MM 12

Komentarze na temat artykułów, które do tej pory ukazały się w Mangamiksie, propozycje kolejnych
kuso
Status: Offline

MM 12

Post autor: kuso » pn cze 23, 2003 3:23 pm

nyo wiec wkoncu zasiadlem wzialem w lapki Mm12 i zaczalem czytac zawarte w nim artykuly, sprawozdania itp.itd

na pierwsze danie poszly 'mangowe ciekawostki' Mr Gato. gdyby nie to ze MM tak sie opuznil moze bylyby to ciekawostki, lecz w chwili gdy dostalismy magazyn w swoje lapki sa to powszechnie znane w naszym swiatku fakty. pierwsza czesc mowi o Spirited away i nagrodach jakie zgarnal, a druga o 'jak powstaje manga' - antologia komixu polskich rysownikow, ktore jak kazdy kto je przeczytal zaowazyl czesto nie maja nic wspolnego z tematem przewodnim.

no na drugie danie wzialem sobie artykul o dosc ostrym tytule 'szowinistom twarde 'nie'!' Tomasza Wikieła. jak sie okazalo jest to sprawozdanie z WSK (Warszawskie Spotkania Komixowe), ktore odbyly sie 15-16 marca i to juz po raz 3 (i znow poslizg z tematem>>>>). znajdziemy w artykuliku wymienione z grubsza co, kiedy i z kim dzialo sie przez te dwa dni.

no i na deserek cos co zaciekawilo mnie z samego tytulu 'japanese street fashion' (autorstwa Marti) oraz z pika do niego... artykul opowiada o modzie ulicznej w japoni, ale nie takiej w stylu dzinsy i t-shirt. mowa tu o naprawde ekscentrycznych (dla reszty swiata) ubiorach w stylu Miwako z Paradise Kiss. szczeze mowiac fajnie mi sie go czytalo i chcialbym aby takich textow bylo wiecej. nie wiem jak wy ale ja nie moge uwierzyc ze tak na serio tam takie rzeczy sie dzieja. i wlasnie dlatego kiedys musze pojechac do Kraju Kwitnacej Wisni!!!

jako popitke na dobre trawienie szybciutko wchlonalem Reminiscencje (uf trudny wyraz :wink: ) z Pyrkonu. kiedys sam na nim bylem. bylo to 3 lata temu chyba i bylo swietnie. milo mi slyszec ze konwencik trzyma forme a nawet zyskuje na popularnosci. jest naprawde niesamowity bo tam kazdy znajdzie cos dla siebie. jak ja tam bylem bylo cos dla mangomaniakow, dla strawarsowcow, ksiazkowych moli, magikowcow, rpgowcow, bitewniakow itp itd...

no najadlem sie. na kolacje spalaszuje'niw wszystek umre - uczniowie Tezuki Osamu' oraz listy (za ktorymi nie przepadam :P )

jak dla mnie interesujace jak do tad bylo street fashion i o pyrkonie... reszta to jak ziemniaczki - taki zapychacz do obiadku :roll: , ale jak mowia nie samym slowem czlowiek zyje a ja jeszcze prawdziwego obiadu nie jadlem :wink:

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » pn cze 23, 2003 8:57 pm

Tia Muszę w dużej części zgodzić się z przedmówcą. Artykuły na pewno ciekawe, szkoda że w dużej mierze zdezaktualizowane :( .

Najciekawsze według mnie były "Nie wszystek umrę - uczniowie Tezuki Osamu" oraz właśnie ten o street fashion.

Pierwszy ze względu, iż miło jest poczytać o prawdziwej legendzie anime i jego uczniach. A młodszej części czytelników taka lekcja poglądowa na pewno nie zaszkodzi.

Drugi bo mówi o innej Japoni, niż ta z tv (pokazywanie ciągle facetów w garniturach jako jedyne oblicze kraju zaczyna mnie z lekka irytować). Chociaż artykulik jest spoks brakuje w nim omówienia ubioru facetów (no coś tam jest ale mało :? ).
A tak poza nawiasem ale czy np. strój Keitaro z OAV Love Hina wbija sie w ten nurt (mówię o tym płaszczyku z krzyżykam w charkterze ozdobników), może ktoś wie? No i gdzie takie cudeńko można dostać 8) .
Mam nadzieję że takich tekstów o współczesnej Japoni będzie więcej w MM :!:

arashika
Status: Offline

Post autor: arashika » wt cze 24, 2003 10:25 pm

a mi sie ten artykol o modzie bardzo podobal.a nie bylo w nim o facetach,bo to artykol o modzie kobiecej :>.moze jak pomeczymy redakcje,to Marti cos dla facetow napisze :>>

Pasuzuko
Status: Offline

Post autor: Pasuzuko » wt cze 24, 2003 11:25 pm

taaa... z reguly jak pisze sie cos o modzie to tylko dla bab ;) Mnie sie tam strasznie podobaja modne zima szaliki z cyckami ^^ sa naprawde kawaii (albo jak ktos narzeka na brak wlasnych, to nie sa potrzebny silikon :P)

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » śr cze 25, 2003 9:54 am

Może większość facetów się nudno wtapia w tło? Może nie mają pomysłowości/ ochoty/ odwagi się tak ubierać?
...a może autorka nie była pewna, czy ktoś o modzie wśród facetów będzie chciał przeczytać? Ja jestem ZA (Arashi... :twisted: _

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » śr cze 25, 2003 10:35 am

nyo ja jesem za. chociarz jestem facetem to nawet troche interesuje sie moda (moze nawet troche wiecej niz przeciecietny facet :P ). ogladam sobie czasem Ftv, patrze sobie co ludzie nosza na ulicy (wiekszosc to nic ciekawego, a jeszcze te rozowe i jasno niebieskie dresy ktore nosza dziewczyny coraz czesciej na ulicy to juz porazka O_o - chociarz z drugiej strony to pewne odbicieod szarosci- beznadziejne - ale zawsze :P )

te szliki byly fajne buehehehehehe, a i te spudnice z posladkami namalowanymi. to juz byl git :D

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » śr cze 25, 2003 10:45 am

Gdzie wy widzieliście te szaliki... :?: bo ja w takich sprawach zawsze jestem nie w temacie.

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pt cze 27, 2003 12:20 pm


Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » pt cze 27, 2003 9:25 pm

Suuuper te szaliczki, zwłaszcza te zielone.

harloczek
Adept
Posty: 215
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:54 pm
Lokalizacja: zależy kto pyta
Kontakt:
Status: Offline

Re: MM 12

Post autor: harloczek » pt cze 27, 2003 10:54 pm

kuso pisze: no i na deserek cos co zaciekawilo mnie z samego tytulu 'japanese street fashion' (autorstwa Marti) oraz z pika do niego... artykul opowiada o modzie ulicznej w japoni, ale nie takiej w stylu dzinsy i t-shirt. mowa tu o naprawde ekscentrycznych (dla reszty swiata) ubiorach w stylu Miwako z Paradise Kiss. szczeze mowiac fajnie mi sie go czytalo i chcialbym aby takich textow bylo wiecej. nie wiem jak wy ale ja nie moge uwierzyc ze tak na serio tam takie rzeczy sie dzieja. i wlasnie dlatego kiedys musze pojechac do Kraju Kwitnacej Wisni!!!
oops, przegapilem ten watek... :(
ja wiem, ze tam takie rzeczy sie dzieja jako, ze taka moda jest powiazana z jrockiem. fajne te niektore ciuszki sa :>
na ten temat postuje w watku obok :D

pomecze marti, zeby cos o modzie dla facetow skrobnela ^~
Abstract Overload 'zine => piszemy o japońskiej muzyce
rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei...

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » sob cze 28, 2003 4:41 pm

Ekstra szaliczki, he he ciekawe jaka byla by reakcja ludzi na polskiej ulicy :twisted: Co do tych spodenek to widzialem je juz wczesniej (oczywiscie zdjecia :D ). Spoko stroje

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » pn cze 30, 2003 10:58 pm

Kupiłabym sobie taki, nawet tylko po to by tą reakcję sprawdzić... :wink:

Szokowanie ludzi - to jest to. Nie ma jak małe hobby,,,,

Naiya
Status: Offline

Post autor: Naiya » wt lip 01, 2003 11:13 am

Bueheheh dobre te ciuchy ;D zwłaszcza te szaliczki ;DDD

kuso
Status: Offline

Re: MM 12

Post autor: kuso » sob lip 05, 2003 1:02 pm

harloczek pisze: pomecze marti, zeby cos o modzie dla facetow skrobnela ^~
nyo pomecz pomecz :D

co do ubioru to sobie pomyslalem ze taka czapeczka na zime wygladajaca jak cucek by byla spoko :wink: ... ciekawe kiedy takie sie pojawia/ albo juz sa

Akudie
Status: Offline

Post autor: Akudie » śr lip 09, 2003 8:00 pm

Artykul o street fashion byl pochlaniajacy, naprawde bardzo interesujacy i dobrze napisany.
Tak samo podobal mi sie artykul o tym jak japonki dbaja o urode.
japonia od tej strony jest mniej znana ale rownei ciekawa.
Z niecierpliwoscia czekam na jakis artykul o japonskich sztukach walki, moze Aikido...
A suivre...

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » sob lip 12, 2003 2:17 pm

Akudie pisze:Z niecierpliwoscia czekam na jakis artykul o japonskich sztukach walki, moze Aikido...
A suivre...
Popieram, popieram. Oprocz Aikido moze cos o Sumo. Na Eurosporcie leca zawody from Japonia (sumo) i przydalo by sie jakas instrukcja z czym to sie je :) .

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » ndz lip 13, 2003 4:42 pm

ol jea sumo to jest to. lubie sobie czasmi na to popatrzec. ale w MM wolalbym artykol nie o walkach ale o tym z czego sumo wyroslo. jak postrzegano sumokow kiedys a jak dzisiaj itp itd

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » pn lip 14, 2003 2:18 pm

Myśle że dobre były by dwa artykuły. Uno sumo dawniej. Zwei sumo dzisiaj i jutro. Suumo cały czas się zmienia więc wieże że były by potrzebne opis przyszłościowy (naprzykład nowe techniki, wiem że takie istnieją no i kwestia udziału kobiet-chociaż to pewnie bardzo daleka przyszłośc :wink: )

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » sob sie 09, 2003 10:39 pm

Pasuzuk! Kuso! Radziu!
Optymistyczna myśl na wakacje:
Widziałam w Gdańku stoisko wypchane t-shirtami, typu " narysowane rozerwanie przez ktore widac biust" i fartuszkow ukazujacych dokladnie to na czym wiszą...
To może i szaliczki do nas dojdą?!

Chiyo_chan
Status: Offline

Post autor: Chiyo_chan » śr gru 17, 2003 2:12 pm

Czujecie, wyjść na polskiej ulicy w takiej spódniczce- to moje marzeni:P Ciekawe ile taka by w Polsce kosztowała, ale polacy to takie muły w większości, że w życiu nie wyprodukuja czegos something like that.

Zablokowany

Wróć do „Artykuły w Mangamiksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości