Mahou Shoujo Ni Akogarete / Gushing Over Magical Girls

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy kupił(a)byś tę mangę?

Tak
12
44%
Może
5
19%
Nie
10
37%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
konstancja_alicja
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 23, 2023 11:50 am
Gender:
Status: Offline

Mahou Shoujo Ni Akogarete / Gushing Over Magical Girls

Post autor: konstancja_alicja » ndz sty 14, 2024 9:51 pm

Tytuł: Mahou Shoujo Ni Akogarete 魔法少女にあこがれて
Alternatywne tytuły: Gushing Over Magical Girls / Looking Up To Magical Girls / I Admire Magical Girls, and...
Gatunek: mahou shoujo, girls love, ecchi, akcja, komedia, fantasy
Grupa docelowa: 18+
Ilość tomów: 11+ (kontynuowana)
Manga wydawana od: 2019
Autor: Ononaka Akihiro
Anime: tak

Opis: Hiiragi Utena od zawsze podziwiała czarodziejki. Kiedy pojawił się przed nią magiczny stworek, niczym Kyuubey z Madoki, dziewczyna od razu zgodziła się na otrzymanie od niego magicznych mocy. Jednak jej sen o walce ze złem jako czarodziejka szybko zostaje rozwiany, kiedy przemienia się w złą wiedźmę. Bohaterka chce się ze wszystkiego wycofać, jednak w tym momencie pojawiają się czarodziejki - i właśnie wtedy Hiiragi odkrywa swoją mroczną stronę i zdaje sobie sprawę, że zadawanie bólu czarodziejkom poniekąd sprawia jej przyjemność...

Moja opinia: Świeże podejście do tematu Mahou Shoujo, manga jest naprawdę zabawna i wciągająca, miła grafika. Dodatkowo w tym roku zaczęło wychodzić anime do tej serii.

Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mahou Shoujo Ni Akogarete / Gushing Over Magical Girls

Post autor: Tequilka » wt sty 16, 2024 9:31 am

Zaczęłam oglądać anime, jest zabawne, ale nie wiem czy chciałabym sięgać po mangę, zwłaszcza, że dalej wychodzi. U nas pewnie JG do Ośmiu Macek mogłoby to wziąć, albo Akuma. Gdzie indziej tego nie widzę.
Bardzo lubię klimaty magical girls, które nie są słodziutkie, ale tutaj miałabym ogromny dylemat czy chciałabym to zbierać. Chyba wolę zostać przy anime póki co.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Mahou Shoujo Ni Akogarete / Gushing Over Magical Girls

Post autor: Mr.Chiquita » wt sty 16, 2024 4:43 pm

Też obejrzałem odcinek z ciekawości. Ale dla mnie, był kompletnie niezjadliwy przez GL. Poza tym, znowu propozycja bez rozbudowanej i zachęcającej opinii własnej. Dla mnie, ona jest najistotniejsza. Chcę poznać czyjeś przemyślenia. A, nie przeklejki z Baki, czy MAL'a. :P

Em4il
Posty: 87
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 1:11 pm
Status: Offline

Mahou Shoujo Ni Akogarete / Gushing Over Magical Girls

Post autor: Em4il » śr sty 17, 2024 5:54 pm

Jestem na bieżąco z wydaniem amerykańskim, ale wziąłbym. Jest całkiem zabawne, a i historia i bohaterki są ciekawe

Awatar użytkownika
konstancja_alicja
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 23, 2023 11:50 am
Gender:
Status: Offline

Mahou Shoujo Ni Akogarete / Gushing Over Magical Girls

Post autor: konstancja_alicja » śr lut 07, 2024 1:05 pm

Mr.Chiquita pisze:
wt sty 16, 2024 4:43 pm
Też obejrzałem odcinek z ciekawości. Ale dla mnie, był kompletnie niezjadliwy przez GL. Poza tym, znowu propozycja bez rozbudowanej i zachęcającej opinii własnej. Dla mnie, ona jest najistotniejsza. Chcę poznać czyjeś przemyślenia. A, nie przeklejki z Baki, czy MAL'a. :P
Szczerze mówiąc nie napisałam dłuższej opinii własnej bo rzadko kiedy sama je czytam i jak mnie coś zaciekawi z opisu, to wolę od razu do tego sięgnąć, by samemu wyrobić sobie opinię :wink:

Mi w mandze bardzo podoba się to, że w zdecydowanej większości tytułów Mahou Shoujo mamy perspektywę dobrej czarodziejki. Tutaj teoretycznie mamy do czynienia z punktem widzenia bohaterki będącej po "ciemnej stronie mocy", choć nie tak do końca. Hiiragi Utena zostaje niejako wrobiona w bycie złym bohaterem - i mimo, że czerpie wątpliwą moralnie przyjemność z walki z czarodziejkami i dominacji nad nimi - to jednak tak naprawdę nie chce ich skrzywdzić, bo je podziwia. Występuje tu też pewien dysonans między tym, jak bohaterka zachowuje się normalnie, a jak po przemianie: na co dzień jest miłą, kochaną dziewczyną (no, może z dość specyficznymi zainteresowaniami, jak czytanie bdsm czasopism), a po przemianie staje się prawdziwą sadystką. I sama nie wie, którą z tych wersji jest naprawdę. To chyba mój ulubiony wątek. :D
Poza tym w mandze pojawia się sporo bohaterek, które zdobyły moją sympatię. Ciekawe jest też, że nie mamy typowego konfliktu dobro kontra zło, tylko w "siłach ciemności" różne postaci mają różne interesy, przez co często dochodzi do bardziej rozbudowanych konfliktów.
Grafika w mandze jest na ogół urocza, czasem uproszczona (trochę vibe takiego Panty&Stocking), ale potrafi iść też w bardzo mrocznym kierunku, co jako fance Higurashi bardzo do mnie przemawia :D Przykładowy tego typu obrazek:
► Pokaż Spoiler
Ja jestem też fanem girls love, tutaj mamy tego sporo w mocnym ecchi wydaniu, przez co manga stanowi fajny kontrast dla typowych yuri pozycji na naszym rynku, czyli tych raczej słodziutkich, waniliowych serii z ewentualnie nutką dramatu. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć też że w mandze nie pojawia się chyba ani jedna męska postać.
Humor w mandze też mnie bawi, czasem jest to łamanie jakichś stereotypów dotyczących gatunku (jak chociażby żarty z "siły przyjaźni").
Także dla mnie jest to pozycja dostarczająca dużo rozrywki, z ciekawymi ilustracjami i bohaterkami, które lubię. Dodatkowo ma fajne okładki, co przemawia do mojej duszy kolekcjonera. :angel:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości