[Anime] Dark Gathering - Świetny horror o łapaniu duchów

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
5
29%
Może
5
29%
Nie
7
41%
 
Liczba głosów: 17

kotkowski
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 18, 2023 3:11 am
Status: Offline

[Anime] Dark Gathering - Świetny horror o łapaniu duchów

Post autor: kotkowski » pn gru 18, 2023 3:33 am

Pisane z telefonu, więc przepraszam za potencjalne błędy.

Zazwyczaj tylko kupuję/komentuję na sklepie, ale specjalnie założyłem konto na forum żeby zasugerować to arcydzieło.

Na dzień dzisiejszy ma 55 chapterów, co przekłada się na 14 tomów.
Wydawana przez Shueisha, oraz w Shounen Jump.
Posiada własne 25 odcinkowe anime, ostatni odcinek planowo zostanie wydany w przyszłym tygodniu. Opinie są bardzo pozytywne i jest prawdopodobieństwo kontynuacji.

Opis:
Historia Yayoi, która urodziła się ze zdolnością do widzenia duchów oraz jej kuzynki i "korepetytora", którzy próbują uratować matkę dziewczynki pożartą przez tajemniczą zmorę. Aby to uczynić podróżują po nawiedzonych miejscach w Japonii, ryzykując życiem, aby złapać coraz potężniejsze duchy, aby w końcu dorównać tajemniczemu "antagoniście". Na swojej drodze napotkają również wiele barwnych postaci, które świetnie dopełniają piękną i szczegółową, acz mroczną kreskę i historię. Horror z naciskiem na klimat i historię idealnie dopełniającą shounen z ograniczoną ilością walk.

Moja opinia:
Arcydzieło, które ominęło światła reflektorów z powodu wydawcy anime (w Europie wydawane przez Disneya, jedynie na swojej platformie, pod zmienioną nazwą). Pomimo wolnego startu - przedstawienie postaci, wprowadzenie do historii - gdy rozwinie skrzydła utrzymuje wysoki poziom. Każda postać ma rozbudowane tło, duchy powodują ciarki, a tajemnice budzą ciekawość. Jestem zdziwiony że jeszcze nikt tego nie zaczął wydawać w Polace.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości