I''S a VGAi

Jesteś fanem/fanką mang Masakazu Katsury?
Dołącz do K2R Club i poznaj resztę osób mających zajawkę na punkcie jego twórczości.
Vananar
Status: Offline

I''S a VGAi

Post autor: Vananar » czw gru 04, 2003 2:01 pm

Moteuchi a Ichitaka
Moemi a Iori
Ai a Itsuki
podobni, czy nie?! Być może taki temat się już kiedyś pojawił, jeśli tak to mnie powiadomcie. Interesują mnie też różnice między nimi.

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » czw gru 04, 2003 6:02 pm

Nic na temat bohaterów nie było chyba
Moim zdaniem są podobni ale np
Itsuki zostawiła Ichitake mimo że go kochała a Ai została przy Yocie nawet gdy on kochał inną.
Yota jest pasywny sam nie zadziała trzeba nim kierować a Ichitaka jest aktywny momentami aż za bardzo :D
Ale mogę się mylić :?

misiaq
Status: Offline

Post autor: misiaq » czw gru 04, 2003 7:34 pm

Nio i Ichitaka jest przystojniejszy :roll: . Mimo, że postacie są zewnętrznie podobne to jednak osobowości nieco przekształcone.

Takashi
Status: Offline

Re: I'S a VGAi

Post autor: Takashi » pt gru 05, 2003 5:17 am

Vananar pisze:podobni, czy nie?!
Właśnie. Porównując obie mangi od razu nasuwa się taki wniosek. U Katsury występują określone typy postaci które powtarzają się w każdej (no w prawie każdej) jego mandze. Tak jest właśnie z ww wymienionymi bohaterami obydwu mang.
Vananar pisze:Moemi a Iori
Różnica polega na tym że Iori jest o wiele bardziej zdecydowana niż jej odpowiedniczka we VGAi.
Vananar pisze:Ai a Itsuki
Jeśli chodzi o tę parę to zasadnicze podobieństwo opiera sie na tym że Itsuki chce pomóc Ichitace zdobyć Iori pomimo że sama go kocha (podobnie jak Ai).
Vananar pisze:Moteuchi a Ichitaka
To praktycznie te same charaktery różnic zasadniczych nie widać.

Jest jedna para tutaj nie wymieniona Takashi/Teratani. I bardzo dobrze, bo pomimo że obydwie postaci pełnią rolę "pomocników" głównego bohatera to jednak różnią się od siebie sposobem postępowania. Takashi to człowiek spokojny nie chcący wchodzić w związki z dziewczynami z uwagi na wcześniejsze doświadczenia w sprawach sercowych natomiast Teratani to typ Casanovy który wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję

Yellon
Status: Offline

Post autor: Yellon » pt gru 05, 2003 10:05 am

Jest jeszcze jedna, rzucająca się w oczy różnica, a mnianowicie ich wygląd. Takashi jest ideałem piękna mężczyzny (a przynajmniej za takiego może uchodzić) dlatego to on jest adorowany. w przypadku Terataniego jest wprost przeciwnie (i widać, że ten typ urody jest dziedziczny). Dlatego jeżeli chodzi o związki damsko-męskie sam musi przejmować inicjatywę.

Niemniej jednak zgodzę się z przedmówcami. Kiedy pierwszy raz sięgałem do I''sa pomyślałem, że mam deja vu. Jakby to powiedział Maxymilian Paradys: "Ja to już gdzieś widziałem..." :wink: Zdgodność, może nie charakterów, ale sytuacji w jakiej znajduje się główna trójka jest w obu mangach jest naprawdę duża. Róznica tkwi w tym, które wierzchołki w trójkatach są najważniejsze. W "VGA" to Youta i Ai, a jakby na dalszy plan schodzi Moemi. W "I''s" To Iori i Ichitaka. W tym wypadku Itsuki jest tą, która się poddaje.
I, może przypadkiem zapomnieliście, jest jeszcze czwarty wierzchołek, czyli ta, która "goni" za głównym bohaterem. Te postaci to Nobuko i Izumi.
Obie są młodsze od bohaterów i obie szaleją za nimi. Jednak co do charakterów to różnią się już znacznie. Nobuko jest zdecydowanie cichsza, nieśmiała i poddaje się, a Izumi robi i mówi to co myśli i ciagle czeka (bynajmniej nie bezczynnie), że Ichitaka zapomni o Iori.

Sheril
Status: Offline

Re: I'S a VGAi

Post autor: Sheril » pt gru 05, 2003 11:08 am

Takashi pisze:
Vananar pisze:podobni, czy nie?!
Właśnie. Porównując obie mangi od razu nasuwa się taki wniosek. U Katsury występują określone typy postaci które powtarzają się w każdej (no w prawie każdej) jego mandze. Tak jest właśnie z ww wymienionymi bohaterami obydwu mang.
Vananar pisze:Moemi a Iori
Różnica polega na tym że Iori jest o wiele bardziej zdecydowana niż jej odpowiedniczka we VGAi.
Vananar pisze:Ai a Itsuki
Jeśli chodzi o tę parę to zasadnicze podobieństwo opiera sie na tym że Itsuki chce pomóc Ichitace zdobyć Iori pomimo że sama go kocha (podobnie jak Ai).
Vananar pisze:Moteuchi a Ichitaka
To praktycznie te same charaktery różnic zasadniczych nie widać.

Jest jedna para tutaj nie wymieniona Takashi/Teratani. I bardzo dobrze, bo pomimo że obydwie postaci pełnią rolę "pomocników" głównego bohatera to jednak różnią się od siebie sposobem postępowania. Takashi to człowiek spokojny nie chcący wchodzić w związki z dziewczynami z uwagi na wcześniejsze doświadczenia w sprawach sercowych natomiast Teratani to typ Casanovy który wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję
ze wszystkim moge sie zgodzic,i podpisac,ale nie pod tym ze Yota i Seto sa do siebie podobni!!ani z wygladu(Seto przystojniejszy :wink: ) ani z charakteru!!(no moze czasami zdarzaly im sie podobne zachowania>>patrz k-o-j-o-t :P) ale zasadniczo to sie roznia od siebie!!Yota jest bardziej ciapowaty,sam chyba nie wie co mysli,a Seto to typ takiego czlowieka,ktory mysli jedno a robi drugie...choc w miare rozwoju akcji idzie mu coraz lepiej wyrazac sie to co naprawde mysli i czuje :twisted: ale to tak tylko IMFO :P

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pt gru 05, 2003 2:40 pm

SPOILER z I"sPrzede wszyskim Seto jest cały czas stały w uczuciach, od początku do końca.. a Yota wciąż nie może się zdecydować i skupić na jednej osobie, przez co wynikają takie a nie inne historie..SPOILER

Vananar
Status: Offline

Post autor: Vananar » pt gru 05, 2003 9:45 pm

SPOILER Seta uczucia do Iori są rzeczywiście stałe, jednak zauważcie, że gdy ponosi jakąś porażkę, lub przeżywa kryzys z nią związany to jakby szuka u siebie uczuć do innej dziewczyny w ramach pocieszenia. Kiedy u Seta jest to spowodowane niepewnością, to u Yoty niedość że niepewnością to jeszcze niezdecydowaniem. Seto wyrobił w sobie tą cechę, a z Yotą trudno powiedzieć po tych 6 tomach jak na razie. Terataniego i Takashiego nie chciałam porównywać także z jednego powodu: Teratani to na prawdę bliski przyjaciel Seta, a Takashi wydaje się przez cały czas jakby z boku, mimo iż też stara się mu pomóc (może spowodowały to przeżycia w przeszłości).
Faktycznie pominęłam Izumi i Nobuko :) Obydwie ścięły włosy :)
SPOILER

No i Seto przystojniejszy :)
Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2003 8:46 am przez Vananar, łącznie zmieniany 1 raz.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » pt gru 05, 2003 10:20 pm

Vananar :arrow: jedna uwaga oznaczaj SPOILERY gdyż nie każdy I"s przeczytał.. ano i czasem dobrze też napisać z jakiej mangi pochodzi spoiler..

Vananar
Status: Offline

Post autor: Vananar » sob gru 06, 2003 8:52 am

Ponadto w I'S Ichitake otaczają jeszcze Koshinae, Nami i Yuka, którzy też mają niemały wpływa na niego (a w szczególności Koshinae). Nie znalazłam ich odbicia w VGAi, chyba że... Koshinae/Takashi i Mai/Nami :roll:

To chyba nie spoiler, hm? :wink:

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob gru 06, 2003 11:44 am

Ja bym się jednak zwracał ku podobieństwu: Takashi/Teratani
Faktycznie całkowiecie różni pod względem charakterów i urody ale oboje są najlepszymi przyjaciółmi Yoty i Ichitaki i pomagają im w trudnych chwilach.

SORATA
Status: Offline

Post autor: SORATA » wt gru 30, 2003 8:46 am

NIEWIEM CZY DOBRZE MYŚLĘ ALE W VGA TO AI JEST PROWOTOREM SMIESZNYCH SYTUACJI A W I’’S NA ODWRÓT TO MŁODY BOHATER TWORZY KLIMAT.
BYŁA TO TLKO PRZEDMOWA DO TEGO ABY POWIEDZIEĆ ŻE 7 ROZDZIAŁ JEST DO TEJ PORY MIM NAJLEPSZYM SAM BYŁEM KIEDYŚ MŁODYM ROMANTYKIEM NICZYM GIAUR ITP. I PRZEŻYWAŁEM DOKŁADNIE TE SAME CHWILE Z MOJĄ WIELKA MIŁOŚCIĄ NIEWIEM CZEMU TO PISZĘ MOŻE ŻEBY SIĘ WYGADAĆ UWARZAM ŻE I’’S JEST BARDZIEJ DOJRZAŁOM POZYCJĄ NIŻ VGA

Yukoi
Status: Offline

Post autor: Yukoi » pt sty 02, 2004 9:19 pm

Zgadzam się I''s jest bardziej dojżała i ukazuje co tak naprawde dżemi w głowie 16latka hehe dosłownie.

Hehe śmieszne to : bowiem zawsze gdy ma się "coś" zdażyć ta Pomocna osoba wszystko psuje hehe zauwarzyliście.
Ale gdyby nie one niemieli byśmy tele humoru i z romantycznej komedi zrobił by się dramat.
:wink:

SORATA
Status: Offline

Post autor: SORATA » sob sty 03, 2004 4:56 pm

Yukoi pisze: Zgadzam się I''s jest bardziej dojżała i ukazuje co tak naprawde dżemi w głowie 16latka hehe dosłownie.

Hehe śmieszne to : bowiem zawsze gdy ma się "coś" zdażyć ta Pomocna osoba wszystko psuje hehe zauwarzyliście.
Ale gdyby nie one niemieli byśmy tele humoru i z romantycznej komedi zrobił by się dramat.
:wink:
bardzo mądre słowa kolego a w dramatach to chyba nie gustujemy bo przecie humor :lol: :shock: :D :o w anime jest porzedni

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob sty 03, 2004 5:12 pm

Yukoi pisze: Zgadzam się I''s jest bardziej dojżała i ukazuje co tak naprawde dżemi w głowie 16latka hehe dosłownie. :wink:
Hehe, nie tylko 16-latka :D

Yukoi
Status: Offline

Post autor: Yukoi » sob sty 03, 2004 6:35 pm

naprawde byłem w szoku jek świtenie zostało to ukazane (ze szczegółami) pod tym wzglendem to mnie najbardziej ruszyło. :lol:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob sty 03, 2004 6:40 pm

Yukoi pisze: naprawde byłem w szoku jek świtenie zostało to ukazane (ze szczegółami) pod tym wzglendem to mnie najbardziej ruszyło. :lol:
Ja nie byłem tyle w szoku co zazdrosny o głównego bohatera :D Boy, am I pathethic or what? :D

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » sob sty 03, 2004 6:43 pm

hehe Remiel tak samo często mam (np o Keitaro :D) a ilez to razy szkoda mi było jakiejś postaci :cry:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob sty 03, 2004 7:32 pm

_Keitaro_ pisze:hehe Remiel tak samo często mam (np o Keitaro :D) a ilez to razy szkoda mi było jakiejś postaci :cry:
Tak, nie raz się można wzruszyć. A najbardziej byłem chyba zazdrosny o Tsukasę :) Tak swoją drogą, to Keitaro też ma nieźle :D Qrcze, szkoda, że życie nie może się ułożyć tak jak w komiksie.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz sty 04, 2004 1:39 am

Remiel pisze:
_Keitaro_ pisze:hehe Remiel tak samo często mam (np o Keitaro :D) a ilez to razy szkoda mi było jakiejś postaci :cry:
Tak, nie raz się można wzruszyć. A najbardziej byłem chyba zazdrosny o Tsukasę :) Tak swoją drogą, to Keitaro też ma nieźle :D Qrcze, szkoda, że życie nie może się ułożyć tak jak w komiksie.
Zawsze o tym myślę jak kończy się jakaś seria anime.. potem człowiek tylko się dołuje przez następne tygodnie (tak zwany szok po końcu fajnej seri anime) po przeczytaniu mangi I"s długo o niej rozmyślałem..

ODPOWIEDZ

Wróć do „K2R Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość