Murcielago - temat ogólny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 1:39 pm

Temat do dyskusji o Murcielago.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Re: Murcielago - temat ogólny

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 2:36 pm

Okładka 10 tomu
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Łukasz.T » czw sie 10, 2017 4:04 pm

Zakładki
przód
► Pokaż Spoiler
tył
► Pokaż Spoiler
oraz plakat, który będzie dodawany do przedpłat
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Łukasz.T » czw sty 04, 2018 4:07 pm

Okładka 11 tomu
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Fani » śr lut 21, 2018 8:31 pm

Z aska:
Jak tam sprzedaje się Murcielago?
[Pandicorn] Niestety duuuużo poniżej oczekiwań (chociaż one i tak były niewygórowane) co nas bardzo dziwi bo to super tytuł. Humor w nim zawarty jest specyficzny to fakt. Wydaje mi się, że również wątek yuri (o które tak wszyscy krzyczą po naszych ostatnich ogłoszeniach :P) odstręcza część czytelników mimo iż jest on zaledwie drobnym dodatkiem.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » śr lut 21, 2018 9:10 pm

Mam dziwne wrażenie, że to chyba nie o takie yuri chodziło polskiemu fandomowi... O ile w ogóle chodzi mu o jakiekolwiek, bo po sprzedaży czegokolwiek GL co wyszło w Polsce zaczynam wątpić XD

No cóż, ja kupuję Murcielago, spoko tytuł, mimo, że jestem dopiero po dwóch tomach. Chciałam uzbierać kilka więcej by przeczytać na raz. Mam nadzieję, że seria nie będzie zbyt długa (a już ma 11 tomów) bo to mimo wszystko już by mnie chyba zmęczyło.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Angu » śr lut 21, 2018 9:15 pm

Ja mam w planach kupno, ale tyle serii wychodzi co mnie interesują, że no, na razie nie mam jak.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: ociesek » śr lut 21, 2018 11:48 pm

Być może każdy tak właśnie traktuje - kupię, ale nie teraz. No i mamy sprzedażowy klops.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: KubciO » czw lut 22, 2018 12:08 am

Mnie osobiście tytuł nie interesuje, ale teoria ocieska wydaje się prawdopodobną. Wielu jest pewnie w podobnej sytuacji, co Angu. Zainteresowani są danym tytułem, ale z racji, że nie należy on do tych pierwszej potrzeby, więc odkładają zakup do chwili, jak im portfel odetchnie bądź natrafią na okazję.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Mormicc » czw lut 22, 2018 1:11 am

Naprawdę chętnie bym kupił Murcielago, ale zbieram obecnie 5 serii (wszystkie od Waneko) plus kolejne 5 mam wstrzymane i zaczynanie następnego tytułu który to bym kupował raz na rok mi się nie uśmiecha zwłaszcza, że w kolejce znajdują się inne, bardziej priorytetowe pozycje które to chciałbym zacząć (a część z nich jest już wycofywana albo już w ogóle niedostępna), kolejne nowości wydawnicze oraz odkładany już drugi rok plan zaczęcia zbierania importów także no :|
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

sambista
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: sambista » czw lut 22, 2018 7:31 am

A dla mnie to nie jest nawet tytuł dziesiątej potrzeby, bo to po prostu bardzo słaby tytuł i sprzedaż mnie nie dziwi.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Alextasha » czw lut 22, 2018 7:38 am

Nie jestem fanką ecchi yuri :/ komedie też nie są w moim typie. Jest tyle fajnych tytułów w topkach fandomu (w dodatku krótkich), że naprawdę dziwie się, że Waneko sądziło że tasiemiec (bo jak na yuri 10+ to tasiemiec, zazwyczaj historie zamykają się w max 6), który jest nadal wydawany (i to dość specyficzny tytuł...) sprzeda się dobrze...

Nadal czekam na Octave (6 tomów, dojrzałe yuri), Amber Teahouse (2 tomy), Fu-fu (też 2), Kase-san, Strawberry Sweet Shake. Cokolwiek od Otsu Hiyori, Nishi Uko. Jak chcą sprzedać cycki to jest Yukemuri Sanctuary od Amano Shuninty.... A przynajmniej 1 tom...

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: miaka88 » czw lut 22, 2018 8:33 am

Zbieram na bieżąco (ale 3 tomu jeszcze nie przeczytałam) i szkoda, że jest tam mało yuri. Tak jak osoby powyżej zgadzam się, że nie wybierają jakiś specjalnie dobrych tytułów.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: pittegawll » czw lut 22, 2018 12:12 pm

Mnie osobiście zainteresował ten tytuł, ale zwyczajnie nie chciałem wchodzić w kolejną serię na 2 lata wydawania. Nie znałem tej mangi wcześniej i pomimo swej niewątpliwej oryginalności, nie przekonała mnie do siebie aż tak, by zacząć w nią inwestować. W temacie yuri powiem tylko tyle, że na pewno są u nas amatorzy gatunku. Grupa nieporównywalnie mniejsza niż fandom yaoi, ale z pewnością są. Sam się do nich poniekąd mogę zaliczyć. Ilość mang yuri jest też przecież o wiele mniejsza niż yaoi. Umówmy się. Jak się ktoś zapyta o yuri przeciętnego, młodszego odbiorcę mangi w tym kraju, to obecnie większość odpowie... Citrus. I od tego trzeba by u nas zacząć. Tytuł nie jest długi, obecnie na fali anime i od kilku już lat dobrze rozpoznawalny. Czy jest to dobra manga yuri? Zapewne nie, ale jest średniakiem który ma wielu zwolenników. Rozumiem chęci wydawnictwa, oraz to, że wybrali ambitniejszy tytuł, ale chyba ta mieszanka nie poskutkowała. Waneko zdecydowało się na tytuł, który ma jedynie dodatek gatunkowy yuri, a sam w sobie jest czymś innym. Obawiam się jednak, że element yuri mógł tu bardziej odstraszyć miłośników akcji i komedii, a dla lubiących yuri to z kolei za mało na kilkunastotomową serię. Osobiście mam też lekkie obrzydzenie do ciemnowłosej bohaterki. Tak, wiem że to dodaje klimatu. Ten cały chaos który tam ma miejsce. Ale ona wygląda i zachowuje się jakby wróciła z nocnej libacji alkoholowej od najgorszej patoli. Ten język, ślina, uśmiech Jokera, cyc na wierzchu i całe to jej psychodeliczne szaleństwo. Jest to oczywiście aspekt komediowy, ale nieco mnie to męczyło muszę przyznać. Możliwe, że kiedyś jednak zakupię ten tytuł kiedy już wyjdzie całość ;)

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Łukasz.T » czw lut 22, 2018 12:17 pm

Szkoda ze ma słabą sprzedaż;/

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Alextasha » czw lut 22, 2018 12:40 pm

pittegawll pisze:
czw lut 22, 2018 12:12 pm
Waneko zdecydowało się na tytuł, który ma jedynie dodatek gatunkowy yuri, a sam w sobie jest czymś innym.
Dokładnie
Ask Waneko pisze:
śr lut 21, 2018 8:31 pm
Wydaje mi się, że również wątek yuri (o które tak wszyscy krzyczą po naszych ostatnich ogłoszeniach :P)
My nie "krzyczymy" o wątek yuri tylko całościową historię z tego gatunku :roll:

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Lou » pt lut 23, 2018 5:24 pm

Kocurzyca pisze:
śr lut 21, 2018 9:10 pm
Mam dziwne wrażenie, że to chyba nie o takie yuri chodziło polskiemu fandomowi... O ile w ogóle chodzi mu o jakiekolwiek, bo po sprzedaży czegokolwiek GL co wyszło w Polsce zaczynam wątpić XD
Kiedyś, gdzieś na początku milenium, fandom był bardziej stały, skupiony wokół konkretnych autorek i tytułów. Obecnie ten rozstrzał jest widoczny. Dodatkowo, z doświadczenia widzę, że o ile ktoś nie jest jakimś mega fanem gatunku (jak ja, Alex czy Krzychu), to jego tolerancja na yuri oganicza się do relacji pozbawionych fizyczności. Dlatego ani SGLB ani Murcielago się nie przyjęły.
Uważam też, że seria przyjęłaby się lepiej, gdybyśmy zamiast zwariowanej żeńskiej obsady mieli wersję męską, a przynajmniej mieszaną. Jestem pewna, że gdyby zamiast Kuroko głównym hero był jakiś Keji feedback byłby większy. Ale to złożony problem, dotyczący nie tylko mang.
ociesek pisze:
śr lut 21, 2018 11:48 pm
Być może każdy tak właśnie traktuje - kupię, ale nie teraz. No i mamy sprzedażowy klops.
Miałam odwrotnie. Murcielago zawsze było na mojej zakupowej liście, ale w dolarach trochę drogo wychodziło więc wydanie Waneko idealnie mi pasuje.
Alextasha pisze:
czw lut 22, 2018 7:38 am
Jest tyle fajnych tytułów w topkach fandomu (w dodatku krótkich)
No właśnie w kwestii topek. Taka nasza mała sugestia dla wydawców http://comixgrrrlz.pl/2018/01/14/top-10 ... biektywny/ Kilka osób, różne gusta ale znalazły się wspólne tytuły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Mormicc » ndz wrz 30, 2018 7:52 pm

Seria dostała spinoff o jednej z postaci pod tytułem "Murcielago Arana".
► Pokaż Spoiler
Tom 12
► Pokaż Spoiler
Wyszedł już jakiś czas temu.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Ten który myśli » śr lip 24, 2019 11:46 pm

Info z Aska Waneko
"A jakie tytuły regularnie wydawane sprzedają się najgorzej? (Bez Naszego Cudu i Shiki)
about 9 hours ago
[Madziozord] No nieee... skąd to smutne pytanie?
Cóż... jakby tak spojrzeć, to nieco słabszą sprzedaż ma także MURCIELAGO, reszta regularnych tytułów trzyma się dzielnie :)"

Zest170
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 14, 2019 7:07 pm
Gender:
Status: Offline

Murcielago - temat ogólny

Post autor: Zest170 » pt lip 26, 2019 7:20 pm

Kupuje każdy nowy tom kilka dni po premierze i mam nadzieje ze doczekam końca a nie zostanie przerwana przez autora/waneko ze względów na niską sprzedaż

ODPOWIEDZ

Wróć do „"MURCIELAGO"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości