Death Note

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » pt sty 04, 2008 5:57 pm

Ray pisze:Planowane wydanie za jakieś 2 tygodnie, więc w empikach będzie za jakieś 3 tygodnie ;]
Dopiero za 3 tygodnie??? No ale fakt, obiecali, że styczeń to ostateczny termin, więc i tak wywiązali się z danego słowa :-k

Molly
Status: Offline

Post autor: Molly » pt sty 04, 2008 6:03 pm

Buu, miałam nadzieję, że będzie na początku stycznia, a nie pod koniec. Ja chcę Buszmena xD!

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pn sty 07, 2008 8:32 pm

Och, jestem w szoku, że zdążą w styczniu... Ta manga jest świetna! :D Najpierw oglądałam anime i w porównaniu do niego w mandze postać Lighta jest bardziej rozwinięta psychologicznie (tzn. mówię na podstawie tych 2 pierwszych tomów, skanlacji nie czytałam), poza tym chara design bardziej mi się podoba. Prawdę mówiąc, to Takeshi Obata jest moim bogiem rysunku po prostu!
....Haaa, a na okładce tomu # 3 Ryukuś~! Nie mogę się doczekać! :mrafroamerykanin:

Ray
Status: Offline

Post autor: Ray » pn sty 28, 2008 8:04 pm

Nakładem wydawnictwa JPF ukazał się 3 tom mangi 'Death Note'.
Scenariusz: Tsugumi Ohba
Rysunki: Takeshi Obata
Rok wydania oryginalu: 2004
Wydawca oryginalu: Shueisha
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Cena: 18,95 zł

Źródło: Aleja Komiksu

Have a nice day ^^

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt sty 29, 2008 9:59 pm

Very nice, Ray, zwłaszcza, że jutro po szkole wpadnę do Komikslandii.. >3 Ku, ku. ku...
Żeby tak jeszcze ktoś anime DN u nas wydał... No, ale nie oczekujmy za wiele, zresztą będzie lecieć na AXN Sci-Fi (którego nie mam 8D).

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt lut 05, 2008 8:53 am

Swietny ten tomik.
Bezposrednie spotkanie L i Lighta i ich rozmowy to male mistrzostwo swiata. Zupelnie jakbym czytal Zbrodnie i Kare, gdzie Raskolnikow rozmawia z Porfirym :)
Do tego w koncu pojawia sie Misa Misa :mrgreen:
Oj, nie moge sie doczekac czwartej czesci 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » śr lut 13, 2008 7:25 pm

3 tomik boski ^^ I ta okładka, ach... xD Ryuk, my love xDDD
Było kilka literówek, ale naprawdę przyjemnie się notesik czyta.

Layla
Status: Offline

Post autor: Layla » śr lut 20, 2008 8:57 pm

Jak na razie, to 3 tom najbardziej przypadł mi do gustu. Już pomijam tę cudną okładkę, ale w tym tomie dzieje się wszystko... we właściwym czasie i przestrzeni ^^""
Ja zrozumiałam wszystko, z czym miałam problem w przypadku czytania wcześniejszych tomów po raz pierwszy :mrgreen:

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » czw mar 27, 2008 3:12 pm

Czyzby nikt nie mial tomu 4 jeszcze, czy nikomu sie nie chce nic napisac?
Ja swoj tomik dostalam jeszcze przed swietami( ^_^). Tomik rewelacyjny, chociaz patrze ogolnie na mange bez rozdrabniania sie na tomiki, niestety KTOS (i wcale nie mam tylko Ciebie,Kisik na mysli :wink: ) zaspoilerowal mi jeszcze przed wydaniem mangi co sie stanie i mam nadzieje, ze jeszcze nie w tomie 5(odnosnie zapowiedzi na samym koncu). Manga jest niesamowicie porywajaca, jestem bardzo zadowolona z jej zakupu. Niesamowite zwroty w akcji, walka pomiedzy Lightem a L'em i do tego niezla kreska- nic tylko wiecej takich mang na naszym rynku.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt mar 28, 2008 4:28 pm

Rzeczywiscie, Death Note z tomu na tom jest coraz lepszy. Dialogi miedzy Lightem i L mozna czytac w kolko, ale fajnie ze w tym tomiku pojawila sie nowa postac - Misa Misa. Na poczatku nie moglem jej scierpiec, ale teraz uwazam ja za jedna z fajniejszych postaci.
Wiem, ze sie powtarzam, ale nie moge sie doczekac nastepnego tomu. Ten skonczyl sie w naprawde chamskim miejscu :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

lakhti
Status: Offline

Post autor: lakhti » pt mar 28, 2008 5:26 pm

No i mamy już tomik 4, a ja mam takie pytanko malutkie bo szczerze powiem, że trochę zgłupłam - jaka u licha jest w końcu płeć Rem? :shock:
Bo co jak co, ale dla mnie to to wygląda na kobietę (nie porównuję nawet do anime, bo tam jej płeć jest raczej jasna).

A co do Misy, to ja osobiście nie mogę jej ścierpieć. Przecież ta laska ma 19 lat, a w trakcie trwania całej akcji - przez te kilka lat - nic nie zmądrzała. Tej drugiej - Takady - tym bardziej - wręcz cieszy mnie to jak kończy się jej zabawa w boga, bo zasłuzyła na to. Nawet ich obu nie żałuję, bo same są sobie winne. Jak to się mówi - za głupotę się płaci. :twisted:

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » pt mar 28, 2008 8:28 pm

Lakhti, skończ, bo z tego się robi spoilerowanie - a spoilery, ot, z czystej przyzwoitości wypada chociaż oznaczyć...

Co do płci Rem... Zdaje się, że jak dotąd nie było mowy o tym, że bogowie śmierci mają płci. Wygląd owszem, może wskazywać na to, że jest przedstawicielką płci żeńskiej :wink: , ale w takim wypadku dziwi nieco jej stosunek do Misy... Jakby nie patrzeć, Rem gotowa/y była/- oddać życie w zamian za jej bezpieczeństwo. Tak czy inaczej, obstawiam, że bogowie płci nie mają :P

lakhti
Status: Offline

Post autor: lakhti » sob mar 29, 2008 1:37 am

A gdzie w moim poście masz jakiś spoiler? Nie powiedziałam dosłownie nic z historii bohaterek, a tylko tyle, że jedna i druga mądrością nie grzeszyły. Dodać do tego zadawanie sie z Lightem i już można przewidzieć że nic dobrego z tego nie wyjdzie - z tą konkluzją nie wyszłam poza tom 4-ty (w którym to obydwie panie się już pojawiają).

A patrząc na takie przedstawienie shinigami to chyba nawet trzeba by przyjąć, że są bezpłciowe. Chociaż trudno mi do tego przywyknąć patrząc na wygląd Rem i znając jej głos z anime - kobiecy.
I tak, Rem jest gotowa poświęcić swoje życie dla szczęścia Misy. Ale co niby w tym takiego dziwnego? To kobieta nie może się opiekować drugą kobietą? Ich przywiązanie jest logiczne, skoro Rem jest jedyną "rodziną" Misy. To co napisałaś wygląda tak jakby shinigami nie miały uczuć, a przecież mają (niejednokrotnie więcej niż ludzie). :?

Paweł Dybała
Status: Offline

Post autor: Paweł Dybała » sob mar 29, 2008 4:42 am

Kinuyo pisze:Co do płci Rem... Zdaje się, że jak dotąd nie było mowy o tym, że bogowie śmierci mają płci. Wygląd owszem, może wskazywać na to, że jest przedstawicielką płci żeńskiej , ale w takim wypadku dziwi nieco jej stosunek do Misy... Jakby nie patrzeć, Rem gotowa/y była/- oddać życie w zamian za jej bezpieczeństwo. Tak czy inaczej, obstawiam, że bogowie płci nie mają
Ok, jednak jest to spoiler, więc zmniejszam.
W tomie bodaj szóstym ma miejsce dialog między Misą a Rem, w którym bóg śmierci wyjaśnia, że tak naprawdę jest kobietą (zresztą, każdy z nich ma przypisaną jakąś płeć, szczegóły w How to read). Problem w tym, że o ile w języku japońskim rodzaj nie jest kategorią gramatyczną, czyli po samej wypowiedzi postaci nie można jednoznacznie określić jej płci, to w języku polskim na coś trzeba się jednak zdecydować. O ile wypowiedzi samej Rem usiłuję tłumaczyć tak, by nie zdradzić jej płci, to taki zabieg jest już właściwie niemożliwy jeśli chodzi o wypowiedzi innych postaci na jej temat. Zwłaszcza, że nie jest jednoznacznie określone, kto wie, a kto nie wie, że Rem jest kobietą. Założyłem więc, że:
1) Ryuk wie, bo w którymś z późniejszych tomów o tym wspomina, poza tym dziwne by było, gdyby nie wiedział
2) Light nie wie - ponieważ twórcy przez dłuższy czas utrzymywali czytelników w niewiedzy, również i Light mógł dać się zwieść i myśleć, że to facet
3) Misa - tu nie mamy pewności, tzn. nie wiemy, czy przed utratą pamięci wiedziała czy nie, ponieważ wspomniana rozmowa z Rem odbyła się już po porzuceniu Death Note'a. W jej przypadku manewry językowe też są, niestety, jedynym wyjściem.

Po takich kombinacjach sam czuję się jak bohater Death Note'a : )
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2008 6:30 am przez Paweł Dybała, łącznie zmieniany 1 raz.

lakhti
Status: Offline

Post autor: lakhti » pn mar 31, 2008 3:27 pm

Na początek małe sprostowanie - zacytowane słowa nie należą do mnie, a do Kinuyo :?
A Twój spoiler to nie lada zaskoczenie, ale jest to bardzo interesujące. Nic tylko czekać na kolejne tomy :) (było nie było jednak są różnice między mangą i anime)

Paweł Dybała
Status: Offline

Post autor: Paweł Dybała » wt kwie 01, 2008 6:31 am

Na początek małe sprostowanie - zacytowane słowa nie należą do mnie, a do Kinuyo
O, faktycznie. Przepraszam, już poprawione. Ciekawe jak to się stało, swoją drogą, kliknąłem na "szybki cytat"...

MattGrimp
Status: Offline

Post autor: MattGrimp » czw cze 12, 2008 2:19 pm

Jest 12.06 a 5 Death Nota nie ma czy tylko mnie sie tak dłuży czekanie na nowy -.-'

Kisara
Status: Offline

Post autor: Kisara » czw cze 12, 2008 2:54 pm

Może ogranicz mangi i przestań tylko nimi żyć i kompem.
Ludzie, jak nie macie co robić, to wyjdzie na powietrze, pogoda ładna albo na piwko z kolegami.
I nie trujcie już, wyjdzie, to wyjdzie.

Silvera
Status: Offline

Post autor: Silvera » czw cze 12, 2008 3:14 pm

Kisara, nie przesadzasz trochę? Każdy ma prawo dziwić się czemu coś, co powinno wyjść danego dnia, jeszcze nie wyszło. Poza tym nie wszyscy już mają wakacje...
A piwo jest niedobre :P
MattGrimp, aby znaleźć info czemu 5 tom DN jeszcze się nie ukazał, odsyłam tutaj: Pierwszy post od góry

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » czw cze 12, 2008 3:21 pm

W drukarni się kopsnęli i najpierw wydrukowali FMA, zamiast DN. Trzeba jeszcze trochę poczekać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości