The Promised Neverland #20

Emma i inne dzieciaki mają całkiem przyjemne życie w sierocińcu którego są mieszkańcami. Mimo że zasady tam obowiązujące są bardzo surowe, codziennie muszą rozwiązywać trudne testy, ich opiekunka jest przemiła i traktuje ich jak swoje własne dzieci, a dzieciaki żyją w bardzo przyjaznych stosunkach. Wszystko to zmienia się dla Emmy w dniu, w którym jedno z dzieci odchodzi do swojej nowej rodziny, a dziewczynka poznaje przerażającą prawdę o ich przytulnym sierocińcu, otoczonym wysokim murem…
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

The Promised Neverland #20

Post autor: Łukasz.T » śr lut 03, 2021 4:07 pm

Obrazek
Premiera ostatniego tomu 5 marca :P

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

The Promised Neverland #20

Post autor: Canis » sob mar 13, 2021 6:32 pm

Właśnie skończyłem ostatni tomik. Jak wrażenia? Nawet pozytywne.

[w dalszej części otwarcie rozprawiam o zakończeniu, więc uwaga, SPOILERY]

Dobrze, że przybyło jeszcze kilka trupów, bo fakt, że wszystko się ułożyło tak szczęśliwie, byłby niestrawny. Ogólnie trochę mi się nie podobało, że ciemny lud tak łatwo zaakceptował Musicę jako nową królową. Tak samo to że przedstawiciele rodu Ratri okazali się być przychylni bohaterom, było słodziaśno-naiwne.
Spodobała mi się za to zapłata, którą musiała ponieść Emma. Gdyby zakończenie pozostało bardziej otwarte i bohaterowie się nie odnaleźli, tylko dalej próbowali odnaleźć, byłbym w pełni usatysfakcjonowany. A tak, zbyt dużo cukru dodano do tej opowieści. Co nie zmienia faktu, że bardzo mi się podobała. Przyzwoity koniec, bardzo dobrej mangi.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland #20

Post autor: Meliona » sob mar 13, 2021 7:49 pm

Ja podczas czytania wyobrażałam sobie demoni lud jako kuce z bronksu i od razu milej na sercu się robiło xD W ogóle te sceny to najlepszy niezamierzony humor w tej serii xD Nie wiem, czy tłumacz celowo użył określenia "dobra zmiana", ale mnie śmieszyło :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=I0pCMnXF8C8

W sumie dobroć pozostałego rodu Ratri można tłumaczyć tym, że to zabieg czysto pijarowy, bo dzieciaki rozsiano po całym świecie i gdyby rozpowiedziały, co się z nimi działo, to akcje firmy Ratrich mogły mocno spaść :lol: A tak i tak jest po ptakach. Mogą przekuć swoją porażkę w sukces - zobaczcie, jacy my dobrzy!
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

The Promised Neverland #20

Post autor: ociesek » sob mar 13, 2021 8:36 pm

Meliona pisze:
sob mar 13, 2021 7:49 pm
W sumie dobroć pozostałego rodu Ratri można tłumaczyć tym, że to zabieg czysto pijarowy, bo dzieciaki rozsiano po całym świecie i gdyby rozpowiedziały, co się z nimi działo, to akcje firmy Ratrich mogły mocno spaść :lol:
Ale to chyba nawet w samej mandze było powiedziane, że oni im pomagają na tyle, na ile muszą :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The Promised Neverland #20

Post autor: Meliona » sob mar 13, 2021 8:40 pm

Było powiedziane tyle, że mieli przygotowane procedury na taką ewentualność. Swoją drogą, to brawa za przenikliwość, że w ogóle stworzyli coś takiego (obstawiam, że to też pomysł Minervy).
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"The Promised Neverland"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości