Full Metal Alchemist

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Suboshi-kun
Status: Offline

Full Metal Alchemist

Post autor: Suboshi-kun » czw lut 16, 2006 6:10 pm

Czytal juz ktoś? Jesli tak to podzielcie sie swoimi wrażeniami czy warto było czekac ten rok na pierwszy tom FMA. Niesty ja moge kupic dopiero w poniedziałek :evil:
Ostatnio zmieniony pn mar 06, 2006 6:50 pm przez Suboshi-kun, łącznie zmieniany 5 razy.

am_raditz
Status: Offline

Post autor: am_raditz » czw lut 16, 2006 7:37 pm

Moje wrażenie najbardziej poytywne :)
tytułu i czcionki czepiac sie nie bede bo bardzo przypadły mi do gustu zwłaszcza tytuł jest jakby taka metaliczna czcionki :twisted: te zawijaski także mi odpowiadaja :twisted:
co do zawartości bardzo pozytwnie nastawilo mnie tłumaczenie ... bo po WR miałam awers do mang tłumaczonych przez pana Dybałe (zastanawia mnie czy tlumaczenie zostalo zmienione bo z tego co mi wiadomo tom 1 był gotowy juz rok temu nio niewazne)
na poczatku draznił mnie szyk przestawny ale potem sie przyzyczaiłam
Podoba mi sie sposób w jaki wypowiada sie Ed chłodny cyniczny i czasem butny :)
ale do gustu z postaci i charakteru bardziej upodobałam sobie Ala i Rose
Wielebny Cornellu przypomina mi naszego ''świętobliwego'' Ojca Dyrektora ^^ sama nie wiem tak mi sie skojarzyła '' tylko siac siac i siac''
Ci którzy choc troche orientuja sie w polityce mogą już wiedzieć skad synek Marcinkiwewicza zna słowo ''cienias'' oj nieładnie panie Dybała nie ładnie :wink:
Co do kreski prosta przyjemna w odbiorze.Jedyne to tła sa czasem uproszczone ponad miare spodziewałam sie czegoś lepszego
FMA czyta sie dobrze i rozumie wszystkiwe watki, akcja nie dzieje sie ani za szybko ani za wolno można powiedziec że w sam raz (zapewne anime jest o wiele bardziej rozbudowane ) fabuła jest prowadzona składnie i zacheca czytelnika do zapoznania sie z dalszymi losami bohaterów => wydania kaski na kolejne tomy :D
pojawia sie dwójka '' grzechów głownych'' ciekawe czy dołaczy do nich pozostała piatka i razem beda stanowić całość czyli '' 7 grzechów głownych'' ^^
brawo dla dybały za uzycie ostrego wulgaryzmu ''bucu'' mam nadzieje ze sie nie przyczepia do tego że managa nie ma znacza ''polecane dla czytelników od 15 lat'' >:)
Ciekawa jestem czy dało by sie inaczej przetłumaczyc onomatopeje jadacego pociagu niż
katan, i czemu na stronie 165 zostawiono angielski przypis oczywisce coal to wegiel a water to woda ale nie kazdy o tym wie
Tio tyle wiecej grzechów nie pamietam
Aha ta scena w pociagu troche Liberatora z Sigelem przypominała (nio wyłaczajac alchemiczne sztuczki Eda ^.^ )
Ahh byabym zapomiała te piersze strony FMA normalnie były w kolorze nie?
Troche szkoda nawet nie żal mi obwoluty ale jesli byłyby kolorwe strony chetnie zapłaciłabym złotówke czy dwie wiecej :wink:
kupować zatem nie kupowac?? ja mówie głosno KUPOWAC dobra manga
przy której można sie dobrze bawić :wink:

Galadhriel
Status: Offline

Post autor: Galadhriel » czw lut 16, 2006 10:05 pm

ŁOOOOOOOOOOOOOOOO :shock: To Fullmetal Alhemist już wyszedł??? Fajnie:)

Nyami
Status: Offline

Post autor: Nyami » czw lut 16, 2006 11:29 pm

Galadhriel pisze:ŁOOOOOOOOOOOOOOOO :shock: To Fullmetal Alhemist już wyszedł??? Fajnie:)
Bez komentarza...

Anyway z FMA w formie komiksu spotkałam sie tylko przelotnie, ot pierwsze dwa rozdzialy po angielsku.
Natomiast zakochana jestem w anime... cud, miód i w ogóle orzeszki. Szkoda tylko że główni bohaterowie "przybywają jako nieznanie do miasteczka ratując przy tym świat". Ale mimo wszystko wciąga. Humorek i dramat jednoczesnie. Osobiście gorąco polecam choćby dla samej ręk Pełnometalowego Alchemika *_*

Radykalny Marzyciel
Status: Offline

Post autor: Radykalny Marzyciel » pt lut 17, 2006 8:04 am

Nyami pisze:Bez komentarza...
Uwielbiam tą ironie :lol:

A wracając do tematu to musze sobie zakupić pierwszy tom na probę. Widziałem ze dwa rozdziały skanów jakiś czas temu i kreska mi się spodobała teraz czas na fabułe. Jak mi się spodoba to będe kupował dalej.

J-C-P
Status: Offline

Post autor: J-C-P » pt lut 17, 2006 8:32 am

ja kocham ten komiks już od kolku lat i fajnie że mogę go wkońcu po polsku przeczytać ^^

Sino
Status: Offline

Post autor: Sino » pt lut 17, 2006 3:45 pm

Mnie się osobiście ( mówię oczywiście po lekturze komiksu ) bardziej podoba anime ... bardziej humorzaste jest :wink: i więcej akcji ... tyle :roll:

J-C-P
Status: Offline

Post autor: J-C-P » pt lut 17, 2006 8:33 pm

muszę się zgodzić :D anime FMA jest lepsze od mangi .... ale ja i tak wolę mangę... może to i głupio z mojej strony ale mam manie na punkcie komiksów i rysunków

Nyami
Status: Offline

Post autor: Nyami » pt lut 17, 2006 9:51 pm

To oczywiście, że wolimy anime. Ruchomy obraz, sami gadają, zazwyczaj nie musimy czytać (choć w większości wypadków są napisy), nie musimy uruchamiać wyobraźni by "poruszyć opcięgnięcie kreski". W ogóle jest lepsze anime, bo lepiej emocje lepiej widać i w ogóle śmiesznie...i akcja się jakoś porusza...
No tak... wolę mangę xD

Sino
Status: Offline

Post autor: Sino » pt lut 17, 2006 10:13 pm

Nikt tu nie sprowadza rzeczy do tak prozaicznych pobudek :? Jak ruchomy obraz ... Naprawdę więcej i bardziej śmieszny humor znajduje się w anime ... manga trochę drętwa jest :wink: więcej sytuacji komicznych znajduje się w anime ... trochę szerszy jest też scenariusz ( w anime rzwecz jasna ) !

Nyami
Status: Offline

Post autor: Nyami » pt lut 17, 2006 10:31 pm

Kłócić się nie będę bo mangi nie czytałam ^^ Musisz wziaśc pod uwagę, ze tu mamty jeden tomik, a ty pare.. dobrych odcinków, ne? ~_^

Natala C
Status: Offline

Post autor: Natala C » ndz lut 19, 2006 7:09 pm

Manga całkiem całkiem :wink: Rysunki ładne, niektóre wręcz w stylu Hellsing'a :D A sama alchemia bardzo ciekawa, krótko pisząc moje kieszonkowe będzie się systematycznie zmniejszać z każdym nowym tomem FMA

Galadhriel
Status: Offline

Post autor: Galadhriel » ndz lut 19, 2006 11:20 pm

Nyami pisze:
Galadhriel pisze:ŁOOOOOOOOOOOOOOOO :shock: To Fullmetal Alhemist już wyszedł??? Fajnie:)
Bez komentarza...
Bez komentarza....

Ps. Nie no naprawde szkoda że nie ma kolorowych str w FA :( Tak ludzie narzekaja na cenę że mangi za drogie, no to sa tańsze ale uboższe...:)

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » ndz lut 19, 2006 11:23 pm

Wersja animowana ma sporo odc.
Z ilu tomowów składa się manga?

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » pn lut 20, 2006 1:36 pm

Yaku pisze:Wersja animowana ma sporo odc.
Z ilu tomowów składa się manga?
aktualnie cos chyba 14-15 :|

Krejt
Status: Offline

Post autor: Krejt » pn lut 20, 2006 2:21 pm

Galadhriel pisze:Ps. Nie no naprawde szkoda że nie ma kolorowych str w FA :( Tak ludzie narzekaja na cenę że mangi za drogie, no to sa tańsze ale uboższe...:)
Naprawdę nie chce mi się tego pisać po raz setny. Ale się przemogę.
Oryginalne tomiki też nie miały kolorowych stron. Te były tylko w odcinkach publikowanych w piśmie.

Nyami
Status: Offline

Post autor: Nyami » pn lut 20, 2006 3:40 pm

Krejt pisze:
Galadhriel pisze:Ps. Nie no naprawde szkoda że nie ma kolorowych str w FA :( Tak ludzie narzekaja na cenę że mangi za drogie, no to sa tańsze ale uboższe...:)
Naprawdę nie chce mi się tego pisać po raz setny. Ale się przemogę.
Oryginalne tomiki też nie miały kolorowych stron. Te były tylko w odcinkach publikowanych w piśmie.
Chwała Japończykom! Nienawidzę, po prostu nienawidzę kolorowych mang. Artbooki, tak, ale mangi nie ~~ Znieść nie mogłam Kolorowych Slayersów- źle zadziałało to na moje oczeta biedne i stare @.@

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » pn lut 20, 2006 5:00 pm

Nyami pisze:
Galadhriel pisze:Ps. Nie no naprawde szkoda że nie ma kolorowych str w FA :((..)
Chwała Japończykom! Nienawidzę, po prostu nienawidzę kolorowych mang. Artbooki, tak, ale mangi nie ~~ Znieść nie mogłam Kolorowych Slayersów- źle zadziałało to na moje oczeta biedne i stare @.@
Według mnie te kilka kolorowych stron bardzo się przydaje, gdyż powie ci np. w jakich barwach noszą się bochaterowie.

Pamiętam że nieraz czytając jakąś mangę szukam również anime by zobaczyć m.in. orginalne kolory postaci.

Lavamancer
Status: Offline

Post autor: Lavamancer » pn lut 20, 2006 6:30 pm

Bardzo słusznie, wiadomo, że jak człowiek nie widzi czy bohater ma żólte czy zielone (czy jeszcze inne) włosy to ze zrozumienia fabuły nici. Bez tego to nawet nie ma co czytać. Podstawowa wiedza, jak znajomośc alfabetu, ani rusz bez tego.

Bohater.

Yaku
Status: Offline

Post autor: Yaku » pn lut 20, 2006 7:24 pm

Lavamancer -> znów się czepiasz :roll: Widać weszło ci to w krew.

Jeśli coś dla ciebie nie ma znaczenia nie znaczy że wszyscy inni uważają tak jak ty - według mnie miło gdy manga zawiera kolorowe obrasski :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości