I''s by Masakazu Katsura

Jesteś fanem/fanką mang Masakazu Katsury?
Dołącz do K2R Club i poznaj resztę osób mających zajawkę na punkcie jego twórczości.
Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » wt paź 14, 2003 11:49 pm

Nie miałem jeszcze okazji obejrzeć anime I''s ale doszedłem do przekonania, że anime to można traktować tylko jako ciekawostkę. Całkiem odzielna historia, różnica w rysunku postaci (mam w głowie już zakodowany obraz mangi ;]) . Jestem chyba po prostu uprzedzony bo manga I''s jest dla mnie numerem 1 ^^

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » śr paź 15, 2003 12:29 am

Ja parę tygodni temu miałem okazję obejrzeć animkę I"s Niestety raczej mnie rozczarowała.. Historia w niej przedstawiona nawet może być.. Fajnie jest popatrzeć na postacie z mangi w anime.. niestety takich momentów naprawdę było niewiele w anime.. muzyki prawie w cale nie ma.. Za zaletę można uznać ładną kolorystykę^^ Było pare scen nawet dobrych, ale większość jakos do mnie nieprzemawiała :? Tak jak to Seto napisał anime można traktować jedynie jako ciekawostkę..

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » śr paź 15, 2003 9:20 am

_Keitaro_ pisze:Tak jak to Seto napisał anime można traktować jedynie jako ciekawostkę..
... którą chętnie bym zobaczył! ;)
Czy są jakieś szanse na Anime I''s w K2R Club?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » śr paź 15, 2003 9:42 am

Chomik pisze:Czy są jakieś szanse na Anime I''s w K2R Club?
Są.
Właśnie zacząłem się bawić BitTorrentem.

Tylko jakby to powiedzieć... :?
Minęła godzina, a mam dopiero 0.3% (zostało 648MB) :|

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » śr paź 15, 2003 1:54 pm

Chomik pisze: ... którą chętnie bym zobaczył! ;)
Ja również jestem ciekaw jak wypada anime I”s w porównaniu z mangą

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » śr paź 15, 2003 5:11 pm

Shig pisze:
Chomik pisze:Czy są jakieś szanse na Anime I''s w K2R Club?
Są.
Właśnie zacząłem się bawić BitTorrentem.

Tylko jakby to powiedzieć... :?
Minęła godzina, a mam dopiero 0.3% (zostało 648MB) :|
Hmm 648MB zajmuje? Ja mam wersję
epizod 01 - avi DVD 640x480 206MB
epizod 02 - avi DVD 640x480 199MB

jakość naprawdę dobra, tylko strasznie się przyciyna (jako jedno z nielicznych anime jakie posiadam) i nie jest to wina kodeków..

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » pt paź 17, 2003 11:02 pm

I co dalej?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt paź 17, 2003 11:38 pm

Chomik pisze:I co dalej?
Pierwsza OAVka będzie przy najbliższej aktualce :wink:

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » pt paź 17, 2003 11:42 pm

Shig pisze:
Chomik pisze:I co dalej?
Pierwsza OAVka będzie przy najbliższej aktualce :wink:
A najbliższa aktualka planowana jest na najbliższe dni :P
Wiecej informacji już wkrótce w dziale o stronce.
A żeby na temat było to ciekawe co będe sądził po projekcji oavki ^^

Muti
Status: Offline

Post autor: Muti » pt paź 24, 2003 1:54 pm

Właśnie skończyłem czytać całego I"s-a (wczoraj w nocy, dziś rano) SPOILER
Zkończenie jest najgorszą cząścią całej mangi. Takiej zamotanej akcji nigdzie nie widziałem, jak myślałem że Seto zostanie z Iori to on chcę zostać z Asuo. Itsuko (ulubiona żeńska postać) podkoniec niepojawia się (nie licząc listu z DVD). :evil:
Więcej o I"s-ie napisze wieczorem jak mnie oczy przestaną boleć(moje oczy=> :shock: )
Edit
Oczy już nie bolą i moge pisać
SPOILER
Nowe dziewczyny pojawiają sie z taką szybkością że zaczynałem się już mylić. Seto jest niezdecydowany jak Yota w VGAi Najzabawniejszym motywem w całej mandze są fantazje Seto i jego brak kontroli nad tym co mówi, robi (on chyba ma kłopoty z psychiką :wink: )
Zakończenie (jak pisałem) jest okropne: prześladowca (król marionetek czy jakoś tak ) śpiączka i przebudzenie pasują do amerykańskiego filmu akcji lub brazylijskiej telenoweli a nie do mangi
:evil:
I"s jest fajny ale niejest najlepszą mangą jaką widziałem, może z czasem przekonam się do niego :D
Edit2
Może jeszcze ktoś napisze co o sądzi o bohaterach, zakończeniu ?
Krytyka mojej oceny mile widziana :wink:

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » sob lis 15, 2003 4:24 pm

Muszę wreszcie się zabrać za I"sa z netu, bo polskiej wersji raczej się nie doczekam (w najbliższym czasie). Sęk w tym że nie mam czasu. Jak czytać, to wszystko ciurkiem - 18 (czy tam 19) tomów Hikaru no Go przeczytałam przez któryś wolny weekend, przktycznie nie odchodząc od kompa; ale najbliższa przerwa jest dopiero w wigilię :( .
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » ndz lis 16, 2003 4:36 am

Muti pisze:Właśnie skończyłem czytać całego I"s-a (wczoraj w nocy, dziś rano) SPOILER
Zkończenie jest najgorszą cząścią całej mangi. Takiej zamotanej akcji nigdzie nie widziałem, jak myślałem że Seto zostanie z Iori to on chcę zostać z Asuo. Itsuko (ulubiona żeńska postać) podkoniec niepojawia się (nie licząc listu z DVD). :evil:
Więcej o I"s-ie napisze wieczorem jak mnie oczy przestaną boleć(moje oczy=> :shock: )
Edit
Oczy już nie bolą i moge pisać
SPOILER
Nowe dziewczyny pojawiają sie z taką szybkością że zaczynałem się już mylić. Seto jest niezdecydowany jak Yota w VGAi Najzabawniejszym motywem w całej mandze są fantazje Seto i jego brak kontroli nad tym co mówi, robi (on chyba ma kłopoty z psychiką :wink: )
Zakończenie (jak pisałem) jest okropne: prześladowca (król marionetek czy jakoś tak ) śpiączka i przebudzenie pasują do amerykańskiego filmu akcji lub brazylijskiej telenoweli a nie do mangi
:evil:
I"s jest fajny ale niejest najlepszą mangą jaką widziałem, może z czasem przekonam się do niego :D
Edit2
Może jeszcze ktoś napisze co o sądzi o bohaterach, zakończeniu ?
Krytyka mojej oceny mile widziana :wink:
CHYBA SPOILERno mi sie np.momentami mylily postaci,bo takie podobne w sumie byly,no ale to raczej bylo zamierzone(Iori i Asuo mam na mysli glownie;P).a koncowka wcale nie byla zla,mi sie nawet podobala,choc potrzebowalam pomocy Seta zeby dotarla do mnie jedna rzecz;P a tak naprawde zycie jest takie pokrecone no i przypadek Setokuna calkowicie rozumiem i nie ze to byl szybki zwrot akcji or somethin' tylko IMFO jego rozterki calkowicie przeze mnie zrozumiale^^KONIEC CHYBA-SPOILERA

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » ndz lis 16, 2003 9:29 pm

Jeśli chodzi o mnie, to na razie czytam polskie tłumaczenia Jaro, ale kto wie czy nie przerzuce się na skany angielskie znajdujace się na stronce klubowej, bo też jestem ciekaw dalszych losów Ichitaki i spółki.

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz lis 16, 2003 9:50 pm

SPOILERIMHO cała manga była kapitalna.. Zakończenie również (nie zapomnę tej chwili) i ostatnia linijka zapisana na ostatniej stronie "Alternatywnego zakończenia" Dla mnie I"s jak narazie stoi na pierwszym miejscu i nic tego nie zmieniło przez rok czasu.. Pamiętam dni jak czytałem tę mangę.. tylko na to czekałem by się znów dorwać.. ehh to były piękne dni..SPOILER

Chomik
Status: Offline

Post autor: Chomik » pt lis 21, 2003 8:42 pm

Ale zakończenie jest według mnie napisane jakby na prędce, na siłę...

SPOILER
Nie do końca rozumiem też ideę alternatywnego zakończenia?!
SPOILER - KONIEC

Ale mimo upływu czasu I''s wciąż jest dla mnie nr 1 !!! Kreska tej mangi jest moim liderem w świecie japońskiego komiksu!!! :D

Vananar
Status: Offline

Cały tu będzie $poiler nie czytać :D

Post autor: Vananar » ndz lis 30, 2003 7:21 pm

SPOILER Lepszego zakończenia bym nie sobie nie wyobraziła. Zakończenie i alternatywne zakończenie się uzupełniaja. A koniec i tak jest jeden: Iori zostaje z Seto. Przyznam się, że "polały się łzy me rzęsiste" :). Katsura zakończył to po mistrzowsku. Tylko że ja chcę więcej. Aha, i do ostatniej chwili byłam pewna że to Itsuki będzie z Seto i byłam zaskoczona. chlip, chlip Koniec SPOILERA

SORATA
Status: Offline

Post autor: SORATA » pn gru 29, 2003 9:14 pm

WŁAŚNIE SCIĄGAM Z http://www.jarotrans.prv.pl/ POLSKIE I''S TO JEST SUPER NAWET LEPSZE OD VGA
NIEMOGE SIE DOCZEKAĆ KIEDY PRZECZYTAM WSZYSTKO
A GOŚCIA ( GRUPĘ ) CO TO TŁUMACZĄ TO CHYBA BĘDĘ NA RENKACH NOSIŁ :lol: :lol: :lol: :!: :!:

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn gru 29, 2003 9:37 pm

SORATA pisze:WŁAŚNIE SCIĄGAM Z http://www.jarotrans.prv.pl/ POLSKIE I''S TO JEST SUPER NAWET LEPSZE OD VGA
NIEMOGE SIE DOCZEKAĆ KIEDY PRZECZYTAM WSZYSTKO
A GOŚCIA ( GRUPĘ ) CO TO TŁUMACZĄ TO CHYBA BĘDĘ NA RENKACH NOSIŁ :lol: :lol: :lol: :!: :!:
To ponoś i mnie, bo I"s jest w tej chwili jedyną mangą dostępną na Jarotrans i to tylko dzieki temu, że leży na moim serwerku.
Chociaż jeżeli Jarek nie znajdzie jakiegoś serwera na pozostałe mangi, to może dojść do likwidacji Jarotrans :?

SORATA
Status: Offline

Post autor: SORATA » pn gru 29, 2003 10:17 pm

Shig pisze:
SORATA pisze:WŁAŚNIE SCIĄGAM Z http://www.jarotrans.prv.pl/ POLSKIE I''S TO JEST SUPER NAWET LEPSZE OD VGA
NIEMOGE SIE DOCZEKAĆ KIEDY PRZECZYTAM WSZYSTKO
A GOŚCIA ( GRUPĘ ) CO TO TŁUMACZĄ TO CHYBA BĘDĘ NA RENKACH NOSIŁ :lol: :lol: :lol: :!: :!:
To ponoś i mnie, bo I"s jest w tej chwili jedyną mangą dostępną na Jarotrans i to tylko dzieki temu, że leży na moim serwerku.
Chociaż jeżeli Jarek nie znajdzie jakiegoś serwera na pozostałe mangi, to może dojść do likwidacji Jarotrans :?

O NIE TAK TO NIE MOŻE BYĆ PROSZĘ CIE O WYROZUMIAŁOŚĆ DLA JARKA I CAŁE POLSKI MANGOWEJ
LEPIEJ BĘDE CAŁĄ NOC ŚCIĄGAŁ ( NIESTETY PAKIIET TYLKO 15 GODZIN NIEWIEM CZY ZDĄRZE )

Takashi
Status: Offline

Post autor: Takashi » pn gru 29, 2003 11:14 pm

Jeśli strona Jaro by upadła byłaby to wielka strata, bo jeśli chodzi o I"s to w tej chwili ściągam skany tylko od nich . Uważam że lepiej czytać swoja ulubiona mangę po polsku niż w jakimkolwiek innym języku. W razie czego są jeszcze skany na stronce klubowej. Co prawda są one po angielsku ale to już nie jest to (choć rozumiem ten język).
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2003 11:20 pm przez Takashi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „K2R Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości