Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Yuriko » śr lip 07, 2021 1:08 pm

Obrazek
Pierwsze przymiarki do kontynuacji 🙂

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: miaka88 » śr lip 07, 2021 3:25 pm

Super, czekam na kontynuacje tej serii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Yuriko » wt paź 26, 2021 4:23 pm

Okładka 2, ostatniego tomu The Poe Clan: Himitsu no Hanazono
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Ame » ndz lis 14, 2021 12:55 am

Obawiałam się trochę kontynuacji po tak długim czasie. Na szczęście "Sen o Wiośnie" trzyma poziom. Trochę szkoda, że kreska nie jest już taka delikatna(lotna?) jak w pierwszych tomach. Blanka główna postać w tym tomie nie przypadła mi do gustu. Jednak także nie irytowała jakoś bardziej. W sumie to zapomniałam jak wnerwiający był Allan. Zawsze mi nie pasowało, że Edgar jakiś taki słaby jest, chociaż dostał krew od samego króla.
► Pokaż Spoiler
Coś czuje, że w pozostałych powinien je bardziej użyć. :wink:

Po mandze nawet mnie zainteresowało sprawdzenie utworu "Snu o Wiośnie". Lecz nie ma to sensu. Skoro to niemiecki to i tak mi się nie spodoba i nie będę nawet mogła choć trochę posłuchać, bo jest nie do zniesienie przez ten niemiecki.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: MrOrochimaru » wt sty 10, 2023 3:37 am

Skończyłem wreszcie czytać "Było ich jedenaścioro" od tej autorki. Manga była... zwyczajnie nudna. OGROM tekstu przy pojedynczych kadrach był dobijający, a historia sama nie była ciekawa, zaskakująca czy niezwykła. Oczekiwałem czegoś bardziej typu survival game (przynajmniej w 1 rozdziale). Miałem wrażenie, jakby autorka chciała przedstawić coś, co trzeba opowiedzieć w kilku tomach w mniejszej liczbie tomów, albo coś, co powinno być napisane jako novela zostało zrobione jako manga. (Ale tu też się to sypie, bo manga pomimo ogromnej ilości tekstu i tak jest płytka, więc na książkę za mało, więc powstał taki potworek).

I teraz moje pytanie: Nie chcę od razu skreślać autorki, więc ciekawi mnie czy polecacie Klan Poe? Czy jest lepszy od mangi podanej wyżej?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: ociesek » wt sty 10, 2023 8:23 am

Na pewno nie ma aż tyle tekstu! :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: ninna » wt sty 10, 2023 10:34 am

MrOrochimaru, mam identyczne odczucia co do "Jedenaściorga". Potwornie wynudziła mnie ta manga, pozbyłam się jej od razu. Natomiast "Klan Poe" uwielbiam! To zupełnie odmienne historie i myślę, że warto dać szansę. Chociaż przyznam, że gdyby "Jedenaścioro" było moją pierwszą stycznością z twórczością autorki to też miałabym wątpliwości czy sięgnąć po coś więcej... Aczkolwiek od razu powiem, że dodatki do "Klanu Poe" bardzo mnie rozczarowały i ich nie polecam. Nie wnoszą praktycznie nic nowego i można je sobie odpuścić.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Akiho » wt sty 10, 2023 10:53 am

MrOrochimaru, Ja akurat powiem odwrotnie. Mi Klan Poe również nie podszedł, ale zdecydowanie było lepsze niż "Było ich jedenaścioro" Ogólnie tytuły tej autorki totalnie do mnie nie przemawiają. "srebrny trójkąt" również przeczytałam i... no nie. Nie zostanę fanem tej akurat Pani, więc liczę że kiedyś może wybiorą kogoś innego jeżeli chodzi o starsze shoujo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Poe no Ichizoku (Rodzina Poe)

Post autor: Kuroneko » wt sty 10, 2023 3:09 pm

MrOrochimaru, mnie najbardziej podobał się "Srebrny Trójkąt", zarówno pod względem treści, jaki klimatu. "Klan Poe" natomiast trochę mnie znużył, więc na razie nie sięgnęłam po kontynuację.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości