The Promised Neverland - temat ogólny

Emma i inne dzieciaki mają całkiem przyjemne życie w sierocińcu którego są mieszkańcami. Mimo że zasady tam obowiązujące są bardzo surowe, codziennie muszą rozwiązywać trudne testy, ich opiekunka jest przemiła i traktuje ich jak swoje własne dzieci, a dzieciaki żyją w bardzo przyjaznych stosunkach. Wszystko to zmienia się dla Emmy w dniu, w którym jedno z dzieci odchodzi do swojej nowej rodziny, a dziewczynka poznaje przerażającą prawdę o ich przytulnym sierocińcu, otoczonym wysokim murem…
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Yuriko » czw sty 07, 2021 1:05 am

Ciekawe czy te oryginalne momenty zepsują całość.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » sob sty 23, 2021 10:14 am

Usunęli
► Pokaż Spoiler
z anime :lol:
Najlepszą, kurde, postać tego arcu.
I chyba najlepszą postać w ogóle z tej mangi.

O... okej?

Cieszyłam się nawet, że chcą pozmieniać rzeczy względem oryginału, bo ten zaczął kulać im dalej w las, ale. Ale po co wywalać najlepszą postać, bez jaj.
Nie oglądałam jeszcze odcinka o którym mówię (jak coś xD).
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: yikkimy » sob sty 23, 2021 10:20 am

Meliona pisze:
sob sty 23, 2021 10:14 am
Usunęli
► Pokaż Spoiler
z anime :lol:
Zaraz,
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » sob sty 23, 2021 10:21 am

Prawdopodobnie w ogóle nie zrobią Goldy pond, bo już się pojawiły miejsca i sceny, który wydarzyły się na końcu tego arcu
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: yikkimy » sob sty 23, 2021 10:31 am

Jeśli tak, no to nieźle się porobiło :shock: Trochę szkoda, bo tyle fajni postaci pójdą na marne.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » sob sty 23, 2021 10:45 am

Hm, oni nie mogą usunąć całkowicie Goldy Pond, bo występuje tam kluczowa postać.
Poniżej spoilery z niewydanego jeszcze w Polsce ostatniego tomu (może z 19, ale lepiej dmuchać na zimne):
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinManga
Wtajemniczony
Posty: 611
Rejestracja: śr lip 26, 2017 9:46 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: MarcinManga » sob sty 23, 2021 2:28 pm

Chciałbym tylko zaznaczyć, że jeszcze 8 odcinków do końca tego sezonu. Więc nie zakładajcie od razu, że to wszystko powycinali, bo mają jeszcze sporo okazji do pokazania tych rzeczy, nawet jeśli nie w ten sam sposób co w mandze.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » śr sty 27, 2021 6:22 pm

ask pisze:A będą kolejne LN z tego tytułu?
Wydawnictwo Waneko
około 2 godziny temu
[Wyderek] Zobaczymy, jak sobie będzie radził List Normana, ale patrzymy na sprawę bardzo optymistycznie ;) Dzięki Waszym zakupom, oczywiście :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » czw sty 28, 2021 11:58 pm

Okej, drugi sezon anime TPN będzie ssał ostro xDD Tego się nie spodziewałam, szczególnie, że pierwsze dwa odcinki były miodne, klimatyczne i dobrze zrobione.
► Pokaż Spoiler
Prawdopodobnie chcą zakończyć całą historię w tym sezonie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Kocurzyca » pt sty 29, 2021 1:30 am

Tak to wygląda xD stwierdzili że popyt na późniejszą część historii już nie istnieje bo ludzie zawiedli się drugą połową mangi więc ucięli i nara, zapominamy że TPN w ogóle istniało xD

Szkoda. Akurat do
► Pokaż Spoiler
mi się dobrze czytało i do tego momentu anime na pewno chętnie bym obejrzała.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » pt sty 29, 2021 9:44 am

Kocurzyca pisze:
pt sty 29, 2021 1:30 am
stwierdzili że popyt na późniejszą część historii już nie istnieje bo ludzie zawiedli się drugą połową mangi więc ucięli i nara,
Co jest w sumie dziwne, bo ostatni tom TPN sprzedał się w ciągu miesiąca w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy (w Japonii oczywiście)... Na pewno ta seria lepiej się sprzedawała od takiego Dr. Stone'a, który dostaje chyba cały czas porządnie zrobione anime (nie oglądałam i nie czytałam, więc mogę się mylić). No szkoda.
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: yikkimy » pn lut 22, 2021 11:31 am

Czy The promised neverland wystarczająco dobrze się sprzedaje, by była szansa na artbook? :)

[Wyderek] To jest niestety sprawa dużo bardziej złożona. Licencje na artbooki są piekielnie drogie, materiały, koszty druku również. Są trudniejsze w dystrybucji i transporcie, bo po prostu ze względu na wymiary się niszczą. Biorąc pod uwagę powyższe, ich cena jest wysoka, więc sprzedają się słabo. Będziemy jeszcze rozważali kwestię dalszego wydawania dodatków do tej serii.
No nic, trudno. Co prawda ze mam artbook po japoński, ale i tak przygarnęłabym artbook po polsku.

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Xenonn123 » sob mar 06, 2021 4:25 pm

Meliona pisze:
sob mar 06, 2021 9:15 am
Serio nie wierzę w to, że to autor zdecydował o tym, że wytną 90% mangi po ucieczce i zmienią historię Izy (bo tylko to zmienili) xD Studiu nie chciało się robić dalej tego anime. Albo i studiu i wydawnictwu (ale czemu niby wydawnictwo by miało tego chcieć?).
Autora zaangażowali, albo sam się zaangażował, żeby nie wyszła z tego katastrofa. I tak wyszła katastrofa.

Jeśli chce Wam się dalej kontynuować, to przenieśmy się do tematu z anime albo z TPN, bo nie sensu zaśmiecać tego tematu.
Ale mojego zdania i tak nie zmienicie, więc nie ma sensu się produkować. Tak, nie znam się na produkcji anime. Oglądam z 3 anime rocznie, jedno z nich okazało się być sraką. Winę za to poniosło u mnie studio, hejcę je teraz.
No ale jeśli nie znasz się na produkcji, to hejcenie studia za to, jest w cholerę chamskie, oczywiście każdy ma prawo mieć własną opinię, ale w tym przypadku obrywa się ludziom którzy nie mają na tę adaptację żadnego wpływu.

To tak jakby pracować na budowie albo w firmie, robisz coś zgodnie z czyimś rozkazem i potem obrywa się tobie za to że zrobiłaś nie tak jak życzy sobie obywatel czy szef danego gospodarstwa.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » sob mar 06, 2021 4:58 pm

Ale czy hejtuję animatorów? Reżysera tego animca? Nie. Hejtuję studio. Czyli ich szefów...
Obrazek

kierr
Posty: 46
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:43 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: kierr » ndz maja 30, 2021 5:02 pm

Nie wiem czy było tu wspominane: wyszedł epilog zatytułowany "The promised neverland: Dreams come true" - skupiony na spełnionych marzeniach dzieci w świecie ludzi.
Swoją drogą wyszło już tyle tych dodatkowych historii, że możnaby z tego tomik zrobić i wydać... :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „"The Promised Neverland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości