The Promised Neverland - temat ogólny

Emma i inne dzieciaki mają całkiem przyjemne życie w sierocińcu którego są mieszkańcami. Mimo że zasady tam obowiązujące są bardzo surowe, codziennie muszą rozwiązywać trudne testy, ich opiekunka jest przemiła i traktuje ich jak swoje własne dzieci, a dzieciaki żyją w bardzo przyjaznych stosunkach. Wszystko to zmienia się dla Emmy w dniu, w którym jedno z dzieci odchodzi do swojej nowej rodziny, a dziewczynka poznaje przerażającą prawdę o ich przytulnym sierocińcu, otoczonym wysokim murem…
ODPOWIEDZ
Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn cze 01, 2020 7:22 pm

Alexandrus888 pisze:
pn cze 01, 2020 4:45 pm
Ale to nie nowa teoria funkcjonowania świata
► Pokaż Spoiler
Tylko powiem ci, że w żadnej jeszcze nie było aż tak słodko-pierdząco jak w Neverland. Zmierzch miał lepsze konflikty niż ta manga. :lol:

A personalnie... ja wiem, że rozdziały się robi z wyprzedzeniem, ale scena
► Pokaż Spoiler
nie tylko obecnych okolicznościach, ale wciskana przez kogoś z Japonii (która dalej oficjalnie uważa nie-japończyków za tak jakby podludzi bo za zbronie wojenne dotąd nie czują się winni) sprawiła, że mi się po prostu śniadanie cofa. :evil:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » śr cze 03, 2020 6:23 pm

twitter Weekly shonen jump pisze:editor note about The Promised Neverland says: "The story finally reaches its end!! Don't miss its shocking conclusion!!". The series is reaching its end, but there's no full confirmation about its final chapter. We'll wait until more info is revealed.
"Szokujące" zakończenie. Nie mogę się doczekać :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » śr cze 03, 2020 7:00 pm

Info z obrazkiem
► Pokaż Spoiler
Czyli czeka nas final chapter i zapowiedzenie kontynuacji rodem z FT/Nanatsu. :|

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Pajęcza_Lilia » śr cze 03, 2020 7:10 pm

Meliona pisze:
śr cze 03, 2020 6:23 pm
twitter Weekly shonen jump pisze:editor note about The Promised Neverland says: "The story finally reaches its end!! Don't miss its shocking conclusion!!". The series is reaching its end, but there's no full confirmation about its final chapter. We'll wait until more info is revealed.
"Szokujące" zakończenie. Nie mogę się doczekać :lol:
No wiesz, ja to jestem w szoku jak nisko ta seria upadła w tak małej ilości tomów. :P

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Alzea » śr cze 03, 2020 8:14 pm

Uff, czyli jednak koniec, nie będą mordować serii (bardziej).
Itachi Uchiha pisze:
śr cze 03, 2020 7:00 pm
Czyli czeka nas final chapter i zapowiedzenie kontynuacji rodem z FT/Nanatsu. :|
Moje shipujące serduszko akurat jest zadowolone z FT 100 years quest, zwłaszcza po najnowszym chapterze, co poradzę 💁 W sumie pod koniec FT to shipy i sentyment mnie tam trzymały 😂

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: KAWAIILOVE » śr cze 03, 2020 8:33 pm

Alzea pisze:
śr cze 03, 2020 8:14 pm
Uff, czyli jednak koniec, nie będą mordować serii (bardziej).
Itachi Uchiha pisze:
śr cze 03, 2020 7:00 pm
Czyli czeka nas final chapter i zapowiedzenie kontynuacji rodem z FT/Nanatsu. :|
Moje shipujące serduszko akurat jest zadowolone z FT 100 years quest, zwłaszcza po najnowszym chapterze, co poradzę 💁 W sumie pod koniec FT to shipy i sentyment mnie tam trzymały 😂
Ja miała na odwrót - wywracałam co chwila oczami, choć byłam zadowolona z tego, że główny paring się nie wydarzył, a reszta była meh (może jedynie Levi x Gajeel oraz Ever i Elfman byli ok). Kwintesencja próby przypodobania się faną (choć to jest normalne u Mashimy - NIESTETY) w Wielkiej klapie z ostatniego arcu. 😒

Z tego wszystkiego najbardziej wkurza mnie to, że Juvie uznaje się za normalną, zdrową osobę, i na siłę wciskał się Greyowi - gdzie gdyby na jej miejscu dać faceta były to skandal i obrzydzenie, pokroju Minety z BNHA. Straciłam do tej postaci całą wyrozumiałość po tym jak..
► Pokaż Spoiler
A większość temu przyklaskuje 🤷
Przepraszam, za wpis offtop, ale musiałam swoje powiedzieć.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Alzea » śr cze 03, 2020 9:04 pm

KAWAIILOVE no ja ich akurat shipuje, ale uważam, że to co Mashima zrobił z tak dobrze zapowiadającą się postacią (Juvia) woła o pomstę do nieba, używa jej głównie jako comedic relief i mnie to boli, bo ma ciekawe moce i potencjał na backstory. To o czym piszesz jest przesadzone, ale no takie miało być, przesadzone, w tę stronę niestety Mashimy ją popchnął. Staram się skupić na tych lepszych stronach
► Pokaż Spoiler
a na dziwne fantazje Mashimy przymykać oko, bo są czasem zwyczajnie niesmaczne, wiele scen z udziałem dziewczyn FT wołało o facepalm. Jednak daleka jestem od porównywania postaci z shonen mango do prawdziwego życia, bo idąc tym tropem 90% powinno się zamknąć w psychiatryku lub więzieniu 💁I też już nie offtopuje >D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » czw cze 04, 2020 9:58 am

Seria zakończy się za dwa rozdziały, 14 czerwca :D Będzie w sumie 20 tomów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Maur » czw cze 04, 2020 10:01 am

Amen :P

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » czw cze 04, 2020 11:02 am

A na do widzenia, kolorowa okładka z magazynu :P
► Pokaż Spoiler
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Ame » czw cze 04, 2020 12:21 pm

Ładna jest ta twarz Emmy narysowana. Kreska aż tak się zmieniła? Czy tylko w magazynie ją tak narysowali?

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Yuriko » pn cze 08, 2020 10:57 pm

Dobrze, że w Waneko w miarę szybko to wyda i się dowiem dlaczego wszyscy uważają, że poziom spadł tak mocno :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » śr cze 10, 2020 6:20 pm

Obczajcie to: manga dostanie serial live action wyprodukowany przez Amazon (czyli anglojęzyczny).
xD

https://variety.com/2020/tv/news/promis ... 234629626/

Będzie to współprodukował Hiro Nakamura z Herosów (tego serialu) xD W sumie fajnie, że on coś jeszcze robi w holiłód, bo lubiłam gościa w tym serialu.
"He also produced the live-action film adaptation of the anime series “Death Note.” His other current projects include a film adaptation of “Mega Man” as well as “Attack on Titan.”"
No to nie brzmi dobrze :lol: Muszę sobie zobaczyć tego Death note'a w końcu, skoro już mam Netfliksa non stop.

A wracając do tego pomysłu: pewnie Emma, Ray i Norman będą grani przez aktorów po dwudziestce albo przez drewniane dzieci :lol: Oby nie. W sumie wszystko mi jedno, bo skoro to rzecz amazona, to i tak jej nie obejrzę.

Jak ktoś nie wie, to powstaje już japoński film aktorski Neverlanda. Premiera już za kilka miesięcy, chociaż nie wiem, czy nie przesuną go przez koronaświrusa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Itachi Uchiha » śr cze 10, 2020 10:10 pm

Okładka 19 tomu :P
► Pokaż Spoiler

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Matii » śr cze 10, 2020 10:17 pm

Czy tylko ja mam wrażenie że Emma wygląda na tej okładce jak chłopak?
Ale okładka nawet nawet. Ale były lepsze.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Meliona » śr cze 10, 2020 10:23 pm

Przynajmniej okładkami niezmiennie się zachwycam :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Alzea » śr cze 10, 2020 10:59 pm

Matko, news w dobrym momencie, właśnie robię podejście do amerykańskiego DN, a raczej robiłam, leci w tle, matko jaki gniot. Hollywood nie powinno się tykać mango.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Pajęcza_Lilia » czw cze 11, 2020 12:02 am

Meliona pisze:
śr cze 10, 2020 6:20 pm
"He also produced the live-action film adaptation of the anime series “Death Note.” His other current projects include a film adaptation of “Mega Man” as well as “Attack on Titan.”"
No to nie brzmi dobrze :lol: Muszę sobie zobaczyć tego Death note'a w końcu, skoro już mam Netfliksa non stop.
Film odcięty od oryginału jest całkiem niezły (ja traktowałam to jako 'soft reboot' i czasu nie żałuję), a akurat Neveraland mógłby zysakć na każdym odejściu od oryginału. :lol:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Yuriko » czw cze 11, 2020 12:46 am

Okładka byłaby naprawdę ładna, gdyby nie Emma xD

Bartolus
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 11:01 am
Status: Offline

The Promised Neverland - temat ogólny

Post autor: Bartolus » czw cze 11, 2020 12:57 am

Ja będąc na bieżąco tylko z wydaniem polskim zaczynam rozumieć czemu ludzie piszą na redditach "f*ck Emma". Zdecydowanie to nie jest ta sama manga, co na początku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"The Promised Neverland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości