze wydawanie jest bez sensu
dlaczego?
Zest170 pisze:
pt cze 10, 2022 6:51 pm
tym bardziej ze można znaleźć na necie po Polsku
Wątpię, żeby to był decydujący czynnik.
wydawanie po Polsku czegoś co juz jest przetłumaczone i ogólnodostępne jest tylko zajmowaniem miejsca na inny ciekawy tytuł który owego tłumaczenia nigdzie nie ma

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: kesah » ndz cze 12, 2022 7:47 pm

Wiesz... Berserka też już dawno przetłumaczyli w necie, to znaczy, że nie ma co go wydawać bo się nie sprzeda?
Cóż, chyba kiepski tok rozumowania, bo Berserk sprzedaje się świetnie.

To kiepskie podejście. Na upartego lepiej nie wydawać żadnej mangi, bo na stronach skanlacyjnych można je przeczytać po angielsku gdzie obecnie bardzo wiele osób zna ten język na takim poziomie, że spokojnie będzie w stanie przeczytać serię... Dajcie spokój.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: Yuriko » ndz cze 12, 2022 10:14 pm

Zest170 pisze:
ndz cze 12, 2022 3:46 pm
wydawanie po Polsku czegoś co juz jest przetłumaczone i ogólnodostępne jest tylko zajmowaniem miejsca na inny ciekawy tytuł który owego tłumaczenia nigdzie nie ma
IKS DE

crocodilerockk
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 07, 2022 12:11 am
Status: Offline

Sun-Ken Rock

Post autor: crocodilerockk » czw lip 07, 2022 12:18 am

Yuriko pisze:
sob maja 14, 2022 5:13 pm
No i co z tego, ze głosują tylko na BL? Jeśli chcą to mogą i wcale to nie oznacza, ze maja gorszy gust co ty, bo to, ze ty coś lubisz, to nie oznacza, ze inni tez musza.
Dokładnie to znaczy ze maja chujowy gust, nasrane tymi Bl i nie ma co czytac w polszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości