One Piece

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: kesah » sob lut 19, 2022 6:22 pm

raczej wątpię by JPF szybko się zdecydował ponad 100 tomową serię wydawać od nowa... Już lepiej zrobić miejsce na nowe tytuły. Fakt faktem, One Piece to jeden z moich ulubionych shounenów i faktycznie małe kadry i wiele tekstu powoduje, że same rysunki nie są zbyt czytelne i w większym formacie wyglądało by to znacznie lepiej, ale to by było cholernie ciężkie do zrealizowania, tym bardziej, że jak w przypadku Dragon Ball, to tłumaczenie jest poprawiane. Z resztą Dragon Ball to trochę inna historia, bo tam zmian jest więcej, nie tylko poprawione tłumaczenie, większy format ale też właśnie edycja kolorowa. Do tej pory JPF odświeżył Akirę, Battle Angel Alitę, Dragon Ball i Sailor Moon i jakoś wątpię by to samo miało spotkać Naruto, One Piece czy dajmy Bleacha i to głównie za sprawą długości serii. Jeśli JPF miałby w najbliższych latach odświeżyć jakąś serię, to zakładam, że będzie Full Metal Alchemist. Dodatkowo jakby w końcu JPF się zdecydował na odświeżenie takiego One Piece i wydawanie go w nowym formacie, to można sobie jedynie wyobrazić jak długo by trwało wydawanie tego, patrząc, że zapewne byłby to cykl 3 miesięczny a optymistycznie może 2 miesięczny... Więc jak ktoś chce kupić te popularne shouneny, to chyba nie ma co się łudzić nadziejami, tylko zacząć zbierać obecne wydania.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: dehirak » sob lut 19, 2022 7:48 pm

Co prawda mam całą serię OP kupowaną na bieżąco w formie papierowej, ale gdyby przypadkiem wydali cyfrowo, to też bym kupiła. Mój tablet ma większy ekranik niż format kartek, wiec byłoby mi wygodniej czytać :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

GreX
Posty: 59
Rejestracja: wt gru 04, 2018 2:10 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: GreX » wt kwie 19, 2022 1:08 pm

Ja niedawno się przełamałem i kupiłem One Piece. Przez dłuższy czas zastanawiałem się czy warto się w to pakować. Ogromna ilość tomików skutecznie mnie hamowała. No i myślałem, że to jest trochę przehajpowane, bo gdzie bym nie patrzył na oceny, to wszędzie same pochwały. A w takich przypadkach włącza mi się czerwona lampka :lol:

No i jestem już po 30 tomach. Muszę przyznać, że świat w One Piece jest genialny, wsiąkłem w to jak nic :D Miałem wrażenie, że już od pierwszego tomu autor rysował historię z zamiarem wydania tych 100 tomów. Nie było żadnych pośpiesznych akcji, czy nieprzemyślanych wątków. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to bohaterowie mogli być ciut "lepsi", ale to mój subiektywny ich odbiór.

Więc jeśli ktoś się zastanawia, czy warto zacząć przygodę ze Słomkowymi, to szczerze polecam. Zostałem pozytywnie zaskoczony i zostałem ich wielkim fanem :mrgreen:

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: FireTheft » czw kwie 21, 2022 12:04 am

GreX pisze:
wt kwie 19, 2022 1:08 pm
No i jestem już po 30 tomach. Muszę przyznać, że świat w One Piece jest genialny, wsiąkłem w to jak nic :D Miałem wrażenie, że już od pierwszego tomu autor rysował historię z zamiarem wydania tych 100 tomów. Nie było żadnych pośpiesznych akcji, czy nieprzemyślanych wątków.
Czytając OP mam wrażenie, że Oda miał cały świat przemyślany już na starcie. Przy innych tasiemcach jak Bleach czy Naruto, w pewnym momencie odczuwałem, że fabuła jest pisana na kolanie.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: MrOrochimaru » czw kwie 21, 2022 10:44 am

Ja mam odwrotnie, oglądam One Piece i jestem na 350 odcinków i ten tasiemiec dosłowne nie różni się niczym od pozostałych. Są durne momenty, bezsensowne plot armory, gadanie podczas walk, power-upy zdupy, bezsensowne wątki, denerwujące postacie. Jestem teraz na miłosiernie nudnym i bezsensownym arcu z zombie, a Franky to topka najbardziej denerwujących postaci ze wszystkich anime.

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: FireTheft » wt cze 07, 2022 10:18 am

Bałem się, że ja albo Oda nie dożyjemy końca, ale chyba się uda
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ga/.186407

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Akiho » wt cze 07, 2022 6:32 pm

Dla mnie ta nowa saga może trwać i z 10 kolejnych lat, Oda w przeciwieństwie do niektórych autorów ( Hiatus x Hiatus) jest faktycznie sumienny w swojej pracy, co pokazuje nawet artykuł, a jeszcze nie czuje się nawet w połowie gotowa by się pożegnać ze słomkowymi :angel:
Obrazek

kierr
Posty: 46
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:43 pm
Status: Offline

One Piece

Post autor: kierr » pn lip 18, 2022 11:08 pm

Słowo od autora na temat finałowej sagi:
https://animecorner.me/eiichiro-oda-hyp ... e-mystery/
Osobiście już się nie mogę doczekać ^^

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Yuriko » sob lip 23, 2022 9:33 am

Okładka tomu 103
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Yuriko » pn paź 24, 2022 8:16 am

Okładka tomu 104
► Pokaż Spoiler

jowzi
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 23, 2022 11:33 am
Status: Offline

One Piece

Post autor: jowzi » śr lis 23, 2022 9:12 pm

właśnie oglądam jeden kawałek i właśnie go zdałem lol savage, uwielbiam fałszywą sagę Strawhat.

SHAREit

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Yuriko » pn lut 20, 2023 2:27 pm

Okładka tomu 105
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Yuriko » śr cze 21, 2023 9:17 am

Okładka tomu 106
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Yuriko » ndz paź 22, 2023 10:09 pm

okladka tomu 107
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

One Piece

Post autor: Yuriko » pn lut 19, 2024 9:22 pm

okladka tomu 108
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości