Mushoku Tensei (manga)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Czy kupiłabyś/kupiłbyś tę mangę, gdyby wydano ją w Polsce?

Tak
13
45%
Nie
11
38%
Może
5
17%
 
Liczba głosów: 29

Józiek
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 08, 2022 7:45 am
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Józiek » ndz maja 14, 2023 12:10 pm

Tytuł: Mushoku Tensei
Autor: Rifujin na Magonote
Ilustracje: Shirotaka
Liczba tomów: 06 (Ongoing)
Gatunek: Akcja, Komedia, Fantasy
Wydawca japoński: Media Factory (MF Books)
Opis: Mushoku Tensei (Reinkarnacja Bezrobotnego) to anime isekai, fantasy Studia Bind oparte na powieści light novel pisarza o pseudonimie Rifujin na Magonote. Historia przedstawia losy 34-letniego mężczyzny, który w próbie ocalenia komuś życia ginie pod kołami samochodu. Jednak wkrótce odradza się w świecie magii i miecza jako Rudeus Greyrat. Mimo że całe jego życie zostaje zresetowane i zaczyna jako noworodek, zachowuje wiedzę z poprzedniego wcielenia, a także zyskuje talent magiczny, dzięki czemu szybko staje się potężnym wojownikiem gotowym, by wyruszyć w świat i przeżywać niezliczone, barwne i niebezpieczne przygody. I jeszcze jedno... wciąż jest kompletnym zboczkiem...

Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 14, 2023 12:51 pm

Eee... Czyli generyczny isekai? A jakikolwiek motyw odróżniający do od 1000 innych pozycji? Zarys fabuły? Nie to jak się zaczyna tylko co się dzieje potem... Na czym się skupia. Coś czuję, że po prostu kolejne randomowe walki prowadzące do fanserwisu haremu... Do tego na podstawie nowelki z 26 tomami (na całe szczęście zakończonej, ale i tak). Albo będzie pierdyliard tomów, albo ucięcie fabuły, względnie rashowanie. Żadna z opcji nie jest ok. Werdykt może być tylko jeden: nie.

Bartus0806
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 08, 2019 9:31 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Bartus0806 » ndz maja 14, 2023 1:07 pm

W kwestii odróżniania od innych isekai'ów to gdzieś czytałem, że przez tę serię ten gatunek zrobił się taki popularny jako całość. Więc fajnie byłoby poznać bliżej tego "winowajcę"

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Tomek » ndz maja 14, 2023 1:12 pm

Zacznijmy od tego, że istnieje już temat poświęcony tej mandze:
viewtopic.php?t=3322

Pierwowzorowi czyli light novel też:
viewtopic.php?t=3401

W tym drugim możecie znaleźć moją opinię :P

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: sano2 » ndz maja 14, 2023 1:22 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 14, 2023 12:51 pm
Eee... Czyli generyczny isekai? A jakikolwiek motyw odróżniający do od 1000 innych pozycji? Zarys fabuły? Nie to jak się zaczyna tylko co się dzieje potem... Na czym się skupia. Coś czuję, że po prostu kolejne randomowe walki prowadzące do fanserwisu haremu... Do tego na podstawie nowelki z 26 tomami (na całe szczęście zakończonej, ale i tak). Albo będzie pierdyliard tomów, albo ucięcie fabuły, względnie rashowanie. Żadna z opcji nie jest ok. Werdykt może być tylko jeden: nie.
Po tym komentarzu widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Równie dobrze możesz nazwać Władcę Pierścieni generycznym fantasy, bo przecież powstały setki podobnych książek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 14, 2023 2:13 pm

Jak coś było pierwsze nie znaczy, że jest dobre :P Tolkien był geniuszem i jego dzieło broni się kreacją postaci, kreacją świata, jego mitologią. Kurde, to ponadczasowe dzieło. Dawaj, powiedz który tytuł jest do niego podobny?

A co tu mamy?
NoName pisze:
czw cze 18, 2015 5:19 pm
A tak. Pamiętam LN. Gość został wywalony z domu za to, że wolał walić gruchę zamiast iść na pogrzeb rodziców. Nie przebrnąłem nawet przez prolog.
Grey pisze:
czw cze 18, 2015 9:49 pm
wkłada w każdą laskę którą widzi i rozwala pstryknięciem palców całe kraje
GrisznakIW pisze:
pn maja 18, 2015 8:05 pm
Brzmi baaaaaardzo generic. Tak bardzo, że nie widzę w nim absolutnie niczego, co by go mogło wyróżniać z armii podobnych tytułów.
Grey pisze:
czw maja 21, 2015 5:49 am
Próbowałem. Okropieństwo pod wieloma względami xD jednak web novele zrobiły się (...) przewidywalne, głupie i, jak ktoś już wspomniał, leczące kompleksy. Facio staje się pro w świecie fantasy i każda laska zostaje jego waifu :lol: i tak przez n-tomów czy jak to dzielić.
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Isekai
Dorosły mężczyzna odrodzony jako dziecko
Główny bohater jest geniuszem
Główny bohater jest zboczonym otaku
Nawet pomijając generyczność - to nie brzmi dobrze.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Tomek » ndz maja 14, 2023 2:26 pm

No właśnie o to chodzi w tej serii, że główny bohater nie jest święty i autor nie ignoruje pewnych rzeczy jak inni twórcy tego gatunku :) Coś a la Gra o Tron, gdzie życie wielu postaci też pozostawiało wiele do życzenia :P

Zabawne, że cytujesz też osobę, która ani tego nie czytała, ani nie oglądała. Mój post z drugiej strony, który jest polemnikom. Podmieniłem tylko link do trailera ;)
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Wygląda ładnie, ale strasznie dużo tu motywów, których nienawidzę XD
Tak składa się, że Mushoku Tensei nazywane jest ojcem wielu isekai-ów - podobno odpowiada za wiele dzisiejszych, wałkowanych motywów. Nie będę czarował, że wszystko tutaj jest świeże, trochę tych naśladowców powstało, ale czuć tutaj jakąś taką... większą kompetencje (?), głębie przedstawionego świata i życiową podróż głównego bohatera, która dopiero czeka na widza. Można byłoby ściąć isekai-owy wątek i mogłoby to być normalne, sensowne fantasy (choć moim zdaniem "motyw drugiej szansy" dodaje wiele kolorytu tej serii). Takie zdanie mam po pierwszym sezonie anime. Jakby ktoś nie widział to dla zachęty:

Teaser sprzed dwóch lat: https://www.youtube.com/watch?v=k5VxfJpzy1Q


Jeśli chodzi o LN to wczoraj wieczorem przeczytałem pierwsze 70 stron. Nie wydając ostatecznego wyroku, wchłaniało się to bardzo płynnie (korzystam z oficjalnego, angielskiego tłumaczenia), zero rozkojarzenia z mojej strony (co zdarza mi nader często podczas zanurzania się w isekai-owych produktach pisiemniczych). Trochę martwiłem się, czy zdarzę zaliczyć pierwsze ok. 2,5 tomu przed drugim "sezonem", bo czytam jednocześnie kilkanaście, innych serii light novel i nie chce mieć opóźnień, ale ta pozycja to zaskakująco leciuteńka wstawka pomiędzy nimi.
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Dorosły mężczyzna odrodzony jako dziecko
No właśnie w różnieniu od wielu innych serii mamy tu na razie przekrój przez całą młodość, a nie jeden/dwa konkretne wieki. Nawet twórcy anime wspomnieli o tym, że musieli trochę napracować się nad projektem postaci, bo trzeba było parokrotnie go retuszować w pierwszym sezonie. W pierwszym tomie LN jest taka ilustracja przedstawiająca bohatera w różnych wiekach do 7-9 lat.
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Główny bohater jest geniuszem
Nie jest. Jedynym handicapem bohaterem jest wcześniejsze spieprzone głównie przez siebie życie, dzięki czemu wiele pojmuje już w fazie wczesnodziecięcym (problemem jest mobilność), jest dorosły jak na swój wiek, rozumie znaczenie ciężkiej pracy, ma ambicje, aby drugi raz nie zrąbać sobie życia.

Mimo to cały czas zbiera cięgi od nieco starszej od siebie dziewczyny, jeśli chodzi o walki na broń białą. Istnieje też inna rówieśnika, która ma większy talent do magii niż on (tak przynajmniej jest sugerowane).
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Główny bohater jest zboczonym otaku
On nie był zwykłym otaku, on był czystym tłustym oblechem na samym dnie :lol:, co jest przypominane cały czas, jest to główny pion fabularny w przeciwieństwie do wielu asekuranckim wygodnych dla targetu isekai-ów. Co ważniejsze nie robią z niego ultra-świętego po reinkarnacji.

Awatar użytkownika
IssSt
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:43 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: IssSt » ndz maja 14, 2023 2:59 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 14, 2023 2:13 pm
Jak coś było pierwsze nie znaczy, że jest dobre :P Tolkien był geniuszem i jego dzieło broni się kreacją postaci, kreacją świata, jego mitologią. Kurde, to ponadczasowe dzieło. Dawaj, powiedz który tytuł jest do niego podobny?

A co tu mamy?
NoName pisze:
czw cze 18, 2015 5:19 pm
A tak. Pamiętam LN. Gość został wywalony z domu za to, że wolał walić gruchę zamiast iść na pogrzeb rodziców. Nie przebrnąłem nawet przez prolog.
Grey pisze:
czw cze 18, 2015 9:49 pm
wkłada w każdą laskę którą widzi i rozwala pstryknięciem palców całe kraje
GrisznakIW pisze:
pn maja 18, 2015 8:05 pm
Brzmi baaaaaardzo generic. Tak bardzo, że nie widzę w nim absolutnie niczego, co by go mogło wyróżniać z armii podobnych tytułów.
Grey pisze:
czw maja 21, 2015 5:49 am
Próbowałem. Okropieństwo pod wieloma względami xD jednak web novele zrobiły się (...) przewidywalne, głupie i, jak ktoś już wspomniał, leczące kompleksy. Facio staje się pro w świecie fantasy i każda laska zostaje jego waifu :lol: i tak przez n-tomów czy jak to dzielić.
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Isekai
Dorosły mężczyzna odrodzony jako dziecko
Główny bohater jest geniuszem
Główny bohater jest zboczonym otaku
Nawet pomijając generyczność - to nie brzmi dobrze.
35 miejsce na MAL-u. Nic więcej nie trzeba dodawać . . .

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 14, 2023 4:22 pm

Aj, nie zauważyłem, że są drugie strony, już nadrabiam.
IssSt pisze:
ndz maja 14, 2023 2:59 pm
35 miejsce na MAL-u. Nic więcej nie trzeba dodawać . . .
Co nie znaczy, że muszę się nim zachwycać.
Tomek pisze:
ndz maja 14, 2023 2:26 pm
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Wygląda ładnie, ale strasznie dużo tu motywów, których nienawidzę XD
Tak składa się, że Mushoku Tensei nazywane jest ojcem wielu isekai-ów - podobno odpowiada za wiele dzisiejszych, wałkowanych motywów. Nie będę czarował, że wszystko tutaj jest świeże, trochę tych naśladowców powstało, ale czuć tutaj jakąś taką... większą kompetencje (?), głębie przedstawionego świata i życiową podróż głównego bohatera, która dopiero czeka na widza. Można byłoby ściąć isekai-owy wątek i mogłoby to być normalne, sensowne fantasy (choć moim zdaniem "motyw drugiej szansy" dodaje wiele kolorytu tej serii). Takie zdanie mam po pierwszym sezonie anime. Jakby ktoś nie widział to dla zachęty:
No i nie polemizujesz z stwierdzeniem. "Dużo motywów których nie lubię" a ty opisujesz, że jest genezą gatunku.
Tomek pisze:
ndz maja 14, 2023 2:26 pm
No właśnie w różnieniu od wielu innych serii mamy tu na razie przekrój przez całą młodość, a nie jeden/dwa konkretne wieki.
OK, to można nazwać wyróżnikiem.
Tomek pisze:
ndz maja 14, 2023 2:26 pm
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Główny bohater jest zboczonym otaku
On nie był zwykłym otaku, on był czystym tłustym oblechem na samym dnie :lol:, co jest przypominane cały czas, jest to główny pion fabularny w przeciwieństwie do wielu asekuranckim wygodnych dla targetu isekai-ów. Co ważniejsze nie robią z niego ultra-świętego po reinkarnacji.
To też nie polemika - to potwierdzenie. Bohater to zboczony otaku oblech.
Tomek pisze:
wt kwie 13, 2021 7:19 am
Alex2422 pisze:
wt kwie 13, 2021 12:36 am
Główny bohater jest geniuszem
Nie jest. Jedynym handicapem bohaterem jest wcześniejsze spieprzone głównie przez siebie życie
vs.
Józiek pisze:
ndz maja 14, 2023 12:10 pm
zyskuje talent magiczny, dzięki czemu szybko staje się potężnym wojownikiem
No jakiś handycap to tam jest...

Obejrzałem tester. Drobna dziewczyna operuje masywnym mieczem jak lekkim rapierkiem, jakoś już to mnie razi. Może za stary jestem.

Ogólnie muszę zaznaczyć, że Isekaje mi się przejadły. Zbieram Overlorda, Re:Zero, Galaretę. Mam mangę NGNL (i jest to mój błąd, że zacząłem zbierać), w sumie SAO to też isekai. Tyle mi starczy. Po co mam ładować się w historie bohatera któy (z zapodanego przez was opisu) jest antypatyczny?

Awatar użytkownika
IssSt
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:43 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: IssSt » ndz maja 14, 2023 4:34 pm

IssSt pisze:
ndz maja 14, 2023 2:59 pm
35 miejsce na MAL-u. Nic więcej nie trzeba dodawać . . .
Co nie znaczy, że muszę się nim zachwycać.

Oczywiście że nie musisz się tym zachwycać. Jednakże 35 miejsce na MAL-u oznacza że Light Novelka jest rozpoznawalna i bardzo dobrze oceniana przez użytkowników tej strony (przynajmniej przez te 30k co ją oceniło).

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Yuriko » ndz maja 14, 2023 4:35 pm

IssSt pisze:
ndz maja 14, 2023 2:59 pm
35 miejsce na MAL-u. Nic więcej nie trzeba dodawać . . .
Przecież takie rankingi mało co znaczą xD

Awatar użytkownika
IssSt
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:43 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: IssSt » ndz maja 14, 2023 4:38 pm

xD to w jaki sposób wyznaczasz top anime/mangi/light novel?

Są jeszcze jakieś strony które mają tylu użytkowników i na podstawie oddanych ocen wyznaczają ranking anime/light novel/mang?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Yuriko » ndz maja 14, 2023 5:44 pm

IssSt, MAL nie jest jedyna taka strona, masz tez np anilist, anime planet czy polskie tanuki, a to tylko kilka. Wystarczy wpisać w googlach i wszystko masz. Nawet można się opierać na recenzjach.

Ale przecież top anime czy mang kazdy ocenia sam, wiec to ze na malu ma 35 miejsce nie oznacza ze kazdy da temu 10/10 xD dlatego uwazam, ze nie warto opierać się na takich rankingach, tylko samemu spróbować.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 362
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Łajza » ndz maja 14, 2023 5:47 pm

Chodzi chyba o to, że twierdzenie, że coś jest dobre, bo jest popularne, jest jak twierdzenie, że lepiej słuchać Justina Biebera niż Czesława Niemena, bo sprzedał więcej płyt. A Tolkien się w grobie przewraca, że w ogóle został wciągnięty w ten temat.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Tomek » ndz maja 14, 2023 5:51 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 14, 2023 4:22 pm
No i nie polemizujesz z stwierdzeniem. "Dużo motywów których nie lubię" a ty opisujesz, że jest genezą gatunku
No bo są genezą gatunku. Jednocześnie daję do zrozumienia, że te motywy mogą być przedstawiane w różny sposób. Przypominam, że piszę do osoby, która nie zapoznała się z materiałem.

Podsumowując - Polemizuję raczej z podejściem autora posta do motywów w nieznanym mu tytule, dając mu wskazówkę, że jego zdanie może się zmienić po zapoznaniu się z serią. Mam wrażenie, że niektórzy tutaj zmierzają w podobnym kierunku, co autor posta, więc stąd przeniosłem swój cytat do tego wątku.

Sam jak przeczytałem opis jeszcze przed premierą to stwierdziłem - "to jakiś hentai? nie, nie będę tego oglądać". Potem w trakcie emisji nie wiedząc co kryje się pod ładną grafiką na Funimation (przez VPN) włączyłem pierwszy odcinek i... obejrzałem dwa następne dostępne :D

Ogólnie polecam sam zobaczyć jakiś tytuł zamiast tylko kierować opiniami w sieci. Każdy ma swój gust, który może zmieniać się z wiekiem. Ja na przykład ogólnie nie przepadam już za typowymi shonenami poza Dr Stone, który ubóstwiam. Jego podejście wywołuje u mnie uczucia podobne do oglądania Star Treka ("Yeah science, bitch!" cytując klasyka).

Z drugiej strony kompletnie nudziłem się w pewnym momencie na Chainsaw Manie (kolejna seria o ludziach walczących z demonam i dziwacznie zachowującymi się nastolatkami... o rzygi, jakie śmieszne... meh), który pod koniec oglądałem tylko dla endingów :D

Szósty sezon My Hero Academia miał mocne momenty i ogólnie uważam go chyba za najlepszy, niemniej były męczące momenty, po których chciało mi się wyłączyć kompa. Zwłaszcza początek to taka nudna napierdalanka, że dałem sobie spokój z oglądaniem na trzy miesiące (wróciłem, bo zobaczyłem jakiś fragment na yt).

Alexandrus888 pisze:
ndz maja 14, 2023 4:22 pm
To też nie polemika - to potwierdzenie. Bohater to zboczony otaku oblech.
Jest to przede wszystkim ironia z mojej strony, co można wyczuć po :lol: i następnych zdaniach. Wszystko po to, aby podkreślić nieupudrowany pod target przypadek (sam autor LN bodajże podkreślał w którymś z wywiadów, że protagonista jest "w porządku" postacią tylko w iluś tam procentach).

Seria może wielu osobom nawet przypaść do gustu nawet jeśli nie podobają się niektóre motywy. Mają one swój cel w tej historii, robią bohatera bardziej realistyczniejszym (jak wiele ludzi ma on też dobre strony). W sumie nie ma ciekawszego isekai anime dla mnie, jeśli chodzi o przyziemną interakcję bohatera z zastanym światem.

Także obejrzałem dwa sezony anime i nie powiedziałbym, że bohater...
wkłada w każdą laskę którą widzi i rozwala pstryknięciem palców całe kraje
Poligamia w tym świecie jest i będzie, ale jak na razie jest w miarę spokojnie, jeśli chodzi o głównego bohater. Raz mu się coś zdarzyło, ale w tamtym momencie miało to sens od strony fabularnej i sytuacji bohaterów. Mushoku Tensei nie umywa się pod tym względem na razie do Gry o Tron ;)

Typowym Sword Artem Online'em Mushoku Tensei też nie jest ;)
Łajza pisze:
ndz maja 14, 2023 5:47 pm
Chodzi chyba o to, że twierdzenie, że coś jest dobre, bo jest popularne, jest jak twierdzenie, że lepiej słuchać Justina Biebera niż Czesława Niemena, bo sprzedał więcej płyt. A Tolkien się w grobie przewraca, że w ogóle został wciągnięty w ten temat.
Tolkien to głównie przewraca się w grobie po innym serialu ;)

PS Mushoku Tensei jest jak dla mnie Tolkienem isekai-ów.

Awatar użytkownika
IssSt
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:43 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: IssSt » ndz maja 14, 2023 6:00 pm

Yuriko pisze:
ndz maja 14, 2023 5:44 pm
IssSt, MAL nie jest jedyna taka strona, masz tez np anilist, anime planet czy polskie tanuki, a to tylko kilka. Wystarczy wpisać w googlach i wszystko masz. Nawet można się opierać na recenzjach.

Ale przecież top anime czy mang kazdy ocenia sam, wiec to ze na malu ma 35 miejsce nie oznacza ze kazdy da temu 10/10 xD dlatego uwazam, ze nie warto opierać się na takich rankingach, tylko samemu spróbować.
Masz rację. Na MAL-u oceniają gorzej niż na wymienionych stronach które podałeś. I napisałem wcześniej - "Jednakże 35 miejsce na MAL-u oznacza że Light Novelka jest rozpoznawalna i bardzo dobrze oceniana przez użytkowników tej strony (przynajmniej przez te 30k co ją oceniło)." Myślałem że wiadomo iż rozchodzi się o średnią ocen. Wiadomo, niektórym spodoba się bardziej innym mniej ale średnia wskazuje na top na świecie.

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 362
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Łajza » ndz maja 14, 2023 6:51 pm

Tomek, ale ludzie serio nie muszą zapoznawać się z danym tytułem, żeby nie chcieć go oglądać i uważać go za, delikatnie mówiąc, dzieło nienajwyższych lotów. Dla mnie połączenie typu "życiowy przegryw, który odradza się w innym świecie i każda ściąga majtki przez głowę na jego widok" jest czymś, czego zwyczajnie nie tknę kijem. Po prostu.

I bez obrazy, ale w ogóle porównywanie dorobku Tolkiena z kimś, kto ziścił na papierze mokre sny inceli, jak dla mnie wiele mówi o Twoim guście.

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: sano2 » ndz maja 14, 2023 7:10 pm

Sorry, ale opinia typu "nie będę tego oglądać, bo ten tytuł to gówno, dlatego że ja tak uważam" jest dla mnie nic nie warta
Obrazek

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 362
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Łajza » ndz maja 14, 2023 7:51 pm

A dla mnie jest, jeżeli dany tytuł co do zasady promuje patologię. Wypowiadałam się już o tym wielokrotnie na forum. Zasada "najpierw obejrzyj, a później oceniaj" ma zastosowanie w przypadku jednak niebo ambitniejszej literatury, do której LN w zdecydowanej większości nie należy.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5412
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Mushoku Tensei (manga)

Post autor: Yuriko » ndz maja 14, 2023 7:58 pm

Łajza pisze:
ndz maja 14, 2023 7:51 pm
A dla mnie jest, jeżeli dany tytuł co do zasady promuje patologię.
No ale jak możesz widzieć, ze promuje patologie skoro nie obejrzałas, ani nie przeczytałaś serii?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości