DNA^2

Jesteś fanem/fanką mang Masakazu Katsury?
Dołącz do K2R Club i poznaj resztę osób mających zajawkę na punkcie jego twórczości.
Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pt lip 18, 2003 9:33 pm

a wogule ile DNA^2 ma tomów??=P

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pt lip 18, 2003 9:43 pm

5 tomów

Levini
Status: Offline

Post autor: Levini » pt lip 18, 2003 10:07 pm

tylko 5?O_O malutko =P duzo mnie kosztować to nie będzie =D

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pt lip 18, 2003 10:11 pm

No, na szczeście JPF po wydaniu 42-tomowego tasiemca przerzucił się na krótkie serie. I chwała mu za to.

Levini
Status: Offline

Post autor: Levini » pt lip 18, 2003 10:15 pm

jeszcze przyjdzie pora na dłuższe mangi :wink:
ciekawe co pójdzie po DNA2 =)

alfista
Status: Offline

Post autor: alfista » pt lip 18, 2003 11:25 pm

Setokun pisze:Uważam natomiast że manga jest bardzo dobra i zdania nie zmienie a że lubie też anime to już moja sprawa, co nie? Faktu tego nie zmieni raczej nic a już na pewno Twoje udowadnianie mi jake to beee i łeee. I oczywiście jak juz raczyłem zaznaczyć to wszystko jest IMO. :P
chodzilo mi o to Twojo wypowiedz:"Anime jest dokładnym odzwierciedleniem mangi..." a to ni jak ma sie do gustow czy guscikow. anime nie jest zandym dokadnym odzwierciedleniem, nie neguje tego ze tobie sie podoba i nie prubuje cie sklonic do zmiany, tylko jezeli wyglaszasz takie stwierdzenia w stosunku do tego tytulu to moge podejrzewac ze albo mangi labo anime nie widziales.

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » pt lip 18, 2003 11:32 pm

Levini pisze:jeszcze przyjdzie pora na dłuższe mangi :wink:
ciekawe co pójdzie po DNA2 =)
Wróżką nie jestem, ale przewiduje, że tytułami, które pojawią się po DNA^2 będą :"One Piece", "HunterXHunter" i "Hellsing". "NGE" celowo nie wymieniłem, bo ten tytuł to pewniak. Jak widać dwa z trzech wymienionych przeze mnie tytułów (nie liczę NGE) to typowe "tasiemce" (ale za to jakie ! :] ), do tego należy dodać jeszcze wydawany obecnie "Naruto" (nadal nie mam....) i mamy obraz tego, co czeka nas przez najbliższe kilka(naście?) lat ze strony JPF-u. Jak widać z powyższego JPF na krótko przerzuci(ł) się na krótkie serie. To tylko moje przewidywania, a jak zaznaczyłem na początku wróżką nie jestem, a więc wszystko się jeszcze może zmienić. Czas da nam odpowiedź............

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob lip 19, 2003 12:28 am

Wiadomo że róźnice są.
Nie jest to odzwierciedlenie kadr w kadr, klatka w klatkę (choć się zdarza).
Jednak zarówno manga jak i anime idą tym samy torem pokazując tą samą histore. Wątek fabularny pozostał bez zmian. Ta sama historia przebiega w ten sam sposób. Kto czytał mangę tego nic w anime nie zaskoczy anie nie zdziwi ani tez nie znajdzie niczego nowego. To samo dotyczy osób które wpierw czytały mangę.
A że drobne rozbieżności są to nic nie szkodzi.

alfista
Status: Offline

Post autor: alfista » sob lip 19, 2003 7:52 am

Setokun pisze:A że drobne rozbieżności są to nic nie szkodzi.
Ale tam nie masz drobych, choc tak szczerze, to to 'drobne' to pojecei wzgledne, w koncu poaczatek i koniec jest taki sam. ale to w srodku to i w niektorych przypadkach jest poprzestawiane chronologicznie albo nawet i historia idzie innym torem.

Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » sob lip 19, 2003 12:47 pm

alfista i Setokun >> mowicie o tej OVA ?? tych 3 odcinkach co sie narazie pokazaly czy o jakiejs wersji TV ktorej nie znam ???

Gonzo >> czemu takie tytuly ;[ ja bym postawila na ,,Hellsing'' , ,,Fruits Basket'' , ,,Vision of Escaflowne'' , ,,Vampire Princess Miyu '' , ,,DNAngel'' nie wydaje mi sie zeby chcialo im sie wydawac tasiemce juz do takich tytulow wolalabym Ranma 1/2 ;P

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob lip 19, 2003 12:54 pm

Linaka1 pisze:alfista i Setokun >> mowicie o tej OVA ?? tych 3 odcinkach co sie narazie pokazaly czy o jakiejs wersji TV ktorej nie znam ???
:? DNA^2 ma 15 odcinków !

Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » sob lip 19, 2003 12:56 pm

Setokun pisze:
Linaka1 pisze:alfista i Setokun >> mowicie o tej OVA ?? tych 3 odcinkach co sie narazie pokazaly czy o jakiejs wersji TV ktorej nie znam ???
:? DNA^2 ma 15 odcinków !
NIe chodzi mi o DNA^2 bo wiem ile ma odcinkow bo ogladalam tylko o I''s !!

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob lip 19, 2003 1:29 pm

Ale my z alfista mówimy o DNA^2 :P
I''s jest w trakcie tworzenia i nie wiem ile będzie miał odcinków.

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » sob lip 19, 2003 2:27 pm

Linaka1 pisze:Gonzo >> czemu takie tytuly ;[
Wybrałem takie tytuły po pewnej dyskusji na gg i na podstawie moich obserwacji na forum JPF. Moją jedyną niewiadomą z wymienionych przeze mnie wcześniej tytułów jest tylko HXH, ale według pewnych znawców tematu jest bardzo możliwe, że i ta manga pojawi się w Polsce.
Linaka1 pisze:nie wydaje mi sie zeby chcialo im sie wydawac tasiemce
Skoro te tytuły pojawiły się w ankiecie to wszystko jest możliwe

Linaka1
Status: Offline

Post autor: Linaka1 » sob lip 19, 2003 5:40 pm

Gonzo >> Ja tam nie glosowalam na zaden z twoic tytolow wymienionych
oprocz Hellsinga ! Sa jakies szanse na Fruits Basket ?? Ja tam
nie wiem co sie dzieje na forum JPF bo mi nie dziala ;(

alfista
Status: Offline

Post autor: alfista » sob lip 19, 2003 5:44 pm

Setokun pisze:I''s jest w trakcie tworzenia i nie wiem ile będzie miał odcinków.
hmm .. I''s jest tylko 2 odcinki po 30 minut. jezeli chodzi o serie OAV .. zas o serii tv nie slyszalem aby takowa byla .. ^^

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz lip 20, 2003 12:35 pm

Seri TV oczywiscie nie ma.
Chodziło mi o OAVke. Niestety w tym zakresie nie mam zbyt wiarygodnych żródeł ale sądziłem żę są już 3 i że seria planowana jest na conajmniej 5. Oczywiście mogę się mylić (i chyba się mylę sądząc z wypowiedzi alfisty). Jak ktoś ma jakieś wiarygodne żródło z którego można się czegoś konkretnego dowiedzić to będe wdzieczny za namiary. :)

alfista
Status: Offline

Post autor: alfista » ndz lip 20, 2003 3:20 pm

dobra stronka z infami o anime to animenfo.com, badz tworzaca sie na www.kasumi.pl encyklopedia.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz wrz 07, 2003 1:09 pm

Witamy nowy temat w dziale K2R Club. Został on tu przeniesiony gdyż JPF przesunęło termin wydania DNA^2 na czas nieokreślony :( a dyskusja toczyła się zarówno o anime jak i o mandze. Zapraszam do wznowienia dyskusji na temat kolejnego dzieła mistrza Katsury ^^

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pt paź 24, 2003 8:08 pm

właśnie sobie przeczytałam dwa pierwsze tomiki i cóż.... moje opinia... ale to głupie :?

Główny bohater to kretyn, wszyscy sie we wszytkich zakochują bez wyraźnego powodu, co rusz jakaś superlaska rzuca się na głownego bohatera powodując u niego tym samym 'niedyspozycje żołądkowe', poza tym całość jest po prostu bezsensowna. Wcale, ale to wcale mi sie t onie podoba, od razu wywaliłam tomiki z komap (nie bede traciła miejsca na takie coś :x).

Mógł JPF lepiej zainwestować w I"s, seria o jekieś siedem niebios lepsza. Video Girl jest najbardziej wyważone, ale z tego co wyczytałam, to coraz bardzie zbliża się do poziomu DNA^2.

Straszne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „K2R Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości