Colorless

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Kupisz?

Tak
21
50%
Może...
10
24%
Nie
11
26%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1242
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Colorless

Post autor: Mr.Chiquita » ndz maja 22, 2022 1:01 am

Tytuł angielski: Colorless
Tytuł japoński: カラーレス
Autor: KENT
Gatunek: sci-fi, kryminał, akcja, dramat
Grupa docelowa: seinen
Wydawca: Leed
Rok wydania: 2019
Liczba tomów: 7
Anime: brak

Okładki:
► Pokaż Spoiler
Przykładowe strony:
► Pokaż Spoiler
Opis:
Potężny rozbłysk słoneczny, który został nazwany „Pulsem Miłosierdzia”, wymazał całą cyfrową wiedzę ludzkości, oraz pozbawił planetę prawie wszystkich kolorowych pigmentów. Świat jest teraz czarno-biały, podczas gdy ludzie przeszli mutację mocno deformującą ich sylwetkę. Ku czci temu wydarzeniu narodziła się organizacja zwana "Kultem", która jednocześnie wydaje się sprawować kontrolę nad nowym społeczeństwem. Przeznaczenie profesora - badacza poszukującego rzadkich fragmentów pozostałych kolorów, mogących uratować życie na planecie, zmienia się. W momencie, gdy "Kult" porywa kelnerkę z kawiarni, w której często bywał. Avidia nie podejrzewa, jakie konsekwencje przyniesie misja jej ratowania...

Opinia:
Manga wyróżnia się ciekawą koncepcją, w której pojawiające się kolory mają znaczenie dla całej fabuły, a nie tylko dla czytelnika. Nie jest to nic odkrywczego, ale zdecydowanie wpływa na przyjemność czytania. Jest to debiut tego autora, liczący na razie 6-tomów. Ogólnie mamy do czynienia z kryminałem w stylu noir, od którego wyraźnie czuć inspirację komiksem zachodnim. Szczególnie moim ukochanym "Sin City" Franka Millera. Jak w "Dorohedoro" dostajemy trochę cięższe klimaty - dystopijne, pełne mroku i brudu. Styl autora spodoba się też fanom Tsutomu Niheia, choć mangaka nie skupia się aż tak na koncepcji świata. Fabularnie bliżej mu do niewydanego u nas "No Guns Life". Czyli, trochę niższa półka. Mamy podobnego bohatera, który również prowadzi własne śledztwo i wdaje się w walki. Generalnie jest to przyjemne czytadełko, choć na pewno nie dla wszystkich. Trzeba lubić stylistykę s-f. Mangę polecał też sam Hideo Kojima - słynny twórca serii gier "Metal Gear". Więc na pewno spodoba się jej fanom.

I według mnie, wydawanie tego inaczej, niż w formacie A5, nie wchodzi w grę. Nie tylko przez wspomnianą zabawę kolorami, których wraz z postępem fabularnym pojawia się coraz więcej. Kreska jest dość szczegółowa i pełna detali.

Jeśli kogoś zainteresowałem, to od niedawna Seven Seas zaczęło publikować "Colorless" po angielsku. W połowie maja br. ukazał się 1 tom.
Ostatnio zmieniony czw lis 02, 2023 7:43 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Colorless

Post autor: KubciO » ndz maja 22, 2022 8:31 am

Mr.Chiquita pisze:
ndz maja 22, 2022 1:01 am
Jeśli kogoś zainteresowałem, to od niedawna Seven Seas zaczęło publikować "Colorless" po angielsku. W połowie maja br. ukazał się 1 tom.
Mnie zainteresowałeś, ale angielskie wydanie raczej sobie odpuszczę. Poczekam cierpliwie, aż się pojawi u nas. :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 360
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Colorless

Post autor: Łajza » ndz maja 22, 2022 10:09 am

Nie sądziłam, że kiedykolwiek spodoba mi się jakaś z Twoich propozycji. Brzmi ciekawie, jestem na tak. :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Colorless

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 22, 2022 11:14 am

Debiutancki autor, to może nie będzie przeciągania na siłe i długaśnej fabuły :roll:
Pomysł z wprowadzeniem kolorów jako zabiegiem narracyjno fabularnym świetny. Przykładowe strony są świetne.
Jestem w 100% kupiony 8-)

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Colorless

Post autor: Atom » ndz maja 22, 2022 2:14 pm

Brzmi ciekawie i ładnie wygląda, pewnie bym kupił, gdyby ktoś to wydał u nas.

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

Colorless

Post autor: Raegnorwi » ndz maja 22, 2022 4:19 pm

Przykładowe strony mnie kupiły, wygląda ciekawie. Brałabym :D

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Colorless

Post autor: Łukasz.T » pn maja 23, 2022 4:55 pm

Brzmi ciekawie ^^ Brałbym :P

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Colorless

Post autor: Yuriko » pn maja 23, 2022 5:44 pm

Zaciekawiło mnie to od momentu zapowiedzi amerykańskiego wydania. Jeśli pojawi się w Polsce, to chętnie kupię.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Colorless

Post autor: Canis » pn maja 23, 2022 10:34 pm

Zaciekawiło mnie to. Prawdopodobnie kupiłbym pierwszy tom na spróbowanie, a potem podjąłbym decyzję czy kupować dalej.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Colorless

Post autor: kesah » wt maja 24, 2022 1:13 pm

Widziałem tą serię u jakiegoś youtubera... chyba omnibus collector i też mi się rzuciła od razu w oczy.
Pod względem wizualnym prezentuje się bardzo dobrze, nie wiem jak tam z fabułą ale jest ona niezwykle ciekawa w kontekście mangi jaka swoją drogą jest czarno biała i postęp z tymi kolorami może fajnie się zgrywać z stroną wizualną mangi.

Przyznam szczerze, że intrygujący tytuł i na pewno bym kupił.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1242
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Colorless

Post autor: Mr.Chiquita » wt kwie 11, 2023 11:05 am

Okładka tomu 07:
► Pokaż Spoiler
Trochę wolno to idzie...

EDIT:
To był ostatni tom tej historii.
Ostatnio zmieniony czw lis 02, 2023 7:43 pm przez Mr.Chiquita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Colorless

Post autor: ociesek » wt kwie 11, 2023 11:11 am

Seven Seas też to wolno wydaje. Dopiero 3 tomy wyszły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości