Komentarze artykułów

Komentarze na temat artykułów, które do tej pory ukazały się w Mangamiksie, propozycje kolejnych
Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » ndz cze 15, 2003 9:21 am

Zgadza się , ale chyba nie bierzemy na warsztat pisania fików z Harrego Pottera , albo fanowskiej wersji X-Menów ?

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » pn cze 16, 2003 2:52 pm

Radziu pisze:Nimue=>No ciężko było, szczególnie bez widzenia emblematu, ale się udało (po stylu listów można było się domyśleć :P ). A co do książki może jednak da się ją znaleść (mam dostęp do paru biblotek, więc...).:
Było, nie było ze 2 lata już sobie szukam emblematu, ale nigdzie nic odpowiedniego dla mnie nie mogę znaleźć. :evil: Najchętniej to bym wkleiła zdjęcie Vasha the Stampede, ale to by było trochę niewporządku, bo już chyba nikt by się nie zastanawiał czy jestem dziewczyną.
Książka "Z krańców Azji" ("Myśli srebrne i złote"), ma wymiar dosyć.. hm kieszonkowy, ale jej zaletą/wadą (niepotrzebne skreślić) jest to, że dzieli się na 3 części: japońską, koreańską i wietnamską.

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » pn cze 16, 2003 9:30 pm

Ja ze swojej strony jestem za tym aby tematy m&a zostały ograniczone do niezbędnego minimum tzn. podstawowe informacje o drukowanych mangach czy ich autorach, także nie zaszkodzą artykuły w stylu "Manga w średnim wieku" itd. Pójście w stronę m&a zabiło by unikalność naszego "ukochanego" pisemka do tej pory najszerzej promującego kulturę japońską w Polsce. Pismo, według mnie, powinno skupić się na drukowaniu tekstów z kultury, historii i dziejów najnowszych Japonii. Osobiście najbardziej zainteresowały artykuły dotyczące kultury ludu Ainu (pośrednio temat związany z moimi studiami) oraz te dotyczące życia codziennego Japończyków. Mam nadzieję że takich artykułów będzie więcej (proszę :) , proszę :) , bardzo proszę :D ).
Nimue==>
Było, nie było ze 2 lata już sobie szukam emblematu, ale nigdzie nic odpowiedniego dla mnie nie mogę znaleźć. Najchętniej to bym wkleiła zdjęcie Vasha the Stampede, ale to by było trochę niewporządku, bo już chyba nikt by się nie zastanawiał czy jestem dziewczyną.
Nio, a może to nie sprawa znaleziena emblematu a chęć pozostawienia pewnej dozy tajemnicy...

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » wt cze 17, 2003 5:32 pm

:mrgreen:
Jak zawsze masz rację... i w pierwszym i w drugim :wink:
...a z artykułu o mandze w średnim wieku, najlepiej pamiętam obrazek z dwujką staruszków. Bije od niego ciepło i spokój i jeszcze pewna wiedza.
Pewnie dlatego tak utkwiło mi to w pamięci...

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » czw cze 19, 2003 3:50 pm

Nie no bo sie chyba zawstydze. Ja i zawsze racja :P . He chciałbym.

Co do tego artykułu to na pewno powinien on uświadomić ludziom że życie nie kończy się po emeryturze i że wtedy możemy nawet pełniej (więcej czasu) kontynuować swoie zainteresowania np. czytajac mangi (jakby tak ludzie na emeryturce mieli więcej kaski na nie).
Swoią drogą fajnie będzie (oby) za 50 lat zobaczyć staruszków z mangą w Polsce :D .

A i jeszcze jedno. Życzę miłych wakacji :D !!!
U mnie sesja kończy się dopiero za tydzień w środę :evil:

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » pt cze 20, 2003 11:03 pm

Radziu pisze: Co do tego artykułu to na pewno powinien on uświadomić ludziom że życie nie kończy się po emeryturze i że wtedy możemy nawet pełniej (więcej czasu) kontynuować swoie zainteresowania np. czytajac mangi (jakby tak ludzie na emeryturce mieli więcej kaski na nie).
Swoią drogą fajnie będzie (oby) za 50 lat zobaczyć staruszków z mangą w Polsce :D .
Życie jak najbardziej kończy się "po emeryturze" :lol:
Za 50 lat, to nie ty będziesz się cieszył patrząc na staruszków z mangą w ręku, tylko młodzież patrząc na ciebie...

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » sob cze 21, 2003 1:56 pm

Ha no oczywiście zrobiłem błąd :( : nie po tylko na (nie wiem o czym myślałem pisząc to :roll: )
A co do tych 50 lat to zamierzam się zahibernować aż obecne pokolenie znawców m&a będzie na emeryturce a manga bedzie dostępna w każdym spożywczaku :P

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » sob cze 21, 2003 9:45 pm

..."Sailor Moon" leżałaby między grochem a fasolą (lub jak kto woli: mydłem a powidłem) i wtedy już nic nie mógłbyś zarzucić tłumaczom...

Czy taki świat naprawdę by Ci się podobał :?:

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » sob cze 21, 2003 11:17 pm

He he Jasne, fajnie było by kupować rano mangę razem z bułeczkami (oczywiście manga musiała by być kucharska ewentualnie o sprzedawcach w spożywczaku :twisted: )

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » ndz cze 22, 2003 1:45 pm

A po yaoica by się szło do sex shopu?......... :?

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » ndz cze 22, 2003 7:05 pm

No to chyba w przypadku jakiś mocniejszych mang :twisted: . Myślę że w przypadku Waneko nie "grozi" nam na razie wyadanie takowych (pewnie ze względu na płeć piękną pewnie szkoda :wink: )

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » pn cze 23, 2003 6:37 pm

...manga to nie Potter i kupowanie jej nawet w spożywczakach nam nie grozi (choć myślę, że jakieś hentaice by się w tych sex shopach łatwo zaklimatyzowały i sprzedawały jak ww. gorące bułeczki 8) ). Jak wątpisz w popularność yaoi wśród czytelniczek :arrow: to sprawdź kiedyś co (prawie jako jedyne) ma popyt na giełdzie allegro. :wink:

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » pn cze 23, 2003 8:18 pm

Nie nie wątpie w popularnośc yaoi wśród czytelniczek (myśle że sprzedawały by się jak to określiłaś "jak świeże bułeczki"). Natomiast wątpie czy Waneko zdecyduje się na ich publikację (he no babcie poprawne politycznie się kłaniają :twisted: )
A co do moiego komentarza nowych artykułów z MM umieściłem go w temacie MM12 :arrow:

ayashi
Status: Offline

Post autor: ayashi » wt cze 24, 2003 10:23 pm

a jak sie wam podobal artykol o modzie w japonni?bo moim zdaniem byl supreowy! nie wiedzialem,ze oni tam tak sie ubieraja :P

Nimue
Status: Offline

Post autor: Nimue » śr cze 25, 2003 9:45 am

ayashi pisze:a jak sie wam podobal artykol o modzie w japonni?bo moim zdaniem byl supreowy! nie wiedzialem,ze oni tam tak sie ubieraja :P
Artykuł fajowy 8) , ale zdjęcie trochę mniej... trochę szokujące. O ile ta dziewczynka z lewej, wyglądała słodziutko, to ta z prawej... ( nie będę tu nikogo obrażać)...

Radziu
Status: Offline

Post autor: Radziu » śr cze 25, 2003 7:31 pm

A mnie artykulik sie podobał. Zdjecie też :P (Nimue nie lubisz takiego stylu?) Szkoda że czegoś takiego nie uświadczysz u nas (no chyba że w Bolkowie). Była by zabawa

harloczek
Adept
Posty: 215
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:54 pm
Lokalizacja: zależy kto pyta
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: harloczek » czw cze 26, 2003 9:55 pm

nie widzialem jeszcze tego artykulu, wiec ze swoim postem strzelam nieco w ciemno. bylem dzis w jednym z lokalnych hipermarketow, ale nie widzialem MM. czy to jest artykul o gothic lolitach...?

cos w tym klimacie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

bardzo mi sie podobaja stroje aluice auaa i h.NAOTO ;]
Abstract Overload 'zine => piszemy o japońskiej muzyce
rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei...

kuso
Status: Offline

Post autor: kuso » pt cze 27, 2003 12:29 pm

tak jest w MM12 jest mowa o EGL - Elegant Gothic Lolita

swiene piki zapusciles :) podbaja mi sie :D a ten ostatni wbil mnie w ziemie

harloczek
Adept
Posty: 215
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:54 pm
Lokalizacja: zależy kto pyta
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: harloczek » pt cze 27, 2003 8:52 pm

kuso pisze:tak jest w MM12 jest mowa o EGL - Elegant Gothic Lolita

swiene piki zapusciles :) podbaja mi sie :D a ten ostatni wbil mnie w ziemie
mnie tez... ^~

teraz zaproponuje troche mody meskiej, z dosyc popularnymi modelami :>

na poczatek Miyavi (ex Due le quartz)

Obrazek

teraz Mana (Moi dix Mois, ex MALICE MIZER)

Obrazek

Obrazek

oraz Ryutato (Plastic Tree)

Obrazek

;]
Abstract Overload 'zine => piszemy o japońskiej muzyce
rock, pop, gothic, industrial, metal, electro, visual kei...

marti
Status: Offline

Post autor: marti » pt cze 27, 2003 9:21 pm

Radziu pisze:Szkoda że czegoś takiego nie uświadczysz u nas (no chyba że w Bolkowie). Była by zabawa
no to sie ciesze,ze moj artykol sie podobal(troche sie balam ^^;;) a taka mode uswiadczysz na ulicach chocby warszawy.zadko,bo zadko,ale kilka osob oprocz mnie sie tez tak ubiera :PP

pozdrawiam

marti

ps.o facetach nic nie bylo,poniewaz pisalam konkretnie o damskiej odmianie GL

Zablokowany

Wróć do „Artykuły w Mangamiksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości