Murcielago #1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Łukasz.T » śr lip 26, 2017 1:45 pm

Obrazek
Premiera 24 sierpnia.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: miaka88 » czw sie 24, 2017 10:42 pm

Zastanawiam się ile jest tam yuri. Tytuł mnie zainteresował ze względu na to ale jestem ciekawa opinii którzy w tym siedzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Lou » sob sie 26, 2017 11:08 am

Cała manga to jedna wielka parodia, która nie udaje, że jest czymś więcej. Dla mnie to taki Hellsing wymieszany z Edenem. Dużo dużych cycków (hue hue), seksu, krwi i flaków. Yuri jest tu sporo ale objawia się mniej lub bardziej ostrymi scenami, a nie uczuciowymi rozkminami. Idealny odmóżdżacz, szkoda tylko, że rozwlekany na tyle tomów.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: miaka88 » sob sie 26, 2017 9:55 pm

Czyli chyba powinno mi się spodobać bo lubie Hellsinga, Eden i yuri. I wreszcie bez romansu szkolnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Alextasha » sob sie 26, 2017 11:09 pm

Murcielago to totalnie nie moje klimaty :P

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Łukasz.T » wt sie 29, 2017 3:45 pm

Tomik już za mną :P
► Pokaż Spoiler
Nie mogę doczekać się kolejnego tomu, ale nie powiem że kusi mnie, żeby poczytać angielskie skany by sobie przypomnieć :twisted:

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Reviolli » pt wrz 01, 2017 6:13 pm

A ja jestem trochę zdziwiony bo podobało mi się dużo bardziej niż przypuszczałem.

Jest bardzo brutalne, ale jakoś wcale się tym nie przejąłem a raczej bawiło mnie to, to jest ten sam poziom jak w Hellsingu. Przy czym zawsze wolę oglądać panie niż panów robiących rozróbę.

Co do ciemnej głównej bohaterki to strasznie przypominała mi wampirzycę od magicznych kul z Hellsinga. Jakoś nie podobała mi się częsta u niej postawa z głową przekrzywioną do konta prostego i jej jęzor. Reszta może być.

W sumie to nie mogę się już doczekać drugiego tomu, bo pierwszy tak nie fajnie przerwali...

Podchodziłem trochę sceptycznie do tego tytułu bo pomyliłem go do innego bardzo podobnego w założeniach, tylko tam druga główna pannica używała miecza.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: ociesek » pt wrz 01, 2017 6:39 pm

Ja też podchodziłem bardzo sceptycznie do Murcielago - yuri, cycki, czarny humor...
Okazało się, że seria jest genialna! Rysunki są świetne, fabuła dość logiczna, a bohaterowie mega. Gagi nie są banalne i przewidywalne. No i ta kreska... Nie mogę się doczekać kolejnych tomów! No nie mogę!

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Lou » sob wrz 02, 2017 11:24 am

Reviolli, no jak to? Przecież nie trawisz bohaterek co bzykają wszystko co do wody i na drzewo nie ucieka ;)
Obrazek

mysz
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: mysz » sob wrz 02, 2017 2:36 pm

Po pierwszym tomiku jestem bardzo zadowolona. Czarny humor, rąbanka, groteska - wesoło. No i są urocze dziewczynki 8-) Dobrze się przy tym odstresować.

Grzybek
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Grzybek » wt wrz 05, 2017 10:11 pm

Hej to tylko u mnie, czy u was też pojawiają się takie literówki jak "wyghląda na tho...", ..że tylko mhy zosthaliśmy", albo "oczywiście rhównie dhobrze moghłaby wsphółpracować ze staruchem, ale...", w waszych tomach też się wkradły takie literówki, czy tylko ja mam takie szczęście XD, chyba ktoś miał problem h na klawiaturze, a przykłady są z "Zabójczego Paty" ale było więcej tylko nie chce mi się teraz szukać :wink: .

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Łukasz.T » wt wrz 05, 2017 10:12 pm

Specjalnie zostało tak przetłumaczone :P

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Kocurzyca » śr wrz 06, 2017 12:35 am

Ten koleś na C się w ten sposób wypowiada, pewnie jest obcokrajowcem, dlatego jest tak napisane.


"Nie będę kupować Murcielago, manga jest fajna ale mam wystarczająco wydatków" Kot kilka dni później z tomikiem w ręku "ups?"

Wersja tomikowa podobała mi się nawet bardziej niż jak czytałam skany, i cieszę się, że już w pierwszym tomie weszliśmy w lubiany przeze mnie arc (ten w domu). Strasznie mi się podobał jak czytałam go pierwszy raz. No i lubię gore i mangi gdzie faktycznie leje się krew i padają trupy, bo o ile darzę shouneny miłością wielką i bezgraniczną, tak czasem jestem zmęczona brakiem faktycznych "obrażeń" i krwi.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Katori » śr wrz 06, 2017 4:03 pm

Bardzo mi się podobało, jest ostro, Kuroko i jej koleżanka po fachu są świetne, mnóstwo akcji, gore i czarnego humoru. Chyba najlepszy tytuł z tegorocznych nowości.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Kilgore Trout » śr wrz 06, 2017 10:01 pm

Kiedyś już czytałem, ale i tak się dobrze bawiłem (nawet zapomniałem o parodiowaniu "Pulp Fiction" w trzecim rozdziale :D). Tłumaczenie przyjemne, bez zgrzytów. Trochę szkoda, że taki mały format, bo kreska jest również całkiem dobra i do tego oryginalna. Czekam z niecierpliwością na następny tomik! :)

GrisznakIW
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: GrisznakIW » sob wrz 23, 2017 7:05 pm


Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: amsterdream » ndz gru 31, 2017 2:55 pm

Tyle osób zachwalało więc kupiłem pierwszy tom na spróbowanie i to było straszne. W tym tytule jest praktycznie wszystko, czego nienawidzę w mandze i anime. Infantylizm i przerysowanie do potęgi entej.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Ajsza » ndz gru 31, 2017 6:08 pm

amsterdream pisze:
ndz gru 31, 2017 2:55 pm
tom na spróbowanie i to było straszne. W tym tytule jest praktycznie wszystko, czego nienawidzę w mandze i anime. Infantylizm i przerysowanie do potęgi entej.
Ja na szczęście czytałam tomik z biblioteki i mam podobne zdanie...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: Lou » ndz gru 31, 2017 6:45 pm

amsterdream pisze:
ndz gru 31, 2017 2:55 pm
W tym tytule jest praktycznie wszystko, czego nienawidzę w mandze i anime. Infantylizm i przerysowanie do potęgi entej.
Nie rozumiem zdziwienia. Przecież są recenzje, tu w temacie też było pisane czym ta manga jest (lub czym nie jest). O przerysowaniu, gore, seksie była mowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Murcielago #1

Post autor: amsterdream » pn sty 01, 2018 10:59 am

Breserk też jest przerysowany, ale jak dobrze się go czyta. W Murcielago mamy za to latające samochody, nieśmiertelne postacie czy absurdalne super zmysły głównej bohaterki. Nie dałem rady tak mocno zawiesić niewiary. "Humor" też zupełnie do mnie nie trafił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"MURCIELAGO"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości