Pretty Boy Detective Club

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

tak
1
8%
nie
9
75%
może
2
17%
 
Liczba głosów: 12

golabEren
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 31, 2023 9:35 pm
Gender:
Status: Offline

Pretty Boy Detective Club

Post autor: golabEren » pt cze 02, 2023 1:53 pm

tytuł angielski: Pretty Boy Detective Club
tytuł Japoński: Bishounen Tanteidan / 美少年探偵団
autor: Nisio Isin
gatunek: tajemnica, szkoła
wydawca: Vertical
liczba tomów: 12
anime: jest

opis: Manga opowiada o przygodach głównej bohaterki (Dojima Mayumi), która przez przypadkowe spotkanie i wielkie marzenie dostała się do klubu detektywów pretty boy. Historia jest momentami bardzo zabawna ale tez bardzo interesująca ze względu na wątki różnych spraw detektywistycznych, którymi zajmuje się klub.


moja opinia: Początkowo nie byłam przekonana do tej serii przez dosyć dziwny tytuł jednak już od pierwszych stron pokochałam ją. Sposób w jaki na początku Mayumi opowiada o swoim marzeniu jest naprawdę wspaniały i bardzo podobało mi się że to właśnie od tego zaczyna się cała historia. Kolejną rzeczą która mile mnie zaskoczyła był sposób pomieszania wątku detektywistycznego z przyjaźnią, wzajemnym zrozumieniem i wieloma naprawdę zabawnymi momentami. Wszystko jest tutaj ze sobą powiązane w naprawdę trudny do przewidzenia sposób co pozwala jeszcze lepiej cieszyć się z czytania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1254
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Pretty Boy Detective Club

Post autor: Mr.Chiquita » pt cze 02, 2023 2:27 pm

Oryginalnym japońskim wydawcą jest Kodansha. Vertical to amerykański imprint. Poza tym, podajesz na początku informacje o LN, po czym piszesz o mandze. Manga ma dopiero 6 tomów, i nie jest jeszcze zakończona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości